Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Ja sam sinoc narucio za ps5 ovaj ssd
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-03-05-16-35-36-062_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    Screenshot_2023-03-05-16-35-36-062_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    65.8 KB · Pregleda: 113
KC3000 nije nesto kvalitetnije nego izuzetno kvalitetan NVMe SSD vrhunskih performansi, kao i Fury Renegade modeli. To sto se nesto vise prodaje od neceg drugog apsolutno nije pokazatelj kvaliteta nekog uredjaja, kao i to sto si ti imao losih iskustava sa nekim brendom ne znaci da svi imaju ili da ce svaki proizvod tog brenda biti problematican. Opet kazem da i Samsungovi SSD-ovi nisu imuni na probleme.
Da, problem je "samo" u firmware-u, ali firma sa takvom reputacijom, kojoj su proizvodi "imuni" na probleme sebi ne bi smela da dopusti ovakve propuste. Naravno, ima jos gomila videa na tu temu.
Ja sam samo iznosio SVOJA iskustva vezana za Kingston SSD-ove i fleševe i nikoga nisam ubeđivao ni u šta. Za KC3000 sam čitao/video sve najbolje, ali JA LIČNO ( kao i većina na zapadu ) pre bio uzeo bilo šta drugo zbog lošeg iskustva sa ranijim SSDovima od Kingstona ( imao sam A2000 od 1 TB na kojem su mi bile igre i jedva je godinu dana radio ). Čitajući specifikacije ne sumnjam da je KC 3000 dobar SSD,. ali, opet, zbog prethodnog iskustva ja lično...

A to što su pominjali često "umiranje" 990 PRO sam video i ranije, što je i JayZ objasnio. A rešenje za taj problem je instalacija Samsung Magician-a i update software i firmware. JA ne mogu da verujem da postoje ljudi koji kupe neki SSD i ne instaliraju odgovarajući program proizvođača! Strašno!
 
Druže, 'ajde da si izneo ta famozna iskustva sa krš Kingston SSD-ovima, jednom, deset.. pa i sto puta, nego poslednje 3 godine štancuješ takve copy/paste postove, smorio si univerzum bukvalno.
 
Nešto stariji, ali relevantan članak sa gomilom uporednih podataka, iako je iz perspektive KC3000.

 
Be mora da znači da su bolji programi, neki baš i slažu da bi bjihov proizvod idgledao bolje. Zaista su potrebni samo u slučaju nekog kvara.
 

KINGSTON 2TB NV2 M.2 2280 PCIe 4.0 x4 NVMe SNV2S/2000G SSD

Nominalna brzina je 3200 ali kod mene bi morao da ide na PCIe gen2 ili gen3, da li to zbači da bi brzina pala na pola na ge3 ili četvrtinu na geb2 ?
 
Na gen3 bi imao skoro iste brzine kao i na gen4. Tek sa gen2 bi ga osakatio.
 
Hvala. za 19 000 je naj jeftiniji kod nas.
 
@CountMike Mnogo mi nesto je to. Isti ssd od 1TB je 7000rsd okruglo kod nas.
 
Na KP oko 105e kod Madjara, NV2 od 2tb, razmatram ga i ja za kupovinu, definitivno best buy za storage i igre.
 

KINGSTON 2TB NV2 M.2 2280 PCIe 4.0 x4 NVMe SNV2S/2000G SSD

Nominalna brzina je 3200 ali kod mene bi morao da ide na PCIe gen2 ili gen3, da li to zbači da bi brzina pala na pola na ge3 ili četvrtinu na geb2 ?
To je Gen 3 drajv po brzinama sa Gen 4 interfejsom, tako da nije problem za Gen 3 slot. Ali za 19000 je previše.
 
Oki doki, samo sam gledao u Ggtr, meni treba samo kao zamena za 2 TB HDD koji bih hteo da izbacim, mnogo mi smeta, Tako bih ostao samo sa SSD-ovima 2 su SATA u fijokama a 3 su M.2, Plan je da ga stavim u dupli PCIe adapter zajedno sa 960 evo od 260GB. X16 slot ima bifurkaciju i radi na x8, trebalo bi da radi tako, na x4 gen3. Jedan 1TB je več u drugom M.2 ali je na PCIe v2.
Većina su za storage i privremeni storage izuzev 500GB 970 evo + za windows i 960 evo za W11 insider tako da brzine nisu od presudne važnosti. M'.2 mi se sviđaju zbog odsustva kablova,
 
Za sada nađoh neki vaki kavasaki
1678125937690.png

Kakva li je razlika između NV1 50% skuplji od NV2 a koliko vidim iste performanse ?
 
ok je taj NV2 kao sekundarni disk.
Ja se isto razmisljam da bocnem jedan od 2TB pored ovog KC3000 koji mi je glavni.
Za nekih 105-110e na KP za 2TB je skroz ok.
Nema dram, ali mislim da necu ni osetiti za filmove, muziku itd..
Imam i Crucial mx500 sata SSD od 2TB ali on je skoro pun, a necu na kc3000 da guram multimediju i tako ga zatrpam.
 
Jel to znači da NV1 ima DRAM Cache a NV2 nema pa je tu razlika u ceni ? Cache je važan samo za manje fajlove a ako nije FIFO onda ne radi ništa kada se napuni.
 
Evo ja kupio neki kineski na KP od 1TB kad ono falsh
Ne moze preko 105gb
Tako da platio 100gb 5soma😂
 
To kao što rade sa USB.
 
Zašto su onda NV1 skuplji toliko ?
The NV2 is reportedly known to be a PCIe 4.0 entry-level SSD with a sequential write speed of 3500MB/s. The older NV1 M. 2 SSD has a sequential read speed of 2100MB/s and a sequential write speed of 1700MB/s with PCIe Gen 3.0 x 4 lanes. In comparison, the PCIe 4.0 spec NV2 will have a big speed boost.Mar 8, 2022
1678131541142.png
1678131615729.pngž
 
Poslednja izmena:
Možda zbog duže garancije? Ali i s tim bih ga uvek zaobišao.

Mislim da sam već negde pisao (A.M. likes this): meni NV1 liči na Pandorinu kutiju, da je Kingston pažljivo birao da ni u čemu ne bude dobro parče hardvera, naprotiv...
 
Meni je pouzdanost naj više na umu,. ne mogu baš svaki dan da radim backup kao na sistemskom disku. Na TH forumu ga ne grde kao na Review-u.
 
Even funnier, nije plavuša.
 
Nazad
Vrh Dno