Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

Danas vetar razvaljuje. Otisao do Velike Mostanice, bacao me vetar na sve strane. Komplet od ade pa do kraja sve vreme vetar, isto i u povratku.

Danas, sutra, prekosutra, vetar i udari vetra.

Zato sam ja juče kasno krenuo.


Elem, razmišljam da predjem na gravel.

Jeste da ima loših deonica kod mene ali u tom slučaju bih smanjio pritisak u gumama pa kada se završe takve deonice, opet povećam i teraj. Imam električnu pumpu, minut posla.
 
Aj malo juri zene,mani se bicikla.😜
 
Elem, razmišljam da predjem na gravel.

Jeste da ima loših deonica kod mene ali u tom slučaju bih smanjio pritisak u gumama pa kada se završe takve deonice, opet povećam i teraj. Imam električnu pumpu, minut posla.
...mislim 120-140km u planinskom kraju...

Kod tebe je najinteresantnije sto tvoje voznje radis na trekingu, to je mazohizam
;)
 
Aj malo juri zene,mani se bicikla.😜

Koje žene, što jedva čekaju petak da izadju i popiju više od mene? 😅

Šala na stranu, imam si ja devojku, stižem ja sve na vreme. Inače biciklu peglam samo kada imam vremena, na primer radnim danima ne mogu sve dok se dan skroz ne produži i bude noću toplo. Radno vreme mi do 16 h, pa dok ručam, dok se slegne, obučem...


Sada sam povezao ova dva dana sa praznicima pa sam iskoristio jučerašnji dan za vožnju.
...mislim 120-140km u planinskom kraju...

Kod tebe je najinteresantnije sto tvoje voznje radis na trekingu, to je mazohizam
;)

Zašto? 😁 To mi ostalo od trčanja, uvek sam forsirao uspone. Na ravnom mi dosadno.

Gravel bi na primer uzeo kako bih brže išao na usponima, mada, ni sada sa trekingom nije opšte loše.

Juče sam baš lepo tempirao hranu i kada sam bio na usponu, imao sam energiju tako da sam neke uspone išao i do 15km na h po mraku😅
 
Danas sam primetio na prednjoj viljusci ovaj plavi dihtung na levom amortizeru

Prvo sam mislio da mi se izvukao od negde, ali vidim po netu da mnogima tako stoji.

Zna li neko cemu to sluzi, i da li ke ovo ok?

Hvala!

IMG_2313.jpeg
 
sluzi kada meris koliki sag da ima amortizer (travel)
 
Pošto sutra i prekosutra najavili kišu, odlučio sam da odvezem nekih 27 km, čisto mišiće malo da opustim koliko toliko.

No, vetar oko 25 na čas sa udarima preko 45. Do prvog uspona me tukao i baš usporio, na tom usponu jbm li ga koji je nagib ali verujem da je preko 13 odsto na jednom delu, butine se upališe da sam ga jedva izvukao.

Mislim da mi treba duži odmor da mi se mišići i celo telo odmori tako da ćemo videti u subotu i nedelju.

Neko je ovde pominjao Sokobanja-Knjaževac polovinom maja, šta je to uopšte?
 
Da li je ok podmazati prednji amortizer silikonskim sprejem?

Na internetu vidim razne savete i namenska sredstva za to, ali je to egzotika.

Hvala!
 
ima ulje za amort.
zavisi i koji je amortizer, coil ili air?
 
ima ulje za njih. ne znam kako nesto drugo reaguje sa gasketima za zaptivanje, da se ne "pojedu" pa napravis vecu stetu nego da si kupio odmah specijalizovano ulje za njega

rockshox fork oil
fox bath oil
 
Na bajsu nista budzenje i bez stekanja na prozivodima zbog cene. Dovoljno stavljamo glavu u torbu i bez da se igramo sa neadekvatnim alatima i proizvodima.
Imamo nekoliko mogucnosti za kvalitetne delove
1. Da kupimo i prezalimo to sto smo platili
2. servis. Rebnu malo, ali imaju alat i hemiju i znanje (u teoriji naravno)
3. grupna kupovina. Ako imas slicnu opremu kao neko iz tvoje okoline, mozete da se utalite za neke stvari.
primer, bocica mineralnog ulja za hidrauliku je dovoljna za jedno 4 bajsa, a mozda i koji vise. Tube i tegle masti su za 50 servisiranja. Ulje za lanac je za preko 20 podmazivanja. Namenski alat se isplati vec posle drugog koriscenja.

U slucaju servisa amortizera bih preporucio odlazak u servis. Za podmazivanje, za koje verujem da se radi relativno redovno (nikad nisam imao air pa ne znam), apsolutno preporucujem kupovinu dobrog proizvoda. nek kosta 1500rsd, a koristices ga bar 5 godina.

I kada sam vec poceo pricu, dosta alata se moze uzeti na aliexpressu super povoljno. Pogotovo se isplati za kljuceve poput odvijaca za patronu ili pogon ili kasetu.
 
Hvala svima.

Iskreno dve godine od kada sam kupio bajs, nikada nisam podmazivao amorte.

Uzecu neku namensku mast kako ste predlozili.
 

Prilozi

  • IMG_2313.jpeg
    IMG_2313.jpeg
    171.7 KB · Pregleda: 24
Ali time ne treba da mazeš stanchions, samo ce se lepiti prasina na njih
 
Ono sto sam video po netu je, da se prvo ocisti stanchion ukljucujuci sealinge, pa se namaze mast, vise puta se pritisne bajk da se podmaze sealing, pa se zatim krpicom lepo obrise ostatak masti sa stachiona da se ne bi lepila prasina.
 
Poslednja izmena:
Moguce ne prepoznajem koji je amortizer, u svakom slucaju mozes naci na internetu neki oblik servisnog uputstva
 
Narucio ovo, hvala na savetima. Kako mi ke prvi bajs sa amortim, ucimo…

Pogledajte prilog 440685
To je mast na bazi silikona, koristi se iskljucivo unutar amortizera ne spolja nema nikakvu funkciju samo ce ti navlaciti parsinu.
Mast je jako dobra samo nije nikako za spoljasnju upotrebu.
moze da se koristi na bilo kojoj platformi (Fox, Rockshox, Manitou, etc.)

Ono sto sam video po netu je, da se prvo ocisti stanchion ukljucujuci sealinge, pa se namaze mast, vise puta se pritisne bajk da se podmaze sealing, pa se zatim krpicom lepo obrise ostatak masti sa stachiona da se ne bi lepila prasina.
Svasta na netu mozes da nadjes od gluposti kao sto je ovo.

Ako hoces bas da ti sve radi kako treba i da odrzavas na vreme, generalno treba posle svake voznje da ocistis amortizer i oko gume. Mozes i ne moras poprskas silikonsko ulje na magicnu krpu(mikrofiber) pa prebrises.

Jednom godisnje servis (zamena ulja i gumica) i to je to
 
Imate li preporuku koju unutrašnju gumu da kupim? ... ili je svejedno?
Conti, Mišelin, CST, Mitas, Fišer....
 
Imate li preporuku koju unutrašnju gumu da kupim? ... ili je svejedno?
Conti, Mišelin, CST, Mitas, Fišer....
Ja u svojoj glavi moram da uparim traku za felnu, unutrasnju i spoljasnju, bez obzira sto totalno nema veze.
Presao sam na conti skroz pa onda njih i uzimam, ali i schwalbe je super naravno. Bukvalno bilo sta brendirano jer su jeftine.
Sklopio sam nove tockove, jos samo cekam da mi stigne traka pa da prepakujem sve i na njima cu da isprobam tpu. One zenske roze.
 
od unutrasnjih na domacem trzistu se uglavnom prvo nude continental, kenda, i michelin gume i sve su to dobre gume

pa onda decathlon, CST, mitas na drugom mestu
i na trecem no name kinezi
 
realno svaka ce se probusiti ako je spoljasnja guma losa, tako da idi na neku koja je laksa :)
 
Ne znam, po meni je bolje imati spoljašnu gumu koja je kvalitetna a što se tiče unutrašnjih, bilo koja sa tim što se uvek nosi jedna do dve u rezervi.

Gledam gravel bicikle, svidja mi se sram wifi menjanje brzine, košta preko 2400 evra, kada budem imao te pare, biće skoro nikad 😁 Možda bude povoljnijie za par godina kao polovna.

Problem što na primer u mom gradu, niko ne bi mogao da servisira bicikl koji ima wifi sistem za menjanje brzina tako da za sada gledam normalne polovne gravel bicikle.
 
I ja se napalio na nekog gravela, ali sam ovog Bullsa sredio kao da je nov, bukvalno nov... Muke su to :)

Juče na Capriolo Urbanu nabacio neke novine - malu jeftilen torbicu za dosta stvari i najviše za dodatnu flašicu vode, zadnje svetlo, kao i mali jednostavan brzinomer, koji je uzgred jako dobar.

SGCAM_20240502_174738498.jpg

SGCAM_20240502_174722823.jpg

SGCAM_20240503_220830864.jpg

SGCAM_20240502_175421827.jpg
 
Poslednja izmena:
^ jel to onaj sto je bio 18.000 na akciji u capriolo? tamo negde decembar kad bese
 
Vrh Dno