Šta je novo?

Kućna multimedija Bubice

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?
Nazalost izgleda da si zab'o lazne JVC.

Evo zasto to mislim - Imam HD7 (koje su u klasi 681 evo, samo drugacije zvuce, nemaju tako obojen bassy zvuk) i ATH CKX9 (koje su po mnogim utiscima egal sa FTX90 uz nesto bolji soundstage od tih JVC, kupljene su u srb i original su 100%).

Jeste da 13.5mm drajveri iz in ear ne mogu da pariraju 50mm iz over ear slusalica ali zvucno ne mogu da kazem da su ih HD7 odrale, jednostavno oba modela zvuce odlicno za taj novac s tim sto su CKX9 v-shejpovane i imaju jaci bas dok su HD7 malo neutralnije uz mnogo veci soundstage i ostale prednosti koje donose veliki drajveri.

Zato mislim da si dobio neki kineski krs-kopiju JVC.. jbga. Imas polemike na tu temu na hf, neki su stvarno dobili original JVC, AT i slicne sa ali-a a neki klasicne jeftine kopije..

PS

Vylota ima SL Evo a imao je i FXT90, moze i on da prokomentarise mada sam ubedjen da nisi imao srece i da su to klasicne lose ''fejkare''..
 
Poslednja izmena:
Moguće da su fake. Nažalost nema nigde zvanicne potvrde da fake zvuče lošije. Lošija izrada da, ali zvuk nije lošiji (mislim da je u pravu ovaj lik koji kaže da su to modeli koji zbog sitnih nedostataka tj. oštećenja nisu pušteni u prodaju kao jvc već otišli kao škart za manje pare). Druga mogućnost je da moram nastelovati rockbox podešavanja na sansi clip+. Obzirom da sam to namestio do savršenstva za Superlux, neda mi se ponovo petljati s tim. I treće, verovatno sam malo preterao u poredjenju, ali kod bubica je i najveći problem što se retko gde mogu isprobati modeli pre kupovine. Sa druge strane HD7 imaju naglašenije visoke tonove od EVO i slabiji bas, tako da iako istog cenovnog ranga EVO su ipak bolje sluske po mom mišljenju.

Sent from my m2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nije isto kada su neke slusalice zavrsile na ali-u kao ''roba sa sitnim ostecenjem'' pa se prodaju po dosta nizim cenama i kada su klasicna losa kopija. U prvom slucaju ce zvucati kao original, u drugom daleko losije.

SL 681 evo zvucno nisu bolje slusalice od HD7 vec zvuce drugacije - obojenije, bas je jaci ali i muljaviji i neprecizniji od HD7 koje, za taj novac, briljiraju u vecini zanrova dok su Evo idealne pre svega za bassy muziku, visoki na HD7 jesu problem na integrusama ali uz kvalitetan DAC zvuce daleko bolje, srednji su naravno na strani HD7. Uskoro mi stizu i Evo pa cu napisati opsirnije direktno poredjenje u SL temi :) Ocekujem slican kvalitet ali totalno drugaciju ''obojenost'', to mi i jeste cilj, cisto iz zezanja/hobija.

Sustina je da 681 evo nema sanse da oderu original JVC, razlika u soundstage-u mora da postoji zbog velike razlike u velicini drajvera i konstrukciji ali prilicno sam ubedjen da si dobio ili felericne slusalice ili ''fejkare''..

Za kucnu upotrebu biram HD7 pre CKX9 sto je i logicno, za ''portable'' uvek CKX9 a zvucno sam skoro pa prezadovoljan sa oba modela.. za ulozen novac, naravno :)
 
Poslednja izmena:
Stigle Uiisii za samo 7 dana. Prvi utisak jako pozitivan, a za ovu cenu je stvarno suvišno tražiti neke mane. Rade dobro sa Nexusom, to mi je najbitnije. :D
 
Jvc ha-fxt 90 update.. Evo utisaka posle malo testiranja. Visoki tonovi su definitivno prenaglašeni, i to je definitivno najveća mana. Sve ostalo može proći. Nemajući alternativu, uporedio sam ih sa Superlux HD681 EVO. Naravno da nema smisla uporedjivati bubice i studijske slušalice, ali ljudi moji to je razlika nebo i zemlja. Verovatno svake bubice zvuče kao smeće pored studijskih modela..

Sent from my m2 using Tapatalk

dani kakve su Superlux ? Ja bas te razmisljam da narucim sa gearbest-a , nije losa cena , ako mozes malo da preneses utiske ? Hvala ti
 
Ukoliko ti ne smeta sound leak (okolina cuje sve sto slusas) i ukoliko imas neintegrisanu zvucnu ili planiras da uzmes to su bestbuy slusalice po mom misljenju. Imas u temi za superlux HD668B utiske profesionalaca.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uzmi Evo dok su jos na GB popustu, imaju bassy zvucnu signaturu koja najvise odgovara prosecnom korisniku a uz lako modovanje (vadjenje jednog sloja sundjera) menja se i zvuk, posle tog moda je manje ''obojen'', bas je slabiji ali i ''precizniji''.

Evo su lepse, imaju 2 izmenjiva kabla (1.5m i 3m) i u pakovanju dolaze sa dodatnim velurskim jastucicima. http://www.head-fi.org/products/superlux-hd-681-evo-black-professional-monitor-headphones
 
dani kakve su Superlux ? Ja bas te razmisljam da narucim sa gearbest-a , nije losa cena , ako mozes malo da preneses utiske ? Hvala ti
Slušalice su za taj novac odlične, uzimaj dok ima. Slažem se uglavnom sa prethodnim komentarima. Za tvrdji zvuk su posebno dobre (bubnjevi zvuče fenomenalno), tako da meni itekako odgovaraju.

Sent from my m2 using Tapatalk
 
HM7 ...
Mozda malo istaknutiji visoki za moj ukus,bas savrseno izbalansiran...za 4.7$ nestvarne sluske ...

Vylota legendo hvala :))

sent from tapa for android :)

Nema na čemu, hvala i kolegi koji ih je prvi pomenuo :) ! Ja sam naručio pink za ćerku, još nisu stigle, a svoje sam poklonio. Sad koristim HiFiman re-300 do posla i nazad, i odlične su.
 
Koliko te izasle?

Jos koja rec o HM7 kablic moza max 1.2 prilicno kratak mada meni odgovara,kvalitet kabla ...ja se nadam da moze da sastavi bar po god mada ne deluje nesto woow,grub je prilicno bar u odnosu na senn pa se toliko ne mrse:) gumice silikoni stagod za usi meni licno ne odg ni 1 ali skinuo stare sa senn sluski i lepse i prijatnije leze nego moje senn cx150,kao sto rekoh visoki mozda za nijansu vise prste za moj ukus a bas je bas ok odradjen ne istice se ali nije ni da ga nema :) msm sve je to vylota mnogo lepse objasnio ali eto i od mene neka rec :)
Porucene 22.3 stigle danas ...ne znam na koju foru ali s alija nikad brze nisam nesto dobio :)

sent from tapa for android :)
 
Ja mogu ove moje Kz ed9 da preporucim, deluju bas robusno a u isto vreme i jako lepo, zvuk odlican takodje..

Sent from TT
 
Evo da se javim , stigle Edifier H290 . Narucene sa Gearbesta 21.3 i danas stigle. U crnoj boji su , pakovanje je zaista lepo. Zamerke na debljinu kabla , stvarno deluju tanko , ali ajde videcemo...sto se tice zvuka nisam imao nesto pesama u telefonu pa sam pustio par pesama sa yt razlicitih zanrova i zvuk je zaista dobar , voleo bih da je jos malo izrazen bass , ali dobro je i ovako , svidja mi se sto je izolacija dobra , kada sam slusao muziku televizor na 2m od mene je bio pojacan na 26 sto je zaista puno kada se boravi u prostoriji i gleda nesto i nista nisam cuo ( na programu neki film bio ). Nikad do sada nisam dao ovoliko novca za bubice ( ~25e ) , nadam se samo da ce potrajati , to ce biti pokazatelj da li vrede taj novac. Imao sam pre njih Panasonic H120 cini mi se i oseti se da je ovo nekako iznad i po kvalitetu zvuka i ostalo , ali nisam siguran da li stvarno vrede ovoliko koliko sam dao ili dajem ovaj komentar jer nisam ocekivao da cu nekad dati skoro 3.000 RSD za slusalice koje cu koristiti za mob. Na linku nekoliko slicica.

http://imgur.com/a/eixmb

P.S. Dobija se mala fotrola koja je zaista simpaticna i sluzice mi odlicno jer sam inace gurao slusalice po dzepovima , a na ove cu videti da maximalno pazim i cuvam ih. Dobija se ukupno 3 velicine ulozaka za usi i jedne rezervne najmanje cini mi se , sve u svemu lepo upakovano , nadam se da ce opravdati cenu.
 
Imate preporuku za neke bluetooth a da nisu Meizu EP51? :)
Može slobodno i neki jači cenovni rang, jedino što tražim je 4h+ baterije, neki malo svedeniji dizajn, i +mic je prednost ali ne i uslov.
 
Ty, Proday.
The Dash su mi daleko skuplje nego što bih iskeširao, a The Headphone su već u nekom relativno prihvatljivom rangu. Doduše njih bih uzimao onda tek na leto u .de
Ima li još nešto u opticaju a da je vredno pomena i da popunjava taj cenovni rang od Meizu (35e) do The H (150e)?
 
@yoho dash ti nisam ni preporucio zato sto imaju velikih problema sa bt konekcijom (imam iste) presao sa ep51 tako da iz iskustva samo headphones. Ne mogu da se porede total wireless sa tima što imaju makar i taj kabal koji samo bubice spaja...ako imaš mogućnosti, ispriži se, nećeš se pokajati. ;)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno