Šta je novo?

Biostar 8600gts Oc

bojsa

Slavan
VIP član
Učlanjen(a)
09.12.2005
Poruke
1,887
Poena
395
Moja oprema  
Monitor
LG 27UD68-P
Laptop
Lenovo Legion 5 Pro
Tablet
Xiaomi Pad 5
Mobilni telefon
Realme GT 2 Pro 12/256
Pametni uređaji
Suunto 9 Baro Titanium, Xiaomi AirPurifier 4 Pro
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Evo rezova nakon kratkog igranja...

Konfa:

ASUS P5K3 Premium BP
C2D E4400 @ 2.66GHz - Mora bolji proc
2GB DDR3 integrisanih na plocu ;)

Grafa je BIOSTAR VR8603TS21 koja spada u Sigma-Gate seriju
256MB DDR3 1.0ns-a potpisao SAMSUNG


3DMark05 1024x768 - 13564

http://img338.imageshack.us/img338/5973/1024yo9.png

3DMark05 1028x1024 - 11935

http://img530.imageshack.us/img530/4520/1280hq3.png

3DMark06 1280x1024 - 6931

http://img530.imageshack.us/img530/3530/128006sv5.png

Ovo sigurno nije maximum, pa se nadam da cu uskoro izaci sa novim rezultatima (boljim naravno), nabavicu i bolji proc i bice sigurno bolji rezovi nadam se preko giga za core...

Sta da kazem BIOSTAR - Rulez
 
Poslednja izmena:
tnx!
Bice bolji samo da dodjem do malo boljeg proca i malo vece voltaze za core...
 
mogao si samo malo vece slike da stavish :)
Shto se tiche ostalog, shta drugo nego rez za rispekt!
 
ebiga ja se slabo snalazim sa imagehackom :d
 
Poslednja izmena:
da da sta god :D
retardiran sam priznajem....
 
A koliko si platio tog biostara!? I jer ima on mogucnosti da mu menjas voltaze za GPU i mem?
 
Da to je taj! Kartica je stvarno odlicna...uostalom vidi se po rezultatu ;)
Gde, koliko i ostalo necu ovde, bacam ti na PM....
 
moze pitanje,cime si je klokovao posto ja imam 8600gts pa bi da je malo klokujem i na koliko si je sigao????
 
Koristi RivaTuner, www.guru3d.com
Kao sto gore mozes da vidis stigao sam sa BIOSTAR 8600GTS do 975/2450...
 
Koristi RivaTuner, www.guru3d.com
Kao sto gore mozes da vidis stigao sam sa BIOSTAR 8600GTS do 975/2450...

Aha a 1 pitanje imas li probelma na tim kklokovima jer moja stupid asus def pravi neke probleme cak i pri 700/2100,npr slika u C10 testu za opengl mi postane bela sve do kraja testa ali on ga kao zavrsi i to s veoma dobrim sskorom...(i kako si digao napon za graficku gde to mogu da vidim dal moze na mojoj jer pretpostavljam da je to p[roblem...)???
 
Koliko znam ASUS nema mogucnost dinamicke promene voltaze, sto znaci da ti jedino ostaje vmod...
 
Koliko znam ASUS nema mogucnost dinamicke promene voltaze, sto znaci da ti jedino ostaje vmod...

a gde bi mogao da skinem taj vmod???i da nije mozda problem u tome sto sam stavio najnovije drajvere a RT2.02 ih ne podrzava koliko vidim u dokumentaciji RT???
 
Ne bih rekao i ja sam koristio 162.12 i sve je sljakalo bez problema...
Koji skor ti karta baci u 3dmarku05, pri OC/u?
 
~2.5GHz za ram to mi se svidja :)
 
To ne verujem da ce ici mnogo vise, ali cim mi ovi iz Biostara omoguce vise od 1.38 za Core probijam GHz za Core bez greske..
btw jesi video SP-ove na koliko rade? :D
 
Ne bih rekao i ja sam koristio 162.12 i sve je sljakalo bez problema...
Koji skor ti karta baci u 3dmarku05, pri OC/u?

nisam je probao u 05 ali u 06 kad je samo core dignut na 700 skor je bio oko 5500-5600poena
 
To je OK skor, samo mi nije jasno zasto se tako slabo OC-uje...:trust:
 
ne znam,znaci radi test sve super cak je i rezultat ok ali tokom testova slika postaje bela ali ga uspesno zavrsi(jednostavno umesto slike vidis sve belo a kad zavrsi test sve se ponasa ok)
 
ne znam,znaci radi test sve super cak je i rezultat ok ali tokom testova slika postaje bela ali ga uspesno zavrsi(jednostavno umesto slike vidis sve belo a kad zavrsi test sve se ponasa ok)

PS-evo sad sam je testirao i uvideo sam 1 pravilnost,naime pomenut beli ekran tokom testa se desava samo kad prvi put pokrenem test za opengl,a kadd ga pokrecem zilion puta nakon toga sve je normalno,e sad koliko mi pada na pamet to moze biti samo do 2 stavri ili do drajverra ili do nedostatka napajanja na kartici...
 
Poslednja izmena:
PS-evo sad sam je testirao i uvideo sam 1 pravilnost,naime pomenut beli ekran tokom testa se desava samo kad prvi put pokrenem test za opengl,a kadd ga pokrecem zilion puta nakon toga sve je normalno,e sad koliko mi pada na pamet to moze biti samo do 2 stavri ili do drajverra ili do nedostatka napajanja na kartici...

Tesko da je do napajanja taj LC je apsolutno dovoljan
Probaj sa proslom revizijom drajvera
 
Tesko da je do napajanja taj LC je apsolutno dovoljan
Probaj sa proslom revizijom drajvera

Znam da je lc dovoljen ne govorim o napajanu kompa vec o napajanju cipova(cora i memorije),mozda traze veci napon,mada i meni smrdi na drajvere ali ne znam koliko je pametno posle novih stavljati stare,da se ne bi nesto poje*alo...
 
Poslednja izmena:
i to znaci da ces da ostavis, stvari kakve trenutno jesu?
Mene bi to recimo kopkalo, da ne mogu da spavavam dok ne resim problem...:crash:
Sto se vece voltaze tice ne verujem da je toliko nisko postavljena po difoltu, da nemozes da mrdnes za 50MHz...
Tako da cisto sumnjam da je voltaza u pitanju.....
 
Poslednja izmena:
i to znaci da ces da ostavis, stvari kakve trenutno jesu?
Mene bi to recimo kopkalo, da ne mogu da spavavam dok ne resim problem...:crash:
Sto se vece voltaze tice ne verujem da je toliko nisko postavljena po difoltu, da nemozes da mrdnes za 50MHz...
Tako da cisto sumnjam da je voltaza u pitanju.....
Pa i ja sumnjam da je vvoltaza u pitanju ali otkud znas da nije:p...

Sto se tice kopkanja,da me kopka kopka me ali suvise mi je vruce i zeza me stomak da bi sad o teome razmisljao,najverovatnjie su drajveri,jer stavio sam 162.18 a riva podrzava do 162.15,tako da sumnjam da jee to,ali videcu do veceras ili veceras da stavim ove sto sam dobio uz graficku posto sam video da je vecina s 158.xx drajverima klokovala preko riva tunera pa videcu sta ce biti...
 
Pa i ja sumnjam da je vvoltaza u pitanju ali otkud znas da nije:p...

Pa kroz ruke mi je proslo sigurno desetak GTS-a, ukljucujuci i ASUS i svaki je mogao barem 750 za core...tako da...

U svakom slucaju proveri prvo sa drajverima, pa javi sta si uradio...;)
 
Pa kroz ruke mi je proslo sigurno desetak GTS-a, ukljucujuci i ASUS i svaki je mogao barem 750 za core...tako da...

U svakom slucaju proveri prvo sa drajverima, pa javi sta si uradio...;)

Provericu s drajverima,koje mi preporucujes?(da skinem instaliram pa da probam-uz graficku sam dobio 158.19 verziju drajvera,da uzmem njih ili novije???

KAzes 750 je sigurno na asusu za core a e se secas za memoriju?
 
cini mi se oko 2.1GHz, ali nemoj da me drzis za rec...
Sto se drajvera tice probaj te sto si dobio uz karticu...
 
Nazad
Vrh Dno