Šta je novo?

Kućna multimedija Bubice

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?
Sestri su potrebne bežične bubice za slušanje muzike dok ide na faks. Budžet je nekih 20-30 evra, može Aliexpress, može i KP. Bitno joj je da su udobne, zvuk i nije toliko bitan. Do sada je koristila iP slušalice, ali kaže da joj smetaju.
 
Ja imam Anker soundcore Liberty 2 (imaju opciju da se poveze samo jedna bubica)koje sam uzeo prosle godine za nekih ~70e preko amazon.de . Vidim sad cena ide i vise a imaju i druge modele.
 
Poslednja izmena:
Ja sam mislio da se pod bubice misli na In-ear tip slušalica. Zaboravio sam da napomenem da joj trebaju in-ear.
Pogledaj od iste firme tronsmart
https://www.aliexpress.com/item/400...3b6b5-fd1a-4694-98c7-52b2fb6f9f8f&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"12000025390865846"%7D&spm=a2g0o.productlist.0.0.3a431235AdSrkf&af=1010678&afref=&cv=47843&dp=a93bd46e39f60cbed492600c93b8de26&mall_affr=pr3&utm_campaign=1010678&utm_content=47843&utm_medium=cpa&utm_source=admitad&aff_fcid=46b47c95212146a2a68ea217987cf3bb-1637957970772-09193-_ePNSNV&aff_fsk=_ePNSNV&aff_platform=portals-tool&sk=_ePNSNV&aff_trace_key=46b47c95212146a2a68ea217987cf3bb-1637957970772-09193-_ePNSNV&terminal_id=45e94f5ac30c4296b12c731dd2db16ce

Ovaj model ima moj drug i sasvim su ok.In-ear su tip slusalica.
On ih koristi za trcanje.
 
Ja sam mislio da se pod bubice misli na In-ear tip slušalica. Zaboravio sam da napomenem da joj trebaju in-ear.
Te Spunky Beat ti se uklapaju u budžet a znam da su ih ovde hvalili...vidim da imaju i dosta dobru autonomiju...
Mogu da ti preporučim ove KZ bubice, zvuk im nije loš, udobne su i ne ispadaju iz ušiju ali baterija im ne traje toliko dugo i mikrofon nije baš za razgovore na ulici:
 
Drugari, moram da vam prenesem par utisaka, jbl 570bt, na akciji su sada i mogu se naci za 3500, drug moj ih je uzeo, ja poslusao, necu reci da sam razocaran, ali su dosta limitirane za moje uvo, previse visoki tonovi izrazeni, bass za mene dosta slab, poredicu npr sa slusalicama kojima sam bio pa moze se reci odusevljen u to vreme a koje su isle fabricki uz lg g2, zicane naravno, mislim da su imale naziv quadbeats, i isto neke slusalice koje su isle uz htc one m7 koje su rastavljale usi na komade kako basom i jacinom, tako i kvalitetom (verovatno neki beats)
E sad moja neka zamisao trenutno ide na huawei freebuds 4i, jbl tune 130nc ili 230nc (ista specs ali drugaciji oblik) pa se nadam da necu ostati razocaran, jer sam svojevremeno citao da bluetooth slusalice nisu ni prineti zicanim, nadam se da je to neka davna proslost i da cu biti zadovoljan, e sad voleo bih neko i da prokomentarise sto se tice oblika izmedju ova 3 modela, koja je najbolja prica sto se tice udobnosti u usima, tj da budu prijatne i da ne ispadaju...
Eto toliko od mene za sad, pa kad dodjem do slusalica delim svoje iskustvo...
 
Ove izgleda nisu loše :

 
Čuj nisu loše, jedu živu decu za te novce. Zvuk razvaljuje kako je dobar, ja sam taj kvalitet doživeo samo samo sa mnogostruko skupljim.

Alternativno postoji True Air 2 plus, i običan True Air 2, na kojima mi je naprsla slušalica pa je to jedini razlog bio kupovine Air3, iako rade savršeno.

Ako si koristio taj koncept slušalice, da ti ne zapuši uvo sasvim, samo napred. Šlag na tortu je AptX Adaptive, zatim mikrofoni ako radiš od kuće i koristiš video conf, itd. Spotify izuva kako se čuje, a kalibar su i za loseless samo tako.
 
Može li mala pomoć u izboru tws?
Konačno reših da pređem sa omiljenih piston 2 na tws pa sad bih i neko unapređenje.
Prvo zvuk na piston 2 mi je sjajan - volim što ravnije, tj. samo da mi bas nije prenaglašen.
Cena okvirno oko 7000 rsd.
NC nisam probao ali mislim da bi mi naročito značio prilikom poziva u kanc gde je košnica ljudi. Samim tim mikrofon(i) su jako bitna stavka.
Ogroman plus bi bilo da mogu biti istovremeno povezane sa tri uređaja ili bar da ih pamti pa kad isključim bt na jednom da se konektuju na drugi (ako ovo ne može odrekao bih se toga).
Oblik koji ulazi u uši, ne kao airbuds.
Međutim oblik sa onom stabljikom mislim sa bi mi bio udobniji, imam prilično male uši.
Gledao sam sad ove spunky beats i soundcore air 2, ali bi mi značila preporuka.
I da, preferirao bih u Srbiji, ali ako mora da se naručuje - šta da se radi.
 
Narucih malopre online kod nas u prodavnici na G bubice lg tone free TWS HBSFN4 u beloj boji sa preuzimanjem u radnji.
Snizene sa 10 na 5 soma.Navodno popust vazi jos danas.


Trebao bih sutra da ih preuzmem u radnji.
Dobio sam preporuku od drugara koji kaze da su dobro ocenjene i da im je sada dobra cena.
Interesuje me da li ih neko mozda ima i ako moze da iznese neke svoje utiske vezano za ove sluske?
Cisto da znam da li sutra da se uputim u radnju po njih ili da ih zaobidjem.
Posto imam neki rok od 4 dana da ih preuzmem,tacnije toliko mi drze rezervaciju po ovoj ceni.
Koristile bi se na telefonu xiaomi poco f2 pro.
Svaki savet i preporuka dobrodosli.

 
Kakve su Mi True Wireless Basic 2? Sestra nema strpljenja da čeka sa Alija, tako da bi kupila nešto kod nas u radnjama.
Znam da na Aliju mogu kupiti mnogo bolje slušalice za ovaj novac, ali slušalice su potrebne što pre.
 
Poslednja izmena:
Uzeh danas Edifier TWS Pro i inicijalno sam zadovoljan. Malo će proći vremena dok istestiram kao što želim. Pravo je pitanje kako promeniti jezik sa kineskog na eng? I koliko znam Edifier nema app za Android?
 
Narucih malopre online kod nas u prodavnici na G bubice lg tone free TWS HBSFN4 u beloj boji sa preuzimanjem u radnji.
Snizene sa 10 na 5 soma.Navodno popust vazi jos danas.


Trebao bih sutra da ih preuzmem u radnji.
Dobio sam preporuku od drugara koji kaze da su dobro ocenjene i da im je sada dobra cena.
Interesuje me da li ih neko mozda ima i ako moze da iznese neke svoje utiske vezano za ove sluske?
Cisto da znam da li sutra da se uputim u radnju po njih ili da ih zaobidjem.
Posto imam neki rok od 4 dana da ih preuzmem,tacnije toliko mi drze rezervaciju po ovoj ceni.
Koristile bi se na telefonu xiaomi poco f2 pro.
Svaki savet i preporuka dobrodosli.

Kako si zadovoljan sa ovim fn4, citao sam da im je bas dosta slab, ja sam na kraju otisao na seinnheiser cx plus, ovde su cx oko 15k, a ja sam uspeo da nabavim cx plus, doduse iz 🇺🇸 po toj ceni, pa cekam da dodju, verujem da nisam pogresio, rqzmisljao sam ja i o ovim fn4 i frebuds 4i huawei, ali na kraju odoh na cx plus, verujem da izuvaju... Bas me zanima kakve su ove fn4, najvise ima li basa uopste, jer je neka recenzija rekla da su bas tanke s bass-om.
 
Kako si zadovoljan sa ovim fn4, citao sam da im je bas dosta slab, ja sam na kraju otisao na seinnheiser cx plus, ovde su cx oko 15k, a ja sam uspeo da nabavim cx plus, doduse iz 🇺🇸 po toj ceni, pa cekam da dodju, verujem da nisam pogresio, rqzmisljao sam ja i o ovim fn4 i frebuds 4i huawei, ali na kraju odoh na cx plus, verujem da izuvaju... Bas me zanima kakve su ove fn4, najvise ima li basa uopste, jer je neka recenzija rekla da su bas tanke s bass-om.
Imaju basa,sad da li bi to tebi bilo dovoljno ne znam?
Ako ti je akcenat na basu mislim da ce ti u nekim pesmama faliti malo basa.
Slusao ih na xiaomi poco f2 pro i kod drugara na pixell 6.Bolje rade na pixell-u 6 sto se tice basa.Na pixell-u bas izuva kako radi,u nekim pesmama ima ga i previse.
Mislim da je audio dac dosta bolji na pixellu nego na xiaomi telefonu.
Na poco f2 pro u nekim pesmama mislim da fali malo basa a kod pixell-a ne fali uopste.
Sredina i visoki rade odlicno i na xiaomi-u i na pixell-u.Nekako je zvuk otvoren i ne umara te slusanje.
Imaju i opciju active noice canceling koja bas dobro radi na lg-u.
Mislim da zvuk zavisi i od telefona na kom slusas muziku.
Pre ovog poco f2 pro sam imao lg v20 i on ima odlican audio dac dosta bolji nego ovaj poco f2 pro.
Sestri juce stigle iz holandije tronsmart onyx apex.One imaju dobar bas,jaci nego kod ovih lg ali su nekako sredina i visoki malo priguseni.Ali to je i razumljivo posto je akcenat stavljen na basu.
Ona ih platila nekih 32-33 eura sa free shipingom i nisu joj nista naplatili na carini.
Sasvim korektne sluske.
Sad su opet nekih 44 eura


Pre njih imala je xiaomi

Mi True Wireless Earphones 2 Basic​

i dva puta su joj menjali sluske.Prvi put neispravne,stalno pucala veza i prekidala muzika.Bile u servisu pa joj dali nove.I opet se isto desavalo pa ih je vratila i uzela novac nazad.

Probali smo za razgovore i lg i tronsmart i rade odlicno i jedne i druge.
Ja sam ove lg uzeo za 5 soma dok su bile na popustu i ajde da kazemo da je to neka realna cena obzirom da imas dve godine garancije.One ni u ludilu ne vrede 10 soma koliko su sada u radnji na g.
Pretpostavljam da su te seinnheiser cx plus bolje ali i kostaju dosta vise,tako da ono sto se kaze koliko para toliko i muzike.
 
Imaju basa,sad da li bi to tebi bilo dovoljno ne znam?
Ako ti je akcenat na basu mislim da ce ti u nekim pesmama faliti malo basa.
Slusao ih na xiaomi poco f2 pro i kod drugara na pixell 6.Bolje rade na pixell-u 6 sto se tice basa.Na pixell-u bas izuva kako radi,u nekim pesmama ima ga i previse.
Mislim da je audio dac dosta bolji na pixellu nego na xiaomi telefonu.
Na poco f2 pro u nekim pesmama mislim da fali malo basa a kod pixell-a ne fali uopste.
Sredina i visoki rade odlicno i na xiaomi-u i na pixell-u.Nekako je zvuk otvoren i ne umara te slusanje.
Imaju i opciju active noice canceling koja bas dobro radi na lg-u.
Mislim da zvuk zavisi i od telefona na kom slusas muziku.
Pre ovog poco f2 pro sam imao lg v20 i on ima odlican audio dac dosta bolji nego ovaj poco f2 pro.
Sestri juce stigle iz holandije tronsmart onyx apex.One imaju dobar bas,jaci nego kod ovih lg ali su nekako sredina i visoki malo priguseni.Ali to je i razumljivo posto je akcenat stavljen na basu.
Ona ih platila nekih 32-33 eura sa free shipingom i nisu joj nista naplatili na carini.
Sasvim korektne sluske.
Sad su opet nekih 44 eura


Pre njih imala je xiaomi

Mi True Wireless Earphones 2 Basic​

i dva puta su joj menjali sluske.Prvi put neispravne,stalno pucala veza i prekidala muzika.Bile u servisu pa joj dali nove.I opet se isto desavalo pa ih je vratila i uzela novac nazad.

Probali smo za razgovore i lg i tronsmart i rade odlicno i jedne i druge.
Ja sam ove lg uzeo za 5 soma dok su bile na popustu i ajde da kazemo da je to neka realna cena obzirom da imas dve godine garancije.One ni u ludilu ne vrede 10 soma koliko su sada u radnji na g.
Pretpostavljam da su te seinnheiser cx plus bolje ali i kostaju dosta vise,tako da ono sto se kaze koliko para toliko i muzike.
Hvala druze na iscrpnom odgovoru, ovaj sennheiser me kostao oko 140-150usd, ne znam tacno, koliko sam cuo oni su baas ozbiljna firma kad je audio segment u pitanju, sto se tice xiaomi slusalice drug cija drugarica radi u mi shopu mi je preneo da je neverovatno koliko imaju reklamacija na slusalice i njih nisam uopste razmatrao...
Sve u svemu dosta su povoljne bile fn4 na snizenju, navodno je meridian umesao prste tu, tako da sam verovao da su ok, ali me odvratio komentar koji kaze da bas nije izrazen kod fn4. Aj da kazem da mi je prvobitni izbor bio freebuds 4i huawei, kad sam video ovaj fn4 postale su mi interesantne, a na kraju ispadne da mogu iz 🇺🇸 da dovucem sluske, i onda sam zato i gledao seinhheiser, kod nas se mogu naci za 185 💶 na kp, a s obzirom da sam ih naso za tih 140-150 $ odlucih se za njih, prenecu utiske kad budu dosle, tamo posle ng nadam se, ali ocekujem da su kvalitetne u svakom segmentu...
@dule2303 video sam i te momentum 2, te pi7 nisam ali nisam hteo da idem vise na gore s cenom, da nisam uzeo ove senhheiser, uzeo bih u toj cifri jbl 130nc ili 230nc u 🇷🇸
 
Imaju basa,sad da li bi to tebi bilo dovoljno ne znam?
Ako ti je akcenat na basu mislim da ce ti u nekim pesmama faliti malo basa.
Slusao ih na xiaomi poco f2 pro i kod drugara na pixell 6.Bolje rade na pixell-u 6 sto se tice basa.Na pixell-u bas izuva kako radi,u nekim pesmama ima ga i previse.
Mislim da je audio dac dosta bolji na pixellu nego na xiaomi telefonu.
Na poco f2 pro u nekim pesmama mislim da fali malo basa a kod pixell-a ne fali uopste.
Sredina i visoki rade odlicno i na xiaomi-u i na pixell-u.Nekako je zvuk otvoren i ne umara te slusanje.
Imaju i opciju active noice canceling koja bas dobro radi na lg-u.
Mislim da zvuk zavisi i od telefona na kom slusas muziku.
Pre ovog poco f2 pro sam imao lg v20 i on ima odlican audio dac dosta bolji nego ovaj poco f2 pro.
Sestri juce stigle iz holandije tronsmart onyx apex.One imaju dobar bas,jaci nego kod ovih lg ali su nekako sredina i visoki malo priguseni.Ali to je i razumljivo posto je akcenat stavljen na basu.
Ona ih platila nekih 32-33 eura sa free shipingom i nisu joj nista naplatili na carini.
Sasvim korektne sluske.
Sad su opet nekih 44 eura


Pre njih imala je xiaomi

Mi True Wireless Earphones 2 Basic​

i dva puta su joj menjali sluske.Prvi put neispravne,stalno pucala veza i prekidala muzika.Bile u servisu pa joj dali nove.I opet se isto desavalo pa ih je vratila i uzela novac nazad.

Probali smo za razgovore i lg i tronsmart i rade odlicno i jedne i druge.
Ja sam ove lg uzeo za 5 soma dok su bile na popustu i ajde da kazemo da je to neka realna cena obzirom da imas dve godine garancije.One ni u ludilu ne vrede 10 soma koliko su sada u radnji na g.
Pretpostavljam da su te seinnheiser cx plus bolje ali i kostaju dosta vise,tako da ono sto se kaze koliko para toliko i muzike.
Izvini, ako sam dobro razumeo ti imaš razliku kad kacis BT slušalice na poco I pixel i tvrdis da je do daca?
 
Ne mozemo mi tu razliku da cujemo(mislim na aptex hd). Na dva uredjaja oba imaju aptx iste sluske rade drugacije i to osetno drugacije,oba pustana na powerampu sa istim podesavanjima
 
Poslednja izmena:
Ugradjeni Dac se koristi samo u slučaju 3.5mm izlaza ili zvučnika na telefonu. U slučaju BT, dac je u slusalicama.
Ista muzika, sa istim codecima, ista verzija BT, isti player, ne bi smelo biti razlike između telefona. Ako ima, nešto nije isto.
Takodje sam zainteresovan da mi neko objasni kako čuje razliku na tws bubicama između high i hifi na tidal ili mp3 320kbps i flac, obzirom na ograničenja BT, čak i 5.2
 
Pa razlike ima primetne u zvuku i to na strani pixell telefona i to sto se tice basa.Sad do cega je ne znam.Drugar kad zakaci sluske na pixell odmah mu se u samom blututu pojave neke dodatne opcije kojih kod mene nema.
Kad je kacio tronsmart onyx apex sluske i upali blutut odmah mu u samom blututu izadje opcija qualcom chip i jos neke druge.Toga kod mene nema uopste na poco f2 pro.
Meni su ovo da kazemo prve blutut sluske pa tek se upoznajem sa njima sto se kaze i mislio sam da razliku u zvuku pravi dac.Posto kazete da on nema veze posto ide preko blututa onda je moguce da je do same verzije blututa?
Koristili smo aplikaciju spotify sa play stora i pustane su iste pesme.I kazem dosta bolje se bas cuje kod njega na pixell-u nego god mene na poco f2 pro fonu.
Do sada sam iskljucivo koristio bubice sa kablom i nisam imao neka preterana iskustva sa blutut bubicama.
 
Nazad
Vrh Dno