Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

Ja
Imate li preporuku koju unutrašnju gumu da kupim? ... ili je svejedno?
Conti, Mišelin, CST, Mitas, Fišer....
vec sedam godina koristim za 4 bajsa dekatlonove od par evra, nikada problem a svakodnevna upotreba.

Od kada sam stavio spoljne Conti sa zastitom od busenja, zaboravio sam na unutrasnje.
 
Jedino užasno iskustvo sa unutrašnjim gumama sam imao sa schwalbe, tako da sam kupovao impac (jeftiniji schwalbe) jer još jedino oni imaju navoj na ventilu. Sada kupim koju god, kupim one koje su jeftine, imam kući kenda, impac, dekatlon pa čak i lidl.
 
Meni samo bitno da je ventil 5mm jer drugacije je tesko da se napumpa. Onaj pistolj od komrpesora ne moze da ga ustine lepo, muke

Pazario sam neku SCHLAUCH za 390din nzm ni ko pravi to
 
Hvala svima na odgovorima.
Najverovatnije ću kupiti neku jeftinu da ne bih čekao sledeću sedmicu dok otvore radnju ovi što imaju Conti , Mišelin itd... Neka posluži par godina i biću zadovoljan.
Do sad nisam nisam imao probušenu gumu. Bio sam na kafi i kad sam pošao kući vidio sam da mi je guma izduvana. Nije mogla da se zakrpi jer je pukla pored ventila, a rezervnu nikad nisam nabavio 😁
 
Ne isplati se ni jedna unutrasnja ako je spoljnja guma losa.

Samo gume sa zastitom se isplate...naravno ko iole vozi.
Ko slabo i retko vozi neka ovo zanemari, za njih su pravljene gume bez zastite.

Takve gume budu 5-10 eura skuplje po komadu ali vam se to isplati vec na prvom (ne)busenju.
 

Jel imaš fotku sa bidonom u torbici?

Imam dva nosača bidona, ali ako nosim torbicu, da bih koristio zadnji bidon, torbicu moram da povučem napred i da visi na dve trake gore, bez kačenja na vertikalu. A realno, vožnja na kojoj mi ne treba torbica, ne trebaju mi ni dva bidona.
 
Pitanje za iskusne, skinuo sam servisnu specifikaciju za fork XFusion MIG 29, i za donji deo pise „do not add oil“ kao na slici.

Da li to znaci da, ako hocu da servisiram donji deo, samo trebam dihtunge da zamenim i podmazem, kao i filc prstenove ispod njih da natopim u ulje, i zasrafim ponovo, nema dolivanja?

IMG_2323.jpeg
 
Poslednja izmena:
Po tom uputstvu ne treba da dodjes ulje. Iskreno ne diraj nista dok ne škripi.
 
Jel imaš fotku sa bidonom u torbici?

Imam dva nosača bidona, ali ako nosim torbicu, da bih koristio zadnji bidon, torbicu moram da povučem napred i da visi na dve trake gore, bez kačenja na vertikalu. A realno, vožnja na kojoj mi ne treba torbica, ne trebaju mi ni dva bidona.
Slikam sutra
---
Nabacio lampu i bike comp, malo provozao i mogu reći da su obe stvari top. Zaista preporuka.

SGCAM_20240504_211104142.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja

vec sedam godina koristim za 4 bajsa dekatlonove od par evra, nikada problem a svakodnevna upotreba.

Od kada sam stavio spoljne Conti sa zastitom od busenja, zaboravio sam na unutrasnje.
Kako sam ovo napisao, par sati nakon toga mi je uspela da se izbusi guma sa zastitom iz Dekatlona, tako sto se zabilo polomljeno parce keramike u saru.

Sada menjam spoljasnje za Conti Ride Tour (imam ih na drugoj, za sada nesalomive, ali krute), a unutrasnje isto Conti, jer imaju prsten za ventil da fiksira dok se prikljucuje pumpa.
 
Jel imaš fotku sa bidonom u torbici?

Imam dva nosača bidona, ali ako nosim torbicu, da bih koristio zadnji bidon, torbicu moram da povučem napred i da visi na dve trake gore, bez kačenja na vertikalu. A realno, vožnja na kojoj mi ne treba torbica, ne trebaju mi ni dva bidona.
Evo slike. Ne koristim bidone, ove Aqua flaške su mi bruka dobre.

SGCAM_20240505_124105668.jpg

Ispod torbice ima mesta za neku omanju pumpu.

Ovako je na Bullsu:

SGCAM_20240505_131219339.jpg

SGCAM_20240505_131106514.jpg


Pazari ovu torbicu iz Lidla, odlična je, a možeš je za 180° okrenuti, te kačiti za vertikalu kormana.
 
Evo slike. Ne koristim bidone, ove Aqua flaške su mi bruka dobre.

Isto 😄
Samo što ja cepam Restart, pa ako imam priliku, na pola flaše dopunim vodu.

Imam nekoliko bidona, ali ta flašica ubedljivo najbolje leže u ove moje nosače.

U početku me je, da se tako izrazim, grizla savest, zbog broja plastičnih flaša koje upotrebim, ali vremenom sam shvatio da mi je to jedno od retkih neracionalnih mesta u toj oblasti, pa se više ne stresiram.
 
Sklopio sam nove tockove, jos samo cekam da mi stigne traka pa da prepakujem sve i na njima cu da isprobam tpu. One zenske roze.
gledaj samo da ne ostavljas bicikl na direktnom suncu jakom, meni su tako dve tpu pukle. zato sam i presao na tubeless :D


IMG_9014.jpeg

IMG_9017.jpeg

IMG_9015.jpeg
 
Danas mi bio najgori dan od kada vozim bicikl.

Do 48 km odlično, od 48 do 86 km vozim sa strašnim bolom u cevanici. Hajde da je tu bilo ravno nego u tih preostalih 38 km ima dosta uspona. Jedva sam se dovukao kući. Bol u cevanici mi iscrpeo svu energiju iako sam imao hranu i vodu. Jednostavno, nije pomoglo.
 
Šta kupiti za 400-500€? Uzeo bih MTB ili neki hibrid. XL ram mi treba. Uglavnom bih vozio po asfaltu, ali i offroad mada ništa ektremno.
Da li za te pare uzeti nov Polar/Capriolo/Cross ili polovan Trek/Genesis/Cube i slično?
Prelistao sam domaće sajtove i vidim ovi domaći, u ovom cenovnom rangu, uglavnom svi imaju Shimano Altus/Alivio menjače, Shimano hidraulične disk kočnice i napred Suntour amortizer. Polar Mirage Pro mi deluje najprimamljivije tu.
Ima, naizgled, baš dobro očivanih polovnih bicikala za ove pare od poznatih brendova, ali šta znam. Sve kontam ko zna kako je to voženo, koliko je održavano, da li ima skrivenih mana i na kraju krajeva, da li ga prethodni vlasnik oplakuje :)
 
Uzmi polovan očuvan, gledaj recenzije prodavca.

Nov u tom cenovovnom rangu, očaj oprema.
 
Ima li neko preporuku za nov bicikl do 60.000? Alu ram i 29 tockovi. 99% gradska voznja. Gledao sam Polar Tsunami i Capriolo Level 9.4. Neki bolji predlog mozda?
 
Navedeni modeli su godinama bili jedini iole dobri/isplativi od novih do 60k din. Ali pogledaj malo bolje specifikacije, mislim da su pre 3 godine degradirali klasu delova, prešli na kombinaciju jeftinijih Shimano i nekih kineskih menjača.
Za te pare ja bih tražio neki mnogo bolji, polovan, na CB. Primer
 
Poslednja izmena:
Ovo deluje dobro ali mora u radnji novo. Zena casti na cekove. Apsolutno se ne razumem u tematiku pa evo spec za ovog Polara:


  • Model: Bicikl Polar Tsunami 29 crni
  • Veličina točka: 29″
  • Broj brzina: 2×10
  • Ram: Aluminijum 6061 / Butted / Hydroformed / Unutrašnje rutiranje kablova
  • Viljuška: Suntour XCM-HLO-DS 29″, 100mm, Sa zaključavanjem
  • Ležaj viljuške: 1-1/8″ A-Head Polu Integrisan
  • Lula volana: Alu A-Head OS 31.8mm
  • Volan: Alu 670mm OS 31.8mm 15mm rise
  • Ručke volana: TPR 130mm
  • Cev sedišta: Alu 30.4x350mm
  • Sedište: P:Lab MTB
  • Obruči: Beretta 29″ Disc Alu Dupli Zid 32H
  • Prednja glavčina: Shimano HB-TX505 Disk 32H
  • Zadnja glavčina: Shimano FH-TX5058 32H
  • Kočnice: Shimano BL/BR-MT200 Hidraulične
  • Prednji menjač: Shimano Deore FD-M4100-M
  • Zadnji menjač: Shimano Deore RD-M4120
  • Ručice menjača: Shimano Deore SL-M5100/M4100 2×10 Rapid Fire Plus
  • Zadnji lančanik: Shimano CS-M4100-10 11-42T
  • Lanac: KMC X10
  • Prednji lančanik: Shimano Deore FC-M4100-2 36x26T 170mm
  • Pedale: MTB PVC-Čelik
  • Gume: 29×2.10

Nasao sam ga za 56.000 u prodavnici
 
Deluje ok za te pare, posebno kada se zna da su pre dve godine stavljali neke kineske menjače na taj model, a i neki drugi delovi su bili degradirani.
 
Poručio ovog Polara XL ram (185 sam visok) pa kud puklo...
 
Dužina nogu/građa uopšte i lični afiniteti imaju mnogo veći uticaj pri izboru od same visine
 
Danas 7. maja je stigao QuadLock narucen 4. aprila. 3100din jos dodatnih troskova carine pri preuzimanju paketa. Biciklisticki drzac za quadlock sa tri prstena razlicitog obima. Maska za iphone 12 mini i kisni ponco koji ide preko ekrana i iza za kamere. Sada bih smeo da bacim telefon napred iz sve snage na beton (ne dole nego napred). Tako debelo i sigurno deluje zastita i ne mrda se nista kada je pricvrscen na bicikl.
 
Mislim da znam uzrok povrede. Prilikom skidanja patike sa spd pedala, okrenem petu ka spolja, izgleda da sam malo veći ugao napravio pa se tu desilo neko istegnuće.

Evo, danas tj jutros sa bolom i ćopanjem otišao do posla.

Mažem sa hladnom kremom ali ne pomaže. Sva sreća pa na poslu veći deo dana sedim.
 
Vrh Dno