Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

Zacrtao malopre rutu za leto gospodnje.

138 km, medjunarodna ruta. Pravim krug, ulazim na prvi a izlazim na drugi granični prelaz.

138 km od kojih je tek 10 odsto uspon, moja sreća što je prvih 5 km već na samom početku a nakon toga ima nekolicina kratkih uspona.

Ruta je 80 odsto ravna, po 10 odsto uspon i nizbrdo.

Cenim da će mi prosek biti preko 26 km na čas jer na ravnom imam savršenu kadencu da držim 29-32 ali ću zbog razdaljine da usporim.

Kod mene u gradu nažalost nema grupe koji bi da voze zajedno, tuga.
 
Ovo mi je plan za nekih 2 meseca. Oko 27 km uspona.

Moram dobro da se spremim. Nakon ove rute, idem na jednu medjunarodnu malo dužu ali mnogo lakša od ove jer ima tek 14 km uspona dobro raspoređenih.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240422_130334_Sports Tracker.jpg
    Screenshot_20240422_130334_Sports Tracker.jpg
    103 KB · Pregleda: 51
Kod mene u gradu nažalost nema grupe koji bi da voze zajedno, tuga.
Sigurno da ima drugih biciklista u tvom kraju, ali ne voze trekinge, imas pogresan tip bicikla ako mislis da vozis rute preko 100km

Otvori stravu na kompu, registruj se pa otvori https://www.strava.com/maps/global-...=0&labels=true&poi=true#11.56/43.8831/22.2541

Otvoris neki segment i videces kuda drugi biciklisti voze i njihove rute i voznje, i videces da uglavnom voze drumase pa probaj da uhvatis tocak.
Problem je sto strava bez premiuma prikazuje samo 10 najboljih koji te verovatno ne zanimaju, ali mozda moze besplatno da se aktivira premium ako se prvi put registrujes, onda mozes da vidis bukvalno sve koji tuda voze.
 
Poslednja izmena:
Kahm. A koji tip bicikla voze oni koji putuju internacionalno?
 
Sigurno da ima drugih biciklista u tvom kraju, ali ne voze trekinge, imas pogresan tip bicikla ako mislis da vozis rute preko 100km

Otvori stravu na kompu, registruj se pa otvori https://www.strava.com/maps/global-...=0&labels=true&poi=true#11.56/43.8831/22.2541

Otvoris neki segment i videces kuda drugi biciklisti voze i njihove rute i voznje, i videces da uglavnom voze drumase pa probaj da uhvatis tocak.
Problem je sto strava bez premiuma prikazuje samo 10 najboljih koji te verovatno ne zanimaju, ali mozda moze besplatno da se aktivira premium ako se prvi put registrujes, onda mozes da vidis bukvalno sve koji tuda voze.

Drumaš ne vozim iz razloga što su loši putevi kod mene. Vozim treking sa niskim amortizer hodom pa kad nadjem na loš put, pustim njega da radi posao.

Stravu sam izbrisao jer mi baguje na telefonu, ne meri mi rutu nego udara pravolinijske linije. Podešavao bateriju, ekran i šta još sve i prosto, ne beleži mi rutu a iskreno, ima ružan interfejs.
 
Ima li kolega drumskih biciklista branicevski okrug, ja sam iz Pozarevca! Pa da opalimo neku od 50 do 80km
 
Ja vozim scott metrix 20 iz 2022godine, ovaj bajs ima gravel geometriju jedina razlika je to sto nema zakriven korman. Meni licno ta geometrija bajsa ne odgovara jer sam nekako non stop u nekom grcu, sam bajs trazi od tebe da se nagnes ka napred, na rukama je najvisi napor... kad sednem na treking od supruge, kalkhoff endeavour, prosto se odmorim, i guzica i ja :D
e sad to su naravno 2 razlicita tipa bicikala, prvi je da budes brz i spretan, predjes neku kilometrazu vecu, spustis se niz frusku goru 50km/h, izadjes van druma kao sto su neke staze po fruskoj gori... treking je da lagano vozis i uzivas...
 
Ja sam na gumama 28 x 1.60 Schwalbe Hurricane.

Na ravnom, kada nema mnogo uticaja vetra, mogu da peglam 32 do 35 km na h ali mi najpovoljniji tempo od 29-32. To su ravne rute koje baš i ne volim.

Kod spusta sa ovim gumama sam išao 62 km/h nizbrdo.

Nego, mene težina baš usporava, tj ja sam zadovoljan tempom ali znam da mogu brže i bolje ako spustim kilažu ali kada spustim kilažu, izgledam kao sajla xD
 

valja li ovo za lanac..?
 

valja li ovo za lanac..?

Baćo, ovo je za kočnice.


Inače, "strava".
 

Prilozi

  • Screenshot_20240422_220059_Strava.jpg
    Screenshot_20240422_220059_Strava.jpg
    67.4 KB · Pregleda: 40
Baćo, ovo je za kočnice.


Inače, "strava".

Nema to veze sa Stravom, već sa uredjajem koji koristiš za merenje. Ako koristiš telefon, verovatno ima neki mod da štedi bateriju, pa se onda zbuni kuda si prošao.

@darkonda meni je gravel geometrija i korman legao k'o budali šamar. Drumaški ugao sedenja. Na MTB me uvek nešto žuljalo, bolelo, neprijatno. Mada, MTB mi jeste nešto manji, a ovaj sam birao, da mi sve mere legnu.
 
Nema to veze sa Stravom, već sa uredjajem koji koristiš za merenje. Ako koristiš telefon, verovatno ima neki mod da štedi bateriju, pa se onda zbuni kuda si prošao.

@darkonda meni je gravel geometrija i korman legao k'o budali šamar. Drumaški ugao sedenja. Na MTB me uvek nešto žuljalo, bolelo, neprijatno. Mada, MTB mi jeste nešto manji, a ovaj sam birao, da mi sve mere legnu.


Nisi čitao ranije postove.

Stravu podesim da ima sve moguće privilegije, da koristi full resurs baterije i ponovo sve isto.

Dok na Sport Tracker isto tražilo sve to ali on radi bez problema.
 
Da li si imao isto iskustvo sa Strava i na drugim telefonima?

Nikada nisam merio sa Strava, već sinkujem Garmin Connect podatke, ali poznajem dosta ljudi koji koriste samo Strava i nemaju takvih problema. Jedan poznanik već godinama trči Trail trke, kroz razne šume, nisam video da je imao neke probleme da mu staza bude mnogo duža ili kraća od zvanične. Baš juče pričamo, naručio je konačno GPS sat, bude mu nezgodno da gleda telefon u torbici na ruci. Ne opterećuje se pejsom, intervalima, pulsom, kupio sat iz čisto praktičnih razloga :)
 
Ili mu telefon jednostavno ima malo ram memorije.

U nekom od prethodnih postova je napisao da kada je ugasio ekran sport tracker nije snimio taj deo rute što govori da je app suspendovan
 
  • Like
Reagovanja: PJ
Ili mu telefon jednostavno ima malo ram memorije.

U nekom od prethodnih postova je napisao da kada je ugasio ekran sport tracker nije snimio taj deo rute što govori da je app suspendovan

Jeste, to je rešeno za app, nisam ni znao da je to isključeno ali nije bilo strašno, tek dva km.

Stravu sam bio uključio jer sam hteo da vidim za jedan uspon, da li mogu da pobedim više njih.

Medjutim, u toku vožnje mi izbacuje da je vožnja gotova i da li želim da sačuvam rutu pa nastavim bez pipanja na ekranu, nastavi da snima rutu po pravim linijama i kao da vozim avion.
 
Taj redmi ima 3 ili 4gb rama, to je malo, pritom miui je poznat da ubija aplikacije, narocito GPS app prepoznaje kao znatne potrosace resursa pa ih gasi.
Mada verujem da se app moze zakljucati u memoriji, i dati mu sve privilegije i moralo bi da radi.


Ja ne savetujem voznju sa telefonom na kormanu, ne isplati se ma koji da je telefon.
s23 se nosi u dzepu dresa, nece mu nista biti, imam visegodisnje iskustvo, instaliraj stravu na njega i probaj.
Stravu sam bio uključio jer sam hteo da vidim za jedan uspon, da li mogu da pobedim više njih.
Tesko ces ovo iskoristiti ako nemas premium jer ne vidis leaderbords osim najjacih prvih 10
To im je broj 1 argument da nateraju korisnike da plate.
 
Poslednja izmena:
A imaju i dobar prikaz power curve na desktopu, reče da te to zanima. Možeš da porediš poslednju vožnju sa bilo kojim vremenskim intervalom.
 
Taj redmi ima 3 ili 4gb rama, to je malo, pritom miui je poznat da ubija aplikacije, narocito GPS app prepoznaje kao znatne potrosace resursa pa ih gasi.
Mada verujem da se app moze zakljucati u memoriji, i dati mu sve privilegije i moralo bi da radi.


Ja ne savetujem voznju sa telefonom na kormanu, ne isplati se ma koji da je telefon.
s23 se nosi u dzepu dresa, nece mu nista biti, imam visegodisnje iskustvo, instaliraj stravu na njega i probaj.

Tesko ces ovo iskoristiti ako nemas premium jer ne vidis leaderbords osim najjacih prvih 10
To im je broj 1 argument da nateraju korisnike da plate.

Ram mi stoji 4+2.

Opet, napomena, sport tracker radi kao podmazan, dao sam mu i dozvolu kada je ugašen da meri distancu koja pre nije bila uključena.

Sa druge strane, STRAVI sam dao sve moguće privilegije, Ekran upaljen, baterija full resurs i opet, neće.

Još kada aktiviram aplikaciju, sve ostalo mi je zatvoreno pa se isključivo koristi samo strava.
 
Iskljucuj taj +2 virtueni ram,prodisace ti telefon.
 
Što bi rekli zRAM :)
Najbolje ako možeš da taj Redmi Note 9 otključaš i ubaciš normalan čist ROM, da ti svane :)
 
A imaju i dobar prikaz power curve na desktopu, reče da te to zanima. Možeš da porediš poslednju vožnju sa bilo kojim vremenskim intervalom.

Za Powercurve je potreban powermeter ili nešto aproksimira?
 
Ima strava i aproksimaciju, ali moje iskustvo je da je baš netačna. Koristim powermetar i to je najbolji upgrade bicikla - za one kojima je stalo do optimalnog treninga, a ne samo vozikanja. Ne kažem da je neophodan, ali značajno olakšava doziranje kod struktuiranih treninga. A i kod potezanja uzbrdo :)
 
Većina nas rekreativaca nema powermeter, pa nam je i ta opcija u Stravi ne preterano korisna.

Gledao sam neke PW, ako ga nekada budem uzimao, obavezno idem na dvostrani.

Ceo bajs i oprema su mi već overkill za moje potrebe, ali ako krenem sa većim distancama, znam kako idem, nema šanse da ga ne uzmem.
 
Većina nas rekreativaca nema powermeter, pa nam je i ta opcija u Stravi ne preterano korisna.

Gledao sam neke PW, ako ga nekada budem uzimao, obavezno idem na dvostrani.
Svi smo mi rekreativci, samo nekom znaci vise, nekom manje...
svako ima svoju drogu, sve to dodje sa kilometrima i vremenom.

Zapravo ne treba ti dvostrani...
merenje jedne strane je vise nego dovoljno posto je razlika L/R mizerna to kazu profesionalci.

Pracenje tih detalja je dosta detaljno uradjeno na connectu ili na golden cheetah, i tamo je besplatno
strava se kasno setila to da naplacuje.
 
  • Like
Reagovanja: PJ
Nazad
Vrh Dno