Šta je novo?

BENQ-SIEMENS EF81 - sve na jednom mestu

Instalirao sam MPM i nista. U pitanju je winXP sp2. Komp prepozna telefon i instalira driver kao siemens...ali ne prepoznaje ga MPM kao nijedan program koji sam dobio uz njega,kaze please connect your phone...,ali windows ga prepoznaje. Na telefonu je novi softver v58,jel mozda zbog toga,posto je starija verzija mpm. Ako ima neko novu link za novu verziju koja radi,posto sam skinuo neke i ne rade.Jel mozda treba nesto da se podesi u telefonu ili u samom programu? Ne mogu da verujem da mi pravi probleme ovakva glupost!

Hvala ljudi unapred
 
Poslednja izmena:
Na 32bit-noj Visti funkcionise driver, te rade i MPM i BMC 100% provereno.
,)

Ne znam, nemam Vistu, vec XP... ali znam da su se mnogi koji koriste vistu zalili da ne mogu da povezu telefon sa racunarom, ili su imali nekih problema. Takodje sam citao nesto o tome na ruskom forumu... e sad 32-bitna il 64, nemam pojma iskreno.

@Tomsonbg hm... windows ga znaci prepozna MPM ne... probaj da ides na OPTIONS kada otvoris MPM, zatim idi na CONNECTION i mesto Automatic (kako stoji po default-u) probaj da stavis na Manual i da podesis COM port na onaj na koji je prikacen mob, pa da li ce onda da radi. Ako ne pokusaj reinstaliranjem MPM-a.

Evo ti link za verziju 4.2 ako se ne varam (moras da se regujes): - ukoliko imas neku slabiju verziju, svakako reinstaliraj
http://forum.modopo.com/downloads.php?do=file&id=1

Evo ti i BMC pa vidi da li ce da radi sa njim...
http://rapidshare.com/files/62464493/bmc_setup.rar
 
Poslednja izmena:
HA! Radi sad sve kako treba :) Hvala majstore...ipak nije hteo da radi sa starom verzijom...idem da se igram...pozdravljam vas sve!
 
HA! Radi sad sve kako treba :) Hvala majstore...ipak nije hteo da radi sa starom verzijom...idem da se igram...pozdravljam vas sve!

Nista. Ali skini i BMC ;)... preporucujem ti njega da koristis mesto MPM-a. Znatno je brzi, jednostavniji, a moze da radi i u OBEX i u BREW rezimu. Plus, ima koje-kakva cudesa... aj poz.
 
Poslednja izmena:
Evo 12 igara za igranje preko bluetootha...
http://depositfiles.com/files/2956345

I jedan mali trik, ne znam da li je bio vec...
Ukoliko zelite da vam se pokrece Opera kao default browser prilikom pritiska Browser dugmeta (to je dugme ispod crvene slusalice) iskopirajte fajl iz attachmenta u brew/cfg/settings/shortcuts. Naravno, sacuvajte bekap starog fajla u slucaju da se pokajete ;)
 

Prilozi

  • operator.rar
    158 bajta · Pregleda: 72
Evo 12 igara za igranje preko bluetootha...
http://depositfiles.com/files/2956345

I jedan mali trik, ne znam da li je bio vec...
Ukoliko zelite da vam se pokrece Opera kao default browser prilikom pritiska Browser dugmeta (to je dugme ispod crvene slusalice) iskopirajte fajl iz attachmenta u brew/cfg/settings/shortcuts. Naravno, sacuvajte bekap starog fajla u slucaju da se pokajete ;)

To se chekalo, i nije bilo do sada.
:banana:
 
uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
bravo VLADADJ...................to se cekalo....................
SUPERRRRRRRRRRRRRRR...................
kralju................
 
Promena "browser" dugmeta (dugme ispod crvene slusalice)

A mozete da podesite i da se na isto dugme pokrece mig33 ili bilo koja druga java aplikacija.
Potrebno je samo da otvorite fajl "operator" uz pomoc WinHex programa... (ili nekog text editora cak mislim da moze) i zamenite sledecu liniju:

application/browser
sa linijom:
application/javaams?-V"MIDlet-Vendor" -M"MIDlet-Name" -N1

MIDlet-Vendor i MIDlet-Name mozete pronaci ako otvorite *.jad fajl zeljene aplikacije sa notepadom, evo u slucaju miga to izgleda ovako:

Manifest-Version: 1.0
MicroEdition-Configuration: CLDC-1.0
MIDlet-Name: mig33
MIDlet-Vendor: Project GothMIDlet-1: mig33,MiG33.png,com.projectgoth.Roshan.Main
MIDlet-Version: 3.02
MicroEdition-Profile: MIDP-1.0
MIDlet-Jar-Size: 64319
MIDlet-Jar-URL: mig33419.jar
Nokia-MIDlet-Category: Game

....itd... itd...

Znaci linija bi sada bila: application/javaams?-V"Project Goth" -M"mig33" -N1
Sada pritiskom na browser dugme, pokrece se mig! Na isti nacin mozete podesiti ovo za bilo koju drugu java aplikaciju.
 
Poslednja izmena:
Ljudi pomagajte smorilo me ovo sto me pita hocu li da upalim fon
Qpst mi ne radi skinuo sam ovaj sto mi je okacio vladadj i nece kaze Could not find QPST Server `user-xtitgipudc`(tako nesto) jel zna neko u cemu je problem
a posle qxdm kaze kad probam njega Unable to locate QPST server.Please verify QPST installation before continuing

Pomoc ljudi ovo mi bas treba.
 
mig33 i mp3 player zajedno

Evo jos jednog trika!!! Moram da kazem da sam sam provalio ovu glupost. Sigurno je jos neko izvalio pre mene, al' eto kasnim :D
Skoro je bilo pitanje oko miga: Kao, ne radi zajedno sa muzikom preko Field Testa kao sto Opera radi. Ali, evo resenja.
Ovaj trik vazi za bilo koju drugu java aplikaciju koja ne radi preko field testa zbog dozvola! Potrebno je da otvorite *.jad fajl aplikacije sa notepadom i na sam kraj fajla prekopirate sledece redove:

Background: True
FlipInsensitive: True
MIDlet-Certificate-1-1: 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
MIDlet-Jar-RSA-SHA1: RhdXYJIA17bNnFQ181GM2PX/IOqVyKW4ZcoxS2TeNh9LhN4SYBy1+MIBMVk3NBoMwdd8WhX4ldI4eM8ADiMCC+5U6wkQbdsTSJVmFTRj7pElbZqu12hle98rmV/+n5cv6sxwnLk0cjjDLsMsRHR1S8bseLzB3o64+VawzSn04Go=
MIDlet-Permissions: javax.microedition.midlet.MIDlet.platformRequest,javax.microedition.io.Connector.file.read,javax.microedition.io.Connector.file.write,javax.microedition.io.Connector.http,javax.microedition.io.Connector.https,javax.microedition.io.Connector.ssl,javax.microedition.io.Connector.socket,javax.microedition.io.Connector.datagram,javax.microedition.io.Connector.serversocket,javax.microedition.io.Connector.datagramreceiver,javax.microedition.io.Connector.sms,javax.microedition.io.Connector.sms.send,javax.microedition.io.Connector.sms.receive,javax.wireless.messaging.sms.receive,javax.wireless.messaging.sms.send,javax.microedition.io.Connector.mms,javax.microedition.io.Connector.mms,javax.wireless.messaging.mms.receive,javax.wireless.messaging.mms.send,javax.microedition.media.control.RecordControl,javax.microedition.media.control.VideoControl.getSnapshot

A ukoliko ste preveliki gotovan, evo vam vec sredjen mig33 u prilogu koji provereno radi. Znaci, sada cete moci ujedno da slusate muziku i da se kuckate preko miga Ili eventualno da slusate muziku i ujedno da koristite neku aplikaciju koju do sada niste mogli. Divno!

Edit: izvinjavam se sto sam rasirio forum :), nadam se da ne smeta
 

Prilozi

  • fieldtest mig.rar
    62.6 KB · Pregleda: 48
Poslednja izmena:
Software: QPST, QXDM, NV Editor

Ljudi pomagajte smorilo me ovo sto me pita hocu li da upalim fon
Qpst mi ne radi skinuo sam ovaj sto mi je okacio vladadj i nece kaze Could not find QPST Server `user-xtitgipudc`(tako nesto) jel zna neko u cemu je problem
a posle qxdm kaze kad probam njega Unable to locate QPST server.Please verify QPST installation before continuing

Pomoc ljudi ovo mi bas treba.

Mozda nije dobar taj QPST. Nisam ga ja kacio, vec sam samo nasao taj link... Nista, skini ga odavde pa reinstaliraj.

QPST 2.7.247
http://www.gsm-multifund.de/board/downloads.php?do=file&id=886

Evo takodje i...

QXDM_3.09.16 PRO
http://www.gsm-multifund.de/board/downloads.php?do=file&id=885
NV Editor für BREW Handys
http://www.gsm-multifund.de/board/downloads.php?do=file&id=738

Moras da se regujes!
 
Poslednja izmena:
da li neko moze da okaci ikonice od obicnog v48 softvera ?
 
VLADADJ...........
AL SI GA OPRAVIO,SVAKA TI CAST...............
ovo je za Respect..................ZIVEO CARINO......................
imas jedno pivce od mene......................
sad mi radi mig YEAH.............
 
VLADADJ nece nema sanse ne znam zasto isto kaze
negde mi je nesto u win sjb
nista morace i tako i onako uskoro i reinstal sistema pa cu da vidim
aj ako znas resenje reci ako ne
mucicu se sa ovim smorom
jel mozemo mi sa nasim fonom nekako da saljemo igrice ili da instaliramo tako nesto

i jel moze sa ovim konverterom sto si mi okacio adresu da se kaci prevod

pozzzzz
 
Poslednja izmena:
to i mene zanima ?? da li neko ima resenje ?? unapred hwala !! pozzzzz
 
Poslednja izmena:
jel mozemo mi sa nasim fonom nekako da saljemo igrice ili da instaliramo tako nesto
Pa sto ne bih mogao, ako sam te lepo razumeo? Ubacis JAR i JAD fajl u MISCELLANEOUS folder i sendujes preko bluetootha! A instalacija primljene datoteke vrsi se na nacin koji je ovde objasnjen:
Instalacija Java aplikacija sa telefonske memorije - http://www.benchmark.co.yu/forum/showpost.php?p=1132435&postcount=751
Instalacija Java aplikacija sa kartice - http://www.benchmark.co.yu/forum/showpost.php?p=1216392&postcount=1771
Ja sam na ovaj nacin slao neke igrice na Nokia telefon.
 
Poslednja izmena:
Hvala extra a jel moze da se salje na SE
Hocu da se zezam sa drugom aj pozzz
 
Ne znam da li je negde pominjano, ali treba mi radnja gde mogu da kupim bateriju za ovaj telefon, moja je crkla totalno. I to od nekorishcenja.
 
Sta, vise nema nigde da se uzme telefon u BG, barem nema na mobilnom svetu?
 
FaceWarp

Nego, evo FaceWarp koji fino radi. Adaptirao sam ga za EF. Jedino nece da sacuva fotografije u telefon, iz ne znam kog razloga. Ukoliko neko ima resenje, ili verziju koja potpuno radi, neka okaci.
Trebalo bi da radi i normalnom instalacijom, ne preko fieldtesta. Al' ako nece preko Java Midlet Installera (a trebalo bi, mada nisam tako pokusao :) ), instalirajte ga preko telefona (ima objasnjen nacin gore) - tako hoce provereno.
 

Prilozi

  • FaceWarp.rar
    137.1 KB · Pregleda: 61
Poslednja izmena:
Elektra TC Stari Merkator, Palmira Toljatija 5 011 / 2690.482 98.00 €
Media Centar Balkanska 9, u okviru BN Boss-a 011 / 362.60.40 98.00 € Moby Shop Trgovacka 30b, kod pijace, Zarkovo 011 / 2399.489 98.00 €

Vidim ima ga jos u Media centru... tamo sam ja kupio ;). Moze da se naruci preko fona i stize postom na kucnu adresu sutra dan, u kutiji sa garancijom i svim sranjima. Moguce da imaju i delova (bateriju). Kada sam izgubio slusalice, pozvao sam ih i oni poslali nove. :) Znaci, sve pohvale sto se mene tice i preporuke s moje strane! Mada cudno je da jos imaju EF81 :D ... cudno...
 
Poslednja izmena:
Jel postoji program za komponovanje al ne kao onaj na SE da imaju gitara i bubnjevi nego da se pisu note recimo jedan je do,dva re itd.
I jel moze da se pomocu Xilisoft Video Converter 3 stavlja prevod ili treba PocketDivXEncoder_0.3.60.exe posto sa njim ne znam kako se radi....
pozzzzzzzzzzzzz
 
@nikola's
da li mozes da okacis taj instant messenger posto ja na tom ruskom sajtu nemogu da se snadjem :D

da li neko moze da stavi neki zeleni skin za media player ?? hwala unapred pozz :)
 
Poslednja izmena:
Jel postoji program za komponovanje al ne kao onaj na SE da imaju gitara i bubnjevi nego da se pisu note recimo jedan je do,dva re itd.
I jel moze da se pomocu Xilisoft Video Converter 3 stavlja prevod ili treba PocketDivXEncoder_0.3.60.exe posto sa njim ne znam kako se radi....
pozzzzzzzzzzzzz

treba PocketDivXEncoder_0.3.60.exe
 
@dannee95 on se ne instalira on se preko QXDM programa ukljucuje...

3028 - IM Show Menu Factory - Включить Instant Mesenger
3034 - IM WV Version - Версия протокола для Instant Mesenger
Ovi brojevi se nadju u QXDM programu i kada oznacis jedan od ova dva broja kliknes na READ i u polju value ukucas zamenis 0 sa 1 i kliknes WRITE.Istu proceduru ponovis i za drugi broj i omogucis Instant manager.Uz program QXDM treba ti i QPST da bi QXDM radio...Imas oba programa u mom potpisu PROGRAMI

Evo i drajveri za Vistu pa ih prekopirajte gde treba...Nisam bas iskusan sa Vistom nemam je pa nemam pojma gde se kopira....
@dannee95 evo imas ovde 20-a strana
GR-44 pa pogledaj malo na google-u...Imao sam ja jedan takav,ako nadjem okacicu.pozzz
 

Prilozi

  • driv_129.rar
    47.8 KB · Pregleda: 62
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno