Šta je novo?

Kućna multimedija Bubice

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?
Uzeo sam meizu ep51, prezadovoljan, hvala na savetima

Sent from my E5823 using Tapatalk
 
Kako bi opisao kolicinu basa na slusalicama, koju muziku pretezno slusas na njima?
Koliki ti je lag u zvuku kad pustas, pauziras itd?
 
Ima basa ali hvali jos malo, znaci mozda 4/5, za moj ukus previse visokotonca, ali se sredi to ekvilajzerima. Pretezno pop slusam. Lag sta znam, mozda sekund, sekund ipo.
 
Ček malo dok krene da te nervira kabal što preteže u jednu stranu (tamo de su kontrole) konstantno ;)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
E da to sam sinoć izvalio [emoji3]

Sent from my E5823 using Tapatalk
 
Jos jedna preporuka za Soundmagic E10c. Jednostavno savrsenstvo za 50€. Od kvaliteta zvuka, izrade, preko dodatnih sitnica. Udobmost je odlicna, a kvalitetni materijali garantuju dugovecnost. Cak su i za teretanu sjajne. Ovo nisu samo slusalice, vec i headset za mobilni (i to bilo koji smartphone) ali i pc. Ja ih npr. koristim sa Moto Z mobom koji i nema 3,5" ulaz i radi bez ikakvih problema. Ono sto je falilo modelu E10 tj. E10s je dodato. Iskreno bolju kupovinu skoro nisam imao. Obzirom da sam koristio neke modele iz srednjeg segmenta kao npr. Creative EP-630, Sennheiser cx300, Sennheiser cx 5.00g, Koss Porta Pro (on ear), tvrdim da je ovo daleko najbolja investicija od svih nabrojanih. Ko hoce jos da se ispruzi ima E50c (oko 65€) i E80c (oko 90€) kao najbolje zicane bubice do 100€.

http://www.trustedreviews.com/reviews/soundmagic-e10c
 
Meni kod SoundMagic e10C desna slusalica pocela da krci, posle dve godine heavy koriscenja, doduse to se jedva izvaljuje, izgleda pod nekim odredjenim tonom, još ne mogu da izvalim, kapiram da dam nekom sluske ne bi ni provalio da nesto krci ali ja cujem.
Inace sve preporuke za te pare, da nema ZS6 opet bih SoundMagic e10C uzeo. Isto prezadovoljan kupovinom.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Meni stigle iz usa 1More triple driver... bile na popustu, pa nisam izdržao da ne uzmem, a projatelj poslao po nekom pa sam dobro prošao. Odavno nisam čuo tako čist zvuk, naročito važi za visoke... To je moja preporuka za cenu od 70-90e
 
Da li se mozda neko seca naziva/oznake onih kineskih ''earbuds'' (dakle, nisu in-ear) koje kostaju nesto smesno malo (7, 8$) a skoro svi ih prilicno hvale?
Evo par preporuka iz prve ruke - Vido i MX760 Graphene. Ja sam to dosta "istraživao" pošto godinama koristim klasične, starinske bubice i uvijek moram da imam nekakav pristojan par. Prethodno sam nekoliko godina koristio Sennheiser MX470 i pošteno su odradile i odsvirale, ali im je nedavno pukao kabl. Koštale su oko 30 EUR i zvuče dosta dobro, ali gube i u odnosu cijena-zvuk i čisto u zvuku spram ovih jeftinih kineskih bubica.

vido_mx760.jpg

Vido su koštale samo 3,5 EUR komplet sa poštarinom iz Kine. Odlučio sam da probam sa najjeftinijom varijantom da vidim je li to samo hajp ili stvarno ima nešto. I ima nešto :D. Gruvaju za nekoliko puta više para. Imaju masan, basivan zvuk, znaju malo da se zbune i zgusnu u srednjem pojasu sa kompleksnijom muzikom, visoki su uglavnom nenapadni. Dosta dobro reaguju na EQ korekcije, pa može i taj bas da se utanji i malo pročisti, mada uvijek zadržavaju taj svoj gruvi pristup. Na nekim elektronskim produkcijama efekat je spektakularan. Od kada su stigle MX760, koristim ih samo u gradskom prevozu i na poslu za YouTube, pa ta naglašenija bas podloga fino prigušuje buku saobraćaja i kolega. U upotrebi su svakog radnog dana već pola godine i za sada preživljavaju bez problema tumbanja po džepovima. Školjka im je iskopirana od Sennheiser MX500. Iz kine stižu u običnoj kesici i sa jednim parom spužvica. Za ove pare nema apsolutno ništa da im se zamjeri.

MX760 su koštale 12,5 EUR i stigle su u kutijici sa zipom, kesicom rezervnih jastučića - standardnih i ovih sa rupom - i štipaljkom. Paket je za aplauz. Kvalitet izrade je osjetno bolji nego kod Vido. Ja sam uzeo providne školjke i plavkasti kabl koji je dodatno presvučen providnom plastikom. Vizuelno su za 5, a zvučno je to viša klasa u odnosu na Vido (i Sennheiser). Trebalo im je nešto vremena da se usviraju i uz malo truda sa EQ sada zvuče toliko dobro da velike sluške nisam koristio od kada su ove stigle oko Nove godine, nekako nije vrijedno cimanja. Imaju neutralniji zvuk od Vido, sa dovoljno basa, koji ide nisko, samo nije toliko naglašen, srednji pojas im je razgovjetan, visoki tonovi takođe dobro odmjereni. Uz malo podešavanja i ekperimentisanja sa jastučićima postiže se fenomenalna, skoro holografska zvučna slika, naročito kod starije, analogne produkcije - ako je dobro snimljeno, može da se osjeti prostor u studiju, prirodna boja instrumenata, činela.. Školjke su im kopija nekog Beyerdynamic modela i nešto su manje od Vido, pa stabilnije stoje u ušima. Postoji i Graphene model sa navodno drugačijim drajverima i skuplji za 10-15 EUR, ali nisam siguran da su dvostruko bolje.

Oboje sam kupio u ovoj radnji. Ovaj čovjek (ili njegova ekipa) ih sam sklapa, pa nije isključeno da bubice sa istim oznakama iz drugih radnji zvuče malo drugačije. To je ta neizvjesnost sa jeftinim čaj-fajem. Stalno se pojavljuju novi modeli, pa se preporuke skoro sezonski mijenjaju. I ja sam namjeravao da počnem sa VE Monk, ali kažu da su ih ove (i mnoge druge) prevazišle.

Posle ovih iskustava, nemam namjeru da ikad više trošim novce na poznate marke za earbuds. Oni za ove pare ne mogu da ponude bukvalno ništa. Imam u kući gomilu slušalica koje su stizale uz plejere, telefone, odnekud i Pioneer SE-CE511I-K. To je sve treća liga zapad spram kineskih šampiona..
 
Poslednja izmena:
Hvala bro. Te MX760 su bas jeftine a ako su vec toliko dobre mislim da cu ih naruciti mada mi realno ne trebaju ali je za tu sicu tesko odoleti :)
 
Dobih danas KZ ZST, na prvi pogled deluju lepo, bas je odličan, doduše koristio sam ih tek 10-ta minuta, gumice (vrhovi) ili kako se već zovu su njesra, moram naručiti neke bolje ili probati od starih philips sluški!
 
Evo par preporuka iz prve ruke - Vido i MX760 Graphene. Ja sam to dosta "istraživao" pošto godinama koristim klasične, starinske bubice i uvijek moram da imam nekakav pristojan par. Prethodno sam nekoliko godina koristio Sennheiser MX470 i pošteno su odradile i odsvirale, ali im je nedavno pukao kabl. Koštale su oko 30 EUR i zvuče dosta dobro, ali gube i u odnosu cijena-zvuk i čisto u zvuku spram ovih jeftinih kineskih bubica.

Pogledajte prilog 247648

Vido su koštale samo 3,5 EUR komplet sa poštarinom iz Kine. Odlučio sam da probam sa najjeftinijom varijantom da vidim je li to samo hajp ili stvarno ima nešto. I ima nešto :D. Gruvaju za nekoliko puta više para. Imaju masan, basivan zvuk, znaju malo da se zbune i zgusnu u srednjem pojasu sa kompleksnijom muzikom, visoki su uglavnom nenapadni. Dosta dobro reaguju na EQ korekcije, pa može i taj bas da se utanji i malo pročisti, mada uvijek zadržavaju taj svoj gruvi pristup. Na nekim elektronskim produkcijama efekat je spektakularan. Od kada su stigle MX760, koristim ih samo u gradskom prevozu i na poslu za YouTube, pa ta naglašenija bas podloga fino prigušuje buku saobraćaja i kolega. U upotrebi su svakog radnog dana već pola godine i za sada preživljavaju bez problema tumbanja po džepovima. Školjka im je iskopirana od Sennheiser MX500. Iz kine stižu u običnoj kesici i sa jednim parom spužvica. Za ove pare nema apsolutno ništa da im se zamjeri.

MX760 su koštale 12,5 EUR i stigle su u kutijici sa zipom, kesicom rezervnih jastučića - standardnih i ovih sa rupom - i štipaljkom. Paket je za aplauz. Kvalitet izrade je osjetno bolji nego kod Vido. Ja sam uzeo providne školjke i plavkasti kabl koji je dodatno presvučen providnom plastikom. Vizuelno su za 5, a zvučno je to viša klasa u odnosu na Vido (i Sennheiser). Trebalo im je nešto vremena da se usviraju i uz malo truda sa EQ sada zvuče toliko dobro da velike sluške nisam koristio od kada su ove stigle oko Nove godine, nekako nije vrijedno cimanja. Imaju neutralniji zvuk od Vido, sa dovoljno basa, koji ide nisko, samo nije toliko naglašen, srednji pojas im je razgovjetan, visoki tonovi takođe dobro odmjereni. Uz malo podešavanja i ekperimentisanja sa jastučićima postiže se fenomenalna, skoro holografska zvučna slika, naročito kod starije, analogne produkcije - ako je dobro snimljeno, može da se osjeti prostor u studiju, prirodna boja instrumenata, činela.. Školjke su im kopija nekog Beyerdynamic modela i nešto su manje od Vido, pa stabilnije stoje u ušima. Postoji i Graphene model sa navodno drugačijim drajverima i skuplji za 10-15 EUR, ali nisam siguran da su dvostruko bolje.

Oboje sam kupio u ovoj radnji. Ovaj čovjek (ili njegova ekipa) ih sam sklapa, pa nije isključeno da bubice sa istim oznakama iz drugih radnji zvuče malo drugačije. To je ta neizvjesnost sa jeftinim čaj-fajem. Stalno se pojavljuju novi modeli, pa se preporuke skoro sezonski mijenjaju. I ja sam namjeravao da počnem sa VE Monk, ali kažu da su ih ove (i mnoge druge) prevazišle.

Posle ovih iskustava, nemam namjeru da ikad više trošim novce na poznate marke za earbuds. Oni za ove pare ne mogu da ponude bukvalno ništa. Imam u kući gomilu slušalica koje su stizale uz plejere, telefone, odnekud i Pioneer SE-CE511I-K. To je sve treća liga zapad spram kineskih šampiona..
Svaka čast na prikazu... ima li "nešto" kao MX760, ali sa mikrofonom za tu cenu? (želim da ih koristim i za razgovore preko mobilnog :))
 
Većina ovih bubica koje najčešće preporučuju ima verzije sa mikrofonom. Sad sam pregledao na brzinu na Aliju: Vido, MX760, EMX500, Senfer PT15 (sa izmjenjivim kablovima), Faaeal Iris 1.0 i 2.0, Yincrow X6 itd sve mogu da se dobiju sa mikrofonom za dodatnih 1-2 EUR. VE Monk ima novu liniju jeftinih bubica sa oznakom Lite i one takođe dobijaju pozitivne komentare.

I to je samo cjenovna klasa od 5 do 15 EUR. Neki entuzijasti kupuju za sitniš odvojeno školjke, dravjere, kablove, pa sami sklapaju bubice po svom ukusu. Zlatno doba za ljubitelje earbudsa. :)
 
Većina ovih bubica koje najčešće preporučuju ima verzije sa mikrofonom. Sad sam pregledao na brzinu na Aliju: Vido, MX760, EMX500, Senfer PT15 (sa izmjenjivim kablovima), Faaeal Iris 1.0 i 2.0, Yincrow X6 itd sve mogu da se dobiju sa mikrofonom za dodatnih 1-2 EUR. VE Monk ima novu liniju jeftinih bubica sa oznakom Lite i one takođe dobijaju pozitivne komentare.

I to je samo cjenovna klasa od 5 do 15 EUR. Neki entuzijasti kupuju za sitniš odvojeno školjke, dravjere, kablove, pa sami sklapaju bubice po svom ukusu. Zlatno doba za ljubitelje earbudsa. :)
Uu gde to moze da se nadje za diy in ear? :D

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Uh I ja sam poručio nekoliko različitih vrhova od memorijske pene i svi spadaju osim New Bee. Unutrašnji deo vrhova nije obložen gumom kod većine i na to treba obratiti pažnju prilikom kupovine ali je to dosta teško jer ono što je na slici često nije ono što se zaista dobija.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Naručio sam ovo za neku siću, bukvalno.
Kvalitet proizvoda je loš. Zaista ispadaju sa bubuca tako da znaju da ostanu u ušima. Sve u svemu - loš proizvod.
Kako sam ih namenio za Cirkone i kako inače koristim najveće "čepiće", uspeo sam da nađem rešenje koje je održivo.
Naime, navukao sam čepiće napopako. Kako ne bi ostajali u ušima jer sada šira strana ulazi u uvo, manje od kapi lepka pomaže da zadrži penaste "čepiće" na bubicama.
Izolacija je fenomenalna jer pena zadihtuje uvo "boli glava" a sve tako da uvo / glava ne bole. :)
Možda ne bude odgovaralo svakome zbog ušne školjke ali svakako savetujem da probate ovaj "thug life" mod ako imate volje.
:wave:
 
https://audiobudget.com/product/Yersen/FEN-2000

CyZbG6B.jpg
 
Kao vlasnik prethodnih sennheiser cx 300II odlucio da uzmem cx3.00. Ja ili sam dograbio neki falš ili su ovo totalno različiti modeli. Cenovno i po review-ovima bih rekao da bi trebalo da budu prilično identične. Međutim, na prvo slušanje visoki su mi prenaglašeni, a basa nigde. Tupo kao da neko lupa po parketu. Čuje se sve čisto nema dileme ali su mi i daleko tiše i daleko ravnije nego prethodne. Jel grešim negde ili je to tako?
Npr sluške koje su došle uz sasmung alphu su mi daleeko slušljivije i imaju kompletan raspon nego ove, a imaju baš pun bas.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Gde si ih kupio?

To sto si naveo je bas cudno s obzirom da se u vecini testova prejak bas pominje kao mana (prakticno isto vazi i za stare CX300 II).
http://www.trustedreviews.com/reviews/sennhesier-cx-3-00
Bass is just too powerful
:)

CX300 II
graphCompare.php
CX 3.00
Sennheiser_CX%203.00_All_-_-_SIEC_-_90_20-20k_-_fr_impedance.png

Jasno je da ne bi smele da zvuce tako bass-anemicno, sad sta je u pitanju.. mozda su kopija (senn in-ear su jedne od najcesce kopiranih), mozda nesto nije u redu sa drajverima a postoji mogucnost i da promena gumica (npr. za broj manju velicinu) znatno popravi utisak. Probaj pa javi :)
 
Nazad
Vrh Dno