Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Zato sto se manje kupuju u globalu i dosta ih je sa starog lagera i cena. Jeftini se sve prodali, nova roba, nova cena i ako je nestasica cena ide gore jer znaju da ti treba i da moras da kupis, nemas izbora.
 
Pa u tom slucaju bolje dodati minimalnu razliku i kupiti daleko bolji ssd nego ustedeti 1000 dinara
 
Porucio sam ADATA SU750 da preuzmem sutra u Mon****u, verovatno ću njega da ubacim u moj računar umesto trenutnog Patriot Blaze-a koji trenutno ima preko 22TB upisa, a njega ću da prebacim u bratov laptop, taman ću danas uzeti i i5-2520m i zameniti Pentium B960 procesor i dodati još 4GB DDR3L RAM-a, i može da radi sa njim šta hoće. Realno uzeo bih m.2 XPG SX8200 ali ako bih uzimao isti uzimao bih sa većim kapacitetom, tipa 512GB ili 1TB, a ne daju mi se veće svote na to trenutno. :p
 
si proverio da može i5 na taj čipset?početni čipseti imaju namerno ograničenje na te celerone i pentiume i sa core procevima gasi se na pola sata rada...
 
Nisam to gledao, uzeo sam danas CPU pa cu da probam da ga bocnem veceras ili sutra pa cu da javim kako se ponasa. Svejedno mi je prodavac rekao da mu se javim ako bude bilo nekih problema. :bottle:
 
si proverio da može i5 na taj čipset?početni čipseti imaju namerno ograničenje na te celerone i pentiume i sa core procevima gasi se na pola sata rada...

Evo juce odradio sve osim zapakovanja u kućište, prvo naravno update BIOS-a na poslednju objavljenu verziju F.26 za HP Pavilion G6-2220sm, i dok sam funkcionisao sve je radilo. Ipak ću jače stresirati kada sve spakujem u kućište pošto ću morati komplet donje kućište da menjam, propali su navoji i za donju školjku i gornju školjku donjeg kućišta, naročito kod šarki za preklop laptopa.
 
Poslednja izmena:
podržava čipset i qm kvadove,ne govorim da staviš,tu je problem hlađenje ali bar sa te strane nema sekirancije.mikokodove uvek i ovako možeš da zbudžiš mada ne verujem da hp nije spakovao u bios apdejt šta treba...
 
Instalirao BX500 na HP DV6. Laptop se preporodio samo nije mi jasno kako je moguce da imam ove brzine kad je SATA SSD?


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Pogledajte prilog 284954
 
Poslednja izmena:
Ne vidi se attachment.
 
Evo jos jednom
a33157046ffb1719be0c3cddd4cf2558.jpg
IMG-0a2b87fb53d3743f0a5819932c3f1e62-V.jpg

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Možda neka opcija kao što Samsung ima Rapid mode pa koristi RAM cache?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

Prilozi

  • SmartSelect_20200510-101115_Office.jpg
    SmartSelect_20200510-101115_Office.jpg
    40.1 KB · Pregleda: 190
Poslednja izmena:
Treba mi ssd za igre samo, ne ispod 480GB,i do sad što sam gledao Adata 512GB Ultimate SU750 SATA 3 mi deluje kao bestbuy za 65e (KP). Jel ok za tu namenu ili može bolje za te novce? U tom rangu ima i WD blue m.2, 60e, nzm kakvi su oni?
 
Poslednja izmena:
Znas li u cemu je razlika izmedju m.2 ssd-ova i nvme u odnosu na sata ssd-ove?
 
Znam, naravno, ali pitam konkretno zbog WD blue serije, nisam u toku i sećam se da je green serija bila za izbegavanje. Ne znam ništa o plavoj... Inače nadjoh i mx500 m.2 za sličnu sumu, pa eto, konkretno koji od ova dva m.2 da pazarim?
 
Ja znam, pitam njega, nekako mi pomalo nije najjasnije sta on treba...
 
Pazi, znam razlike u brzinama, ali sam stavio različite ssd-ove zbog toga što ću ga koristiti samo za igre , a u realnom životu meni te razlike neće predstavljati problem (da li će se 5 sekundi brže učitati ili sporije, nebitno) dakle bitno je da je SSD i da je relativno pouzdan. Znam priče o wd green seriji da nije baš najbolja, i zato sam pitao.
 
Nije @Zeha mislio na razlike u brzinama, već u interfejsu i činjenicu da nisu nikako međusobno kompatibilni...
 
Pozdrav,

Potrebna mi je pomoc, kupio sam Lenovo Thinkpad L440 i ubacio bih mu neki SSD disk, 120 gb te velicine (svakako bi zadrao stari disk)
Sta bi mi preporucili od diskova, da li ici sa SSD diskom umesto dela za cd sa nekim cady varijantom. Ili ici sa nekim M.2 SSD ovaj od 2242 koji su tu diskovi kompatibilni.

Ako ima neka preporuka i za neki polovan koji vredi svakako bi kupio.
I pitanje na koji nacin bih mogao da prenesem podatke sa jednog diska na drugi...mislim windows mi je najbitnija stavka, da ne bih radio instalaciju.
 
Sto veci klasicni ssd i ne mislis vise o tome...
 
I pitanje na koji nacin bih mogao da prenesem podatke sa jednog diska na drugi...mislim windows mi je najbitnija stavka, da ne bih radio instalaciju.

Skines neku trial verziju klonera i odradis posao.
 
Nazad
Vrh Dno