Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Hvala na odgovoru.

Za slicne pare sam nasao i Transcend SSD230S i Kingston UV400, jel' neki od ovih bolja opcija od tog Patriota?


Sent from mTalk
ma kakvi to je ta druzina tlc slicni su [emoji3] uzimaj i ne misli [emoji4]

Nestasica, hmmm meni deluje kao da 3.5 i 2.5 vec polako odlaze u istoriju, spremaju se za ove fensi m2 uske i duguljaste ultra brze ... [emoji849]



Sent from my Nokia 5
 
Poslednja izmena:
Hvala mnogo, jos jednom :)

Mozda malo glupo pitanje, ali, da li postoji neki da se malo izdvaja iz konkurencije, cena do 8.000 u nasim prodavnicama..?
Nesto mi kroz glavu prolazi da je neko pominjao SanDisk X400 kao jedan od best-buy SSD-ova i to bas u ovoj temi, a negde sam i njega video za malo manje od 8k...

Sent from mTalk
 
Koristim X400 u laptopu, 256GB verzija, radi dosta dobro i nisam imao nikakvih problema sa njim.
Koristim laptop za programiranje uglavnom.

Najvise me je privuklo sto dolazi sa 5g garancije, a i po recenzijama koje sam gledao kad sam ga uzimao(krajem prosle godine) je bio sasvim pristojan.
Placen oko 9.600, tada su vec krenuli da poskupljuju.
 
Poslednja izmena:
840 Evo, polovan, koliko ima smisla uzeti ga polovnog za relativno pristojne novce, secam se price o usporenju memorije posle odredjenog vremena, da li je to reseno?

Naravno da je rešeno. Poslednji fw i jednom godišnje uradiš disk fresh i nema problema. Brzina na celom disku zakucana na oko 450 MB/s.
 
Koji SSD do 10K RSD? Valjaju li WD SSD Green 240GB ili patriot spark?
 
Kad se onaj loooodak u Koreji pomami pa pusti neku prackicu ka Guamu, ima onda da nestanu obe Koreje i ima da nema za veoma dugo jeftinih ssd-ova, telefona i svega drugogs sto koristi memorije... :(

Zato pazarite ssd-ove ako vam trebaju, uzimajte Samsunge jer dok ih ima ima ih a onda ima da ih nema ...
 
Kad se onaj loooodak u Koreji pomami pa pusti neku prackicu ka Guamu, ima onda da nestanu obe Koreje i ima da nema za veoma dugo jeftinih ssd-ova, telefona i svega drugogs sto koristi memorije... :(

Zato pazarite ssd-ove ako vam trebaju, uzimajte Samsunge jer dok ih ima ima ih a onda ima da ih nema ...
Vreme je da se proizvodnja seli ka Evropi i daleko na Zapadu [emoji23]
Ja za Samsung ne strahujem, neka se dogovore, znas kako ide ona stara:

Sto vise cackas kaku sve vise midi [emoji41]

Sent from my Nokia 5
 
@tootooban, vidim da nista bez mene ovde :D Ako bas moras iz ta dva: Spark je malo brzi sam po sebi i ima veci kapacitet, tako da glasam za njega. Ali vidi barem na kp samsung evo850 250gb za 85e.
 
Upd. Sto se tice wd green i patrot spark: pogledao njihov test na izdrzljivost (citaj silovanje upisom ogromne kolicine podataka), wd green je verovatno pouzdaniji, verovatno zbog kvalitetnijeg nand i osobina kontrolera i kako su ga podesili (izdrzao preko 740tb, zanimljivo i da wd blue je izdrzao isto malo iznad 740tb). Pa ako ti je bitno - eto. Ali sve su to sitnice kada se pogleda koliko su izdrzali 850evo (2000+), transcend 370s(3000+)...
Nasao test na izdrzljivost phison s11+tlc hynix planarni ~ 200tb, ali to je ssd sa 240gb, dok spark ima 256gb i najverovatnije ima kvalitetniji tlc 3D nand toshiba ili micron. Tako da izdrzljivost nand teorerski mora biti veca. Ali za domacu upotrebu i 100TBW je puna kapa na 5+ godina.
 
Poslednja izmena:
Dobar info, mada ne znam koliko je to bitno za svakodnevno koriscenje. Jedino ako se tim pokaze da neki konkretan model brzo crkava, tipa posle 20-30TB(mada kod mene bi i to bilo podnosljivo)
Ne znam koliki je TBW za godinu dana normalnog koriscenja, kod mene za godinu ipo dana 5.7TB na 240GB SSD-u. Da bi dosao do 200TB trebalo bi vise od 50 godina :D
 
ivanbass1, update'ova sam post, pa konkretizirao informaciju. Imam podatke da adata su800 ima problem sa izdrzljivoscu nand. Model na testu je izdrzao samo 176Tb (posle 150 krenule greske citanja), dok mu zvanican tbw 200. E to je vec bzvz, izgleda da im micron uvalio neki defektni 3D tlc za taj model tada. Jer su900 vec nema problema, preko 900tb upisano za sad i nista mu nije.
A i moj omiljeni phison s10+mlc toshiba izdrzao samo 1000tb (posle 850 krenule greske citanja), dok kod kingston savage isti taj phison s10+mlc toshiba - vec preko 3300 i dalje ziv i cak ne stuca sa greskama. Tako da verovatno nekom ide kvalitetniji nand, nekom gori, iako ista firma je proizvodjac.
Evo linka na te podatke https://3dnews.ru/938764/page-2.html (na 1 stranici detaljno opisana metoda testiranja, na 2 ssd koji su i dalje zivi, na 3 koji su riknuli sa detaljima kako su riknuli i td). Nije to bas verodostojno toliko, ali verovatno moze da pokaze neka priiblizna ocekivanja izdrzljivosti nand.
 
Caridze - da nemas info o Patriot Blast i/ili Ignite TBW testova? Isto S10 samo MLC i TLC. Meni je crkao pre 2 meseca Ignite.... nije presao 1 TB upisa jedva. Mislim da je kontroler bio crko' a ne NAND, ali nisam siguran.
 
@Love Hunter, ima tamo goodram iridium pro - upravo za njega sam i pisao da je izdrzao jedva preko 1000tb, patriot ignite je isao takodje phison s10+ mlc toshiba, ali bili su valjda i mlc micron. Kod tebe je najverovatnije riknuo kontroler. Sto se tice blast - ima ocz trion 150 - to je bio blast u najboljoj variaciji - dobro se drzao nand, zamerki nemam (730tb izdrzao, ali opet toshiba je mogla specijalno za njih bolji nand da isporuci, sto i jeste najverovatnije obzirom da je model izdrzao cak i vise nego neki sa kontrolerima koji umeju ldpc ecc, phison s10 koristi bch za korekciju gresaka, a to je dosta slabiji algoritam od ldpc).
 
Poslednja izmena:
@tootooban, vidim da nista bez mene ovde :D Ako bas moras iz ta dva: Spark je malo brzi sam po sebi i ima veci kapacitet, tako da glasam za njega. Ali vidi barem na kp samsung evo850 250gb za 85e.
Hvala na savetu.
Naravno da da ne mora. Pitanje je je bilo sta do 10K din. Nerado bih uzeo sa oglasa zbog garancije jedino.
 
@tootooban, pa vidi kod DT na kp. 85e mu stoji za 850evo 250gb, garancija madjarska preko njega u slucaju cega. Ali 850evo bas redko kad imaju probleme, s obzirom koliko ih je prodano u svetu. A to je ssd za tri klase iznad spark i wd green.
 
Trenutno, za tih 12k dinara, nema nista bolje od 850 EVO. Zao mi je sto to moram da kazem ali tragedija je kada nam je SLMSUNG prvi na listi kao best buy . To znaci da su ostali proizvodjaci pukli Q., i to big time.
 
Trenutno, za tih 12k dinara, nema nista bolje od 850 EVO. Zao mi je sto to moram da kazem ali tragedija je kada nam je SLMSUNG prvi na listi kao best buy . To znaci da su ostali proizvodjaci pukli Q., i to big time.
Због чега овакав став према Самсунгу?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Samsung pravi odlicnu memoriju, ukljucujuci ram cipove.

Generalno prave sve dobro, jer imaju svoje fabrike za sve zivo, samo sto su im neke stvari debelo precenjene.
 
Generalno ne volim Samsung kao brand, ali SSD-ovi i NAND proizvodi generalno su im odlični.

Već neko vreme je 850 Evo best buy, makar kod nas, pogotovu što je sada povoljniji od SSD370s koji mi je prehodnih godinu i kusur bio favorit.

Zadnjih par nabavki za firmu, samo 850 Evo i par 850 Pro-a za neke zahtevnije mašine po pitanju upisa.
 
Због чега овакав став према Самсунгу?

Mighty je odgovorio ono sto bih ja.... samo da dodam da je to vise kritika drugim proizvodjacima - jer ako je Samsung best buy (a uvek je bio skuplji) onda su ostali pukli nacisto jer ne mogu da ponude nesto pristojno po toj ceni.... nego swap-uju sta stignu od kontrolera i NAND-ova kao sto znamo. Zato kazem to je cinjenica da je Samsung best buy.

Generalno ne volim Samsung kao brand, ali SSD-ovi i NAND proizvodi generalno su im odlični.


Samsung pravi odlicnu memoriju, ukljucujuci ram cipove.

Generalno prave sve dobro, jer imaju svoje fabrike za sve zivo, samo sto su im neke stvari debelo precenjene.

Za memoriju je svakako tacno, premda preferiram Micron/Crucial chip-ove prvenstveno. A za drugi deo da im je sve dobro - apsolutno ne mogu da se slozim. Gotovo sve od kucnih / consumer uredjaja koje sam imao (i to za velike pare!) bili su potpisani od Samsunga i bili najgore consumer djubre. Kucni bioskop, DVD plejeri, od S2 pa na ovamo mobilni telefoni, televizori (sto stari CRT sto LCD) cak i laptop kada su ih jedno krace vreme pravili. Ne znam jel ima nesto sto je trajalo malo duze od garancije. Da kucnem u drvo makar ovaj SSD 840 evo me sluzi evo vec pune 4 godine, a 850 evo sam uzeo pre par meseci isto.
 
Ja sa Samsung SSD-ovim nikad nisam imao neke probleme, a koristim ih od skoro 7 godina već, skoro da mi ništa od njihovih modela nije promaklo (sem 470 serije, mada mi i on prošao kroz ruke i sada najnovije 960 serije) - imao PB22-J 64GB, 830 128GB, 840 Evo 250GB i sada imam 850 Evo 250 GB i SM951 512GB i vrlo su dobri SSD-ovi, makar za Windows korisnike.

Od ostalog, sasvim su dobre (makar meni) Samsung memorije i SD kartice, kao i Samsung A3 MFP uređaji (doduše sad ih kupio HP, tako da ubuduće to više neće biti pod Samsung brandom).

A sve ostalo, zaobilazim :)
 
Poslednja izmena:
Samsung 850EVO 500gb je trenutno na snizenju, 150$ pa ako neko ima nekog preko, neka uzima
 
Proslo je nesto vise od godinu dana, i Patriot Blast 120Gb i dalje fino radi u Linux-u. Upisao je svega oko 2Tb, koristim ga na poslu. Sad mi zao sto tad nisam kupio jos jedan, mislim da je bio 4000 din.
 
Poslednja izmena:
3600 je bio u jednom trenutku.
 
Ja sam ga kupio kad je bio 4200 pre par godina, sljaka i dalje bez problema. Tad je bio budget best buy definitivno.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
A ja sam ****** prodao svoj Samsung 850 Evo 250gb posto su mi hitno trebale pare. Na kraju sam kuupio Toshibu P300 od 1tb i kuciste mi uz tako lepe vibracije igra cocek.
 
Ja sam Patriot Blast 120GB pre par meseci bez garancije kupio na kupujem prodajem za 5.000 + postarina oko 300 dinara , upus oko 700GB prilikom kupovine(trenutno mi je 1.20TB) nazalost danas ako naletite na SSD od 4000 do 6000 hiljada dinara na oglasima 120GB/128GB a da ima garanciju to je premija posto se uglavnom takav brzo proda , znam da je Patriot Blast 120GB pre par godina bio za dzabaka po prodavnicama ali sada ga je jako tesko naci na oglasima a i ako naleti cene su naduvene.
 
Nazad
Vrh Dno