Šta je novo?

Blizi nam se 15. a niko nista...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Predlazem da se okupimo ispred vlade, da blokiramo Nemanjinu, kad mogu svi mozemo i mi... Ovo stvarno nema smisla... Na zalost kod mene nema SBBa niti ce ga biti, tako da jedino mogu da sedim i da placem...
Na pitanje o ADSLu na B92, Bozidar Djelic kaze da se obrate "1.5mbit je suluda brzina" Ratelu... Ali vazno da je povecana cena fixne telefonije, vrhu Telekoma trebaju novi Mercedesi...
 
Ipak je bila 15. oktobarska sala... Nisam gajio neke preterane nade, ali sam duboko razocaran... Ostaje nam jedino da sedimo i da placemo, jos neko vreme... Rwanda - here we come...
 
Ipak je bila 15. oktobarska sala... Nisam gajio neke preterane nade, ali sam duboko razocaran... Ostaje nam jedino da sedimo i da placemo, jos neko vreme... Rwanda - here we come...

Briga telekoma za nas i povecanja..A i povecanje od 50% je pateticno.. Oni ce da nas muzu dok jos mogu, dok ne kupe drugi svoje strane linkove..
 
SMRADOVI!!!

Najnovija informacija (iz SezamPro-a):

1. povecanje brzine za 50% ce biti u toku ovog meseca
2. UPLOAD OSTAJE ISTI!!! :mad: :crash:
 
SMRADOVI!!!

Najnovija informacija (iz SezamPro-a):

1. povecanje brzine za 50% ce biti u toku ovog meseca
2. UPLOAD OSTAJE ISTI!!! :mad: :crash:

Isto su rekli i za danas pa eto sta bi :mad::mad:
Nema sta, sto rece Vucko :p, blokada Nemanjine, ispred vlade... (sam da nam posle ne iskljuce i ovako jadnu vezicu, onda mozemo da se kolektivno slikamo :d i napisemo - JACKASSES)
 
Mnogo je veci problem bezrazlozno i krajnje bezobrazno povecanje cena fiksne telefonije nego neispunjavanje obecanja koje nije ni dato o povecanju brzine ADSL-a. Trebalo bi blokirati Nemanjinu prvenstveno zbog dizanja cena fiksne telefonije. Ako im ovo prodje, sutra mogu isto uraditi i sa ADSL-om!
 
Sto, rekose da i pored poskupljenja imamo ubedljivo najnize cene fiksne telefonije u regionu. :wall:
 
Stvarno su preterali sa ovim cenama za fixnu telefoniju,srecom nisu digli pretplatu za ISDN kao fixni 3x.A ovo sto dizu j.....down a ne upload je jos bezobraznije.Ne mgou da posaljem ko sav normalan svet slike u punoj rezoluciji a kamoli da pomislim na nesto vece.
 
cuj ako koristis SIP sa Usb telefonom ili sa mobilnim meni ponekad kasni glas na 192kbit uploadu.Uzeo sam ranije LinkSys Pap2 kinesku verziju koju preprodaju kod nas(prepozna se po tome sto je power on lampica plava) i radilo je ok.Uzeo sam letos u Nemackoj original Linksys Pap2T koji kosta 60eura i power on lampica je narandzasta boje i on radi savrseno,bez seckanja ili bilo cega drugog.A ova kineska verzija na jacem netu isto radi dobro e sad kod mene ...
 
Ura, stiglo povecanje, 100% pretplata (ali me interesuje kad ce ovim nasim vladarima da pouzimaju vec jednom ove kineske digitrone na kojima je 100% povecanje od 56 dinara na 180) i 100% impulsi
blago nama dobismo 15.10.2008. 200% povecanja, blago nama, srecni mi.


P.S.
Zaustavite ringispil, ljudima je muka!!!
 
A da, ja bih molio, ako moze, da nam vise ne povecavaju ovako, mnogo se ubrza, nemozemo svi da izdrzimo ovu suludu brzinu.
 
Pa oni definitivno nisu normalni, sramota!!! :mad:
 
Poslednja izmena:
Znaci da ponovim jos jednom -- ubrzanje 50% ce biti tokom ovog meseca ali samo download. Upload ostaje isti. U prevodu, bice odnos down/up 12:1 a ja licno smatram da bi zakonom trebalo zabraniti sve preko 4:1.
 
meni bi odgovaralo povećanje downloada, a za upload mi manje-više svejedno (sasvim lepo, bez ikakvog seckanja, radi telefoniranje pomoću Google Talk-a na 512/64 - a ne uploadujem ništa veliko).

Naravno, ne bi mi smetalo da se poveća i UP, pogotovu što znam da bi mnogima to puno značilo... više od svega me nerviraju ove njihove igrice i zezanje.
 
Znaci da ponovim jos jednom -- ubrzanje 50% ce biti tokom ovog meseca ali samo download. Upload ostaje isti. U prevodu, bice odnos down/up 12:1 a ja licno smatram da bi zakonom trebalo zabraniti sve preko 4:1.

recimo ja bih bio pristojno zadovoljan sa 16:1 kao u nemackoj adsl2+ 16/1mbit za ~30E
uvek sam za 25/5Mbit ili 50/5Mbit... ili vise :d
 
znaci novi paketi su:

ADSL 512/64
ADSL 1024/64
ADSL 1536/128
ADSL 2304/192

nije lose, jos ako posle pojeftini za 30% tamo oko nove godine bice pristojno.
 
znaci novi paketi su:

ADSL 512/64
ADSL 1024/64
ADSL 1536/128
ADSL 2304/192

nije lose, jos ako posle pojeftini za 30% tamo oko nove godine bice pristojno.

Nece biti da je tako.
Ako je povecanje 50% onda bi trebalo da bude:

ADSL 384/64
ADSL 768/64
ADSL 1536/128
ADSL 2304/192

Naravno od ovoga oduzmite 20% na gubitke.
 
Poslednja izmena:
pa nije nesto narocito mi cemo dogurati izgleda do 16:1 samo ce upload biti 192 :D
 
I onda cekamo jos 2 godine na novo povecanje DL-a od 25%. :d UL ostaje i dalje isti, posto je dostigao nivo koji je vise nego dovoljan. :wall:
 
E sezame sezame, da smo u nekoj normalnoj drzavi, u ovom trenutku bi vam verovatno oduzimali dozvolu za rad... A sto se tice povecanja, nista do kraja godine
 
Sta ste se uhvatili za tu reklamu, to je komotno moglo da se protumaci i kao da Sezam ukida prodaju 512 paketa (jer im se ne isplati recimo). Sta onda?!
Desava se, ljudi grese. Samo su malo potrcali pred rudu na osnovu "rekla-kazala" informacija i to je to, valjda ce nauciti na svojoj gresci...

Mnogo veci problem je povecanje cena sa druge strane, vec sam pisao o tome, ali dzabe. Bitno da moze da se bekapuje internet brzinama kao sto imaju bugari... :wall:
 
kakvo crno povećanje?!

ja bih da mi lelekom vrati brzine od pre nekoliko dana!!!!!

čak i kad su torenti isključeni, surf je kao na dial-upu.

na sve to danas sam imao i prekid neta. u korisničkom servisu nisu imali pojma zbog čega, niti znaju da se nešto radi.
 
Smirite se ljudi...sve dok na sajtu telekoma ne budu jasno ispisani novi paketi adsl-a nista od povecanja...za sada jos stoji da je 1536 najveci paket.Kad stave promene tek onda racunajte da ce to biti za otprilike mesec-dva :trust: jer tako je bilo prosli put.S obzirom da su prosle godine kukali kako idu u svoju stetu sa povecanjem, zamislite kako ce im i koliko ce im sada biti tesko da daju vise, a za iste novce!!!
 
Smirite se ljudi...sve dok na sajtu telekoma ne budu jasno ispisani novi paketi adsl-a nista od povecanja...za sada jos stoji da je 1536 najveci paket.Kad stave promene tek onda racunajte da ce to biti za otprilike mesec-dva :trust: jer tako je bilo prosli put.S obzirom da su prosle godine kukali kako idu u svoju stetu sa povecanjem, zamislite kako ce im i koliko ce im sada biti tesko da daju vise, a za iste novce!!!

Taj rad ... mislim da njih kara to sto je RATEL usvojio pravilnik o smanjenju cena internet usluga za 30% ... sto je neko rekao ranje neka mi za iste pare pusti jaci protok, necu se buniti ... samo da je brze i bolje ...
 
Sve se nesto bojim da necemo doziveti da imamo 10mb down, sa 1 mb up za normalne pare kako je krenulo da nam na kasicicu daju.....:(
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno