Šta je novo?

BENQ-SIEMENS EF81 - sve na jednom mestu

jel moze fon da koristi MSN, da znam dal ima vajde da podesavam parametre za net
 
može... imaš više java programčića koji to omogućavaju od kojih je koliko ja vidim najpopularniji mig33, mada ga ja ne koristim. Pogledaj na www.getjar.com tamo ćeš naći skoro sve.
 
jel moze fon da koristi MSN, da znam dal ima vajde da podesavam parametre za net

Moze,ali jedini program za msn koji mi radi je upravo mig33.Isprobavao sam i eMSN i eBuddy i Windows live msn za telefon ali samo mig33 radi.Ja sam ga nasao preko googla.Samo ukucaj mig33 java 240x320 download i 100% ce ti naci.Ako ne uspes javi okacicu ti ja
 
Poslednja izmena:
ja sam pre godinu dana kada sam kupio EF isprobao par programičića za msn i svi su radili korektno... trenutno koristim bombus koji bi svakom preporucio... u pitanju je jabber klijent koji između ostalog pdržava i msn, yahoo, aim i naravno jabber... malo se treba iscimati pa podesiti ali svakako vredi posebno ako imate prijatelje koji koriste razne IM programe...

Uz ovu konstataciju i pitanjce dali postoji još neki jabber klijent, ili neki klijent koji podržava više IM protokola... rado bi ih isprobao, pošto verujem da se dosta toga promenilo u zadnjih godinu dana od kako sam ja skontao bombus???
 
Poslednja izmena:
@ivk... Uf...ja nisam cuo ni za jedan od tih tvojih programa.Posto sam veliki zaludjenik za msn od kad sam kupio fon isprobavao sam aplikacije za msn.Prvo sam probao eMSN ali mi je javljao da mi nije dobar password iako sam proverio i ma kompu.Istu poruku su mi prikazivali i windows live msn za fon kao i e Buddy,ali na kraju sam nasao Mig33 koji mi hvala bogu radi :banana: i isto moze da se prikljuci na msn,yahoo,google talk.......ja bi njega preporucio za msn.Za sve koji hoce da ga skinu ima na sajtu koji si postavio upravo ti www.getjar.com
 
Poslednja izmena:
ja se izuzetno loshe snalazim sa tim hakovanjem

jer voljan neko da mi uradi sve to
tj odradi ga za neke parice?
 
Imam jedan mali problemcic sa 2 EF81 dakle sto se tice onog povecanja broja fajlova oba telefona imaju 1GB kartice i stavio sam fajl ContentConfig.bar sa http://forum.allsiemens.com/download.php?id=71883 u brew/shared/ pomocu BMC-a i idalje pokazuje da je maksimalno 400 fajlova. Da li ja nesto radim kako ne treba?
 
Ponovio sam postupak par puta, otvorim sa BMC-om brew/shared/ i tu prekopiram fajl ContentConfig.bar koji se dobija u onom RAR-u restartujem telefon i ostaje isto, upalim cam stavljeno je da se slike sacuvavaju na MicroSD moze sigurno preko 1500slika on stalno prijavljuje 400 slika. :( probao na dva razlicita EF81 na oba je Nemac V58.
 
Ponovio sam postupak par puta, otvorim sa BMC-om brew/shared/ i tu prekopiram fajl ContentConfig.bar koji se dobija u onom RAR-u restartujem telefon i ostaje isto, upalim cam stavljeno je da se slike sacuvavaju na MicroSD moze sigurno preko 1500slika on stalno prijavljuje 400 slika. :( probao na dva razlicita EF81 na oba je Nemac V58.

Hahahahahahahahahahha pa nema to veze sa kamerom.Nego to je za ogranicenje fajlova na kartici ako imas slobodne memorije i prikaze ti problem to znaci da vec imas popunjeno 400 fajlova,a taj fajl sluzi za pomeranje broja fajlova na 8183 ili tako nesto oko...
 
Ok tnx onda, ja sam mislio da je to za broj fajlova koje telefon vidi pa bi samim tim morao da vidi koliko max moze slika jos da bude na telefonu... kao sto npr moja nokia 6233 vidi da je preostalo preko 4000slika. tnx.
 
pa na mom nije nishta radjeno
a pocheo je sam da se gasi kad mu stigne izveshtaj poruke
kad mi je iskljucheno izveshtavanje to se ne deshava

dakle da

i da ga fleshne
i da mi namesti sve te stvarchice tipa
da se ne vidi logo mrezhe da je lepsheg izgleda itd

A gde si ti?Mislim koji grad?Deo?
 
Jel ima neko mozda serial number za Xilisoft MP4 conveter?
 
da li neko zna zasto mi se telefon gasi kad ga stavim u djep. i gde ima da se kupi maska za tel. i kolko kosta
 
Ova tema je propala.....samo da Nikola's postavi najbitnije br 4.......
 
Problem je ovaj.

Ne mogu da saljem poruke, ne mogu da se obrisu poruke. Nakon sto su 'obrisane' u commanderu, telefon i dalje prikazuje kao da su tu, ali kad se poruka otvori ispisano je samo (...)
Poruke mogu da primam najnormalnije...

Da li je neko imao slican problem? Kako ga resiti?
 
Sta se radi?Joj kolko dugo nisam bio ko da se budim iz zimskog sna a najgore sto sam za vreme tog sna spavao na ef-u :d ovo mi je drugi put uzmem ujutru kad se probudim i upalim ga da vidim koliko je sati mrzi me da gledam na sat i dok se on upali a ja zzzzz..... prosli put sam sjebao vratanca pa nije hteo da se zatvori nego ima lufta 1-2 mm al sam namestio,danas mi se sjebao ekran preko celog je bila ona ljubicasta mrlja :D ili se ja nisam razbudio pa mi sve bilo ljubicasto sala.Lako se popravlja samo se ostavi neko vreme pa bi trebalo da prodje al sam ja probao da popravim fora je da preko ivica povlacite prste na spolja i ona kao da se razvuce i polako nestane.

slobodan_ns meni se to isto desilo pre neki dan da mi u report pokaze (...) ja se zacudio al mi to samo taj jedan izvestaj sad mi normalno stize

jel neko namestio fon daredevilboy-u do sad???

pozzzzzzzzz
 
@GR-44 Kolko ja znam,ja nisam :d
 
Poslednja izmena:
Pozdrav ljudi, registrovah se da osvezim jedno pitanje koje je postavljano u nekoliko navrata na zadnjih 167 strana :) ali ili nije bilo odgovora, ili je bio negativan, pa da vidim da li su se stvari promenile.

Dakle, da li je moguce sms poruke backup-ovati na komp, pa nakon flesovanja vratiti ih na mob u prvobitnom obliku (dakle u inbox/sent/drafts...). Ako je neko uspeo da resi problem, molim za step by step proceduru (za one sa jeftinijim ulaznicama) kako izvesti.

Ako to vec ne moze nikako, znacilo bi mi i samo resenje prebacivanja postojecih sms-ova sa phone memorije na sim memoriju, pomocu neke dodatne aplikacije ili na bilo koji drugi kreativni nacin. Valjda ce se naci neko sa dobrom idejom i resenjem jer ocaj dostize neslucene nivoe :) a i oci bole nakon ovolikog citanja :)

pozdrav i hvala
 
Hvala care...samo ja nisam iz Nisha :d iz Beograda sam....:D:D

EDIT:MOj jubilarni 50-ti post :banana:
 
Poslednja izmena:
Dakle vece g. video nisam. Prestao sam da ga koristim pre par dana vratio se na nokia 3510i (koja nije koriscena skoro godinu dana a stara je vise 4godine i radi kao zmaj). Evo danas uzmem da napunim EF81 jer to jedino i radim sa njim i pokusam da ga upalim i ima sta da vidim stoji standardna bela podloga i natpis benq-siemens.

Izvadim bateriju ponovo ga upalim i isti problem evo dok ovo kucam telefon i dalje drzi tu istu sliku :(
 
Poslednja izmena:
mean_machine e da samo znas koliko je ovo puta spominjano,obradjeno FLESHUJ FON !!!
znaci skines lepo vodafone 58 (http://benchmark.co.yu/forum/showpost.php?p=1345393&postcount=2730)

onda uzmes fon drzis # i crvenu slusku u isto vreme dok se ne upali pa nakacis na komp i stavis da instalira i to je to.
ako ti bude nesto usput kenj## javi pa cu ja da ti pomognem na pm

pozzzzzzzzzzz

@misha znam ja da ti nisi iz nisha nego........ :D
jos nesto ja sam napravio nesto poput najbitnije presek br. 4 (al tu ima i programi bmc,qpst,qxdm,igrice,teme,novi playex,uputstva) + ono od djwibe-a ovo moje je dodato nista nije ponavljano
zatim razni moji beckapovi .brt .qcn fajlovi Oni NV-items-i koji su napravljeni dok je fon bio sveze flashovan jedino je problem sto taj fajl ceo zauzima oko 400 mb a ne znam gde bih to mogao da okacim ne isplati se em cu ja dugo da kacim em ce svako kome treba da dugo skida :( ne znam..........

i sad ako moze meni neko da pomogne bio je jedan program okacen,cini mi se da ka je okacio vladadj
sa kojim mogu da se igrice za mob igraju na kompu
pa ako je neko slucajno naisao skoro pa zna gde je ili kako se zove posto ne mogu da idem na search jer ne znam sta da kucam pomoc !!! :wave:
 
Poslednja izmena:
mean_machine e da samo znas koliko je ovo puta spominjano,obradjeno FLESHUJ FON !!!
znaci skines lepo vodafone 58 (http://benchmark.co.yu/forum/showpost.php?p=1345393&postcount=2730)

onda uzmes fon drzis # i crvenu slusku u isto vreme dok se ne upali pa nakacis na komp i stavis da instalira i to je to.
ako ti bude nesto usput kenj## javi pa cu ja da ti pomognem na pm

pozzzzzzzzzzz
Probao sam # i nece da se upali. Znaci telefon se upali i stoji natpis Benq-Simens. Meni deluje kao da je gotov.
Ja sam definitivno kupio neki felerican model. Prvo je zezao sa 063 karticom pa je kasnije zezao ekran (menja boje, trepti) pa se pokvario punjac i sada ovo. Nazalost garancija je istekla. Ovo mi je lekcija za ubuduce. Znaci telefon u original pakovanju sa full garancijom.

Nego kada zatvori telefon i dalje ekran je upaljen. Samo vadjenje baterije pomaze.
 
Poslednja izmena:
pa znam to je i fora to emergency mode dok stoji natpis benq nakaci na komp!!!!!!!!
 
@misha znam ja da ti nisi iz nisha nego........ :D
jos nesto ja sam napravio nesto poput najbitnije presek br. 4 (al tu ima i programi bmc,qpst,qxdm,igrice,teme,novi playex,uputstva) + ono od djwibe-a ovo moje je dodato nista nije ponavljano
zatim razni moji beckapovi .brt .qcn fajlovi Oni NV-items-i koji su napravljeni dok je fon bio sveze flashovan jedino je problem sto taj fajl ceo zauzima oko 400 mb a ne znam gde bih to mogao da okacim ne isplati se em cu ja dugo da kacim em ce svako kome treba da dugo skida :( ne znam..........

i sad ako moze meni neko da pomogne bio je jedan program okacen,cini mi se da ka je okacio vladadj
sa kojim mogu da se igrice za mob igraju na kompu
pa ako je neko slucajno naisao skoro pa zna gde je ili kako se zove posto ne mogu da idem na search jer ne znam sta da kucam pomoc !!! :wave:

Kaci to molim te,dok Nikola's ne okaci svoje....ako te ne mrzi da cekas kaci ako boga znas....:d ipak je to za dobrobit svih "EF-ovaca" :d

EDIT:I mene zanima taj program...potrazi cu ga...ako nadjem kacim naravno...

EDIT-2:Evo nasao sam...treba da kliknes na veliki crveni pravugaonik sa kineskim slovima-DOWNLOAD http://kwyshell.myweb.hinet.net/Down...idpX/MidpX.exe
 
Poslednja izmena:
Moj telefon ide ka vecnim lovistima. Posle flashovanja telefona sve je radilo ok (ekran je i dalje mesao boje i treptao) ali telefon je bio stabilan. A onda se ispisala zlokobna poruka: Baterija is invalid get new or check. Ikonica baterije kao da je prazna iako sam je napunio pre svega pola sata. Telefon se ugasio. Opet sam ga upalio radio je neko vreme i opet se ugasio. Tako je radio i ranije (npr. gasi se na svakih pola sata) samo sto ranije nije prijavljivao pokvarenu bateriju (doduse meni je prijavio samo jedno i nikad vise).

Ovakav telefon ne bih nikom poklonio (za delove) a kamoli prodao. Znaci ne valja:
1.Baterija (ili ko zna sta drugo)
2.Ispravljac je crkao pre x meseci
3.Ekran zeza samo tako (desi se da sve bude sivo-crno pa ne mozes da koristis meni).

Verovatno ce telefon da obraduje nekog Cigu koji se bavi prodajom polovnjaka ali nema sanse da ga dovede u red.

Znaci recycle bin.

Inako sam se vratio proverenoj cigli (3510i).
 
Moj telefon ide ka vecnim lovistima. Posle flashovanja telefona sve je radilo ok (ekran je i dalje mesao boje i treptao) ali telefon je bio stabilan. A onda se ispisala zlokobna poruka: Baterija is invalid get new or check. Ikonica baterije kao da je prazna iako sam je napunio pre svega pola sata. Telefon se ugasio. Opet sam ga upalio radio je neko vreme i opet se ugasio. Tako je radio i ranije (npr. gasi se na svakih pola sata) samo sto ranije nije prijavljivao pokvarenu bateriju (doduse meni je prijavio samo jedno i nikad vise).

Ovakav telefon ne bih nikom poklonio (za delove) a kamoli prodao. Znaci ne valja:
1.Baterija (ili ko zna sta drugo)
2.Ispravljac je crkao pre x meseci
3.Ekran zeza samo tako (desi se da sve bude sivo-crno pa ne mozes da koristis meni).

Verovatno ce telefon da obraduje nekog Cigu koji se bavi prodajom polovnjaka ali nema sanse da ga dovede u red.

Znaci recycle bin.

Inako sam se vratio proverenoj cigli (3510i).


STETA! Ali sto nisi probao da ga odneses u servis??
 
Nazad
Vrh Dno