Šta je novo?

BENQ-SIEMENS EF81 - sve na jednom mestu

Znaci niko nema pojma koliko kosta punjac.

Pogledaj druze u Intercom-u u Bg, ako si odatle... Posto ja sam kod njih kupio fon, pitao sam ih koji je rizik da ostanem bez baterije ili pratece opreme jednog dana posto se firma raspala. Lik me je uveravao da nema potrebe da se brinem, jer iako su se raspali u obavezi su da snabdevaju trziste sa tim stvarima u narednih nekoliko godina...

E sad, ja sam ti njih preporucio jer su mi oni to rekli, pa ti vidi... :wave:
 
@mean_machine pa sutra pozovi neki od ona tri servisa pa pogledaj da li imaju.Naravno da se na onom linku ne prodaje punjac,vec treba da ih pozoves.pozzz
@dannee95 onu tvoju igricu treba samo da adaptiras i to je to...Adapter i upustvo kako da adaptiras igricu imas "TRAZI U OVOJ TEMI",pa vidi...
 
@nikola's imam uputstvo ali nemam program
@djole90 skinuo sam to uputstvo sacu da vidim !!!!
 

Prilozi

  • Java_Adapter_for_Mobile_2.2.rar
    918.1 KB · Pregleda: 103
  • Slikovito uputstvo.rar
    197.2 KB · Pregleda: 77
Poslednja izmena:
@djole90 hwala :banana:

EDIT : swe uradio kao sto onde pise i nece samo mi u folderu gde je Naruto.jar napravi se novi file Naruto.jar.bak !!! Sta da radim :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:
 
Poslednja izmena:
@djole90 hwala :banana:

EDIT : swe uradio kao sto onde pise i nece samo mi u folderu gde je Naruto.jar napravi se novi file Naruto.jar.bak !!! Sta da radim :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:
Nema na cemu i drugi put!;)
Upravo oko toga se i ja sada malo zezam(mene muci isto to) i nemogu da provalim u cemu je problem! Probao sam neku igricu koja mi ranije nije htela ali isto mi izbaci taj fajl kao i tebi.:mad::wall:
Ako provalim u cemu je problem kacim ti odma uputstvo.

E da jos nesto, ovo je pitanje za sve na forumu! Ljudi jel ste provalili da na nasem punjacu(posto pretpostavljam da svi imamo slicne) pise da on puni baterije do 660mA?
Verovatno nam onda zato baterija traje 2 dana,ne napuni je skroz, jel da imamo odgovarajuci punjac ona bi verovatno trajala duze! Pozzzzzzz
 
@djole90 hwala :banana:

EDIT : swe uradio kao sto onde pise i nece samo mi u folderu gde je Naruto.jar napravi se novi file Naruto.jar.bak !!! Sta da radim :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:
Imam ja neki naruto i radi mi na ef81, mada je rezolucija manja od 240x320.. Pretpostavljam da bi se to adapterom moglo resiti... Okacicu je veceras...
Mislim da je to neki nindja... Ispravi me ako gresim..

@nikola`s
Nisi mi odgovorio oko antene... Ukoliko mislis na onu antenu u donjem desnom uglu donjeg dela telefona (naravno kada se otvori), onda mogu da ti kazem da je to antena iskljucivo za bluetooth i da nema veze sa prijemom... I ako se ona zameni ili doda, ako je nema, onda se iskljucivo gubi na signalu prijema (provereno)...
Nadam se iskreno, da si na nesto drugo mislio...

I jos nesto...
@all
Ukoliko vam pri razgovoru, dolazi do prekida, a koristite samo GSM mrezu (u podesavanjima), onda ste sigurno na mt:s mrezi 064/065.. To je njihov veliki propust, a ima veze sa VIP operaterom, posto pomenuti koristi bazne stanice mt:s-a i dolazi do problema sa prijemom... Problem se resava ili prelaskom na Telenor ili na promenu podesavanja na 3g mrezu (3g only), naravno ako imate dovoljno jak signal za istu...

Pozzzz
 
Poslednja izmena:
@mladenu BRATE TO MI TREBA !!!! daj nema veze ako je manji a ti ako te ne mrzi adptuj a ako te mrzi okaci ga bez adptiranja !!!
 
pozivi

Da li neko zna kako moze da se zabrani poziv za odredjen br??
 
@mladenu pa zamisli da imas jedan EF81 koji ima cip kao prijemnik signala i drugi EF81 koji ima integrisanu antenu u njemu...Cip slabije hvata signal...Razumes???

@lolica pa pozovi korisnicki servis i sve ce ti objasniti operater.
ZA TELENOR-063/9863
ZA MTS-064/789
ZA VIP-061/1234
pozzzz


CACKAJUCI NEKE FORUME ITD. NASAO SAM KAKO DA SE FLASHUJE TELEFON NA FW82...SVE STO JE POTREBNO JE DA IMATE PROGRAM QLIB(par strana ranije)I .MBN FAJL KOJI SE DOBIJA U PAKETU PREKO QLIB-a DOWNLOADUJETE U TELEFON.POZZZ
@SINE NEBOJSA U AKCIJU :D:D:D:D:-devil-:
 
Poslednja izmena:
@mladenu BRATE TO MI TREBA !!!! daj nema veze ako je manji a ti ako te ne mrzi adptuj a ako te mrzi okaci ga bez adptiranja !!!
Ne mrzi me, ali sad nisam u situaciji da adaptiram igricu...
Ako ti bude problem da to sam uradis, javi, pa cu ti sutra odraditi....

@nikola`s

:) Ja sam siguran da ti to mozes bolje da pojasnis.... I kakvo je tvoje resenje za prijem signala?
FW82?!?! Nesto poput 1.aprilske sale ili...
 

Prilozi

  • Naruto.rar
    97.6 KB · Pregleda: 39
Da li neko zna kako da obrisem sledece:
1. Download games
2. Download applications
3. Iz internog browser-a sve one Vodafone linkove

U pitanju je Vodafone 58

Zbog slabog signala (pravi prekide na svakih 7-8 sekundi) sa nemacke 58 sam presao na rusku, a sada na Vodafone. U sva tri slucaja, ona fora sa smanjivanjem NV_GSM_RX_GAIN_RANGE_1_FREQ_COMP_I nije dala nikakve rezultate po pitanju kvaliteta signala, osim sto mi sada pokazuje vise crtica. Da li neko zna kako da pronadjem gde se nalazi antena, pa da mu nabudzim neku zicu.

Dalje, primetio sam da skuplja stare NVItems pri flash-ovanju, tj. ne instalira nove. Od kad sam kupio ovaj telefon nisam mogao da koristim ni jedan File manager. Bilo da je u pitanju Mini Commander ili BenqFM ili MobyExplorer uvek dobijem istu gresku kada pokusam da obrisem ili reimenujem neki fajl: java.io.IOException. Isto je bilo i sa nemcem, rusom i sada sa Vodafone.
Da mi nisu u startu bili s**bani NVItems? Da li moze neko, kome Mini Commander radi, da mi posalje NVItems sa Vodafone 58.
Ili, da li postoji mogucnost da obrisem sve iz telefona, u fazonu format c:, pa da napravim ful instaciju.

Onaj link za prosirenje Field Test-a ne radi. Da li neko ima tu zezalicu?
 
Poslednja izmena:
Da li neko zna kako da obrisem sledece:
1. Download games
2. Download applications
3. Iz internog browser-a sve one Vodafone linkove

U pitanju je Vodafone 58

Zbog slabog signala (pravi prekide na svakih 7-8 sekundi) sa nemacke 58 sam presao na rusku, a sada na Vodafone. U sva tri slucaja, ona fora sa smanjivanjem NV_GSM_RX_GAIN_RANGE_1_FREQ_COMP_I nije dala nikakve rezultate po pitanju kvaliteta signala, osim sto mi sada pokazuje vise crtica. Da li neko zna kako da pronadjem gde se nalazi antena, pa da mu nabudzim neku zicu.

Dalje, primetio sam da skuplja stare NVItems pri flash-ovanju, tj. ne instalira nove. Od kad sam kupio ovaj telefon nisam mogao da koristim ni jedan File manager. Bilo da je u pitanju Mini Commander ili BenqFM ili MobyExplorer uvek dobijem istu gresku kada pokusam da obrisem ili reimenujem neki fajl: java.io.IOException. Isto je bilo i sa nemcem, rusom i sada sa Vodafone.
Da mi nisu u startu bili s**bani NVItems? Da li moze neko, kome Mini Commander radi, da mi posalje NVItems sa Vodafone 58.
Ili, da li postoji mogucnost da obrisem sve iz telefona, u fazonu format c:, pa da napravim ful instaciju.

Onaj link za prosirenje Field Test-a ne radi. Da li neko ima tu zezalicu?

Imas na 100-toj strani, ono najbitnije br.3 i na dnu te strane ima UPADATE & TWEAK v1 UPUTSTVO!
Skini to i unutra imas objasnjeno sve sto ti treba!
A evo i FieldTesta koji radi.
Pozz
 

Prilozi

  • Field test.rar
    2 KB · Pregleda: 51
Uradio sam sve sto tu pise. Cak sam i nasao kako da skinem Connection Profiles:

brew/pdp_profiles/sockets_profiles

i samo reimenujes neki prazan profil u profil koji je zakljucan i vratis ga, npr. ako je profile1 Vodafonov koji se ne moze menjati, iskopiras na hard profile16, reimenujes ga u profile1 i vratis u tel

U tom uputstvu pise: "Uklanjanje Vodafone Download linkova u Sounds, Pictures i Video direktorijumima", a nema uklanjanje Download linkova iz Games i App

Iz internog browser-a sam uklonio linkove, ali su ostali nazivi, tj. kad udjem u browser dobijem meni na kome pise:
1. Enter URL
2. Bookmarks
3. History
4. Browser Settings
i jos 7 linkova koji ne vode nikuda jer sam obrisao URL na koji vode (to su fajlovi embdlnk1_url, ne znam vise gde sam ih nasao, valjda u brew/cfg/browser/jumpmenu). Kako i njih da obrisem da bi mi ostala samo ova prva 4 linka iz menija. I kako da mi umesto "Vodafone live!" pise npr. "Internet"?

A o ovome nema reci u tom uputstvu

Zbog slabog signala (pravi prekide na svakih 7-8 sekundi) sa nemacke 58 sam presao na rusku, a sada na Vodafone. U sva tri slucaja, ona fora sa smanjivanjem NV_GSM_RX_GAIN_RANGE_1_FREQ_COMP_I nije dala nikakve rezultate po pitanju kvaliteta signala, osim sto mi sada pokazuje vise crtica. Da li neko zna kako da pronadjem gde se nalazi antena, pa da mu nabudzim neku zicu.

Dalje, primetio sam da skuplja stare NVItems pri flash-ovanju, tj. ne instalira nove. Od kad sam kupio ovaj telefon nisam mogao da koristim ni jedan File manager. Bilo da je u pitanju Mini Commander ili BenqFM ili MobyExplorer uvek dobijem istu gresku kada pokusam da obrisem ili reimenujem neki fajl: java.io.IOException. Isto je bilo i sa nemcem, rusom i sada sa Vodafone.
Da mi nisu u startu bili s**bani NVItems? Da li moze neko, kome Mini Commander radi, da mi posalje NVItems sa Vodafone 58.
Ili, da li postoji mogucnost da obrisem sve iz telefona, u fazonu format c:, pa da napravim ful instaciju.

Hvala za FieldTesta, ali:
Uradio sam sve kako pise u uputstvu brew/mod/FieldTest/res/common/Fieldtest_forms.bar
a u brew/shared/contetn sam ubacio MiniCommander jar i jad
resetovao sam telefon, ukucao 000000, slusalica i dobio sam isto kao i ranije:
Raptor UDDA
Phone info
Network
Auto Answer
GPSOne


Nigde nemam App Manager. Gde sam se za**bo?

Pozzz
 
Poslednja izmena:
Ponovo iskopiraj ali sada ovaj sto sam okacio...
 

Prilozi

  • field.rar
    1.6 KB · Pregleda: 48
Ponovo iskopiraj ali sada ovaj sto sam okacio...

Ista situacija. Nema App Manager-a. A taj tvoj fajl je isti kao i prethodni, samo sto pocinje malim slovom. Ako je to bitno, da li je onda bitno kako sam nazvao foldere koje sam napravio (velikim ili malim slovima)?

PS Video sam da se u nekim BAR fajlovima nalazi ono sto zelim da izmenim, ali se to ne moze uraditi u Notepadu. Koji program mi je potreban za to?
 
Poslednja izmena:
Treba da napravis sledece foldere evo redosleda sa velikim i malim slovima- Brew-mod-FieldTest-res-common i tu prekopiras ono cudo i to je to...Ako nece ponovi ovu proceduru,a ako opet nece veceras cu ti objasniti...Sto se tice onih linkova itd sve cu da ti okacim veceras...E koji jezik koristis pa imas one linkove u GAMES i APP?
Za .BAR fajlove sam okacio program par strana ranije.Nesto sam cackao sa skinovima,pa sam im okacio taj program zove se brew rescource(tako nesto)



U slucaju da se nekome restartuje telefon iz cista mira a stavio je ovu foru za FieldTest,neka ga obrise i ne koristi.pozzzz
 
Poslednja izmena:
Zbog slabog signala (pravi prekide na svakih 7-8 sekundi) sa nemacke 58 sam presao na rusku, a sada na Vodafone.

Procitaj prethodnu stranu, pa ces videti u cemu je problem...

@nikola`s
Jel ti primecujes moje postove?

@all
Sto se tice debrendiranja, tj. skidanja Vodafone linkova, strpite se koji dan i poslacu vam sve sto je potrebno za potpuni debrending....
 
Poslednja izmena:
@Beng evo ovde imas sve sto treba za vodafon v58 a za download games i downlaod applications nemoze da se obrise !!!


NE MOZE????UBACI SRPSKI PA VIDI EL IMAS TE LINKOVE!!! :type: :trust: :D


@Beng u brew-mod-mystufff-res-en-tu prekopiraj ovo pa javi el radi...
@mladenu nisam imao vremena za odgovor...Pa ovako prvo mozes malo da procackas ruski forum,jer tamo ima detaljno objasnjeno u to sam siguran,a zar ti ne razumes jednu stvar:
U JEDAN TELEFON UBACIS INTERNU ANTENU,A U DRUGI CIP I OVAJ SA ANTENOM PRIMA BOLJI SIGNAL!!!
Uostalom sto ti je to toliko vazno???
I jos nesto nije to ona antena na koju si mislio...Otvori telefon i tamo imas sve... :D
Evo i slikovito!
 

Prilozi

  • Beng linkovi.zip
    2.3 KB · Pregleda: 59
Poslednja izmena:
@nikola's ja srpski u mobu nemam tako da to nebix znao !!! a ako moze neka on proba meni to nista ne smeta !!!
a imam jednu uslugu da te zamolim: da mi nadjes neke ikonice za ovu temu jer ja na onom ruskom nisam naso ama bas nista jer swe neke bre .....
 

Prilozi

  • DispCapture4.bmp
    225.1 KB · Pregleda: 52
  • DispCapture5.bmp
    225.1 KB · Pregleda: 51
@nikola's ja srpski u mobu nemam tako da to nebix znao !!! a ako moze neka on proba meni to nista ne smeta !!!
a imam jednu uslugu da te zamolim: da mi nadjes neke ikonice za ovu temu jer ja na onom ruskom nisam naso ama bas nista jer swe neke bre .....

Evo ti neke dve vrste ikonica, nadam se da ce ti se svideti, a inace odlicno bi se slagale uz tu tvoju walkmen temu! Pozzzzz
 

Prilozi

  • SE walkmen.rar
    290.3 KB · Pregleda: 51
  • se_green_800.rar
    158.8 KB · Pregleda: 49
KAKO UKLONITI VODAFONE DOWNLOAD LINKOVE:

Iz brew\mod\mystuff\res\common treba obrisati mystufff.bar!
Restart ...
 
@steky-mag Beng hoce da otkloni i one ikone iz Games i App.I ja sam obrisao taj fajl odmah,ali na engleskom jeziku je ostalo u games i app,pa sam prepravio.pozzz
Kad si vec tu ajde mi okaci ponovo po 1000-ti put sve linkove za Mobile theme editor i ona java cuda i koji treba prvi po redu da instaliram itd. pleaseeee
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno