Šta je novo?

Kućna multimedija Bubice

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?
@nimbus

Sačekaj jedno deset dana minimum vozeći ih . Pazario sam ZSA pre dva meseca, doživljaj je bio za bešenje. Ogavno, lošo, bljak- bas i niži i viši- sve to jedno, prenaglašeno i preliva, srednji tonovi gotovo nisu postojali, visoki me ubijaše. Hteo sam da se pozdravim i poljubim sa parama.
Nakon dobroooog perioda razgažavanja (burn in kažu ameri, recite na sarpskom ako neko zna), bukvalno nebo i zemlja. Maltene čujem nesavršenost dac/apn uređaja telefona. Poredeći ih sa akg i senn slušalicama, nemaju neku preciznost i širinu zvuka, ali za portabl slušanje muzike napolju, po gradu, busu su odlične. Dva meseca kasnije, naravno. Istrpi.

pa da, to i kažem, posle dve nedelje mi zs4 mnogo bolje zvuče nego zs6. (izgleda sam gore nespretno napisao) odnosno, više mi se sviđa zvuk na zs4 nego na zs6. koje su mi do tada bile baš ok.
ja sam ih preko noći neko vreme ostavljao da sviraju na kompu, znam da zvuči blesavo, no kada sam video koliko ih burn in "podiže"...
zanima me da li su i slušalice sa samo b.a. kao što su kz as10 toliko podložne tim "usviravanjima"...



Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Nedavno su mi nestale SONY Slušalice MDR-EX110LPR slušalice pa sad tražim zamenu za iste. Dao bih oko četrdeset evra za njih. Pre njih sam imao JVC HA-FXT90. I sa jednim i sa drugim sam bio zadovoljan iako je bio ipak bio bolji zvuk kod JVC modela.

Nisam preterano upoznat sa ovim kineskim modelima o kojima se ovde najviše priča, nemam predrasuda ali mi je kvalitet zvuka ipak na prvom mestu pa ne bih išao na to da prođem što jeftinije samo. Video sam pre par stranica da je hsv.stoned preporučio i neke modele koji se kod nas mogu naći do nekih 50 evra. Uzeo bih i to u obzir ako ako nije isplatljivo poručivati sa strane.

Takođe pošto je u pitanju sony z5 telefon imam opciju da budu noise canceling pa ako postoji tako nešto da se nameće možda ne bi bilo loše.

Trenutno koristim rezervne slušalice što su stigle uz telefon pa mi nije ništa hitno ali svaki predlog je dobrodošao.

Slaba je ponuda NC slusalica ali ako ti ta opcija nije bitna onda neces imati problem pri izboru. Imas dosta predloga za kineske do 40-50$ i moze da se kaze da su KZ ZS6 sigurno dobra opcija.
A u srb su ove Beyerdynamic i dalje jedne od najboljih ili najbolje do 50e (tacnije 49e, verzija za android).
 
Jabra Elite Sport - teško da sam skoro doživeo ovakav nivo fail-a od nekog uređaja.

Šta je ovo sunce ti poljubim... Nigde dubine, nigde snage, nigde...ničega.

Srećom pa sam naručio online, verovatno ću ih vratiti.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Poručio slušalice preksinoć. Crna verzija (da se neko ne zezne i poruči slučajno belu). Platio 20,12 $ sa kuponom.
Prodavac prva liga – za manje od pola dana je poslao paket i obevestio me privatnom porukom. Kad dođe, javiću.
Super, javi utiske. Baš me zanimaju ove sluške...
Slušalice stigle u Izmeničnu poštu danas posle podne :sceptic:... SG Pošta je preuzela paket 4-tog i odmah je poslato za Srbiju. Nikad tako brzo...


Oooo gde si dukeofserbia, dugo te nije bilo. Ja se razmisljam da porucim neke sluske, ali mi se porucuju ove sa usb c izlazom.
Kakve su ove sto si porucio, j
Vidim imaju triple drajvere, na papiru deluju jako dobro, mozes li ih uporediti sa nekim od ovih hvaljenih KZ modela? Od ovih sluski sa type c vidim imaju neke xaiomi ali su skupe, imas li ti neki predlog?

Sent from my Cool S1 using Tapatalk
Nemam pojma o slušalicama sa USB-C...
 
Poslednja izmena:
Citajuci head-fi, narucih na kraju KZ ZSN. Kvalitet materijala je bolji jer ima metalnih delova, dobija se novi kabl koji je savijen i nema onu memory zicu koja je jako lose uradjena na proslim modelima.
Sto se zvuka tice, procitao sam mnogo pozitivnih komentara. Postoje i bolje KZ ali sam izabrao komfort, kvalitet izrade, novi kabl i cenu naspram najboljeg zvuka ali i kompromisa u vidu cene, izrade i udobnosi. Na kraju krajeva, tesko da bih sve detalje i nedostatke cuo na Nexusu.

Nisam cekao 11.11. jer je popust 1$ na njih.
 
Poslednja izmena:
Kakav je zvuk na 5x, najgore slusalice bi ti isto zvucale (karikiram). 6p nije bio sampion u zvuku, ali 5x je bio mnogo losiji i to kazem jer je devojka imala 5x, ja 6p, i testirao sam ih istovremeno na istim sluskama (nekoliko pari).
Moj savet, s obzirom na trend odbacivanja 3.5mm jack-a, jeste da kupis neki usb c dac i resis se problema i za ubuduce. Pride imas dobar, identican izvor zvuka na svim telefonima sa usb c. Konkretno sam probao dac (to je konverter sa usb c na 3.5mm, ali ima dac u sebi) na 6p od mog pixela 2 i radio je identicno. Evo link za jeftin, koji bi trebalo da radi na svim telefonima, a preporucivali su ga ovde (nisam probao, ne znam kakav je):
Venture Electronics Odyssey Type-C to 3.5mm DAC dongle
https://s.click.aliexpress.com/e/by8v3PZO
Citajuci head-fi, narucih na kraju KZ ZSN. Kvalitet materijala je bolji jer ima metalnih delova, dobija se novi kabl koji je savijen i nema onu memory zicu koja je jako lose uradjena na proslim modelima.
Sto se zvuka tice, procitao sam mnogo pozitivnih komentara. Postoje i bolje KZ ali sam izabrao komfort, kvalitet izrade, novi kabl i cenu naspram najboljeg zvuka ali i kompromisa u vidu cene, izrade i udobnosi. Na kraju krajeva, tesko da bih sve detalje i nedostatke cuo na Nexusu.

Nisam cekao 11.11. jer je popust 1$ na njih.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Porucene i ry4s, zbog mikrofona.
Meni stigle RY4S prije par dana. Koristim ih svaki dan pomalo, još se usviravaju.
Veoma su dobre za tih 4,5 EUR, imaju razgovjetan, jasan i prilično neutralan zvuk sa bogatom zvučnom slikom. Nema nekih upadljivih rupa u frekvencijama, a podnose i malo pojačavanja bas opsega (ili to ili da ih guram dublje u uši i mirujem, što nije uvijek izvodljivo).

Ipak bih ih svrstao ispod Snow Lotus 1.0+ jer mi te zvuče prirodnije i punije, a i EMX500s zbog onog toplog, masnog zvuka. Nisu neke drastične razlike u pitanju, ali se čuju.
 
ako nekog zanima, ovde ima test tih par pixel i ve odyssey donglića.

nisam probao pa nemam pojma kako zvuče u praksi, čisto kao informacija.

koliko videh, smsl idea/sabaj da2 su i na testovima i u praksi izgleda ok od tih portabilnih, a relativno jeftinijih. ako se izuzmu neke nekompatibilnosti s android telefonima.
 
Kakav je zvuk na 5x, najgore slusalice bi ti isto zvucale (karikiram). 6p nije bio sampion u zvuku, ali 5x je bio mnogo losiji i to kazem jer je devojka imala 5x, ja 6p, i testirao sam ih istovremeno na istim sluskama (nekoliko pari).
Moj savet, s obzirom na trend odbacivanja 3.5mm jack-a, jeste da kupis neki usb c dac i resis se problema i za ubuduce. Pride imas dobar, identican izvor zvuka na svim telefonima sa usb c. Konkretno sam probao dac (to je konverter sa usb c na 3.5mm, ali ima dac u sebi) na 6p od mog pixela 2 i radio je identicno. Evo link za jeftin, koji bi trebalo da radi na svim telefonima, a preporucivali su ga ovde (nisam probao, ne znam kakav je):
Venture Electronics Odyssey Type-C to 3.5mm DAC dongle
https://s.click.aliexpress.com/e/by8v3PZO


Sent from my Pixel 2 using Tapatalk

Uvek me je zanimalo kako 6P zvuci naspram 5X :)

Slazem se za DAC, planirao sam i to da uzmem u doglednoj buducnosti. I ovaj Hidizs hvale, tako da cu verovatno njega.

Edit: @ivanhoe bacicu pogled i na njih
 
Poslednja izmena:
Meni stigle RY4S prije par dana. Koristim ih svaki dan pomalo, još se usviravaju.
Veoma su dobre za tih 4,5 EUR, imaju razgovjetan, jasan i prilično neutralan zvuk sa bogatom zvučnom slikom. Nema nekih upadljivih rupa u frekvencijama, a podnose i malo pojačavanja bas opsega (ili to ili da ih guram dublje u uši i mirujem, što nije uvijek izvodljivo).

Ipak bih ih svrstao ispod Snow Lotus 1.0+ jer mi te zvuče prirodnije i punije, a i EMX500s zbog onog toplog, masnog zvuka. Nisu neke drastične razlike u pitanju, ali se čuju.
Cekam ry4s da stignu, pa javljam utiske.

Stigle su mi qian69, to je tacno to, meni sasvim dobar zvuk. Problem je sto je leva slusalica neispravna, bruji kao da zvucnik nije dobro pricvrscen... Poslao sam poruku, trazio refund pa cemo videti, mozda posalju nove. Nije problem za 10e, ali ne mogu da prezivim sto bruji leva.
 
Nadam se da ćeš izvući nekakvu nadoknadu. Ja sam do sada kupio 5 različitih modela u 3 radnje i nije mi se desio takav problem. Upravo sam razmatrao Qian69 kao sljedeće zbog neobičnog dizajna i pozitivnih opisa. Mada bi trebalo da prikočim jer sam počeo da ih gomilam bez realne potrebe.. :D

Možda možeš da probaš da blago pritisneš poklopac drajvera da nalegne čvršče i stabilizuje membranu ili da proučiš da se nije možda zavukla nekakva dlačica i da to blago produvaš. Moguće je da je iznutra na ivici ostala mrvica lijepka koja sprečava da poklopac zvučnika nalegne kako treba. Većina tih školjki se lako otvara sa prednje strane, pa možeš da probaš da skineš, očistiš i vratiš - naravno kao krajnju akciju.
 
Poslednja izmena:
Trazili su da napravim video snimak problema koji imam. Cini mi se da nece biti nista od ovoga, porkenucu dispute, al racunam nista.
Probao sam da gurnem rukom malo zvunik, deluje bolje, al opet ima pucketanja i brujanja...
 
dobra fora ali skupa zezancija.ja planiram nesto da uzmem Xiaomi Mi Sport kostaju oko 20 i neki $.onaj kz bt kabel me razocarao.Rikno posle 3-4 treninga .ne znam da li neko ima ovaj novi tip.ali radije bi dodao jos 10$ i kupio komplet sluske.sta ima jos u kvalitetu do 20 - 25$ od BT-a.

i pitanje za clana koji ima zs4 i foam tipove.da li se dobija nesto na zvuku ili samo udobnost
 
pa u principu se, osim udobnosti, najčešće koriste da se obuzdaju agresivni visoki tonovi.

a da budem malo (ne)precizniji - zavisi od vrste penastih tipova. od mekoće, ukupne širine, širine kanala, dužine, oblika, itd. sve to može na primetno različite načine da utiče na zvuk.

a sad konkretno :) na zs4 stavljam ove kratke, malo manje pene, koje blago spuštaju bas i visoke, jer je na zs4 baš izražen v zvuk.
 

Prilozi

  • IMG_20181109_213957.jpg
    IMG_20181109_213957.jpg
    883 KB · Pregleda: 130
Jel moze neko da preporuci neke bluetooth sluske sa neckband-om (plasticnim/cvrstim)? U sustini najvise mi treba za sastanke (preko mobilnog i laptopa), da imaju dobar mikrofon, pa tek onda za slusanje muzike...
 
Ja poručio zs4, ostao mi neki višak na računu pa ajde, kad je bal... A i merkam neke bubice koje će manje da se čuju u okolini, uvek moram da se osvrćem oko sebe kada odvrnem do kraja Zs6 koje trenutno koristim. Prvo sam gledao V80 ali vidim da ni one nisu specijalno bolje po tom pitanju.
 
Meni nisu poslali, niti mi odgovaraju na poruku. Sve sam uredno platio naravno.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk

Hm, interesantno... Imao sam par razmena sa njima jer sam podelio shipping na 2 adrese ( zamolio da promene jednu nakon zavrsetka pre-ordera) kako bih izbegao da me rebne carina, odgovarali su u roku od 12h...

Ako si zavrsio pre-order u roku ne verujem da bi trebalo da bude frke...Sacekaj jos koji dan i vidi da li ce da se jave, ako ti ne promene status za porudzbinu i ne posalju na mail potvrdu da je poslato -> rebni ih sa dispute-om...
 
TIN Audio T2 3.5mm In Ear Earphone Double Dynamic Drive HIFI Earphone Bass DJ Metal Earphone MMCX Detachable Headset T515/T1
https://s.click.aliexpress.com/e/bi6k5Nb6

Kod ovih sam uzeo neispravan kabal(prekida se zvuk na jednom konektoru).
Naravno dobio sam odj. od prodavca.

Ps
Moze li da se promeni ocena ako se vec postavila?
Ali bot chat me odj. isto. Nema, uzeli pare pa to ti je.
 
Poslednja izmena:
ALWUP UPC630 stigle u subotu u somborsku poštu, ali nisam imao vremena da odem da ih podignem pa ih poštar doneo juče. Platio 207 din PDV-a.
Kinez je stavio vrednost na 5 $, a carinik procenio na 10 $. Ne mogu se žaliti po tom pitanju.
Ovo je paket koji je najbrže stigao iz Kine odkako kupujem! I dalje ne mogu da verujem kako su brzo stigle :zgran:...

Slušalice su perverzija. Recenzija na audiobudgetu. ROCK Zircon idu kao zasluženi poklon.
IMG_9270.jpg

Moja skromna kolekcija malih slušalica:
IMG_9271_paint.jpg

KZ ED8 su kupljene jako davno, kad je tržište bilo tek na začetku. Meni zvuče dobro, ali su mi problem poveće i poteže slušalice pa ih dosta zeznuto namestiti u uši.

Plextone X41M su bez premca za korišćenje u bučnom okruženju! Izolacija je vrhunska. Bonus: od magneta su, imaju prekidač za stari (NK / OMTP) i novi (IP / CTIA)
standard i imaju najjači bas od svih modela na tržištu. Samo ove godine sam ih kupio 4x… za druge naravno.

ROCK Zircon, svojevremeno (pre dve godine) najbolji model na koji postoje mnoge žalbe u vezi kvaliteta izrade. Ne znam, ali moj primerak je i dalje u savršenom stanju,
a koristio sam ih poprilično.
 
Ja sam upravo skontao da sam c630 uzeo pre jedno par meseci i nisam ih koristio. Tada sam uzeo par komada i jednostavno sam bio zasenjen sa zs6. Evo upravo pržim c630 :D

P.S. Ovo su "naj-flat" slušalice koje sam koristio, aj lajk it.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ima li neke True Wireless za preporuku ?

I sta se desio sa Xiaomi TW, znam da ih najavljivanse da ce uskoro i da ce biti ludilo i ja ih ne vidim nigde u prodaji :(
 
Nazad
Vrh Dno