Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

a ovaj moj koje kesiranje ima ?
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    158.3 KB · Pregleda: 115
Probaj Crystal Disk Info
1660031995963.png
 
jel kvalitetniji taj apacer od mog starog kingstona sa tim skeniranjem tehnologijama .. ?
Po specifikacijama trebalo bi da NAND cipovi jesu i to znacajno, ali ne znamo koji je kontroler, dzabe dobar NAND ako je kontroler nepouzdan, mada nije im najjeftiniji model, dobre su sanse da nece da bude srot.
 
Da li ste radili optimizaciju ssd prilikom instalacije sistema i gde imaju upustva?
 
Pa ne znam ne razumem se najbolje, onda Geil ovaj da uzmem ako ti nisu pouzdani
 
Ima na vise mesta Western Digital Blue 3D za izmedju 4k i 4.5k, to u kombinaciji sa adapterom da se poveze SATA kablom bi bila daleko bolja varijanta, skoro najbolja.
 
U domaćim radnjama ima više SSD-ova, kao što je taj GEIL, za 300 dinara više ili manje. Svi su oni slične pouzdanosti. Ako hoćete pouzdanije (WD, Samsung, Kingston) morate izdvojiti od 1000 do 2000 dinara više.
 
Najveće smeće reward definitivno ide u ruke Patriotu i to sa svojim "Burst" čedom koji je debelo pretekao Kingstonov A400 koji sada i ne izgleda toliko loše (pored njega).

Šalu na stranu, već 3-4 koji nam stižu na reklamaciju u zadnjih par nedelja (mislim da smo ih do sada reklamirali 30-ak, prošlo možda godinu ipo od prve nabavke), ja garantujem da će svaki od 70-80 koliko smo ih prodali doći na reklamaciju prije kraja garantnog roka, užasan disk. Dobavljač bez pogovora prihvata reklamacije (o jadu ih zabavi taj disk) i mijenjaju za P210, vidjećemo njega, ruku na srce da kucnem još ni jedan na servisu.
 
Opet...ako si ti imao peh sa jednim od modela (A400, beše?), ne znači da je sve što prave shit.
Ovo je više bilo šala.

Ali, ne, nisam imao problem sa JEDNIM Kingston SSD-om, već sa mnogo više proizvoda te firme, ali neću o tome opet.
 
Nemoj, platiću ti.
 
Ode daleko ovo, porucio taj Geil bice to dobro. Hvala svima
 
Patriot Burst samo p210, preko 100 diska ugradjeno razlicitih velicina i bez reklamacije od pocetka godine.
Izbegavati Emtec navukli su neku fals verziju stradaju u rekordnim roku, neki prilikom prve instalacije a neki posle par dana.
 
Ima na vise mesta Western Digital Blue 3D za izmedju 4k i 4.5k, to u kombinaciji sa adapterom da se poveze SATA kablom bi bila daleko bolja varijanta, skoro najbolja.

To sam ja uradio za drugi komp. Sačekaću samo da mi adapter stigne pa kačim rezultate. Adapter ide u drugi slot grafike. Ovako je izgledalo prošli put. Naručio sam sa hladnjakom

IMG-7709cb431667c6b890462c2ff1bb7eaa-V.jpg
 
To sam ja uradio za drugi komp. Sačekaću samo da mi adapter stigne pa kačim rezultate. Adapter ide u drugi slot grafike. Ovako je izgledalo prošli put. Naručio sam sa hladnjakom

Pogledajte prilog 352649
Ne, to je adapter za diskovima koji komuniciraju na PCI-E odnosno NVME protokolu. WD Blue 3D komunicira na SATA protokolu i takav adapter bukvalno izgleda kao jedna kutijica velicine standardnog 2.5" SSD-a sa zenskim portovima za SATA power i SATA data kablove.
 
WD Blue 3D postoji u 2 form factora. Standardni 2.5" i M.2. Oba komuniciraju preko SATA protokola.
 
Ako je tako, postoje adapteri koji se uključuju u pci-e slot, a na njih se mogu postaviti i m.2 sata diskovi. Dakle, pci-e adapter kartice nisu isključivo za m.2 nvme, ali treba biti oprezan prilikom naručivanja.
 
Nazad
Vrh Dno