Šta je novo?

Bitcoin [BTC] (SHA-256)

Sto se tice DRK-a treba znati da je vecina tih feature-a u beta fazi, ako je neka podlozna napadu ceo coin i sve oko njega je sklono velikom riziku......
Realno treba experimentisati i razvijat ali ne testirane stvari je suludo koristiti za transver vecih vrednosti
 
Dobrodosao si u drk temu gde mozemo da nastavimo pricu, necu da spamujem ovde ;)
Sve u vezi kriptovaluta je podlozno riziku ne samo drk. Svi smo svedoci koliko je menjacnica i pool-ova ostetilo ljude, pa samo gox koliko je bitcoina pojeo... Sam novcic je dovoljno siguran, ostale karike u lancu su daleko rizicnije.
 
Pa private key bar mozes da kryptujes i niko nezna koliko kesa imas :)
 
Pozdrav rudarima (ako ih ima i dalje), prestao sam negde pocetkom avgusta (igrom nesrecnih okolnosti) pa cisto da vidim, rudari li ko i dalje? Kako se ispati? Jaca li mreza i dalje? Jel se desilo nesto krupno (zadnje sto ja pamtim je masovno kopanje monera)?
 
Pozdrav rudarima (ako ih ima i dalje), prestao sam negde pocetkom avgusta (igrom nesrecnih okolnosti) pa cisto da vidim, rudari li ko i dalje? Kako se ispati? Jaca li mreza i dalje? Jel se desilo nesto krupno (zadnje sto ja pamtim je masovno kopanje monera)?

Trenutnnd kojntelect tema
 
Postovani, interesuje me gde se nalazi ta "Bitcoin" adresa koja se treba uneti.. nov sam u ovome i ne razumem se bas najbolje, pa smatram da trebam pitati Vas iskusnije?! Pozdrav
 
Postovani, interesuje me gde se nalazi ta "Bitcoin" adresa koja se treba uneti.. nov sam u ovome i ne razumem se bas najbolje, pa smatram da trebam pitati Vas iskusnije?! Pozdrav

Pa, prvo moras da imas tu adresu, dakle prvo moras da napravis wallet kad to uradis imas private key koji je kljuc za taj wallet i dobijes public address na koju ti salju bitcoin .

Imas vise nacina da dodjes do prvog walleta.

Download bitcoin wallet clienta sa bitcoin.org. Pa imas da cekas puno da se sinhronizuje itd.

A mnogo jednostavniji nacin je da otvoris svoj wallet na blockchain.info . I dobices tu adresu koju treba da uneses.

E sad ne znam kakva su pravila foruma da li smem da postujem jedan sajt ovde gde mozes da dodjes da ti ja posaljem 0.001 - 0.01 btc da vidis malo kako ide slanje priimanje itd. Ako te zanima posalji mi poruku ovde.

PS: Ovo TS kao Trstenik ili ?
 
Pre par dana je bilo jos jedno rociste oko MtGox-a u japanu, jedino sto je interesantno a to je da je Kraken platio i dobio poverenje suda da preostali deo BTC od 200K vrati vlasnicima u kasnijem postupku, kao i to da ce imati uvid u mtgox bazu, kao i to da ce pokusati da i on istrazi gde su bitcoin-i nestali...

Tako da ce nakon zavrsetka sudjena isti BTC biti veoma brzo prosledjen svojim vlasnicima, a kraken verovatno istim potezom ocekuje da dobije jedan deo vernih korisnika
Sto se tice istrage i nestalih bitcon-a nista novo nisu rekli
 
Da li je dovoljno samo kopirati cijeli MultiBit folder iz ...\AppData\Roaming\ kako bih uradio backup wallet-a ili treba koristiti opcije iz walleta "export privete keys". Htio bih reinstalirati Windows pa da budem sigiran da li sam uradio kako treba.
 
Nisam primjetio da je neko spominjao: https://anxbtc.com/

Debitna kartica koja daje mogucnost da se BTC prebaci direktno na karticu koju mozete koristiti za placanje ili podizanje novca. Do duse koliko sam shvatio sa karticom se moze placati bilo gdje ali podizanje novca samo na ANX ATM automatima.
 
Super je ANX... Sto se tice koriscenja kartica tu sad ima raznih varijanti... sad nove koje izdaju imaju sestocifren pin pa je malo teze podici sa bankomata dok npr starija kartica koja je imala cetvorocifren pin moze da se podize sa bankomata... U svakom slucaju njihove kartice rade dosta brzo stignu kada se naruce i generalno su vrlo zahvalne za upotrebu...
 
Dimke imas li ti tu karticu ili si ove informacije cuo od nekoga? Hoces reci da novac sa te kartice mozes podizati i na ovim klasicnim bankomatima tj. mogao dok nisu dosli sestocifreni pin kodovi?
 
Da imam i staru i novu... tako je bas kao sto si napisao ali to ce se vremenom resiti kada se malo apdejtuju bankomati da prihvataju i ove nove kartice...
 
Bas ti hvala za info. Planiram da narucim pa se zato raspitujem. Aaa sto se tice placanja? Da li je terminali u radnjama prihvataju? Znam da za neke kartice nije obavezan PIN prilikom placanja. Na bankomatima je druga prica.
 
To je super ali kolika im je provizija, probao sam skrill ali su provizija i kurs ocajni
 
Ovi sto dosadjuju sa piramidama prvo treba da nauce sta su one... realno ako bi tako gledali pa 80% berze i trzista su piramide i frikcialne namestaljke mnogo gore od BTC/LTC samo iza njih stoji veci marketing

na primer cena procenjene vrednosti alibabe smesno... itd
 
Ovi sto dosadjuju sa piramidama prvo treba da nauce sta su one... realno ako bi tako gledali pa 80% berze i trzista su piramide i frikcialne namestaljke mnogo gore od BTC/LTC samo iza njih stoji veci marketing

na primer cena procenjene vrednosti alibabe smesno... itd
Pa ako je piramida, a jeste, ne znaci da je namestaljka. I da, 99% trzista su piramide, i zlato, i nafta i nekretnine. A ti prouci sta znaci piramida a sta prevara. Nije svaka piramida prevara, a svaka prevara jeste piramidalna sema.
 
Ova kartica deluje jako zanimljivo. Koliko kosta kartica , shipping ? Da se ne registrujem bezveze :) .
 
Oko $35 izadje sa shippingom ova premium
 
Nazad
Vrh Dno