Šta je novo?

Kućna multimedija Bubice

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?
Pozdrav svima. Nakon dva dana provedenih istražujući koje zvučnike da kupim, nemam snage za još dva dana istraživanja za slušalice :) pa mi je potrebna vaša pomoć, čisto da me usmerite na neke od kvalitetnijih bežičnih slušalica.

Poželjno da ima solidan bas i lepo izražene sredne tonove. Ne volim kad visoki tonovi pište, ali opet volim kad je jasan zvuk, a ne mutan. Ne znam da li mnogo tražim i da li postoji ovako nešto.

Nekad davno (2007) kad sam bio mnogo jednostavniji kao osoba, ušetao u radnju, kupio neke Sony slušalice za 10$ i bio prezadovoljan njima. Koristio ih godinama dok se kabl nije pokidao na njima. Kasnije sam uz mobilni telefon OPPO dobio sluške i takođe bio prezadovoljan, ali kad sam čuo kako zvuče AKG koje sam dobio uz Samsung S9+, ukapirao sam da su OPPO ipak bile loše.

Mnogo je lakše kad uz telefon dobiješ sluške pa ako su dobre ok, ako nisu, kupiš druge, ali kad trebam naknadno da izdvojim još 50-100 evra za slušalice, onda moram da se bacim na istraživanje kako ne bih napravio grešku. Dosta mi znači kvalitetan zvuk i samo bih se nervirao ako kupim nešto što mi ne odgovara.

Ako može mala pomoć, bio bih zahvalan. Čisto neke smernice, koje modele da gledam i sl.

Našao sam na gigatronovom sajtu JBL Bežične bubice Reflect Mini TWS (14.000) i JBL bežične bubice REFLECT FLOW - TWS (13.800). Malo je jača cena. Ili bih potražio na KP povoljniju cenu ili jeftinije slušalice. Kakva su ova dva modela? Da li vrede i da li možda ima nešto jeftinije i kvalitetno?

Poželjno je da ne ispadaju tako lako iz ušiju jer bih njih koristio i za trčanje.

Hvala unapred.
 
QCY T5 ако ја видим добро на gearbest за 16е.
Осим ако нису фејк то баш дјелује повољно? Сутра бих поручио једне.
 
Kupio pre neki dan QCY-M10 za 2500. Danas sam ih konacno probao oko pola sata u gradu u pokretu i fit mi nije odgovarao, nije se cuo bas dok se jos malo ne gurnu u usi.
Odma sam ih dao drugaru za 1500 i kupio Samsung 3.5mm adapter za iste pare, ne mogu da se nerviram.
Nazad na KZ ZSN.
 
Potreban mi pomoć u vezi bubica. Sada su popusti pa se razmišljam između Galaxy Buds Plus, Buds Live i eventualno Buds Pro. Gledao sam razne recenzije, ali ne mogu da se odlučim. Nisam nikakav ekspert za zvuk, koristim USB type C slušalice koje su došle u kutiji sa S20 Ultra i te sluške su meni OK kvaliteta. Najviše bih bežične sluške da se rešim kablova. Pošto sam u Samsung ekosistemu (telefon, sata i tablet) Samsung sluške bi zaokružile taj ekosistem.
Buds Live sam pokušao da stavim u uho, ali ono meni ne ide u uho, nikako ne mogu da ih namestim lepo :)
Buds plus i buds pro su one klasičnije zatovrenog tipa tako da verujem da lepo prianjaju u uho. Po onome što sam na recenzijama video Buds Pro ima dodatnih funkcija, ali meni to nije potrebno.
Zanima me me pre svega iskustva ljudi koji si koristili Buds Plus i Buds Live, jeste li zadovoljni sluškama, kvalitetom zvuka?
 
Ako ih kupiš sa oglasa po nekoj ceni koja nije približna zvaničnoj, Buds je uz Samsung telefon za slušanje muzike skroz okej izbor. Zvuk je potpuno zadovoljavajući jedino razgovor na otvorenom otpiši, nemoguće je i užasnog kvaliteta. Ako su ti okej žične iz kutije, Buds će ti biti i više nego dovoljan. Možda čak i običan prvi Buds koji možeš naći za smešne pare na oglasima.
 
Obzirom da već pominješ buds pro kao mogućnost, uzmi njih. Sad će ih biti po oglasa kad krenu svima da stižu što su radili preorder pa će fino da im se obori cena.
 
Uvek sam za kupovinu u radnji sa garancijom. Buds + su oko 16.000 din, a Buds Pro su čak 30.000 din, naravno legalno sa sve garanacijom. Na oglasima Buds + su 100 evra nove od KP prodavaca, ali naravno sa toalet papir garancijom, Buds Pro su na KP 190 evra, nisam siguran da li one vrede skoro duplo od Buds +.
Za sada sam najbliži Buds + , cena je donekle Ok, a Buds Live sam juče probao u jednoj radnji, ono nema šanse da stoji u uhu, bar ne u mom uhu, tako da one odpadaju.
 
Ljudi može neka preporuka za KZ sluške? Gledam zs10 (ne pro), zs6, zsn (sve verzije) nešto do oko 5000 kod preprodavaca. Inače pitanje za one koji imaju neki od modela, kako vam prijanjaju u ušni kanal? Vidim da se ljudi generalno žale na zs10, da hoće da ispadaju iz ušiju.
 
Ja imam ZSN i taj "mehanizam" sto ide sa gornje strane kao slusni aparat meni najvise odgovara, slusalice stoje cvrsto i uglavnom ne mrdaju. E sad, zavisi i od oblika, ZSN su generalno prolagodjenje usnom kanalu, ZS10 su cini mi se glomaznije pa ne znam kako stoje.
 
Ako ih kupiš sa oglasa po nekoj ceni koja nije približna zvaničnoj, Buds je uz Samsung telefon za slušanje muzike skroz okej izbor. Zvuk je potpuno zadovoljavajući jedino razgovor na otvorenom otpiši, nemoguće je i užasnog kvaliteta. Ako su ti okej žične iz kutije, Buds će ti biti i više nego dovoljan. Možda čak i običan prvi Buds koji možeš naći za smešne pare na oglasima.
Da li mislis na "buds plus" kada kazes da ih otpise za razgovor na otvorenom? Po recenzijama koje citam po internetu kazu da su prilicno unapredjene u odnosu na obicne buds bas u tom pogledu a trenutne Honor Choice jesu zaista katastrofalne za sagovornika pri telefonskom razgovoru. Planirao sam da ih zamenim upravo sa Buds Plus, ima li smisla?
 
Ne znam na koje je mislio, možda na obične buds, jer imam buds plus nekih 8 meseci i stvarno nikada nisam imao problem sa razgovorom u bilo kojoj situaciji, pogotovo ne da su neupotrebljive kako je napisano. Zbog trajanja baterije i zbog toga kako su lagane za nositi, više skoro i ne koristim airPods pro iako imaju odličan anc.

Razmišljao sam o kupovini novih buds pro, ali na kraju odustao, rade ove odlično iako ih akam svakodnevno po nekoliko sati.
 
Običan Buds je u pitanju, prvi. Lepo sam i napisala Buds, a ne plus i pro, čoveku su okej žične iz kutije pa bi mu i običan Buds onda zvučno bio dobar za 50ak evrića ili nešto malo više koliko ih prodaju po oglasima. Za razgovor su neupotrebljive, ponavljam i stojim pri tome, osim ako ste u kancelariji i apsolutna tišina je oko vas, tada može.
 
Ja sam imao i Buds i Buds plus. Sa obicnim buds sam imao problema tokom razgovora dok setam napolju(ljudi me nisu dobro culi), dok je sa Buds Plus druga prica, nikakvih problema nisam imao. E sad hocu da predjem na Live, ali je lutrija sa ergonomijom. Gde imaju da se probaju?
 
Ja sam imao i Buds i Buds plus. Sa obicnim buds sam imao problema tokom razgovora dok setam napolju(ljudi me nisu dobro culi), dok je sa Buds Plus druga prica, nikakvih problema nisam imao. E sad hocu da predjem na Live, ali je lutrija sa ergonomijom. Gde imaju da se probaju?
Ne vidim što bi to radio...ako već hoćeš da menjaš idi na nove pro
 
Pa sačekaj sad malo, kad krenu svima da pristižu koji su odradili preorder biće ih u startu po oglasima za dosta manje novce ;)

Mada i Flossy i Ja bi ti rekli da batališ sve te i uzmeš Senn momentum tw2 🤣😈🤗
 
Ja sam kupio Honor Choice bezicne sluske za black friday za nekih 3000 i veoma sam zadovoljan. Prilicno ih eksploatisem svakodnevno (teretana, setnja, cesto i po stanu), dobra je baterija, dobra izolacija i zvuk odlican.
Drugarica je s druge strane proslog meseca uzela Mi true wireless buds 2 i crkla joj je pre par dana leva slusalica (gubila ton prvo pa skroz crkla). Sad ceka da joj zamene.
Da i jedan poznanik je kupio Celly neke bezicne isto za black friday ali mislim da su bile malo skuplje i kaze da je prilicno zadovoljan
 
Ja sam kupio Honor Choice bezicne sluske za black friday za nekih 3000 i veoma sam zadovoljan. Prilicno ih eksploatisem svakodnevno (teretana, setnja, cesto i po stanu), dobra je baterija, dobra izolacija i zvuk odlican.
Drugarica je s druge strane proslog meseca uzela Mi true wireless buds 2 i crkla joj je pre par dana leva slusalica (gubila ton prvo pa skroz crkla). Sad ceka da joj zamene.
Da i jedan poznanik je kupio Celly neke bezicne isto za black friday ali mislim da su bile malo skuplje i kaze da je prilicno zadovoljan
Sada su u gigatronu 4500(honor) na popustu.Zanima me da li ima kasnjenja zvuka kada se gleda beki video ili kada se igra beka igrica?I kakav je mikrofon na njima?
 
Sada su u gigatronu 4500(honor) na popustu.Zanima me da li ima kasnjenja zvuka kada se gleda beki video ili kada se igra beka igrica?I kakav je mikrofon na njima?
Zvuk ne kasni, gledam cesto netflix i youtube sa njima pored muzike i sve radi korektno.
Mikrofon je isto dobar s tim sto sam primetio da se ponekad ljudi zale kad je malo jaci vetar dok razgovaram sa njima ali nista strasno.
Ja sam ih tada uzeo jer je bas bila dobra cena ali mislim da su u tom cenovnom rangu jedne od boljih. Estetski nisu nesto atraktivne ali sto se tice svega ostalog sam zadovoljan.
 
Pozdrav . Treba mi pomoc oko izbora in-ear slusalica do 50 eu . Sennnheiser cx300s , AKG k321 ili neka Vasa preporuka .
 
Traži mi dete neke BT preko ušiju sa dobrom aktivnom izolacijom, a kvalitet zvuka nije presudan.

Otprilike kao Apple AirPods Max ali za mnooogo manje para i da ima kod nas da se kupi...
 
SONY ima odlične overhead modele, sad zavisi šta je to "mnogo manje" para. WH-1000XM3 su odlične slušalice kojima je dosta pala cena, imamo ih u kući i upola su jeftinije od Airpods ali su i dalje to skupe slušalice, nisu baš za "dete" osim ako ste baš dobrostojeći. 😄 Sony ima i jeftinije modele, te vaše navedene su jedne od skupljih i boljih pa sigurno neko neće da vam preporuči Genius od par hiljada, zacrtali ste visoko lestvicu pa nedostaje definisanje budžeta ako će neko da vam pomogne. A uostalom ovo je tema o bubicama, baš i nemaju overhead i Airpods max ikakve veze sa bubicama.
 
Samo ću reći - Galaxy Buds Pro po-ki-da-o! 🤯
Pomislih možda sam ja malo "biased" kao Samsung fan a onda prodžaram po netu i vidim odlične recenzije čak i audiphile glava, crinacle odlepio. Za Buds+ ne znam kakve su bile ali ovo veze s' mozgom nema sa originalnim modelom i druga dimenzija su u svakom smislu. Ko god ih dobije za dž ovo je greh prodati ako vam je do bubica. Kapiram da ima bubica i za 15 i za 20 evra ali ovo ne gađa tu ciljnu grupu potrošača uopšte, Buds Pro više nije igračka i gimmick, bravo za AKG konačno!
 
'tela sam, nije mi se dalo! 😄 Nešto mi se sve namešta ukleti Samsung, ali ne odustajem u nekoj budućnosti sigurno će mi i dalje biti lebdeća misao. S obzirom na to da će mi žične Momentum IE sada biti apsolitno suvišne, jedino mi ostaje TW kao napredak posle ovoga. 😁 Ovo je ispalo potpuno slučajno i neplanirano, pokvario mi se Original pa su mi u servisu odobrili kompletan povraćaj novca umesto zamene jer se Buds više ne prodaje nigde i eto ulete Pro za 150e, još sam i na dobitku 2 crvene. Bilo je "da probam" pa ako ne valja opet prodaću ali biće sigurno kod mene neko vreme. Isplatilo se biti redak primerak ljudske vrste koji je zapravo platio prvi Buds. 😄
 
QCY T5 ако ја видим добро на gearbest за 16е.
Осим ако нису фејк то баш дјелује повољно? Сутра бих поручио једне.

Ја ово поручио 8. марта. До данас нису послали, кажу немају на стању. Али их и даље имају у понуди.

Пошто ме је издало стрпљење, затражио сам рефундацију малопре.


Нека препорука за исти ценовни ранг, али да може да дође до Србије у разумном року? Углавном служе да слушам подкаст.
 
Nazad
Vrh Dno