Šta je novo?

Bluetooth FM transmitter za kola

Boris Lozac

Znamenit
Učlanjen(a)
15.08.2004
Poruke
21,466
Poena
1,125
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 2600
Matična ploča
ASUS Prime B-450 Plus
RAM
16GB
GPU
Radeon RX 570
Storage
Samsung SSD 860 EVO 500gb
Kućište
NZXT H500
Monitor
Asus VZ279HE IPS
Miš & tastatura
ROG STRIX Impact II wireless / Keychron V2
Mobilni telefon
Pixel 6
Imate li preporuku za neki FM transmitter sa iole normalnim zvukom. Uzeo sam pre neki dan Xwave BT75s, i uprkos "BT" delu u nazivu, ne podrzava bluetooth konekciju, ali pored toga probao sam AUX i zvuk je ocajan sa dosta suma.. (inace AUX fabricki u kolima mi nesto baguje, inace ne bih jurio transmitter)

Citam malo i vidim da kvalitet zvuka i koliko ima shuma zavisi od milion faktora pa i od samog automobila.. Probao sam vise praznih frekvencija, svuda je isto..

Imate li preporuku za neki dokazan sa Bluetoothom da ne bacam kintu opet..
 
Doneo sam drugarici iz Amerike kad sam dolazio i kaže da je skroz prezadovoljna...
 

Prilozi

  • Screenshot_20210210-165746_Amazon Shopping.jpg
    Screenshot_20210210-165746_Amazon Shopping.jpg
    89.3 KB · Pregleda: 132
Bolje proveri šta je sa tim AUX-om koji baguje. Ne bi trebalo da je problem popraviti.

U zavisnosti koji automobil imaš, postoje i namenski BT prijemnici po modelima vozila, koji se kače na mesto AUX-a. Rade jako dobro. Linkovani primer je za Forda.
Lako se montira ako se bar malo razumeš u elektriku. Ako ne, svaki auto električar to poveže za 15-ak minuta.

FM transmiteri su uglavnom problematični.
 
Poslednja izmena:
99% da ne može. To je usb priključak samo za usb memorije. Ne može da radi kao usb host.

Edit: aha, čekaj, piše da može da radi kao... Hm! Zvuči sumnjivo. Treba probati.
 
Ovako nešto (isti princip rada) sam ja gledao za DAB+ adapter, napravi MP3 fajl koji se stalno 'dopunjuje' zvukom koji dolazi na ovakav risiver. Zanimljiv koncept.

 

Ja sam zadovoljan sa ovim, ali ne treba bas previse ni ocekivati...
 
Anker svakako. Ja sam ih neko vreme prodavao na KP i stvarno su daleko bolji od ostalih.
 
Anker vrijedi svaku paru. Jos ima Aux izlaz. F2 je jos bolji, ima aplikaciju svoju sa korisnim dodacima (parking lokacija, iskljucivanje FMa ako je na AUXu, podesavanje freq, kontrola napona akumulatora itd). Ima podrsku i za muziku sa USB-a. Uzeo ga za 15ak $ skoro, a redovna cijena mu je oko 30$.

Mikrofon ne koristim nesto, ali zvuk je stvarno perfekcija, uopste mi ne fali integrisan bluetooth na muzickom sistemu u autu.

I kao punjac je odlican, povlaci onu struju koja i pise, i brzo puni.


Ne znam kakav je Xiaomi Roidmi 3S ali mislim da mu nije konkurencija.
 
Šta još preporučujete, a da ima na kp? Bitno mi je samo da puštam muziku na telefonu preko BT.
Jel probao neko Baseus S-09 ili BS-01?
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam i ja ovaj Anker F2 i veoma sam zadovoljan kvalitetom zvuka. Plaćen je 23 e sa poštarinom.
 
Stigao ovaj BT transmitter, super zvuk odnosno isto kao radio ili CD, nema sustanja..


Kakva su iskustva posle skoro 6 meseci ?
Nema na tom linku vise, ali kontam da je to to : https://www.aliexpress.com/item/1005002982182112.html
 
Da da to je taj, radi super. .
 
Porucio sam ovo sa Bagggood-a:

[US$20.99 19% OFF]BlitzWolf® BW-BC2 bluetooth V5.0 FM Transmitter 18W PD + QC3.0 USB Car Charger 7 Colors RGB Backlit Light LED Digital Display Wireless Radio Adapter HiFi Music Play Car Kit With Mic Hands Free Calls Mobile Phone Accessories from Phones & Telecommunications on banggood

Posto nisam do sada porucivao odatle, dobio i neki popust, izasao je 15$. Po ocenama je dobar bas, videcemo kada stigne. Ankera nema nigde, za Baseus je skupa dostava (35e na Ali), ovo mi se nametnulo..

Javljam utiske kada stigne, do nove godine nadam se 😂😂
 
Ja uzeo ovaj Baseus, valjda je model S-09A. Stigao za nekih mjesec, malo više. Probao ga samo par puta, ovi sa kojima sam pričao, nijesu imali primjedbe na mikrofon. USb nijeasam još probao.
 
Preporuka za Roidmi 3S. Koristi i drugar stariju verziju i obojici nam šljaka perfektno. Mogu da se menjaju boje osvetljenja, automatsko pokretanje aplikacija kada se poveže sa telefon i svašta nešto još. Jedina mana je slab mikrofon (odnosno zavisi gde se nalazi utičnica u kolima).
 
Pod uslovom da ima aux ulaz na HU
 
Kupio sam ovo KP Oglas danas mi je stigao i koliko sam na brzinu uspeo da ga isprobam - odlična stvarčica. Lako se povezuje i daje dobar zvuk. Ono što mi se ne sviđa je što ne može da glumi handsfree tj. kad mi zazvoni telefon ne preuzima poziv nego samo prekine muziku i nastavi tamo gde je stao kad se razgovor završi. Verujem da je ovo do telefona (da ne emituje BT signal dok traje razgovor) nego do ovog uređaja.
 
Nazad
Vrh Dno