Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Standardna podrazumeva fabričku dužinu, nema smisla osakaćenu porediti sa normalnom.
 
Garanciju odredjuje zastupnik, distributer ili ko je već dobavljač diska, i to je sve u skladu sa zakonom ako je minimum 2 godine.
Da se ne trabunja bez veze.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
I šta znači takva garancija ako nešto što bi trebalo da ima 10 a ima 2 ili 3 crkne par dana nakon isteka takve "zakonske" garancije? Da se kupac slika (napravi selfi) sa dotičnim uređajem? Nema potrebe da niko ovde ubeđuje nikoga da je crno belo, ne gledamo baš svi pink niti čitamo informer ...
 
Nista, ja ti onda preporucujem da uzmes tu garanciju na casnu rec od 10 godina, glupo da vise diskutujemo oko toga.
 
U pravu si, glupo je, bolje je "ne videti problem" kao predstavnici domaće "elite" u vezi nečega što svakom normalnom bode oči ...

Po toj logici, pretpostavljam da ti je sasvim OK i smanjenje penzija tvojim roditeljima ako su penzioneri, jer eto i to je po zakonu ...
 
Aj sto je OT to u ovoj temi, ali valjda kapiras da ni u drugim drzavamo tih 10godina nije "zakonski rok", vec je to produzena garancija proizvodjaca.
Imas to i ovde za odredjene proizvode i/ili za odredjeno trziste.

To sto bi ti da nateras nekog da dobijes uslove ili beneficije sa nekog drugog trzista je neka druga prica.
 
Što se tiče kukanja oko Evga proizvoda i njihovih 5-10g.

'Product Warranty

This product comes with a 10 year limited warranty with registration.
EVGA offers several warranty solutions for our customers to choose from. Please refer to the suffix of the part number and our Warranty Terms for details.'

Stari uslovi ograničavaju garanciju kod: 'For original owners without a valid invoice and users that have not purchased the product from an authorized reseller, the warranty period is 3 years from the date that the product was shipped from EVGA's warehouse'
https://eu.evga.com/warranty/2011/

Od kraja maja ove godine novi uslovi: https://eu.evga.com/warranty/power-supplies/

Za određenu grupu proizvoda može i da se dokupi produžena(ne i za napajanja)
https://www.evga.com/support/warranty/extended.asp
 
Ovo su rezultati za SanDisk ssd 120gb kupljen u emmiju.
Čini mi se da su cifre nešto slabe?
Win10 64bit CPU i3
407b084f255717681f56c1b8247a3dae.jpg
a88ec689bdbb55e7785d08ade93e225a.jpg
ad647938704694ce17fa70d2659c5fe0.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Stavi ahci u biosu. Vidis da ti pokazuje pciide - BAD

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
A PCI IDE ne vidiš?
Gde nesta AHCI?!
:d

P.S.
vladafkv bi brži...:)
 
Nije moj računar, ali su mi cifre bile čudne, probacu to da promenim, pa da vidim razliku.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Patroit Burst 120gb za 4500din? Ne treba mi veci. Jel to ok izbor? Ili do 5000din ima nesto bolje?
 
Ima onaj Transcend za 5k u Emmi-ju

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
 
A kakav je KINGSTON 120GB A400 SA400S37/120G , 3900 dinara u jednoj prodavnici(nije emmi).
 
Taj A se valjda nije dobro pokazao, UV400 je bolja varijanta

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
 
Nakon čitanja nekoliko desetina strana unazad juče sam kupio 240GB Patriot Burst. Verujem da je Samsung EVO 860 "bolji" ali prevelika je razlika u ceni (6.490 DIN vs 10.390 DIN, sad gledam spuštena je danas cena na 9.990 DIN).

Migracija sistema sa programima i korisničkim nalozima je prošla glatko i sve radi perfektno (za sada :smoke:).
 
Poslednja izmena:
Ja čekam da bude dobra akcija za neki ssd od 480 GB i da izbacim hard disk
 
Za operativni, i 120gb zavrsava posao, storage moze do besvesti

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
 
Na zalost kod mene bi bilo malo, muzike i filmova nikad dosta

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
 
SSD-ovi koje sam imao prilike da vidim u radu su Patriot Blast 120GB, Ignite 240GB, Sandisk X400 256GB, Transcend 220 240GB, Adata Ultimate SU800 240GB i Samsung 850 Evo 250GB.

U svakodnevnom radu se ne oseca nikakva razlika. Kvalitet jeste nq strani 850 Evo, Ignite i X400, ali u brzini, u normalnom svakodnevnom koriscenju, nisam primetio nikakve razlike.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno