Šta je novo?

Bojler pravi cudan zvuk..

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Marezz

Slavan
Učlanjen(a)
14.11.2010
Poruke
1,456
Poena
225
Zdravo narode, primetio sam da mi bojler u kupatilu od skoro pravi cudan zvuk.. Kao da prenosi vibracije pa bruji, jel imao neko ovakvu situaciju do sada i sta moze da bude u pitanju?


Pogledajte prilog bojler.webm
 
Proveri da li je "probio" grejač pogotovo ako je bojler počeo brže da postiže zadatu temperaturu.
 
Pa ako je probio onda ne radi valjda?🙂
Ko bi ga znao što zuji-bruji..
Proveri samo dal je ispravan sigurnosni ventil i dal ne baca negde struju po njemu,cevima itd..
Jel pun bojler vode,čuje se kao da nije,ili mi se čini?Kad se čuje,stalno ili ne?Možda bruji protok vode negde,kod punjenja i sl..
 
Kamenac 90% sam siguran.

Kad smo vec na tu temu, jel ima neko postenog servisera/cistaca od kamenca za Ariston (vertikalni, 'elektricni' kako ih zovu) bojlere u BG, ovi zvanicni iz AquaGasa ili gde vec su napljuvani bas zestoko na recenzijama da mi se nesto ne pustaju u kucu.
 
@Marezz
Ne može da se vidi ali se proveri prema uzemljenju. Vidim da nisi vičan te ne bih da objašnjavam.
@Djolekg
Poveži sijalicu na fazu i uzemljenje pa valjda će sijalica sijati pošto pišeš da grejač valjda neće raditi.
 
Možda bi bilo pametno pozvati majstora da pogleda
 
Ako je povezano kako treba kad zvekne grejac ne sija signalna sijalica jer je jel te prekid kola.
Uglavnom se nahvata kamenac na grejac i to je cest problem kao i sigurnosni ventil.
Sve se ispituje unimerom, od grejaca, preko termostata ....
Ako ne znate nemojte se igrati, posao je stvarno jednostavan ali ako niste ni malno vicni majstorisanju napravicete haos u kupatilo i ko zna sta sve dodatno pokvariti.
Do sada sam promenio grejace na oko 30 + bojlera i znam o cemu pricam.
 
Pozovi majstora dok ste jos svi zivi i zdravi
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno