Šta je novo?

Brzi-Spori punjaci & Baterije

Triax ili Konnoc

Triax je OK, ali ovih dana sam u kupio punjac Konnoc KCR-A098. Cena je din. 1500 sa 4 AA baterije 2200 mAh. Ima sve sto se moze traziti od punjaca.

- (super) brzo punjenje
- opcija praznjenja baterija
- 4 nezavisna mesta za punjenje AA ili AAA baterija
- LCD displej
- kompaktan, tj. nema gromade od adaptera izvan punjaca. Samo obican kabl. (Vidi slike)
- kabl za punjenje preko USB i preko auto akumulatora

Kupljen u jednoj od radnji u trznom centru Mercator u Novom Sadu.
-


I kako se pokazao taj Konnoc KCR-A098 punjac u praksi ?

Videh da moze da se nadje kineski Konnoc KCR-A099 (http://www.konnoc.com/charger/Hot Products-A099.htm) za 1518 dinara. Je li neko ima Konnoc KCR-A099 i kakva su mu iskustva ?

Gde se pravi Triax MW 6178 punjac ? Pitam posto vidim da na forumu pisu da je to domaca firma.

Moze neki znalac da uporedi Triax MW 6178 i Konnoc KCR-A099 ? Triax kosta skoro duplo skuplje.
 
za driver-a, koji tvrdi da su sanyo 2700 "DUPLO" jace od triax-a 2800 (wtf?!!??!#?), a i sve ostale "ljubitelje" sanyo-a ovde:

imam POLOVAN triax punjac, model MW 2078, koji je kupio darkos (sa mogucnostima praznjenja/punjenja 2/4 AA/AAA baterija, - i trickle charging, naravno - ), i sa njim kupljene, godinu dana stare, 20000+ snimaka presle, baterije koje idu uz njega (camplus 2800 mAh), i ne znam da li bi iko normalan menjao ovu kombinaciju za naduvani sanyo, osim mozda neki navijac mazohista, koji voli sam sebi da skace u stomak.

razlog ovakvog misljenja: sa fuji-jem (s6500fd) bez ikakvih problema popunim 2gb karticu (oko 1350 snimaka !!!), uz barem 20% snimaka sa blicem, povremeno i video zapisi, i razlike nema. mozda uzmem i eneloop kao REZERVNI set baterija, jer sanyo moze da bude samo na klupi ovakvom triax-u, mada vise vucem ka punjacu i setu gp-jevih recyko, tim pre ako uspem da dobavim njihov solarni punjac (na planini, bez bandere a kamo li uticnice radice posao, mada, mogu i da ih napunim kuci pa da cekaju svoju sansu godinu dana, kad se jednom najzad preracunam sa triax-om, nije problem).

ozbiljno, baterije su toliko dobre da obicno zaboravim kad sam ih punio uopste, i ne znam zasto bi iko menjao dobijeno za veresiju.

p.s. ne sumnjam u kvalitet sanyo-a, samo kazem da je triax daleko, daleko od necega za bacanje.
 

Prilozi

  • 8319.jpg
    8319.jpg
    58.8 KB · Pregleda: 143
Ne razumem, jel si probao sanyo pa tako prichash ili ti je sad to prvi set baterija i prvi fotoaparat u zivotu pa si odushevljen ? :)

Pogledaj malo po netu i videcesh gde je Sanyo 2700 a gde taj triax, poshto vec nisi u mogucnosti da ih sam uporedish u realnom radu.
 
pre svega, izvinjavam se maloj deci koja citaju postove ovde na mom tonu, a i tebi driveru, u slucaju da sam pogresno protumacio tvoj omalovazavajuci ton u obracanju meni, iznad. ako sam dakle pogresio u proceni, onda je greska moja i zalim zbog nje.
naravno, ako nisam, cvrsto stojim iza svojih reci.

elem...

prvo: ne "pricham" nego pricam, ako nas vec mrzi da kucamo sva slova naše abecede (šđčćž) onda je pravilnije da kucamo c i s nego da "glumimo nemce" - tako kucaju jos samo klinci iz nbg ili neke druge kultivatorom kultivisane sredine. ne verujem da ce iko da pomesa znacenje reci zbog izbegavanja rogobatnih sh, ch, zh i sta ti ja znam.

drugo: imao sam sanyo 2500 mAh, veoma se lose pokazale za canonom s2is koji sam imao pre (bio mi je prvi DIGITALNI aparat "u zivotu" - kako ti prepotentno rece) i koristio sa njima, toliko da sam ih bacio i kupio opet neke jeftine hama u tehnomaniji (koje sam imao i pre sanyo-a).

trece: godinama citam postove ovde i nikad se verovatno ne bih ni regovao da me ti nisi naterao - toliko pljujes po triax-u da to nije zdravo, a sto je sustina, nisi u pravu - znam iz licnog iskustva jer pomenuti punjac i baterije koristim. to sto ti pljujes nije toliko bitno, problem je sto tvoje neistine deluju na nove i neiskusne korisnike koje hvatas "na buku", i time negativno delujes na mogucnosti izbora misljenja, zbog kojih su i dosli ovde. (ne mene ne delujes, racunarskom tehnologijom se bavim, a i amaterskom fotografijom, poodavno pre nego sto si ti poceo "second life" ovde. znaci baaaaas poodavno).
te hvaljene sanyo 2700 mAh nisam probao, niti cu, po svemu sudeci, ali da si CITAO ono sto sam napisao, video bi da ih nisam ni spominjao u negativnom kontekstu - ja sam branio kvalitet triaxa koji ti neopravdano osporavas.

dakle, nisi ti jedini koji ne razumes, ne razumem ni ja kako nisi nasao zivaca da procitas CEO moj post, kad si se vec resio da odgovaras na njega. (vidi iznad att-a,
"p.s. ne sumnjam u kvalitet sanyo-a, samo kazem da je triax daleko, daleko od necega za bacanje. ")

mada, ko zna, kad bi citao sve na sta odgovaras, mozda ne bi stigao da budes u svakoj corbi mirodjija i da pokazas kako se "razumesh" u sva tehnicka a i ona druga pitanja. bog sami znas kakve tek (naravno autorske) recepte za zimnicu imas... verovatno posedujes i najmanje agustu koju nonstop vozis kad ne kucas na forumu. znaci agusta hvata rdju u garazi.

istini za volju, nije to lako, treba nakupiti 12000+ poruka, mada sumnjam da bi i Anstajn imao materijala da toliko prica o teoriji verovatnoce... ali dobro, on je bio ipak SAMO fizicar, a mi ovde imamo strucnjaka za SVE, koji je sve i stigao da proba, pa onda i zna. a i ono sto nije, "pogledao je malo po netu", pa zna i to. i jos se neki usudjuju da ne cene takav samoizbruseni dijamant i njegove nabusite odgovore, bez ikakvih argumenata, ciljane na zetvu (iliti zhetvu) broja postova.

za kraj, posto nigde nemam digitalni alter ego, pa ni ovde (jer nemam ni volje ni vremena, imam ZIVOT, znas, izgleda da taj fenomen postoji i van ovog foruma), na ovom mestu zavrsavam "nash" (bridges???) "dijalog". svako dobro i nastavi da "odushevljavash" sebe i okolinu raskosnim znanjem.
 
Cekaj, ti si doshao juche na forum da bi ovde zavodio neka pravila ? :)

12 godina koliko komuniciram preko interneta ne kucam nasha slova, i naravno da to necu promeniti, prvenstveno zato shto na tastaturi stoje na nezgodnim mestima, odnosno tamo gde su mogli da ih stave, ne razmishljajuci o onima koji koriste vishe od dva prsta za kucanje.

Drugo, shto se tiche triaxa i sanyo baterija, ni mene ni tebe ovde niko ne mora da slusha, vec postoji google, pa potrazish neki test baterija i vidish kako je Sanyo sa svojih nekoliko modela u prvih 5, 2700 je u najvecem broju testova na prvom mestu, a Triaxa nema ni u listi od 30 baterija. Ja sam samo to potvrdio u praksi koristeci vishe fotoaparata i bliceva, sa vishe setova baterija i jednih i drugih tokom perioda od 5-6 godina. Moj zakljuchak iz tog iskustva je sledeci: sve triaxove baterije i punjach su se pokvarili, neki setovi baterija vec posle mesec dana. Sanyo 2500 duze drzi od triaxa 2800, Sanyo 2700 ubija Triaxa u svemu a koshta 100 ili 200 dinara vishe.

Cela ova pricha bi mozda imala nekog smisla da je Sanyo 2x ili 3x skuplji, ali poshto to nije sluchaj, ne vidim razlog da ti kucash toliko i pokushavash mene ili bilo koga u neshto da ubedish.
 
Poslednja izmena:
taman posla, nikakva pravila ja nemam nameru da uvodim, niti sam ih igde uvodio (osim u svojoj kuci naravno), samo sam (dobronamerno) sugerisao, ako mislis ono u vezi kucanja i slova... kao sto se vidi ni ja ih ne kurostim, iz ergonomskih razloga dabome. ipak, eto samo te ponovo molim da, ako nekad nadjes vremena razmislis ima li previse smisla to dupliranje slova, na vise mesta sam nasao da je ovako pravilnije, izmedju ostalog to je i misljenje ivan klajna, a ja postujem autoritete, posebno u oblastima gde nisam kompetentan.

a na forum sam "dosao", ako mislis na registrovanje, ponavljam, zato sto sam zahvaljujuci licnom iskustvu ubedjen, da nije pravedno to bashovanje triaxa koje si ti osuo, i posto 100% znam da sam ovoga puta u pravu, zelja mi je da se neki eventualni novi korisnik pred dilemom ne prevari slusajuci samo jednu stranu, kao sto se meni nekada desavalo, za neke stvari.

inace, ne smatram da sam "juche" dosao na forum, jer sam bio ovde nebrojeno puta i pre, kao gost, da procitam misljenja ljudi koji su pokusali nesto sto ja nisam, ili bili u dodiru sa opremom koju ja nisam imao prilike da isprobam. verovatno bih u tom svojstvu i ostao, da nisam 100% siguran po ovoj temi.

i jos jednom kazem, ne pljujem sanyo, sta vise siguro u svim tim (sponzorisanim) testovima ima puno istine, i svakako je sanyo, sto ti kazes, mnogo jaci brend od triax-a, ali ono u sta sam definitivno siguran, je da ovaj triax nije za bacanje, vec da se radi o upotrebljivim baterijama.
opet, ne osporavam kvalitet sanyo baterija, punjaca i tehnologije, koja je vodeca na svetskom nivou, ali eto, meni se desilo da sa tim sanyo baterijama od 2500mAh nisam mogao da okinem ni 150 puta, a sa triax-ovim camplusom 2800mAh uspevam maltene 1500 puta.

pa sad, ti kazes da sanyo 2500 duze traju, ne znam, u mom slucaju ili to nije ispalo tako, ili je 150 vise od 1500, krastavac. naravno, postoji mogucnost da sam dosao do loseg seta sanyo baterija (kao sto si i ti mozda u slucaju triax-a?), ili da su te od 2700mAh mnogo, mnogo bolje od ovih od 2500mAh, ali i ako je tako, opet ne stoji prica da su bilo koje baterije koje izvuku skoro 1500 okidanja "obicno smece" i "dobre samo za bacanje".

ono sto ne mogu da tvrdim, jer nisam probao i ne znam, je kako se triax ponasa u uslovima tako intenzivnog opterecenja, kao sto je ucestalo punjenje eksternog blica, o kome ti pricas. moguce je, na kraju krajeva i za ocekivanje, da high end baterije proizvodjaca kao sto je sanyo ili gp odnesu prevagu nad generickom markom kao sto je triax, i to bi se posebno i osetilo u uslovima maksimalnog opterecenja, a za baterije nema tezeg testa od pomenutog, sa spoljasnjim-dodatnim blicem.

ono sto ja hocu da kazem je, da za korisnika sa presecnom opremom i zahtevima (barem 99% nas, svuda, pa i na ovom forumu), baterije kao sto je taj diskutabilni camplus od triaxa nisi smece za bacanje, i dok stoji prica o ceni koja je slicna (u cijem rangu triaxovi punjaci ipak nude vise funkcija - to stoji da su osetljiviji na potrese i udarce, ali pobogu, fudbal se igra loptom, ne punjacem, bilo koje marke - baterije se napune i nose na "teren", sa aparatom i stativom, dok punjac, kabovi, racunar, frizider, televizor i ostalo ostaje kod kuce :) ), triax nije katastrofa, vec jedno od resenja, posebno ako ga dobijete u nekoj akciju, uz nesto, ili uz neki polovan komad opreme. ako ipak neko poslusa driver-a i baci ga, javite mi lokaciju na kojoj je odbacen ;)
 
Stvarno ne mogu da chitam toliki post, nema nikakvog smisla da se nastavlja ova pricha.

1. Razlika u ceni medju tim baterijama je smeshna, tako da ne postoji jedan razlog za kupovinu Triaxa.
2. Ne postoji mogucnost da mi je uleteo losh set Triaxa jer sam ih imao bar pet (5x4).

Zavrshavam diskusiju na ovu temu...
 
Poslednja izmena:
OK, rekli ste šta ste imali. Ajmo sad dalje.
 
Koji bi brzi punjač mogao da se upari sa Eneloop baterijama, osim onog brzog Sanyo? U principu me interesuje da se malo spusti cena celog kompleta.
Sanyo brzi sa 4 x Eneloopom je oko 3000 din koliko sam ja gledao na raznoraznim internet berzama. Ako neko zna gde ima jeftinije može slobodno da me PM-uje :)
 
Koji bi brzi punjač mogao da se upari sa Eneloop baterijama, osim onog brzog Sanyo? U principu me interesuje da se malo spusti cena celog kompleta.
Sanyo brzi sa 4 x Eneloopom je oko 3000 din koliko sam ja gledao na raznoraznim internet berzama. Ako neko zna gde ima jeftinije može slobodno da me PM-uje :)

Koji je taj komplet,jel mozesh da bacish link,ja sam do sada vidjao samo sa sporim punjacem Eneloop baterije?
 
Samo da potvrdim ono što driver već napisao i pokušao dobronamerno da prenese svima: samo Sanyo, ostalo (kod nas) se ne isplati.
Ovo mogu da tvrdim zato što sam za ovih 4-5 godina koliko fotkam, a imam kompakt, DSLR sa gripom, blic,... istrošio tušta i tma setova Ni-MH baterija različite jačine i proizvođača i sada koristim isključivo Sanyo Eneloop baterije, kako u kompaktu, tako i sa DSLR-om i mogu da tvrdim da najduže traju od svih, imaju sasvim dovoljno snage i za blic, a posebno su dobro rešenje ako baterije ne trošite svakodnevno (fotkanjem se bavim amaterski), s obzirom da za razliku od klasičnih punjivih Ni-MH koje izgube celokupni kapacitet za oko mesec dana, Eneloop godišnje gube oko 30% kapaciteta, pa tako mogu i dugo da stoje u npr. rancu, ali će kada se stave u blic raditi jako dobro.
Jesu nešto skuplje, ali se s obzirom na karakteristike isplate, iako su jačine 2000 mAh, verujte mi, "jače" su od onih Triax od 2800 mAh, koje sam btw pobacao u đubre jer su prsle posle jedno 6 meseci.
Od punjača koristim "brzi" klasični za Eneloop sa 2 mesta za baterije AAA ili AA, kao i "brzi" USB sa 2 mwsta za AAA ili AA - ovaj drugi je jako zgodan ukoliko nosite i npr. laptop sa sobom na teren.
Dakle, da ne bude kako su jedino rešenje Eneloop, ima još dobrih baterija kod nas (npr. Varta Professional 2700 mAh - jako mi dugo traju u igračkama za klinca), ali su po meni Eneloop ipak najbolje za uložen novac.
Ovde bih istakao i "obične" Sanyo Ni-MH 2800 mAh, izvanredne baterije, ali za povremenog korisnika, ako što sam ja, Eneloop je bolje rešenje.
 
Poslednja izmena:
Imam ovaj punjač (samo je "brendiran" kao Panastar :)).
Da li je vreme punjenja za 2 baterije duplo manje u odnosu na ono kada se pune sve 4?
Vidim da je to slučaj kod Sanyo punjača...
 
ja imam 4xAA sanyo baterije 2700 model hr-3u 1.2V
typical 2700mAh,minimum 2500 mAh
i punjac Varta -
easy energy pocket charger 4xAA i 4xAAA
type 57062
pri:220-240v 50/60hz 5w
sec: AA-2x(3v 160-185mA 0.555VA)
AAA-2x(3v 70-80mA 0,24VA)
I pretpostavljam da ovaj punjac nije za ove baterije(dobio ga)posto mi se baterije pune po 10h,a jako brzo se prazne cak i kad ne koristim aparat po 5,6 dana kad probam da slikam i one koje su u njemu i rezervne su mi totalno prazne da ne mogu ni da upale aparat,koji punjac da uzmem?
 
Moje GP punjive baterije od 2000 na fujifinepix S5800 izguraju sa jednim punjenjem 250 slika. Extra mi se pokazale.
 
Moje GP punjive baterije od 2000 na fujifinepix S5800 izguraju sa jednim punjenjem 250 slika. Extra mi se pokazale.
i moje mogu dosta da izokidaju ako ih koristim odmah posle punjenja,ali ako odstoje onda b.lja...
 
Moje GP punjive baterije od 2000 na fujifinepix S5800 izguraju sa jednim punjenjem 250 slika. Extra mi se pokazale.

250 fotografija za taj aparat je malo, novije i ozbiljnije baterije (sanyo) bi ti drzale 500.
 
Poslednja izmena:
ja imam 4xAA sanyo baterije 2700 model hr-3u 1.2V
typical 2700mAh,minimum 2500 mAh
i punjac Varta -
easy energy pocket charger 4xAA i 4xAAA
type 57062
pri:220-240v 50/60hz 5w
sec: AA-2x(3v 160-185mA 0.555VA)
AAA-2x(3v 70-80mA 0,24VA)
I pretpostavljam da ovaj punjac nije za ove baterije(dobio ga)posto mi se baterije pune po 10h,a jako brzo se prazne cak i kad ne koristim aparat po 5,6 dana kad probam da slikam i one koje su u njemu i rezervne su mi totalno prazne da ne mogu ni da upale aparat,koji punjac da uzmem?
Ima li neko odgovor na moje pitanje ?
Post je preveliki da ga celog iscitam...
 
Ja sam se opremio kompletom Sanyo baterija 2700mah i Enelop 2000mah, a u planu mi je da uzmem i 4*2500mah kako bi imao 3 razlicita kompleta da ne bih imao zabune prilikom koriscenja.

Imam spori Sanyo punjac MQN04 kome treba od 8-12h da napune gorepomenute baterije,pa bih preshao na brzi Sanyo model,koji bi ste mi preporucili da puni za 1-2h i gde bi mogao da ga pazarim?
 
Uzmi Sanyo 2300 ili 2700Mah. 2500 ne valjaju ništa, moje nisu izdržale ni 50 punjenja, samopražnjenje je enormno, za par dana nemaju ni pola kapaciteta. Mada, ako ti nije esencijalno da u jednom danu izvučeš ogroman broj okidanja blica/aparata idi na još jedan komplet Eneloop-a pa ih jednostavno obeleži markerom.
 
A sta je sa GP punjivim nikl metal hidrid baterijama, ja sam uzeo od 2700 mAh spori punjac je ali su stvarno extra i dobro izdrzavaju stresiranje sa blicem :D ja sam ih platio 2.000 din 4 kom sa punjacem, kakvih iskustava imate sa njima
 
Jako dobra ponuda u AxelFoto:
http://www.axelfoto.com/sr/index1.p... oprema&proizvodjac=baterije&id_proizvoda=921
Punjač je brzi, mikroprocesorski, puni i ne-Eneloop baterije.

To izgleda da je neki stari, nema ga na sajtu uopste. Ja se razmisljam izmedju:
1)Eneloop MQR02NW-E4-3UTG brzi punjac (220 min) sa 4 baterije oko 2800
2)Triax 2078 sa 4x2800 za 1500 pa kasnije da uzmem Eneloop baterije
Prva opcija je solidno skuplja ali same baterije kostaju 1500, ali me cudi sto nema praznjenje baterija (ili nigde ne pise). Sta mislite?
 
Izvukoh ovaj punjac iz fioke:

http://heitech-promotion.de/cms/index.php?id=103&L=2&tx_bzdstaffdirectory_pi1[showUid]=367&tx_bzdstaffdirectory_pi1[backPid]=188

89508b4824.jpg


Kupio bih enelop baterije koje bi bile koriscene u bezicnoj tastaturi i misu. Punjac ima opciju za praznjenje baterija, pa ih valjda nece puno unistavati to sto je spori punjac u pitanju.

Sta mislite? Posto nisu neke zahtevne stvari kao fotoaparati, da li ova kombinacija "pije vodu"?

PozZ
 
Nazad
Vrh Dno