Šta je novo?

Kućna multimedija Bubice

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?
Da li neko koristi nešto bezično od KZ, Tribit, SoundPeats, LGa da preporuči neki model? Ili nesto sasvim trece, sve je dobrodoslo
Koristim starije KZ ZS6 sa dodatnim njihovim BT modulom.
Prilično su glomazne i pipave za nameštanje kabla oko ušiju.
BT modul je donekle upropastio visoke u prenosu, tj. ne zvuče tako dobro kao kada ih povežem preko žice.
 
Neka ideja za bežične bubice šta da pogledam..?
Uzeo sam Galaxy Buds Pro, medjutim u želji da naprave što bolji zvuk, izlazni zvucnik i gumeni nastavci su uzasno veliki i neudobni za nosenje, tako da mi je za sad primarno da nastavci budu razumne velicine i da su slusalice sto udobnije. Npr. AKG žične koje su išle uz samsung telefone nosim po 8h dnevno bez problema, ove pola sata ne izdrzavam. Nesto najblize sto sam nasao da bi mozda meni odgovaralo su Jabra 75t, medjutim vidim da odredjeni broj ljudi ima problem da leva slusalica crkava ili se diskonektuje, jer je konekcija leva->desna->uredjaj. Jednostavno za te pare, ne hvala.
Tako da, od poznatijih brendova (sony, beats, sennheiser) u skupljem cenovnom rangu nista nisam nasao bas idealno za mene, moze preporuka i u višem rangu ali kontam da bubice još nisu na nekom zavidnom nivou pa da uzmem npr. neke Honor Choise koje opravdavaju makar svoju cenu.
Da li neko koristi nešto bezično od KZ, Tribit, SoundPeats, LGa da preporuči neki model? Ili nesto sasvim trece, sve je dobrodoslo
Hvala
Ja koristim FN4 od LG-a i odlicne su mi. Baterija dugo traje. Odlican feature je sto spoljni mikrofoni mogu da pojacaju okolinu, pa da budes svestan ako npr vozis bajs.
 
Neka ideja za bežične bubice šta da pogledam..?
Uzeo sam Galaxy Buds Pro, medjutim u želji da naprave što bolji zvuk, izlazni zvucnik i gumeni nastavci su uzasno veliki i neudobni za nosenje, tako da mi je za sad primarno da nastavci budu razumne velicine i da su slusalice sto udobnije. Npr. AKG žične koje su išle uz samsung telefone nosim po 8h dnevno bez problema, ove pola sata ne izdrzavam. Nesto najblize sto sam nasao da bi mozda meni odgovaralo su Jabra 75t, medjutim vidim da odredjeni broj ljudi ima problem da leva slusalica crkava ili se diskonektuje, jer je konekcija leva->desna->uredjaj. Jednostavno za te pare, ne hvala.
Tako da, od poznatijih brendova (sony, beats, sennheiser) u skupljem cenovnom rangu nista nisam nasao bas idealno za mene, moze preporuka i u višem rangu ali kontam da bubice još nisu na nekom zavidnom nivou pa da uzmem npr. neke Honor Choise koje opravdavaju makar svoju cenu.
Da li neko koristi nešto bezično od KZ, Tribit, SoundPeats, LGa da preporuči neki model? Ili nesto sasvim trece, sve je dobrodoslo
Hvala

I meni su bile užasno neudobne prvih 10ak dana, ispadale mi od žvakanja hrane 🙄 i žuljale su me. Vidim po netu da svi istu muku muče i nađem savet početni dok mi ne stignu penasti nastavci da skinem fabričke gumene nastavke (koji su bezobrazno loši!) i stavim nastavke od fabričkih AKG, dosta se promenila situacija. Kažu da nastavci od Buds+ skroz promene stvar, ima nešto u anatomiji bubice ali ima i u smeću od nastavaka. Poručila sam neke penaste sa Alija dok Comply ne napravi svoje baš za Pro model (za originalni Buds nastavci su im bili top!), pa javljam utiske ako ne odustaneš od njih do tada. 🙂 Ja ne odustajem, zvuk i kvalitet razgovora me teraju da ih zadržim na sve načine.
 
Ne bih da te obeshrabrim, ja sam ih vec prodao 😅 meni je to isto palo na pamet, promenio sam sa svojih zicnih akg i malo je bolje bilo, uzeo sam i sa KP penaste nastavke i probao da stavim na njih, stajali su naravno ali nemaju one zareze i nisu ovalnog oblika, ali i tako ništa specijalno. Ja mislim da je meni taj ovalni oblik izlaznog zvucnika predstavljao problem, jer sta god da stavis na vec veliki "oval" ono ce gore i dole da "bode" usi. Zvuk je stvarno dobar i dao sam malo više novca za slusalice jer ih koristim skoro ceo dan, od slusanja muzike do treninga, razgovora itd.. gledao sam ove nove sony, nastavci deluju dosta dobro, al one imaju budžasto telo, sad se plašim da sa njima ne bude drugi problem, da ne mogu da ih strpam u spiralu od uva hah
Još nešto ako ti ništa ne podje za rukom, video sam lika na internetu koji kupi čepiće za buku u apoteci od memorijske pene, zagreje neku žicu, možeš da razviješ spajalicu npr, i progori sredinu cepica, to stavi na slusalicu i bude udobno. Ja još to nisam probao jer su mi se ogadili svi gadgetu od samsunga(imao sam i sat) i nikad više
 
Sennheiser CX 300S - uzeo sam ovaj model i oduševljen sam zvukom, konačno sam našao slušalice koje mi odgovaraju u potpunosti. Odlično prijanjaju gumice ne žuljaju mogu da se dugo nose. Zvuk je odličan baš onakav kakav očekujem da bude, svi tonovi jasno se čuju, bas je dovoljno jak i čist. Sa njima je potpun užitak zagarantovan. Probao sam dosta slušalica do sada ako bih nabrajo možda bih izostavio neke ali bih izdvojio svakako: Mi piston 3, Hybrid Pro HD, In-Ear Headphones Basic koje su slične ovim Hybrid, KZ ZSN, KZ AS10, Samsung HS1303 itd. Pretpostavljam da kako bi cena rasla tako bi i kvalitet rastao u skladu sa cenom, uvek sam gledao da nađem negde neku sredinu između kvaliteta i cene, a da budem zadovoljan, sa ovim CX300s mislim da sam je pronašao i da je to to što se mene tiče.
 

Prilozi

  • Sen red.jpg
    Sen red.jpg
    64.3 KB · Pregleda: 15
Acme BH411 i BH410 na akciji 3.000 i 2.500 dinara

Da li je neko imao iskustva i da li vrede taj novac u odnosu na konkurenciju?

I drugo pitanje - dajte neki predlog za BT slušalice koje nemaju touch senzore već mogu fizički da se pritisnu. Uopšte nisam fan ovih modernih tehnologija na dodir. Imao sam SoundPeats i trebalo mi je neki vreme da shvatim da svaki put kad krenem da namestim slušalicu na uvetu zapravo stisam zvuk za 1-2 jačine.
 
Ne bih da te obeshrabrim, ja sam ih vec prodao 😅 meni je to isto palo na pamet, promenio sam sa svojih zicnih akg i malo je bolje bilo, uzeo sam i sa KP penaste nastavke i probao da stavim na njih, stajali su naravno ali nemaju one zareze i nisu ovalnog oblika, ali i tako ništa specijalno. Ja mislim da je meni taj ovalni oblik izlaznog zvucnika predstavljao problem, jer sta god da stavis na vec veliki "oval" ono ce gore i dole da "bode" usi. Zvuk je stvarno dobar i dao sam malo više novca za slusalice jer ih koristim skoro ceo dan, od slusanja muzike do treninga, razgovora itd.. gledao sam ove nove sony, nastavci deluju dosta dobro, al one imaju budžasto telo, sad se plašim da sa njima ne bude drugi problem, da ne mogu da ih strpam u spiralu od uva hah
Još nešto ako ti ništa ne podje za rukom, video sam lika na internetu koji kupi čepiće za buku u apoteci od memorijske pene, zagreje neku žicu, možeš da razviješ spajalicu npr, i progori sredinu cepica, to stavi na slusalicu i bude udobno. Ja još to nisam probao jer su mi se ogadili svi gadgetu od samsunga(imao sam i sat) i nikad više
Ma ja sam se navikla. I nove cipele žuljaju prvih 10ak nošenja išla sam tom logikom. 😁
Stvarno, ne osećam više nikakav problem kada ih nosim a nosim ih baš dosta. Probala sam i ja penaste za originalni Buds i Jabra ali ne paše, mnogo je na njima šira rupa i kružnog a ne ovalnog oblika pa nastavak ostane u ušima kada se vade. Čekam da stignu ovi baš za njih, kao što rekoh, dok ne dođe Comply. Ja sam oduševljena bubicama i teško ću ih zameniti. :)
 
gsmarena_001.jpg


 
Na kraju sam porucio buds+, 50e u emiratima, mislim da je za te pare najbolja kupovina, stizu za par dana.
 
Koje bluetooth bubice do 30€ a da:
  • baterija traje barem 4 sata
  • imaju dugme (taster) a ne "smart touch" kontrolu

Ako ima nešto zgodno kod nas, super, ako ne, može i online nabavka.

Isprobavao sam one SoundPeats i iako je zvuk bio bolji, jako mi je nedostajao "klik" koji je imao onaj osnovni QCY T1 model.

Vidim da recimo Haylou GT2 slušalice imaju dugme.
 
Sennheiser CX 300S - uzeo sam ovaj model i oduševljen sam zvukom, konačno sam našao slušalice koje mi odgovaraju u potpunosti. Odlično prijanjaju gumice ne žuljaju mogu da se dugo nose. Zvuk je odličan baš onakav kakav očekujem da bude, svi tonovi jasno se čuju, bas je dovoljno jak i čist. Sa njima je potpun užitak zagarantovan. Probao sam dosta slušalica do sada ako bih nabrajo možda bih izostavio neke ali bih izdvojio svakako: Mi piston 3, Hybrid Pro HD, In-Ear Headphones Basic koje su slične ovim Hybrid, KZ ZSN, KZ AS10, Samsung HS1303 itd. Pretpostavljam da kako bi cena rasla tako bi i kvalitet rastao u skladu sa cenom, uvek sam gledao da nađem negde neku sredinu između kvaliteta i cene, a da budem zadovoljan, sa ovim CX300s mislim da sam je pronašao i da je to to što se mene tiče.
Slicno i ja, koristim godinama onaj cx 300 II model, odlicne su i dugo bas traju, kabel je poprilicno kvalitetan. Bas cu pogledati sta je 300S verzija. Zgazio sam jednu bubicu, pa uzeo privremeno Panasonic HJE125, i za te pare su jako dobre, jedino je bass malo naglaseniji, inace zvuk je bas kvalitetan.
 
Treba mi preporuka za BT bubice ali one sa kablom oko vrata, do recimo 150e neke kvalitetnije i to kabal a ne onaj deblji neckband(?) ili kako se vec zove. Pokusala sam da malo prekopam temu ali ne nalazim nista posebno.
Ove Sennheiser CX 300S zvuce kao dobra alternativa ako ne nadjem ono sto trazim.
 
Hvala na preporukama. Generalno se slazem da je bolje TWS i da je veci izbor a te pare ali su meni neprakticne kao i BT over-ear. Tako da ostaju ili ove poput Focal ili klasicne sa kablom i dzekom.
 
Има неко предлог за бт бубице са каблом између да могу да се окаче око врата, са магнетом још боље. Користе се и на тренингу па би било лепо да имају неку заштиту.
Од музичких афинитета, јак и чист бас, углавном ће ићи електроника са мало вокала.

Већ дуже користим ове анкерове, и добро су се показале, али батерија доста ослабила, тако да нешто доста слично овим. И у том рангу ценовном, 30-50е.

Може да се и наручује са алија, ако се могу наћи тамо а да не дере поштарина.
 
Da li je neko imao iskustva sa ovim Samsung AKG type c sa kp, vrede li sta?
Pisao sam ja o tome - ja sam ih platio oko 2-3e na tajlandu. totalni fake i totalno djubre, dac cip koji je unutra je neko smece. Iste takve (takodje fake) 3.5mm, pristojno zvuce na telefonu koji ima 3.5mm izlaz i na laptopu...
Original kosta valjda oko 50e, a sumnjam da neko stvarno prodaje sto su mu stigle uz telefon za sitne pare. Mislim da moze serijski broj negde na samsung sajtu da se proveri, ali nisam siguran

Pravi lek je kupiti DAC i zicne slusalice ili BT i bataliti... ili traziti neke typeC slusalice koje nisu toliko popularne za kopiranje.
 
Upravo ih dobio iz Us-a, mogu reći da su baš fine sluške, uzeh ovu bež/belu varijantu pošto je ta bila dostupna na bestbuy-u i ne sviđaju mi se uopšte estetski :D Al dobro, dok ne poručim crne kroz mesec, dva, poslužiće.
Što se tiče poređenja sa ostalim BT sluškama koje imam, ovako:
Jabra Elite Active su mi najbolje sport sluške i dan-danas, imam ih oko 4 godine već, u poređenju sa Sony-em, zvuk je znatno tuplji i nejasniji. Jabra sluške lepo prianjaju u ušima tokom treninga, Sony moram malo duže da koristim pa da imam neki sud, za sada mi više prija Jabra, sigurniji mi fit nekako.
Senn Momentum True Wireless mi je bilo merilo dobrog zvuka do sada, tu Sony sada kida, nisam mislio da može da se izvuče bolje od Senn-a, ali uspeli su nekako, tačku u low end-u kod John Mayera i bas deonice sa gitarama Black Pumas-a čujem tačno kako treba.
Što se tiče poređenja sa ''žičnim'' sluškama, i dalje BT True wireless modeli nemaju šta da traže, nema nijedan model takvu toplinu i širok spektar, ali dobro, to se ni ne očekuje.
Toliko za sada...
 
Poslednja izmena:
Kakav je fit u poredjenu sa wf1000xm3? Ja sam ih prodao samo zato sto su mi glomazne na stranu ogroman case.
Sony nekako ima najbolji odnos funkcionalnosti i kvaliteta zvuka pa razmisljam da probam te nove xm4

i da nisi imao sansu da probas neke bose tws, u stranu zvuk i sve ja sam odusevljen bio sa qc35 i komforom sad koristim nc700 i sto se samog profila na glavi i udobnosti tice ne moze im niko nista pa ne znam kakvi su sto se tice tws ponude
 
Kakav je fit u poredjenu sa wf1000xm3? Ja sam ih prodao samo zato sto su mi glomazne na stranu ogroman case.
Sony nekako ima najbolji odnos funkcionalnosti i kvaliteta zvuka pa razmisljam da probam te nove xm4

i da nisi imao sansu da probas neke bose tws, u stranu zvuk i sve ja sam odusevljen bio sa qc35 i komforom sad koristim nc700 i sto se samog profila na glavi i udobnosti tice ne moze im niko nista pa ne znam kakvi su sto se tice tws ponude
Nisam imao xm3 in ear ali imam ''normalne'' xm3...tako da ne mogu to da poredim. Bose sam imao sve modele maltene, i iskreno, neubedljiv zvuk na svim modelima, i dalje mi qc35 II bleje negde na tavanu i skupljaju prašinu, bile su mi dobre dok nisu naišle xm3 za letove.
 
bose standardno dosadan zvuk al sam se navikao 😅
skoro prodah xm3 , bacio sam oko na px7(b&w) i hx (b&o) al me brine malo dizajn/udobnost... sa in ears kuburim bas tesko nalazim nesto da odgovara mom usnom kanalu 😅 yinyoo 4ba2dd sa bt adapterom su mi za sad najudobnije a imao sam byron bta/ bt / xm3 / airpods i fit bas los sa svima...
 
bose standardno dosadan zvuk al sam se navikao 😅
skoro prodah xm3 , bacio sam oko na px7(b&w) i hx (b&o) al me brine malo dizajn/udobnost... sa in ears kuburim bas tesko nalazim nesto da odgovara mom usnom kanalu 😅 yinyoo 4ba2dd sa bt adapterom su mi za sad najudobnije a imao sam byron bta/ bt / xm3 / airpods i fit bas los sa svima...
Probaj Jabra ako budeš imao prilike.
 
Koje bluetooth bubice do 30€ a da:
  • baterija traje barem 4 sata
  • imaju dugme (taster) a ne "smart touch" kontrolu

Ako ima nešto zgodno kod nas, super, ako ne, može i online nabavka.

Isprobavao sam one SoundPeats i iako je zvuk bio bolji, jako mi je nedostajao "klik" koji je imao onaj osnovni QCY T1 model.

Vidim da recimo Haylou GT2 slušalice imaju dugme.
Tronsmart Onyx Free. Nisam 100% siguran da li mogu 4 sata da izdrže, ali im je punjenje u kutijci baš brzo. Tipa za 5min punjenja dobiješ 30-60min, tako nekako.
 
Nazad
Vrh Dno