Šta je novo?

Blizi nam se 15. a niko nista...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ma odoh ja na kabl...mislim da sam dosta čekao! Bio sam malo lenj,ali svakako ne mogu dopustiti da me neko pljačka i pravi budalom na duže staze. :mad:
 
Poslednja izmena:
Ja se juce odjavio sa ADSL-a a danas dosao decko i pustio mi Cable.Pustio mi 256/128 brzinu tolko da imam dok sutra ne uplatim 1024/128 i mogu reci da dobro radi s obzirom da mi je ADSl 512/64 zadnjih par nedelja umirao, sa torenta je skinuo cirka 25 MB za dve nedelje i tu sam poludeo i presao na SBB.
 
Nista ne brinite, odluka je doneta jos pre dva meseca... realizacija pocinje, samo sto nije.. hi ..hi
attachment.php
 
Ovo ne može da se nazove povećanje paketa. Jadno, nema šta. Samo se pitam šta će ovi u Sezamu da rade sa Direct paketima? Neki info?
 
danas sam bio u poslovnici telekoma na Terazijama i momak koji tamo radi mi je rekao da je video interni dokument da ce brzine biti duplirane
telekom je planirao samo 50% ali to je bilo nego sto je SBB duplirao brzine pa hteli, ne hteli sad moraju i oni ako zele da ostanu konkurentni
 
Ja se izvinjavam sto ne verujem u to, nista dok se ne objavi zvanicno.
 
znam ja sve to
i sve to stoji
ali nekako ne bih da u ovom pogledu budem toliki pesimista
ima ih vec previse i bez mene
 
Poslednja izmena:
53KB/s ili 74KB/s nije neka razlika za koju vrijedi nervirati.

Bitnije je da ne prekida, meni je sezam pro radio i po 30-40 dana bez disconecta do prije mjesecc-dva kad je sve počelo da ide nizbrdo. Najviše je prekidalo prije par dana, kad sam poslao dva maila sezamu, i ladno su me iskulirali :d
 
Ja mislim da je Lelekom cekao da ratel odobri ovo poskupljenje fixne telefonije, samo sto su ih zajebali pa su takodje doneli odluku o snizenju internet usluga!
Nadam se da taj lik sto radi na terazijama jos uvek ima posao ;) ili da ga nije zgazio 31 dok prelazi ulicu zbog lazi ;)
 
danas sam bio u poslovnici telekoma na Terazijama i momak koji tamo radi mi je rekao da je video interni dokument da ce brzine biti duplirane
telekom je planirao samo 50% ali to je bilo nego sto je SBB duplirao brzine pa hteli, ne hteli sad moraju i oni ako zele da ostanu konkurentni

Dok ne vidim svojim ocima, ne verujem vise nikome... Meni je covek garantovao (navodno poznaje lika u Telekomu) da ce biti nesto 15.og pa eto... Sve su to price rekla-kazala-cula-videla...
 
Poslednja izmena:
Danas mi je u pekari devojka dosapnula (nije obicna radnica, vec floor menager, radi samo podove) da nece biti 50%, pa ni duplo, vec ubrzanje 3x (ej 300%) jer po njenim recima ih je SBB iznenadio sa cenama, i glupo bi bilo da se izjednacavaju sa tamo nekim kablovskim operaterom vec ce da pokazu ko je najjaci. A onda mi je zazvonio alarm u 7 ujutro.

Mislim, ovu temu izvlaci samo naslov jer ne pise 15. kog meseca :)
 
Poslednja izmena:
Danas mi je u pekari devojka dosapnula (nije obicna radnica, vec floor menager, radi samo podove) da nece biti 50%, pa ni duplo, vec ubrzanje 3x (ej 300%) jer po njenim recima ih je SBB iznenadio sa cenama, i glupo bi bilo da se izjednacavaju sa tamo nekim kablovskim operaterom vec ce da pokazu ko je najjaci. A onda mi je zazvonio alarm u 7 ujutro.

Mislim, ovu temu izvlaci samo naslov jer ne pise 15. kog meseca :)

Vov nemoj da pricas da si sanjao taj san... :)
a 15. neki. 2009
 
Telekom Srbija najuspešnije preduzeće u 2007. godini
Autor: Beta | 16.10.2008. - 18:20

Telekom Srbija bilo je najuspešnije preduzeće u Srbiji u prošloj godini sa dobitkom od oko 11,6 milijardi dinara, objavljeno je u godišnjoj publikaciji Biznis top 2007, koju izdaje časopis Biznis i finansije.

Na drugom mestu je Naftna industrija Srbije (NIS) sa dobitkom od oko 8,1 milijardi dinara, a na trećem je Telenor koji je u 2007. godini ostvario dobitak od oko 6,5 milijardi dinara. AIK banka je na četvrtom mestu sa dobitkom od oko 4,6 milijardi dinara, dok je dobitak Rajfajzen banke bio oko 4,45 milijardi dinara.
 
Radujko, daj neki megabit, nemo' da te bije Maler. :d
 
More nece ga samo Maler bije, svi cemo :d
 
Nema nista pre decembra. Sad sam zvao korisnicki i kaze mi decko koji se javio da oni dobiju obavestenje min nedelju dana pre zvanicnog pustanja jaceg neta.
Inace sam zvao da bi video oko raskida ugovora i moram da vratim ruter i platim 6k dinara.
Tako da ima da se klackam jos par meseci na adsl-u. :(
 
Nema nista pre decembra. Sad sam zvao korisnicki i kaze mi decko koji se javio da oni dobiju obavestenje min nedelju dana pre zvanicnog pustanja jaceg neta.
Inace sam zvao da bi video oko raskida ugovora i moram da vratim ruter i platim 6k dinara.
Tako da ima da se klackam jos par meseci na adsl-u. :(

Cist B.S.
Onda bi mogli da ocekujemo svasta od njih od 50% do 150% mislim da je ovo neka zavera i da svi pricaju po nekom svom nahodjenju!
 
Onda bi mogli da ocekujemo svasta od njih od 50% do 150% mislim da je ovo neka zavera i da svi pricaju po nekom svom nahodjenju!
Oni su hteli da ubrzaju ADSL. Međutim, neko iz Telekoma Srbija je došao na Bench, pročitao polemiku o ceni Interneta i shvatili su da ogroman broj ljudi traži sporiji Internet za manje para. Sad razmatraju da li ADSL da uspore za 2x ili za 4x i da li da cene tih novih paketa budu 5% ili 7% jeftinije od dosadašnjih 512/64 paketa. :-devil-:
 
Oni su hteli da ubrzaju ADSL. Međutim, neko iz Telekoma Srbija je došao na Bench, pročitao polemiku o ceni Interneta i shvatili su da ogroman broj ljudi traži sporiji Internet za manje para. Sad razmatraju da li ADSL da uspore za 2x ili za 4x i da li da cene tih novih paketa budu 5% ili 7% jeftinije od dosadašnjih 512/64 paketa. :-devil-:
Nek bude duplo jeftinije i ne moraju da povecavaju brzinu!:-devil-:
 
Nek bude duplo jeftinije i ne moraju da povecavaju brzinu!:-devil-:
A, pa ne može to tako, ljudi su tražili sporije i jeftinije. Sa'će da bidne mnogo sporije i malo jeftinije (gledajući cenu paketa, pošto smo ovde naučili da cena Interneta nije zavisna od brzine).

To se zove tražili ste gledajte. :-devil-:
 
Oni su hteli da ubrzaju ADSL. Međutim, neko iz Telekoma Srbija je došao na Bench, pročitao polemiku o ceni Interneta i shvatili su da ogroman broj ljudi traži sporiji Internet za manje para. Sad razmatraju da li ADSL da uspore za 2x ili za 4x i da li da cene tih novih paketa budu 5% ili 7% jeftinije od dosadašnjih 512/64 paketa. :-devil-:

Pazi kad si u pravu! Znaci info iz rukava: od 01.11. ADSL 384/64 899 din + pdv!! :p
Razmatra se ukidanje skoro svih suludo brzih paketa ili naplacivanje extra poreza na luksuz, po modelu registracije vozila od preko 2000cm3. Najverovatnije ce posegnuti za proverenim modelom tzv. "Seseljeva taksa" na luksuz, a obzirom da su njegove pristalice brojne (1500000+ kom) racunaju da ce ovo resenje biti odusevljeno prihvaceno od istih i ostalih ;)
 
Pazi kad si u pravu! Znaci info iz rukava: od 01.11. ADSL 384/64 899 din + pdv!! :p
Razmatra se ukidanje skoro svih suludo brzih paketa ili naplacivanje extra poreza na luksuz, po modelu registracije vozila od preko 2000cm3. Najverovatnije ce posegnuti za proverenim modelom tzv. "Seseljeva taksa" na luksuz, a obzirom da su njegove pristalice brojne (1500000+ kom) racunaju da ce ovo resenje biti odusevljeno prihvaceno od istih i ostalih ;)

Cek, ti hoces da kazes da je LUKSUZ inati 1.5Mbit kuci, a ona "drzava" kosovo moze da ima 4Mbit i da se ne naplacuje LUKSUZ!

opet twrdim da je sve ovo CIST B.S.!!!
 
racunaju da ce ovo resenje biti odusevljeno prihvaceno od istih i ostalih ;)
Ali to nije i "konačno rešenje". Naime, sad treba izračunati udeo poskupljenja gasa u ceni Interneta. Zatim, dinar je pao u odnosu na evro (a pada i dalje), što takođe poskupljuje cenu Interneta. Poskupeli su telefonska pretplata i impulsi u lokalnom saobraćaju, što primenom "iziproninske ultrakompaktovane realne petlje" (nema veze što ovo ništa ne znači, i ostala obrazloženja za poskupljenja su bar jednako toliko besmislena) dovodi do toga da ADSL mora biti skuplji za najmanje 73,12%.

Sve u svemu, mislim da ćemo u konačnom zbiru imati ADSL 128/16 za 2500 din, i biće nam saopšteno da je nominalno cena ADSL-a porasla u proseku za 12%, a realno je ADSL u proseku pojeftinio za 27,3%.

Ako neko misli da se zezam neka uradi search vesti o poskupljenjima za poslednjih godinu-dve-tri, upravo ovako se to objašnjava.
 
Cek, ti hoces da kazes da je LUKSUZ inati 1.5Mbit kuci, a ona "drzava" kosovo moze da ima 4Mbit i da se ne naplacuje LUKSUZ!

opet twrdim da je sve ovo CIST B.S.!!!

Kad si vec kod Kosova vidim da si ne upucen.
Mozda oni imaju 4mbit-a i jos za manje pare nego sto bi bio kod nas, ali zato imaju struju max 12h, posle 21h se ne izlazi nigde, i pretplata za stabilni telefon je 10e.
I retko ko ima adsl ili kablovski jer je to tamo prilican luksuz.
Mozda deluje smesno, ali je tako.
Odakle sve to znam?!
Pa vidis, ja sam ziveo na tom Kosovu 14 godina. Moji su jos uvek tamo(oceva majka, braca i sestra).
 
Pa vidis da je covek iz Zemuna- mozda je iz nekog od Seseljevih naseobina tipa Plavi horizont, Oj Krajino rodni kraju, Mala Dalmacija, Kordunaski biser..

Ok a ko tebi daje pravo da labelishesh ljude, to ti je po nekom slobodnom nagadjanju prognozirash ko je ko i ko je sta!

A to za sarkazam ... ne znam zasto se uzbudjujesh, komentarisao sam ne twoj post direktno, nego takav eventualni potez!

Kad si vec kod Kosova vidim da si ne upucen.
Mozda oni imaju 4mbit-a i jos za manje pare nego sto bi bio kod nas, ali zato imaju struju max 12h, posle 21h se ne izlazi nigde, i pretplata za stabilni telefon je 10e.
I retko ko ima adsl ili kablovski jer je to tamo prilican luksuz.
Mozda deluje smesno, ali je tako.
Odakle sve to znam?!
Pa vidis, ja sam ziveo na tom Kosovu 14 godina. Moji su jos uvek tamo(oceva majka, braca i sestra).

moj ujak je jos uvek dole, tako da znam!!! Nema potrebe da se mesa politika u sve ovo, ali cinjenica je ta da postoji kosovo telekom i da pruzaju usluge koje pruzaju! to sto nema struje ili sto ne izlaze je druga stwar i ne podleze ovoj temi!
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno