Šta je novo?

Brijanje

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Zeha

... ispod radara ...
Učlanjen(a)
01.09.2007
Poruke
12,327
Poena
785
Moja oprema  
CPU & Cooler
i5 13600K, Deepcool AG620 - CPU hladnjak
Matična ploča
Asus ROG MAXIMUS Z790 HERO
RAM
Kingston DDR5 32GB (2x16GB) Fury Renegade KF564C32RSK2-32
GPU
Asus TUF-RTX3070-O8G-V2-GAMING
Storage
Sasmung NVME 990PRO 1TB, Sasmung NVME 970EVO plus 2TB, Seagate hdd 16TB IronWolf Pro, Seagate Archive HDD 8TB
Zvuk
Sound Blaster Z, Sennheiser HD 599SE, Logitech X-230
PSU
FSP Hydro PTM PRO Platinum 1000W
Kućište
Fractal Design Define 7, 4x Be Quiet SILENT WINGS 4 140mm PWM high-speed
Monitor
Dell Alienware AW2723DF
Miš & tastatura
Logitech MX Master, Logitech Illumimated K800
Ostale periferije
HP LaserJet P1006
Laptop
Lenovo Legion 5 (82JN003EYA)
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S21 Ultra
Pametni uređaji
LG 43UM7600PLB LED
Pristup internetu
  1. Optički internet
Ovih dana sam se zainteresovao za električne brijače, imam bradu koju nameravam obrijati kad joj bude +40 dana.

Čitajuću u jedinoj temi na forumu u kojoj se spominje brijanje, tema o elektricnim brijačima , došao sam do zaključka da ja sa svojih +50g nemam nekog znanja o brijanju, pa sam poželeo da se i o tome na ovom "muškom" forumu priča...
Svima nama smeta (ili ne smeta) brada od 4-5 dana koju iz raznoraznih dana nismo obrijali, a tek ona brada od 10-20-30 dana...

Naravno, da ne bi bilo rodne diskriminacije, ženski rod je slobodan da se priključi diskusiji kako iz ličnog iskustva brijanja svoje kože ili predloga i saveta muškarcima šta i kako da rade kako bi ženama bilo prijatnije sa nama...

Razmišljajući o pokretanju ove teme kolega @danijel00 je spomenuo nekoliko stvari u gorepomenutoj temi, koje sam ja upravo hteo da pitam koje bi kratko objedinio u naziv "četka, krema, Brion" i upitao:

1. Čemu služi četka prilikom sapunjanja lica, zašto ne rukom (prstima) namazati lice penom, gelom, sapunom, kremom?
2. Zašto krema za brijanje? Može li gel (Nivea "3 dana brada za brijanje", onaj belo-srebrni gel ili bilo koji drugi gel) za brijanje?
3. Čemu Brion? (Ja ne volim da se mirišem, nikad ne stavljam ništa na lice posle brijanja)
4. Gde kupiti posudu za sapun i kremu za brijanje koji se četkom mute i prave penu?
5. Šta i kako radite sa sigurnosnim brijačem kad završite brijanje? Da li ga rastavljate, vadite "žilet" (oštricu), sve sušite ili samo isperete, prosušite trešenjem, tapkate o peškir i ostavite?
6. Gde ima kupiti kvalitetnih, ma bilo kakvih, kutija za čuvanje i nošenje brijača (sigurnosnog brijača) ?

Za početak nek ovo budu prva pitanja.

Sve u nadi da tema neće biti obrisana kao nekompatibilna s ovim forumom... ;)
 
Naravno, da ne bi bilo rodne diskriminacije, ženski rod je slobodan da se priključi diskusiji kako iz ličnog iskustva brijanja svoje kože ili predloga i saveta muškarcima šta i kako da rade kako bi ženama bilo prijatnije sa nama...



Sve u nadi da tema neće biti obrisana kao nekompatibilna s ovim forumom... ;)
Cekaj, da li si ti ovime implicirao da zenska populacija na ovom forumu gaji bradu? :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:
 
Ja poslednjih godina koristim wilkinson "safety" žilet. Pre toga sam probao svasta, dao 15 hiljada na elektricni brijač, i sta znam i dalje mrzim da se brijem, i dalje moram da pazim kako se brijem. Imam osetljivu kozu i oštar wilkinson (nikako Gillette) zilet, posle predjem obicnim jednokratnim brijačem daje najbolje rezultate. Jedino sto ne bi trebalo stavljati nista sa alkoholom na lice jer alkohol nije bas dobar za kozu, ali meni leti pogotovo više odgovaraju aftershave sa alkoholom u sebi.
 
Cekaj, da li si ti ovime implicirao da zenska populacija na ovom forumu gaji bradu? :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:
NE, nikao, samo i žene se briju ako nisi znao, briju noge i ... (iz pristojnosti neću da imenujem). 😊
 
dobra tema za ana.rs , pravi gejmeri i hakleri se ne brijaju
 
Nanošenje četkom je elegantnije i ne mažu se ruke. Ako hoćeš četku red je da nabaviš i britvu.;) Imao sam ja četku pa je nakon dužeg korišćenja počela da ćelavi i ostavlja dlake po licu pa sam odustao od nje. Ko zna sa koje su životinje te dlake i sa koje regije.:giggle:
Ako hoćeš da nabaviš četku i ostalo iz "old school" pitaj bricu. Red je da odeš pa i da vidiš kako on radi.
Krema je tu samo da olakša sečivu da klizi. Možeš i motorno ulje ako nemaš šta drugo. Ridik u onom prvom filmu nanosi mazivo i brije glavu. Tako to rade pravi muškarci.
Retko sam koristio žilete za brijanje. Posle izgledam ko da mi je neko kožu drao. Sad trimerom kratim bradu i kosu. Pustim da narastu do prsa pa se skratim na kratku dužinu. Posle gledam komšije kako ne mogu da me prepoznaju.:LOL:
Uvek sam odlagao kraćenje pa mi nekako ona brada od 3 dana dođe negde između 7-og i 10-og.
 
Ne bi britvu prineo licno svome vratu a NIKONE ne bi dozvolio nikome ni po koju cenu da mi oko vrata bilo kakvim secivom radi IZUZEV ako sam pod totalnom anesteziojom u dubokom snu.
Verovatno posledica traume iz prošlog života ('41.-'45.) .

Kad razmisljam o brijanju koje zene primenjuju, povrsina noga koje zene briju je visestruko veca od ovo malo kože na licu koje mi povremeno ostruzemo... istina one to nesto ređe rade ali kad ga rade, baš ga rade, barem velicinom povrsine koju briju.
 
@Zeha Odes u neku berbernicu i sve ce ti oni pojasniti, ali da ti ustedim soma, soma ipo;
Zivot je previse kratak i na momente besmislen da mutis penu, sapune, gelove, kreme... u posudi za mucenje pene pa to mazes po bradi cetkom od jazavca svaki dan. Namazi se cim ti odgovara i peglaj.
Koristim samo safety brijace, wilkinson i capt fawcett i s njima se cesto brijem na suvo jer sam polu-divaljak. Nosim ih u plasticnoj kutiji za sapun.
 
  • Like
Reagovanja: PPC
Pa imas kod nas onaj forum "savrseno brijanje". Tamo imas tematike za zilete, brijace...bojim se da neces imati toliko vremena da iscitas sve :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno