Šta je novo?

Kućna multimedija Bubice

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?
 
Samsung Buds Pro: da li je neko ovde dobio 360° prostorni zvuk u kombinaciji sa Netflix ili nekim drugim servisom? :unsure:
(Potreban je Samsung telefon sa OneUI 3.1, Dolby Atmos uključen... itd)
Tidal koji koristim podržava samo Sony tehnologiju.
 
Samsung Buds Pro: da li je neko ovde dobio 360° prostorni zvuk u kombinaciji sa Netflix ili nekim drugim servisom? :unsure:
(Potreban je Samsung telefon sa OneUI 3.1, Dolby Atmos uključen... itd)
Tidal koji koristim podržava samo Sony tehnologiju.

Netflix ne koristim ali sa YouTube-a gledam dosta stvari dokumentarnog tipa i 360° audio radi na YouTube i ozbiljna je stvar, jedna od najboljih koja me je i naterala da ih zadržim i naviknem na malo lošiji fit u početku.🙂
 
Soundpeats TrueAir 2 ili Anker Soundcore Liberty Air 2?

Jurim prve TWS, osnovna namena bi bila za razgovore, kako obične tako i video (Zoom, Skype). Vrede li Soundcore skoro duplo više novca (100€ naspram 55€ za Soundpeats)? Možda neka druga preporuka za tu namenu i u tom cenovnom rangu?
 
Kako da se pretplatim na temu?? Jel imate iskustva sa KZ ZST X? Ili nekih KZ u sličnom cenovnom rangu?
 
Anker soundcore liberty 2 pro, dugo sam ih merkao mislio se i na kraju posle dugo vremena sam ih kupio. Glavni razlog što je u regularnoj prodaji cena pala, jeftinije nego na kp i sličnim. Mogu reći da sam prilično zadovoljan, ali meni barem je Anker firma od poverenja nikad nisam imao loših iskustava sa njima. Pored njih imam i Senfer DT6, u poređenju sa njima zvuk nije toliko prirodan ali inače su dt6 malo flat. A kako muziku nikad ne slušam u idealnim uslovima i radno okruženje mi jr bučno, zvuk mi je jednako odličan kao i sa žičanim a o konforu da ne pričam. Momentalno sam se navikao na njih, fit u uvu je odličan i ne teže da spadnu. Koliko god da sam sa dt6 bio zadovoljan, nemanje bilo lakvih komandi na kablu (zamenski kabal ne tako jeftin) i cimanje sa lightning adapterom me je u zadnje vreme nerviralo. Probao sam ih i za razgovor, kako sam se nadao dobro je. Ova stavka mi nije preterano bitna ali sagovornici su rekli da se dobro čujemo. Može raditi i samo jedna slušalica.
Po povezivanju slušalica na Soundcore app odmah mi je ponudio update, sa njim je otklonjeno zujanje i još neki manje bitni nedostaci. Sama app je dobra, fabrički eq mi se ne sviđa, previše naglašen bas kao ni hear id. Predefinisani eq od nekih nazovi eksperta za zvuk, tri su meni dobri od deset. Mada ja uglavnom slušam muziku iz prošlog milenijuma pa sam u manjini ali opet sam lako našao odgovarajuće podešavanje. Sve u svemu zadovoljan sam kupovinom, koliko vidim glavni rival im je bio Sony xm3 ali su drastično skuplje tako da i po neki nedostatak u zvuku ću oprosti.
 
Ljudi treba mi pomoć tj savet. Odgledao sam puno YouTube review-a i nikako da pronađem koje su wireless buds najglasnije, ne najkvalitetniji ili najbolji zvuk, nego najglasnije.
Koristio sam airpods pro i sada imam galaxy buds live, slične su mi glasnoće ali meni treba glasnije. Probao sam buds plus ali one su tiše od buds live. Na nekom review-u sam video da bi buds pro trebalo da su glasnije od buds live tj najglasnije.
Pomoć tj preporuka, koje su najglasnije, nije mi bitna marka a ni cena samo da su što glasnije.
Imao sam neke kineske, ne znam ni kako se zovu, nažalost sam ih izgubio, ubijale su koliko su glasne, preko 3/4 glasnoće nisam smeo tj mogao da ih pojačan a da ne ogluvim. Većinu pesama sam slušao na pola glasnoće.
 
Još uvek ih koristim...kada se pojačaju do pola, jačina je kao kada druge slušalice pojačaš do kraja....veoma su glasne i zvuk je dobar ali im je autonomija oko 2,5 h slušanja muzike...brzo se dopune u kutijici doduše...
Dobro stoje u ušima i ne ispadaju, udobne su i lagane

US $31.54 31%OFF | KZ Z1 TWS True Wireless Bluetooth v5.0 Earphones Dual Magnetic Dynamic Game Earbuds Touch Control Noise Cancelling Sport Headset
 
Poslednja izmena:
Koliko vidim na YouTube, zvuk je dosta dobar, lepo leže u uvetu, glasne su i naravno jako jeftine. Mane su slaba baterija i usb.
U jednim review-u kaže da imaju tiho šuštanje u pozadini, jel si imao sličan problem?
 
Nisam primetio to šuštanje, ali ja ih koristim uglavnom na ulici ili kada sam napolju, skoro nikada u kući...bas je dosta izražen, srednji tonovi onako, visoki dobri, soundstage veoma dobar. Ne zvuče kao jeftine slušalice, iznenađujuće su dobre za tu cenu....
Evo još jednog mišljenja ovde sa foruma:
Post in thread 'Najbolje slusalice za malo novca' https://forum.benchmark.rs/threads/najbolje-slusalice-za-malo-novca.275567/post-6383383
 

Nisam primetio to šuštanje, ali ja ih koristim uglavnom na ulici ili kada sam napolju, skoro nikada u kući...bas je dosta izražen, srednji tonovi onako, visoki dobri, soundstage veoma dobar. Ne zvuče kao jeftine slušalice, iznenađujuće su dobre za tu cenu....
Evo još jednog mišljenja ovde sa foruma:
Post in thread 'Najbolje slusalice za malo novca' https://forum.benchmark.rs/threads/najbolje-slusalice-za-malo-novca.275567/post-6383383
Sve što sam do sada pročitao mi se dooada, ne smeta mi što im baterija traje oko 2h jer i duže ne slušam muziku a i imaju case gde se dopune.
Zelene mi se dopadaju, koliko sam shvatio baš lepo i dobro leže u uvetu?
 
Šta je najbolji izbor od sledećih slušalica:

HUAWEI FreeLace Pro (moj prvi izbor za sada-sjajne preporuke imaju)

SENNHEISER CX SPORT

SAMSUNG SM-R180 Galaxy Buds Live

JBL Free x

RAZER Hammerhead

HUAWEI FreeBuds 3i

 
Evo da odgovorim samom sebi. Nešto bolje od Sennheiser cx 400bt su Sennheiser cx true wireless, naslednice prvo pomenutih. Isti zvuk, nešto bolja baterija, ipx4, nema master-slave već su obe sluške jednake... Ako nekom treba još informacija tu sam.
 
 
Da li mogu da dobijem preporuku od vas za bluetooth slušalice koje pretežno koristim za razgovor, ali moraju da imaju multipoint, dakle da se povezuju istovremeno na 2 telefona minimalno.
Ranije sam koristio Plantronics 55 Explorer i najbolja slušalica za male pare, ali ih više nema. Sada bih prešao na neke bubice, ali ne nalazim nijedne da imaju multipoint, tj da mogu da razgovaram na dva telefona sa njima. Ne u isto vreme naravno ali bez da moram telefon da diskonektujem fizički.

Imate li neku preporuku za Xiaomi, Huawei ili neke sa nekom prihvatljivijom cenom a da nisu 100 eur + ?

Hvala.
 
Da li mogu da dobijem preporuku od vas za bluetooth slušalice koje pretežno koristim za razgovor, ali moraju da imaju multipoint, dakle da se povezuju istovremeno na 2

Koristim JabraElite 65t koje sam nabavio baš iz tog razloga. Kupio sam ih povoljno na Amazonu. Sada vidim da ih ima i kod nas ispod 100 eur.

Slušanje muzike i telefoniranje radi kako treba. Kod mene dobro stoje u ušima i ne ispadaju ni pri trčanju ni vožnji bicikla. Zaista stoje mnogo bolje od nekih drugih koje sam koristio. Ispadne jedino ako intenzivno žvaćem nešto ili široko zevam.
 
Sada vidim da ih ima i kod nas ispod 100 eur.
Vidim da ste pominjali ovde na ranijim stranama te cene znatno ispod 100 eur, ali najjeftinije koje sam našao trenutno su 13.000 u Gigatronu. Na Amazonu vidim samo da je shipping za Srbiju oko 70eur.
Inače su i meni zapale za oko, sviđaju mi se, video sam da imaju sve te mogućnosti, mada iskreno voleo bih da su za klasu jeftinije.

Kada ih već imaš, jel moguće koristiti samo jednu, a druga da bude u kutiji? Pa onda naizmenično kada se potroši?
S obzirom na rad u kancelariji, jedno uvo mi je potrebno za kolege :D
 
Kada ih već imaš, jel moguće koristiti samo jednu, a druga da bude u kutiji? Pa onda naizmenično kada se potroši?

Kod Jabra 65t se samo desna slušalica može koristiti samostalno i povezana je Bluetooth protokolom na jedan ili dva uređaja istovremeno. Leva je povezana na desnu nekom internom direktnom vezom.

Mislim da je u pitanju ograničenje Bluetooth multipoint protokola - samo “dva istovremena kanala”, koja se kod Jabre koriste za više istovremeno povezanih uređaja (npr. telefon i PC) a kod slušalica koje imaju opciju koju tražiš, za paralelno istovremeno vezivanje leve i desne slušalice sa jednim uređajem + međusobnu komunikaciju.
 
Jasno jasno, pa dobro nije ni to strašno, samo desnu da koristim za pozive sa dva telefona, a obe za multimediu i slično.
Hvala na info. Sačekaću malo ako iskoči negde neki popust na njih, jer nalazim da su u inostranstvu duplo jeftinije nego kod nas...
 
Planiram kupovinu nekih blutut bubica i gledao sam model
Tronsmart Spunky Beat Bluetooth 5.0 unutra je Qualcomm® Chip
Pa me interesuju neka vasa iskustva vezano za sam kvalitet zvuka.Znam da u ovom cenovnom rangu ne mogu da ocekujem cuda ali da li ipak daju pristojan zvuk za ulozen novac.
Ne znam da li je neko narucivao sa ovog sajta i kakva su vasa iskustva
Izadju nesto malo jace od 20 eura.
Ako ovaj sajt nije siguran da se naruci ako moze preporuka odakle poruciti?
Ne znam kako sada stoji sa aliexpresa vezano za cenu posiljki?Znam da su jedno vreme drali sa postarinom.
Da li mozda ima nesto bolje uzeti tu do 25 eura?
Inace sestra je koristila

Mi True Wireless Earphones 2 Basic​

i stalno joj je pucao blutut pa je iste vratila i uzela novac nazad.Telefon koji je koristila je xiaomi poco f2 pro.
Pa da cujem vasu neku preporuku da li se isplati uzeti ove Tronsmart Spunky Beat Bluetooth 5.0 ili juriti nesto drugo?
 
Ja sam ih svojevremeno uzeo za 2k na nekom popustu. Zvuk skroz ok, bas solidan sa fabrickim tipovima, a sa foam tipovima moze da se izvuce jos malo bolji bas i zvuk generalno. Mikrofon upotrebljiv, dobro odvaja druge zvukove samo mora malo glasnije da se prica napolju, ali su me sagovornici culi odlicno. Ume da mi secka konekcija zavisno od polozaja glave ili telefona, mada je to mozda samo meni, ima ih burazer koji ih koristi vise nego ja a nije se zalio.
 
Hvala na odgovoru.
Nije mi jasno ono oko seckanja konekcije.
Naveo si
Ume da mi secka konekcija zavisno od polozaja glave ili telefona
Pa mi nije jasno sta si time hteo da kazes?
Trebalo bi da je neki domet blututa barem 5 metara,ne znam kako kod tebe secka konekcija?
Pitam te ovo iz razloga sto je kod sestre stalno pucala blutut konekcija izmedju xiaomi slusalica i telefona,pa me sad ovo malo plasi vezano za tvoj slucaj.
Mada je kod nje ustanovljeno za prve sluske da su fabricki neispravne,i poslate su u servis.
Druge koje je dobila su se isto ponasale ali tada smo uzeli novac nazad pa ne znam sta je bio kod njih problem.
Bitno mi je da kazes da je zvuk solidan i da je mikrofon upotrebljiv za razgovore.
Samo jos da nadjem odakle da se poruci?
Ne znam koliko je pouzdan ovaj geekbuying.com sajt?
 
Nazad
Vrh Dno