Šta je novo?

Kućna multimedija Bubice

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?
@Dule 2303
U pravu si.
Po defaultu stoji use sistem preference.Sad ne znam koji vuce po default-u?
Ima gomilu codeca koju mozes promeniti.Sad konkretno za ove lG HBS FN4 Tone Wireless koja opcija bi bila najbolja?
Mozda qualcom aptx tws+ audio?
Mada cu isprobati vise opcija pa cu videti kako se ponasa.
Posto sestra ima isto poco f2 pro a koristi tronsmart onyx apex koja bi od ovih opcija bila najbolja za nju za pomenute sluske?
Mozda isto qualcom aptx tws+ audio?
Ili neka druga.
Mada cemo probati pa videti sta se najbolje pokazalo.
U svakom slucaju hvala za info o develepor modu.
 

Prilozi

  • viber_image_2021-12-02_11-51-49-752.jpg
    viber_image_2021-12-02_11-51-49-752.jpg
    50 KB · Pregleda: 10
Prvo vidi da li tinsluske podrzavaju aptx ,ako podrzavaju same sluske onda stavi na aptx,ako ne onda sbc ili aac,probaj. Po defaultu ti je verovatno aac ali skini i poweramp plejer imas mnogo stelovanja u kojima mozes drasticno da poboljsas jvalitet zvuka. Trebalo bi da kupis pro verziju
Strasno kako je samsung osakatio telefone gurajuci svoj codec ,ukinuo je sve moguce aptx varijante osim klasicne ,sramota,zbig toga ce s21u na prodaju koliko vidim
 
Kod mene isti snimak bolje zvuči ako skinem FLAC i pustim preko Powerampa nego online preko Tidal HiFi. :unsure:
Isti telefon, slušalice, protokol, isključene obrade zvuka... jedino ako Poweramp nešto interno dorađuje.
 
Prvo vidi da li tinsluske podrzavaju aptx ,ako podrzavaju same sluske onda stavi na aptx,ako ne onda sbc ili aac,probaj. Po defaultu ti je verovatno aac ali skini i poweramp plejer imas mnogo stelovanja u kojima mozes drasticno da poboljsas jvalitet zvuka. Trebalo bi da kupis pro verziju
Strasno kako je samsung osakatio telefone gurajuci svoj codec ,ukinuo je sve moguce aptx varijante osim klasicne ,sramota,zbig toga ce s21u na prodaju koliko vidim
Sestrine koliko vidim podrzavaju aptx a za moje jos nisam stigao da pogledam.
Za moje cu pogledati veceras da nadjem u specifikaciji koje codece podrzavaju..
Skinucu i poweramp player pa cu probati.
Slusao sam muziku sa spotify besplatne aplikacije i sa deezer premium aplikacije kod telenora.
Nekako mi je deezer onako tanak sa zvukom.
 
Naravno da doradjuje ,imas 100 setovanja pocevsi od ekvilajzera pa nadalje. Na tidalu nemas nikakvo stelovanje zvuka
To sam sve isključio gde god sam našao...
Koristim Wavelet za ličnu preferencu zvuka (za Buds Pro sam isključio Wavelet korekciju jer mislim da ne treba ništa dirati, za KZ treba), a on dolazi iza bilo kojih playera.
 
Uzmi dobre sluske pa ces itekako cuti razliku,to sam i ja mislio dok sam imao.jbl,posle toga uzeo sennheiser pa sad BW . Itekako ima razlike
Ista pesma(Toto-hold the line ili rosanna) isti izvor mp3 i flac necu da kazem nebo i zemlja ali nova dimenzija muzike
Ni jedne tws, a ni overear by koje sam probao mi ne odgovaraju za duže korišćenje.
Onaj kza09 dodatak za kz mi se svidja, al je krš, u stanu još nekako, čim izdadjem napolje gubi signal itd.

Elem ništa sem ldac nema puno više od 350kbps, tako da jedino razlika može biti u kompresiji već kompresovanog ili nekompresovanog materijala
 
Hahahaha 🤣👏
Poweramp je bolji od bilo kog drugog plejera za mobilne telefone baš zbog svih opcija i podešavanja koje nudi, "najmasniji" plejer bio i ostao. Poweramp + Buds Pro su me zauvek odvikli od guranja žice u telefon. Doduše i Samsung je pomogao izbacivanjem konektora 🤣
 
SoundPEATS Trueshift 2 - jel neko ima iskustva sa ovim slušalicama? Uzeo bih za teretanu.
 
Lepo sam napisao dobre sluske a ne kz,bez ljutnje
Isključivo uzeto kao primer nečega što mi odgovara kad gurnem u uvo. Uglavnom mi ok uđe u uvo, Ide oko uveta, ima dugme, nema touch. Da ima bose takav, I da ima da se zameni kad se slomi deo, eto savršenih.
Svaki put kad letim kroz dohu se uhvatim Sony tamo, jer su večno na akciji i svaki put skontam da će samo da mi smetaju u fioci, bilo wh ili wf.
Volim žicne bubice, em su mi udobnije, em su teže za izgubiti i kad zeznem kabl prosto kupim nov, jer sad već i u nižoj klasi može da se menja. Ne smatram sebe dovoljno stručnim da ulazim u diskusiju oko kvaliteta zvuka.
 
Prvo vidi da li tinsluske podrzavaju aptx ,ako podrzavaju same sluske onda stavi na aptx,ako ne onda sbc ili aac,probaj. Po defaultu ti je verovatno aac ali skini i poweramp plejer imas mnogo stelovanja u kojima mozes drasticno da poboljsas jvalitet zvuka. Trebalo bi da kupis pro verziju
Strasno kako je samsung osakatio telefone gurajuci svoj codec ,ukinuo je sve moguce aptx varijante osim klasicne ,sramota,zbig toga ce s21u na prodaju koliko vidKoliko sam gledao po netu izgleda da podrza
Koliko sam gledao na netu izgleda da podrzavaju za AAC codec.
Ima li neke razlike izmedju AAC i SBC codeca ili je to slicno?
A videcu da instaliram i poweramp player pa da vidim kako se onda ponasaju sluske.
Mada sam na telenor mrezi i imam deezer premium apk sa 10gb materijala mesecno i onda sam tako navikao da slusam muziku kad krenem na posao.
Ali dobro navike su tu da bi se i menjale sto se kaze.
 
Ima razlike ali to bi tek mogao da cujes kada bi ih poredio,po meni je aac na androidu ubedljivo najgora varijanta,on se uglavnom koristi na apple uredjajima. Ako su ti sluske samo aac onda je to to,neces imati mogucnosti da pokrenes sbc
 
Naručio sebi bubice koje su trenutno ocenjene kao najbolje sub100$ na mnogo mesta (žicne) ofc. Lomio sam se da odem još malo skuplje, al već za ove cu videti koliko cu ih koristiti, jer nemaju mikrofon (ništa preko 30e nema), a jako cesto mi treba isti.
E sad imam vec jedan BT dac, ali i kod njega kad se prikaci žica je čujno bolji zvuk nego kad je na BT. Idejno, da li je neko bas zadovoljan opcijom ili BT daca ili tzv "upgrade BT" seta za 2pin 0.75mm? Neki Fiio npr?
 
Ima razlike ali to bi tek mogao da cujes kada bi ih poredio,po meni je aac na androidu ubedljivo najgora varijanta,on se uglavnom koristi na apple uredjajima. Ako su ti sluske samo aac onda je to to,neces imati mogucnosti da pokrenes sbc
Probao sam da menjam i koliko vidim izgleda da podrzavaju AAC i SBC.
Promenim u develepor option pod setovanjem za blutut na sbc i kad konektujem sluske on ih prepozna i pored njih ispise sbc ili ako promenim na aac onda ispise aac.
Izgleda da ta dva codec-a podrzavaju sluske.
Onako na brzinu rekao bih da je zvuk priblizno isti.Mozda za nijansu malo bolji kad se stavi na sbc.
Ali tek cu testirati ovih dana.
 
Teorija kaže da bi aac trebao da da bolji zvuk, osim ako ga telefon osakati.

 
Ja moram jos jednom da pohvalum BW za pi7 slusalice sto se zvuka tice. Ovo je za klasu bolhe od sennheisera za koje sam misluo da je nesto najbolje od tws-a sto sam cuo. Inzenjerima kapa dole za zvuk na tws sluskama
 
Lik ih ovde prodavao na kp,nije imao kutiju za njih,prosao sam super sto se cene tice. Sto se zvuka tice rekao sam vec klasa za sebe,neverovatan zvuk ,e sad druge stvari su diskutabilne,tj baterija ne traje kao na sennnheiser ali mislim da je 4 sata i vise nego dosta,softver im je los ali i bez toga sluske sam kupio zbog zvuka i ni sekunde se nisam pokajao. Ko ima priliku davih kupi uzivace u muzici
 
Lik ih ovde prodavao na kp,nije imao kutiju za njih,prosao sam super sto se cene tice. Sto se zvuka tice rekao sam vec klasa za sebe,neverovatan zvuk ,e sad druge stvari su diskutabilne,tj baterija ne traje kao na sennnheiser ali mislim da je 4 sata i vise nego dosta,softver im je los ali i bez toga sluske sam kupio zbog zvuka i ni sekunde se nisam pokajao. Ko ima priliku davih kupi uzivace u muzici
Realno za te pare glupo bi bilo da ne valjaju. 😄
Ajde neka je uzdravlje!
 
U ozbiljnoj sam dilemi, da li da idem na nesto ovako : Aftershockz Aeropex i da se ložim da ću da vozim bajs i da vežbam ili da idem ipak na CA Melomania 1+, pa jbga. Ima neko iskustva s ovim sluškama što idu preko koske.
 
Sa kablom ili wireless, TWS?
 
Да ли је неко имао искуства са Nothing Ear (1)? Гледам неке tws слушке које бих узео у Теленору на рате...
 
Nazad
Vrh Dno