Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

I šta rekosmo na kraju, jel krucijal mx200 250gb bolji izbor od samsunga 850evo 250gb? Broj upisa veći, šta li?
 
Znači evo. Koliko može da utiče duplo manji život pisanja i čitanja za 250 u odnosu na veći, realno, u normalnom radu, nemoguće je preći ga za 5 god?
 
Ništa nije nemoguće, ali skoro sigurno nećeš.
 
Pro samo ako treba u profi svrhe, mada je tu opet bolji NVMe.
 
TLC čak i Samsungov stavljam iza dobrog MLC drajva poput Crucial MX200.
 
#define gori
 
Otvori AnadTech test istog.
Nije ništa drastično, ali je mnogo bitnije od tvog TLC nepoverenja.
 
Performanse nisu najvažnije, pogotovo ako su uporedive što jeste slučaj.
TLC NAND je uvek lošije rešenje od odgovarajućeg MLC. Samsungov 3D NAND je nov tehnološki postupak koji tek treba da se dokaže u praksi, prethodna generacija klasične TLC NAND memorije se loše pokazala (naravno i pripadajući kontroler i softver koji ga prati kao kolateralna šteta).
Iz tog razloga uvek prednost dajem proverenom rešenju koje pri tom ne zaostaje značajno. Upoznat sam sa tekstovima na anandu i sve to kad uzmem u obzir razmišljam tako kako sam napisao. Ne smatram da je greška uzeti bilo koji od ta dva uređaja, oba su ok za opštu namenu. Ako su zahtevi specifični onda naravno u obzir dolaze drugi uređaji koji nude još bolje performanse, ne mislim samo na 840(850) PRO uređaje već i na rešenja poput Kingston HyperX Predator PCIe.

U računarima koje koristim nalaze se Crucial m4, Samsung 840 i Samsung 840 PRO da ne posmisliš da imam neke predrasude. Svaki je u određenom trenutku sa određenim kapacitetom predstavaljao najbolju kupovinu.
 
Poslednja izmena:
Razmišljam da uzmem Samsung 850 Evo 500GB početkom sledećeg meseca kad legne plata, ovaj HyperX (plavi) od 120GB mi je u poslednje vreme često pun (kupio sam ga pre 2-3 god. kad je bio oko 22000). Ranije mi je bilo dovoljno 120GB, a bojim se da će mi sada biti malo 250/256GB (bar je tako sa poslovnim MBP Retina 13)...

Prostora nikad dovoljno...
 
Uzmi 500GB, i meni je malo 250GB, a aplikacije sigurno neće manje prostora zauzimati u budućnosti.
 
Sve zavisi od potreba ja imam samo ssd od 256 i slobodno mi je 100gb...
 
Samsung 850 250GB ili Sandisk Ultra II 240GB

Razmisljam da zamenim HDD u Latitude e6410 jednim od ta 2.
 
Uskoro mu stiže Dell Latitude E7250 koji ima M.2 slot za dodatni SSD.

Da li to isto što i mSATA?

Šta kod nas ima smisla uzeti? 250 ili 500.
 
Ne, M.2 koristi i PCI-E, pa je teoretski brži, takođe drugi konektor. Ne možeš da staviš mSATA na njega.
Veći je uvek bolji, shodno potrebama i mogućnostima.
 
tnx.

btw, i nije neki izbor kod nas. :(

Videću da naručim spolja.
 
tnx.

btw, i nije neki izbor kod nas. :(

Videću da naručim spolja.

Ma nije ni spolja nikakav izbor, koji M.2 može da ti stane u mašinu, onaj 'normalan' 2280 ili ovi minijaturni?

Nije mi jasno što kilave sa 2242 formatom, jedva par diskova da ima od 256GB a i to sve neki 3rd tier proizvođači ili Transcend sa 160MB/s write. Nisu nešto mnogo manji od mSATA kod kojih ima i 1TB modela.

Ehhh, kad bi Samsung/Crucial uradili 256/512 GB u M.2 2242 sa nekim pristojnim performansama, ovako me sve više kopka da probam ovaj mSATA na M.2 adapter, samo da stigne ostatak skalamerije za kačenje... :(
 
Nemam pojma. Zovem te čim stigne mašina.

A i da vratim (ili platim) onaj mSATA ;)
 
Ma samo da mi stigne kit za dodatni M.2 disk, pa da ga isprobamo kako radi preko mSATA -> M.2 adaptera koji mi stoji u fioci od nove godine, ako tu ne bude nekih problema ili drastičnog pada perfomansi, neću ni da mislim dalje o M.2 do nekog NVMe... :d
 
Sta je preporuka za 250GB ssd? Samsung 850EVO, Transcend SSD370 256GB (da li ide sa 3.5 postoljem), ili nesto trece? Kakav je onaj Patriot Ignite trenutno na akciji u emmiju?
 
Nazad
Vrh Dno