Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Imao sam neke poene i nahvatao popust i kupio u Gigatronu za 11k

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
53 у idle-у је превише, ја бих то избјегавао у широком луку...

Sent from my SM-G950U1 using Tapatalk
 
Ima pet godina garancije, tako da ne brinem

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Све супер, али ако рикне ти остајеш без функционалног рачунара док не ријеше гаранцију, или ћеш морати да узимаш други ссд док не ријеше. Ја бих од тог диска бјежао. Не знам шта имају остали да кажу али мени је то ненормално висока температура чак и за load. Не желим да размишљам шта ће бити у load-у. Ја бих цвикао сваки дан да ће да испусти душу...

Sent from my SM-G950U1 using Tapatalk
 
To je nvme ssd. Nije loša ta temp..

Ako ti baš smeta, imaš heatsink-ove za njih..

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Samsung Evo 960 je u Idle-u na oko 45°, da su ga imali u ponudi kupio bih njega.

Mada u specifikaciji piše da ide od 30-70, tako da je ok

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Temp je "u redu" to je nvme disk greju se malo više i šta sada, ne mora sve da bude na sobnoj temperaturi da bi radilo kako treba.
Po meni je samo šteta što nisi otišao na 960 Evo, ipak je to bolja zverka, mada i skuplja od tih 11 hiljada.
 
Ista im je bila cena (skoro), imao sam 4000 na poenima i 1600 toga dana za internet kupovinu.
Samsung bi me izašao za dve više ali nemaju ga kod distributera.

Ja sam zadovoljan ovim, radi stvarno super a i duža mu je garancija u odnosu na Samsung. Samo hladnjak da kupim...ako kupim uopšte. :)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ajde sad rezultate AS-ssd i CDM okaci...
 
@jim9

Da li primećuješ bolji odziv u aplikacijama/igrama, uopšte gledano da li su stvari brže u odnosu na klasičan SSD?
 
@jim9

Da li primećuješ bolji odziv u aplikacijama/igrama, uopšte gledano da li su stvari brže u odnosu na klasičan SSD?
U igrama moze biti brze ocitavanje nivoa (mozda sam jednu, dve igre ikada inst. na ssd, ali u apk se oseti bas.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Za kucni racunar te temperature su nebitne nesto, ali za laptop to moze biti problem za ostatak laptopa. Moze cak i forsirati throttle dGPU-a, ako je losa lokacija, vrlo lako.

Koje aplikacije imaju bolji odziv sa PCIe naspram obicnog (SATA) SSDa?:) A da se isti primeti u istoj masini.
 
Ne zaboravite da temperature koje proizvodi m.2 ssd se prenose direktno na maticnu. Ne znam sad koliko to moze da predstavlja problem, ali ipak...
 
Koje aplikacije imaju bolji odziv sa PCIe naspram obicnog (SATA) SSDa?:) A da se isti primeti u istoj masini.

Skoro sam gledao ovaj snimak, gde postoje konkretni podaci (u sekundama) koliko je 960 Pro brži u odnosu na 850 Evo.
Tako da razlike nisu ni subjektivne već vrlo objektivne, čak i ako ostavimo po strani cenu 960 Pro modela.
 
Poslednja izmena:
Ja bi preracunao koliko to znaci da igra podataka iscita sa diska kao, pa od toga posao :)
Jer jedino u SEQ. read/write je PCIe verzija sa tog videa brza od SATA, sto znaci da zbog seq. je u plusu, pa ispada da igra ucitaca nekih 15GB (30sek * 500MB/sec) nivoa sa diska.

U suprotnom, posto QD32/Q1 randoms nisu ni blizu 2x brze, nema odakle da bude 2x brzi load zbog SSDa, zar ne?

BTW, AMD setup. Ne znam kakav je TR, ali AMD nikada nije imao dobar SATA kontroler ranije.
Obe ove stvari zahtevaju objasnjenje :)
 
Cak i taj seq write opadne na nativnu brzinu (~300MB/s) upisa u flash kada se ispuca buffer od par GB.
 
Jasno nego si spomenuo sequential read/write ;)
 
A kolika ja sobna temperatura?
Oko 18c

Dve 14ice ubacuju vazduh ni leti nisu neke vece temp iskreno...
Da hdd nije u kavezu gde nema bas strujanje svezeg vazduha i te temp bi bile manje sigurno.

5275b3dfa715e4f4b4ad17d0f5bd97d8.jpg
 
Onda je sve ok.
Iskreno, bio sam skeptičan. Puno ljudi prijavljuje temperature koje su ispod sobne što nemoguće, pa sam pomislio da nisi i ti jedna od njih, ali sam se prevario :)
 
Poslednja izmena:
@mighty78, deluje dobro, samo sto sm2258 je imao ponekad ozbiljnih problema sa 3d tlc nand (unistava nand brzo), pa da li su to resili je pitanje. Ma da verujem da je micron/crucial doradjivao fw kako treba, ali opet sacekao bi neki test na izdrzljivost nand na svaki slucaj.
 
Poslednja izmena:
Pa...sta je pametno,
sacekati MX500 (nije daleko) ili ici na EVO 850 250GB, najavljena cena za 1TB=259 USD ili ti isto toliko u EUR (kada smo mi u pitanju?), mozda po slicnoj ceni (nesto malo preko) bude MX500 od 512GB kao EVO 850 250GB ili je to masta, kao sto pitah, da li je pametno cekati ili ici na EVO 850 250GB?
 
Poslednja izmena:
Treba ti sada uzimaj 850-ku, mozes da cekas... pa cakaj.
Kupovina bilo kog dela opreme je stalno igranka sa cenom, novim proizvodom...
Ako mislis da ces tovariti mnogo softvera na ssd onda cekaj kad si i do sada cekao i skupljaj pare...
 
Pa...sta je pametno,
sacekati MX500 (nije daleko) ili ici na EVO 850 250GB, najavljena cena za 1TB=259 USD ili ti isto toliko u EUR (kada smo mi u pitanju?), mozda po slicnoj ceni (nesto malo preko) bude MX500 od 512GB kao EVO 850 250GB ili je to masta, kao sto pitah, da li je pametno cekati ili ici na EVO 850 250GB?

cekati naravno da ne vredi,
kupovati naravno da ( isto ) ne vredi.
pitanje je da li si zadovoljan onim sto imas, i da li mozes sacekati 17sec duze da ti se nesto ucita ( stavis kaficu, odes piskis, spremis sendvic, otvoris pivo....) ili ne mozes sacekati 17 sec ? tacnije ne " sacekati" nego korisno iskoristiti 17sec u svome zivotu?
ja sam obaveze podelio po vremenskim intervalima i ako imam 17sec na raspolaganju - tacno znam sta mi je ciniti tako da mi ne predstavlja problem vremenska limitiranost hardvera, narocito ako za 17sec treba da platim 279e :p

elem,
ako ti treba - kupi odmah
ako ti ne treba - sacekaj, napravices puUUuUuunOoooo bolji deal za koji mesec

moje misljenje je da kada bi se obustavila potrosacka groznica na 32 dana ( toliko svi mozemo sacekati zar ne ), ne bi bili u situaciji da placamo cipove cija izrada kosta 1.99$, po maloprodajnim cenama od 296e.
isto bi se moglo reci i za trenutno aktuelne cene grafickih kartica, a narocito memorijskih modula cija izrada kosta otprilike kao i velika kesa kokica, stim da je uzgoj kukuruza ipak jedan vremensko zahtevniji proces, bez obzira na generaciju semena...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno