Šta je novo?

Mobilni telefon Best buy mobilni oko 600E (+/- 10%)

Koji mobilni telefon kupiti

prima1

Slavan
Učlanjen(a)
21.02.2006
Poruke
37
Poena
309
Pozdrav drugari i hvala unapred na pomoci,

U potrazi sam za novim telefonom (moze i Android i iPhone), kupovao bih preko KP prodavaca, budzet je ~600E.
Treba mi uredjaj da sam miran bar naredne 3-4 godine, prioriteti recimo kamera > baterija > fluidnost u radu OS (nije mi bitno bezicno ili super brzo punjenje; ne igram igrice).
Imao sam do sada Nexuse, Poco F1, A52. Sad mi nekako deluje kao da se finansijski prag dosta pomerio u odnosu na cene nekada, pa otuda nesto jaci budzet - ukoliko ne mora toliko, rado bih spustio, ne bacaju mi se pare :)

Trenutni izbor mi je Samsung S23, ali sam otvoren za predloge :)
 
Тренутно је best buy Honor Magic 5 pro за 90к,што му дође око 760е. Чистокрвни флегшип телефон за те паре нема нов, једина мана што је повелики телефон, све остале кутије штиклира.
 
S23 ili OnePlus 11
 
Pixel ili s23.
 
Telefoni sa Exynosom nisu za siru masu.
 
Hvala svima na odgovorima :)

Da li mislite da vredi sacekati jos mesec dana kad navodno izlazi sledeca serija Samsung S telefona, da li ce momentalno pasti cena S23 liniji ili se to obicno desava postepeno?

ot: Pogledao sam i procitao vise ni sam ne znam koliko reviewova za gomilu trenutno dostupnih modela i vise ne znam cemu da verujem, imam osecaj da su svi finansirani od strane odredjenih proizvodjaca i favorizuju samo to (i tu su naravno vecinom Ameri za koje je iPhone bez konkurencije)
 
Neće padati. Tj možda hoće tamo u martu 2024. ako možeš da čekaš.
 
S23 ti je celokupan proizvod, ima po neki nedostatak kao i svaki telefon. S24 nemoj da čekaš jer neće biti za te pare, verovatno na početku bude 750-800e.
S23 odlična izrada, ekran, zvuk. Komapaktan telefon, dobra kamera, baterija, solidan ui, duga podrška.
 
Mislim da cu prelomiti i uzeti S23.
OP11 bi mi bila eksperimentalna opcija da ulazem manje para, ovako sam misljenja da je Samsung ipak proverenija opcija.
Ta saradnja izmedju OP i Hasselblad-a je zanimljiv potez, ali iz silnih review-ova izvlacim da je vise marketing nego nesto nalik Hasselblad-ovom nivou fotografije.
 
OP11 je konkurent S23 Ultra, ja sam vagao izmedju ta dva. S23 bih izabrao ako bih hteo mali telefon, u suprotnom bih radije OP11.
 
Da ne otvaram novu temu za malu razliku - do 500 EUR. Imam Samsung S21 i savršeno mi odgovora po svemu osim što baterija ne može da sastavi jedan dan. Za sada nije problem da nosim punjač i dopunim ga povremeno, ali to polako počinje da me nervira. Tako da razmišljam koji bi telefon kupio umesto njega - voleo bih da ne bude veliki, da ima dobar ekran i kameru i naravno bateriju koja traje od 07 do 23 sata. Za sada sam razmatrao Pixel 7 (nisam siguran za trajanje baterije), Motrolu edge 30 ultra (koja je velika i problematična sa update-ovima). Sviđa mi se i Nothing phone, nemam ništa protiv OnePlus (imao sam OP3 i bio prezadovoljan). Kupovina je sa oglasa, nemam ništa protiv polovnih ako nisu stari. Voleo bih neke vaše sugestije, ali ne preko iznosa koji sam pomenuo. Hvala.
 
Jel ima S23 s Snapdragon CPU kod nas da se nadje?
 
Pre bi uzeo OP11 nego S23U? Jel mozes da objasnis zbog cega?
Hteo sam da uzmem S23U, ali me sad interesuje zasto bi pre uzeo OP11 jer sam video na testovima da Samsung ima prilicno bolju kameru.
Uzmi Samsung, osim software podrške, 100x lakše ces promeniti bateriju u Pro Mobiju, posebno ako ne planiraš da ga prodaš sledeće godine i uzmeš novi (bilo koji mislim, ako bi da koristiš neki telefon par godina - i hardware support igra svoju ulogu tu).
 
@Bobajakuda

Kamera mi nije bitna. Prednosti S23 Ultra su bile svetliji ekran, bezicno punjenje, bolja kamera i olovka. Na strani OP softver, vise RAM, cena.

Odlucio se za OP jer sam hteo da probam OP telefon, nisam se pokajao. Softver nije stock ali je sveden, jednostavan, a opet ima sve sto je potrebno.
 
Ja sam za 500€ uzeo motorolu edge 30 ultra (u radnji, 2 god. garancije) i za sada se uopšte ne kajem. Smeta mi jedino slab IP sertifikat pošto sam prethodne telefone (samsung s10e pa potom s10+) navikao redovno da kvasim.
 
Nazad
Vrh Dno