Šta je novo?

Bitcoin Lightning Network nod zarada

Babic

Poštovan
Učlanjen(a)
18.07.2017
Poruke
222
Poena
80
Ima li neko da je pokrenuo Bitcoin Lightning Network Nod da nam kaze kolika je zarada
Oprecne su info na netu od male zarade do velikih cifri
Koliko sam shvatio zarada zavisi od konekcija i broja kanala i btc transakcija koje idu preko tih kanala
Razmilsjam da pokrenem LN Nod i da probam .. oprema nije skupa raspberry Pi4 je jeftin a nema ni potrosnje struje kao kod majninga
Ako ima neko da je vec pokrenuo BTC LN da podjeli sa forumasima iskustva
 
Iskustvo ne, informacije da. Možda grešim, ali po meni, bajka zvana Lightning Network koju gura Jack iz Twitter-a (Cash App) i WEF (a svi znamo šta predstavlja World Economic Forum).
Najveći promet BTC LN imao novembra 2021-e od 35M$ i 900.000 transakcija (oko 1 transakcije u 3 sekunde) što je po meni smešna cifra za to koliko se hajpuje (pa su čak i ekperimentisali u El Salvadoru). Opet kažem, samo moje mišljenje.

Odličan research dokument koji vredi pročitati:

arcane-Lightning-Network.jpg

BTC LN network capacity:

LTC LN network capacity (u prevodu, sprdačina od 72 LTC-a tj. 4.000$):
---
ah, igre asocijacija...
*Kad vam neko spomene LTC LN, slobodno mu kažite: 'Ajde ne seri, majmune!!! :ROFLMAO: Čuj, instant slanje 200M$, a kapacitet mreže 4k$, pa hahahhahahahhahah... stručnjak za svašta nešto. :sick:

LTC ide instant. Jel mnogo 6 centi provizije da posaljes 200M?
Zadnjih par godina radi tom brzinom, otkako su implementirali segwit i pice preko lightning mreze. Recimo da je i 400ms instant ali nemoj da ludujes sa tim 375x dok ne proveris sve cinjenice. Ima LTC svasta nesto za sta nisi cuo jer te nikada nije ni interesovalo i to ne sasvim ok. Pogresio si, idemo dalje.

Izvinjavam se ostalim članovima foruma, ali jednostavno je tako kad se upale zajedno dogshit, bullshit i horseshit detektori.

---
Pročitao sam zanimljiv članak o iskustvu građana u El Salvadoru sa eksperimentom koji su sproveli, ali to je bilo pre 2-3 meseca, tako da nisam u mogućnosti da podelim link.
 
Novi rekord kapacitet BTC LN se povecao na 4300 BTC
Ovde se moze pratiti statistika kanala i nodova , njihov broj raste
Ocigledno se moze zaraditi a sve je u beta fazi velike mjenjacnice,ledger trezor itd jos nisu integrisali BTC LN samo bitfinex od velikih,jos je mali broj BTC LN transakcija a i kapacitet je mali i treba da raste jos da bi naprimer BTC LN mogla integrisati Binance i drugi veliki igraci bar 30k BTC treba biti na nodovima
Ali izgleda da je i ovako zarada od noda solidna zasto bi inace ljudi podizali nodove i stvaljali na njih BTC
Zarada zavisi od kolicine BTC koji se drzi na nodu sto vise BTC veca zarada
Kupicu iduce sedmice raspberry Pi4 pa cu podici LN nod pa vam javim
 
Transakcije na BTC LN su instant i nisu vidljive ,ne moze da se prati koliko se prebacuje medju kanalima Zbogom Monero,Zcash i drugi privatni coini
Na BTC blokcejnu se samo zabiljezi otvaranje kanala i kad se kanal zatvara ,,Obadve strane moraju potpisati otvaranje i zatvaranje na BTC blokcejnu multisig
Ono sto moze biti pokazatelj koliko LN raste i koliko se upotrebljava je samo koliko ima LN nodova i kanala i koliko je BTC zakljucano u kanallima na https://1ml.com/
Od poaznatih LN su integrisali Cash App i Robin Hood ,mjenjacnice Kraken,Bitfenix ,Chivo zvanicni novcanik drzave San Salvador gde je BTC proglasen drzavnom valutom
Jeda od dobrih integracija LN je ZBD Infuse igrate Counter-Strike: Global Offensive i zaradjujete satosije instant isplata na BTC LN novcanike
Ko nije probao kako radi BTC LN nek skine na telefon https://www.walletofsatoshi.com/ imaju BTC lN adrese u obliku emiala pa ode na ovaj faucet https://boltcoiner.io/ potrebno je samo podjeliti twit i svakih 6 sati dobije se besplatno 25 satosija

Sto se tice BTC LN noda
Sklapanje LN noda je dosta jednostavno i jeftino potreban je jedan Raspberry Pi 4 dovoljan je od 4 GB ram , disk od minimalno 1 TB
Na Raspberry Pi 4 se instalira https://umbrel.com/
Umbrel ima btc full nod i ln nod app .Treba 2-3 dana da se skine komplet BTC blokcejn

Posle toga dolazi najtezi dio posla otvaranje kanala .Koliki kanal otvoriti ,sa kim ga otvoriti ,koje provizije za rutiranje odrediti itd
Mnogi iskusni savjetuju da se ne otvaraju mali kanaali.Minimalno 4-5 miliona statosija treba kanal biti ..
Mora se imati i ulazna i izlazna likvidnost...Nije dovoljno da otvorite par kanala i u njih zakljucate svoj BTC ...Jer tako mozete samo da saljete ali ne i da primate BTC niti moze da se zaradjuje rutiranjem .Dakle drugi ljudi moraju otvoriti kanal prema vama i zakljucati svoj BTC,da bi imali ulaz i izlaz odnsno imali protok i da se zaradjuje na provizijama za protok

Postoje neke kompanije koje prodaju BTC likvidnost https://lnbig.com/ platite par hiljada satosija i lnbig servis otvori kanal sa likvidnosti koju sami odredite ,sve je automatizovano i dosta jednostavno

Drugi dobar nacin je https://lightningnetwork.plus/ tu ljudi sami izmedju sebe otvaraju kanale

Otvorio sam sinoc 4 kanala dobro izbalansirana ulaznom i izlaznom likvidnoscu,zakljucano 0,16 BTC ukupan izlazni ulazni kapacitet 32 miliona satosija od sinoc zarada od rutiranja 504 satosija zaradjena za 4 transakcije .Stavio sam 0.01% fee mada sam vido da se i oko tokga vodi velika rasprava .Mreza trazi najkracu i najjeftiniju rutu ako se stavi veci fee izbjegava taj kanal

Sve u svemu moze da se zaradi ali za neku ozbiljnu zaradu treba imati finu kolicinu BTC dosta otvorenih i likvidnoscu izbalansiranih kanala
Alex Bosworth je poznat u BTC LN industriji prosle godine se pohvalio na twiteru da je zaradio 30 000 za pola godine 5000 mjesecno a ima kanale sa kapacitetom od 50 BTC i zakljucanih oko 25 BTC.

 
LN je definitvno nesto sto treba da zazivi, svakako nije prosto jer moras imat otvoren kanal, ja licno ocekujem da i te kanale ljudima ponude 3ca lica i da tako jednog dana ljudi krenu da koriste u vecem broju, naravno sad vecina koristi stable coine i ne mari za decentralizacijom ali znamo da na kraju ona uvek pobedi
 
LN je definitvno nesto sto treba da zazivi, svakako nije prosto jer moras imat otvoren kanal, ja licno ocekujem da i te kanale ljudima ponude 3ca lica i da tako jednog dana ljudi krenu da koriste u vecem broju, naravno sad vecina koristi stable coine i ne mari za decentralizacijom ali znamo da na kraju ona uvek pobedi

Ne moras imati kanal niti nod
Skines neki novcanik na mobilni koji podrzava LN i to je to ili otvoris nalog na Krakenu,Bitfenixu itd i imas novcanik na mjenjacnici za LN
Prosjecan kroisnik ne mora da zna ista o nodu ,kanalima itd


LN je tek na pocetku ali vec ima dosta veliku primjenu u android i iphone igricama ,ima gomila igrica koje isplacuju igracim nagrade u BTC satosijima preko LN a toga ce biti jos vise u narednom periodu .kreatori igrica naplacuju od google adsense oglase a kupuju BTC koji djele igracima kako bi ih privukli da vise igraju igre i gledaju oglase
Evo jedna takva ko zeli da isproba

Isto imas gomile raznih aplikacija koje na slican nacin privlace korisnike
Evo jedna koja se meni najvise svidja ,slusas podkaste i placen si u satosijima


Ko dobro igra CS GO moze dobro da zaradi BTC
Kompanija zebede je integrisala Bitcoin LN sa CS GO
U sustini to je sistem opklada putem Bitcoina ,plati se ulazni tiket preko LN a onda se igra CS GO najvise BTC pokupe oni koji postignu najbolji rezultat

Ali budu cesto sponzorirani kanali
STrenutno ima Bitsmap sponzorstvo tako da moze besplatno de se upadne i igra i pokupi nesto BTC
Isplata preko LN


 
Poslednja izmena:
Sto se tice stablecoina i oni se ocekuju na LN
Kompanija Galoy koja je pokrenula Bitcoin beach wallet u El Salvadoru vec pokrece sinteticki dolar
Mozda najbolje rijesenja do sada za stablecoine ,to nije token kao USDT i USDC ili propali UST vec nesto bazirano fjucersima

Ovde ima objasnje za stablestats



Uskoro bi mogli vidjeti i USDT i USDC na Bitcoinu LN kao i di fi

 
tacno je da ne moras imas kanal ako koristis berzu koja podrzava LN, ali ocekujem podrsku LN van berzi, ok potrebno je povernenje ako sam nemas kanal svoj....
 
Don't shoot the messenger! :)


February 19, 2022: Sharp-eyed Bitcoin community members discover that Lightning Network developers working for Lightning Labs are part of the World Economic Forum (WEF). The WEF is well known for being a world government sanctioned and banker elite conglomerate that runs the global financial system in a centralized top-down authoritarian way. This discovery helps to shine light on the centralized goals of the Lightning Network.

 
Nadjes nekog ludaka zlog bcashera, shitcoinera, koji prosipa gluposti na github-u.........

naravno da shicoini mrze LN jer sami ne nude nista
 
Nazad
Vrh Dno