Šta je novo?

Blueberry NETCAT (MID)

Objasnjenje za one kojima nije jasno sta je flash:

Flash i Youtube nisu ista stvar, posebno ne na mobilnim uredjajima. Pre jedno 4 godine smo koristili Youtube na Nokia telefonu, a letos smo pustali sa Sony Ericsson "dumbphonea". Radi se o tome da mobilni Youtube ne koristi Flash za pustanje videa, vec 3gp (mozda su videi viseg kvaliteta na Androidu i iPhoneu ipak drugi format, nisam siguran). U svakom slucaju, nije u pitanju flash video. Isto vazi i za videe koji se pustaju preko Youtube plejera. Nisu svi youtube videi dostupni preko Youtube mobile.

Puna Flash podrska znaci da mogu da se pokrenu Flash reklame, igrice (npr. Farmville), videi sa drugih izvora koji nemaju mobile verzije (npr. Metacaffe i Engadget). Takodje omogucuje otvaranje Flash sajtova.

Jeste zahtevan, zato se na Androidu u principu ni ne ucitava Flash, ako ga korisnik ne pokrene sam.

Takodje, i na uredjajima koji ne podrzavaju Flash moguce je pokrenuti mnoge videe preko Skyfire browsera. Taj browser omogucuje da se mnogi videi gledaju, tako sto ih prvo posalje na Skyfire server i prekompresuje za mobilni. Naravno, ovo radi samo sa nekim sajtovima i sa videima, ne radi sa Flash aplikacijama i sajtovima.
 
Hvala na info, mene je mrzelo da trazim ;)
 
Mene zanima da li ce IKADA izaci Android 2.2 za NetCat xexee :angel::test:
 
Hehe, i meni je na HTCu froyo kasnio mesecima u odnosu na izvorne najave. Stici ce jednom, samo strpljenje ti treba. Ili dovoljno kuknjave modderima da za ovaj uredjaj odrade root i custom rom.
 
imam ja, ako naucis da koristis EDIT funkciju, a ne da spamujes ko nenormalan.

najverovatnije nece da ima update. custom build koji prave kinezi uglavnom rade to na 1 time instancama, te se kod njih retko kad moze naci update samog Operativnog sistema. oni umesto da update-uju sistem, jednostavno naprave novi model, koji u sebi ima drugaciji hardver i samim time i sistem. zapravo jedini model, koji u sustini jos nije dobio 2.2 (nestabilan rom), ali definitivno oce, je Flytouch2.

Hehe, i meni je na HTCu froyo kasnio mesecima u odnosu na izvorne najave. Stici ce jednom, samo strpljenje ti treba. Ili dovoljno kuknjave modderima da za ovaj uredjaj odrade root i custom rom.

tesko. custom rom od strane community-ja je jako retka pojava, pogotovo za manje aktuelne modele.
 
Poslednja izmena:
Uvek mozes sam da skines source, iskompajliras, i napravis svoj rom :D
 
Samo to so je kinez me nervira,brate da bacim pare ida kupim drugu verziju Blueberry NetCat M-01 i da imam Android 2.2 Froyo mislim
 
Postoji razlog zasto je raspon cena tableta ogroman. Xoom je vrhunski uredjaj, koji kosta 700 jura (da i ne pominjem Optimus Pad, cije su preliminarne najave 850). Ko hoce da plati 150-200 jura, ocito nece da kupi vrhunski uredjaj. Nije stvar toliko samo do Kineza, koliko i do cinjenice da jeftin uredjaj ima svoja ogranicenja. Blueberry je inace malezijski, ne kineski (vlasnik brenda je CSL), ali ga samo poreklo ne cini skupim ili jeftinim. Na kraju, i moj iPod je napravljen u Kini, a ne u Americi.
 
Uputstvo kako da ubacite ove 2 skripte kojima cete moci da palite i gasite Phone.apk za potrebe 3G interneta (a i zbog ustede baterije)

NAPOMENA!!! Fajlovi koje sam attachovao NISU stvarno zip nego sam morao da ih reimenujem posto ovaj forum ne dozvoljava da se uploaduje nista drugo osim nekoliko dozvoljenih formata.

Nakon sto skinete ove fajlove morate da ih reimenujete na sledeci nacin:
z4root.1.3.0.zip -> z4root.1.3.0.apk
Term.zip - >Term.apk
on.zip - > on.sh
off.zip -> off.sh

Instalirajte Z4Root (ako vec niste), zatim pokrenite program i klik na opciju Permanent root
(Mozete i Temp root, ali onda svaki put kada ukljucite uredjaj moracete prvo da rootujete pa tek onda ON/OFF da koristite)

NetCat ce onda da se ugasi

Ukljucite ga i onda instalirajte Android Terminal, ali nemojte da ga pokrecete
(U sustini mislim da ovaj terminal nije neohodan za ceo proces posto verovatno GScript ima sopstveni terminal engine, ali sam toliko toga (un)instalirao da jednostavno nisam imao zivaca da sada brisem Terminal pa da probam, pa da ga opet instaliram)


Zatim nadjite na Android marketu program GScript i instalirajte

Verovatno ce program sam da napravi folder "gscript" na sdkartici, ali u slucaju da ne napravi odmah, napravite sami

U folder /sdcard/gscript ubacite ove dve skripte "on.sh" i "off.sh"

Startujte program GScript

Pa onda klik na dugme Menu

Pa Add script

Pa Load

ucitajte prvo "on" skriptu, a zatim i "off" skriptu

Kada se pojave skripte NEMOJTE da kliknete ni na jednu jos uvek

Zatvorite program

Vratite se na desktop

kliknite negde u prazan prostor i zadrzite malo dok se ne pojavi Meni

onda klik na Shortcuts

Pa nadjite GScript

Kada se pojavi spisak prvo kliknite na ON i pojavice se ikonica ON na desktopu

Isti proces i za OFF skriptu


Sada mozete da koristite ove 2 ikonice


Kada kliknete na OFF skripta ce da reimenuje Phone.apk u Phone.app

Verovatno cete morati da restartujete uredjaj da se phone.apk izbaci iz rama


Kada kliknete na ON skripta ce da reimenuje Phone.app u Phone.apk



Prevedeno na nas jezik. Kada zelite da koristite 3g internet prvo klik na ON pa tek onda utaknite 3b usb modem u macku
Kada zavrsite rad na internetu, otkacite modem, zatim klik na OFF i restartujte netcat







Sta je bitno znati?
Ako ste vec odradili OFF pa onda opet kliknete OFF pojavice vam se greska, jer je sistem probao da reimenuje fajl koji ne postoji (isto vazi i za 2x ON)


Svaki put kada kliknete On/Off pisace vam Autoclose 20sec 19sec 18 sec... To znaci da je skripta izvrsena (uspesno ili delimicno neuspesno) i da slobodno mozete da je zatvorite

Jednostavno nema neke poruke "Hey odradio sam to sto sam imao", nego u sustini ako vam se nikakva error poruka ne pojavi znaci da je proces izvrsen uspesno


Ako se pitate sta ste zadnje odradili.... U svakom trenutku mozete u ES File Exploreru da otvorite /system/app folder i da vidite da li se fajl zove Phone.apk ili Phone.app

E da jos jedna super stvari! Kada kliknete OFF i sistem pretvori apk u app nece da vam iskoci ona sistemska greska :)


A sta ce nam Term.zip virus, umalo mi izjede sistem :(
 
Postoji razlog zasto je raspon cena tableta ogroman. Xoom je vrhunski uredjaj, koji kosta 700 jura (da i ne pominjem Optimus Pad, cije su preliminarne najave 850). Ko hoce da plati 150-200 jura, ocito nece da kupi vrhunski uredjaj. Nije stvar toliko samo do Kineza, koliko i do cinjenice da jeftin uredjaj ima svoja ogranicenja. Blueberry je inace malezijski, ne kineski (vlasnik brenda je CSL), ali ga samo poreklo ne cini skupim ili jeftinim. Na kraju, i moj iPod je napravljen u Kini, a ne u Americi.

Odlicno,znam da nije kinez Blueberry NetCat M-01 nego aj sad svi nes...pa onda tako...i plastika se najvise pravi u kini :D tako da mislim da su samo ove zastite napravljene u chinaa :D
 
Postoji razlog zasto je raspon cena tableta ogroman. Xoom je vrhunski uredjaj, koji kosta 700 jura (da i ne pominjem Optimus Pad, cije su preliminarne najave 850). Ko hoce da plati 150-200 jura, ocito nece da kupi vrhunski uredjaj. Nije stvar toliko samo do Kineza, koliko i do cinjenice da jeftin uredjaj ima svoja ogranicenja. Blueberry je inace malezijski, ne kineski (vlasnik brenda je CSL), ali ga samo poreklo ne cini skupim ili jeftinim. Na kraju, i moj iPod je napravljen u Kini, a ne u Americi.

j sam bio dokazao na ovoj temi da je Blueberry srpski/novosadski renamer svih mogucih azijskih proizvoda. obrisali su mi postove, ali cinjenica stoji - Netcat je kinez. pritom, pricam jer sam isti taj tablet video svojim ocima na Hua Quiang Bei-ju (najveci elektronski market u Shenzhenu). i ne - ne omalovazavam Blueberry, vec govorim onima koji su ga kupili, gde da traze podrsku.
 
j sam bio dokazao na ovoj temi da je Blueberry srpski/novosadski renamer svih mogucih azijskih proizvoda. obrisali su mi postove, ali cinjenica stoji - Netcat je kinez. pritom, pricam jer sam isti taj tablet video svojim ocima na Hua Quiang Bei-ju (najveci elektronski market u Shenzhenu). i ne - ne omalovazavam Blueberry, vec govorim onima koji su ga kupili, gde da traze podrsku.

Nije poenta bila u tome da li je Kinez ili nije, vec u tome da ne mozes da ocekujes kvalitet Galaxy Taba za cenu boksa Malbora.
 
pa pravo ti kazem - nije bas tako. za cenu galaxy taba ja ocekujem mnogo vise nego sam galaxy tab sto pruza. postoje kineski modeli koji su veoma veoma jako blizu funkcionalnosti brendiranih uredjaja, samo sto ljudi ne znaju puno o tome.
 
Tu si u pravu, slazem se potpuno. Samsung jeste bezobrazno precenio taj tablet. Mada, vidjao sam ga po Nemackoj (ipak redovno pratim jednog nemackog blogera) za jedva preko 400 jura. Po toj ceni vec zvuci mnogo logicnije.
 
pa pravo ti kazem - nije bas tako. za cenu galaxy taba ja ocekujem mnogo vise nego sam galaxy tab sto pruza. postoje kineski modeli koji su veoma veoma jako blizu funkcionalnosti brendiranih uredjaja, samo sto ljudi ne znaju puno o tome.

Slazem se i stvarno je steta sto nema vise takvih uredjaja na domacem trzistu. Ali, verovatno je takva situacija i sirom Evrope. Video sam da se u Hrvatskoj pojavljuju neki takvi brendovi. Jedan od njih, ako se dobro secam, je Point of View i to sa Tegra 250, 1 Ghz procesor, 512MB rama i kapacitivnim ekranom.
 
Taj Point of View je dostupan i kod nas, za 37k dinara. Inace, Point of View nije bas nepoznat proizvodjac, samo su mnogo poznatiji na trzistu grafickih kartica. Vec neko vreme prave i netbook racunare.
 
ma brend je danas bitan samo Apple fanboy-evima.
 
Kako se uzme. Ako kupujem nesto jeftino, brend mi je potpuno nebitan. Ako kupujem nesto skupo, ne mora da bude neki jak brend, ali mora da bude proveren. Ne zelim da mi garancija na skup uredjaj traje koliko i moj boravak u prodavnici.

A iako nisam Apple fanboy (ili bilo kakav fanboy), ipak mislim da su ipodi najbolji mp3 plejeri (mada, onaj uzasni itunes... Jos nisam nasao odgovarajucu zamenu za moj Classic za Linux). Dok mi je prosli monitor bio tada nepoznati Kinez, Benq.
 
Sve zavisi od toga koliko si zahtevan. Nije preterano brz, ima resistive touchscreen, ja ga ne bih uzeo. Sa druge strane, nemaju svi zahteve poput mojih, ja sam ipak zahtevan korisnik. Neko ne moze da plati skup uredjaj, neko jednostavno ne vidi poentu. Kupovina moblnog uredjaja je potpuno individualna, bilo bi najbolje kada bi mogao da isprobas uredjaj pre kupovine. Meni se licno ne svidja rezolucija netcatovog ekrana, previsoka je za udoban rad sa vecinom aplikacija, ali i to je stvar individualnog ukusa, nekome vise odgovara visoka rezolucija zbog video fajlova. Moraces da sam izvedes svoj zakljucak i kupis ono sto tebi licno najvise odgovara.
 
I da li ce MreznaMacka napokon da svrati na Benchmark forum imam 100 questions? :d
 
I da li ce MreznaMacka napokon da svrati na Benchmark forum imam 100 questions? :d

Hmmm uradio sam unsubscribe da mi ne stizu recenzije sa ovog sajta, a u stvari sistem me je unsubscribeovao sa ove teme a nastavio da mi salje recenzije proizvoda... ili sam ja nesto pogresno kliknuo (vec nekih 3 4 puta) ili ovaj code ne radi bas najbolje

Elem nisam te skontao kakav virus u Term.zip. Samo uradis rename Term.zip u Term.apk i to ti je to. Term.apk mozes da nadjes bilo gde na internetu, a u sustini nije ti ni potreban za ove skripte da bi radile. Treba ti samo Gscript program
 
pozdrav ljudi:)
znam da netcat ne moze da radi sa skajpom.da li je neko uopste od vas uspeo da uradi video chat preko ovog tableta?mozda fring za android?ili makar preko google video chata?
ako nije moguce,cemu sluzi ta web kamera::d

hvala
 
pitao je za Skype da li ce proraditi
 
NetCat zapravo izgleda kao derivat Haipad-a M701. Koriste isti program za upload romova , hardver je manje vishe ista specifikacija , jedina bitna razlika je sto Haipad ima 2-tach touch screen. Takodje ima portovani androida 2.2. Ukoliko neko ima iskustva sa fleshovanjem netcata evo ga link http://www59.zippyshare.com/v/15244802/file.html . Ne odgovaram za eventualnu nastalu shtetu ukoliko cudo ne radi.
 
Poslednja izmena:
pa pazi - ima male razlike u kucistu. a posto ovi iz blueberry-ja nece da se izjasne, I DALJE se drzeci price da je to "brendovani srpski proizvod" koji su oni pripremali 3 meseca pazljivo birajuci hardver - ja se ne bi zezao.

kazem, na osnovu cinjenice da je nekoliko kineza zaduzeno da pravi ovakve proizvode - tako sto se samouki nauce sve sto moze da se nauci o SDK-u i pripreme sistem iskljucivo za konkretan uredjaj.

i, poruka svima sto su mi brisali poruke, misleci da pljujem netcat jer sam ja prodavao Flytouch2, evo vam ga klasichni "told ya so" -

1. gde je android 2.2 ? kako beshe reche - "imamo OEM I ODM timove koji pazljivo rade na svakom uredjaju" - sta bi ? zaglavili timovi, nisu dobili mejl od kineza ?

2. jel ovo zaista SRPSKI brendirani uredjaj koji je gospodin Ashley sastavljao pazljivo 3 meseca, ili je precrtan kinez ?

3. oce li neko da izadje i da prizna kupcima ovog uredjaja da su REALNO prevareni, i da za ovaj uredjaj nece izaci Froyo, iz prostog razloga sto ga kinezi nece izbaciti ?

sta je sa licnom koriscu preko 100 ljudi koji su kupili netcat citajuci ovu temu, i ostali prevareni ?
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh Dno