Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

Kod mene nema mogucnost pomeranja tog seatpost-a, jer je dole zavaren, a gore ima jedan sraf koji nema "pomeranje" vec sluzi za zatezanje only
 

Prilozi

  • IMG_20220904_132647.jpg
    IMG_20220904_132647.jpg
    108.7 KB · Pregleda: 84
promeni sticnu :)
 
Ta sticna mi deluje vrlo nesigurno. Nikada nisam video tako nesto. Uzmi bonsek skrati taj deo i monntiraj na onaj stariji nacin sto je stigaao uz sediste
 
Šticne su jeftine na oglasima.
 
ima i skupih :)
 
ne pise za koju kilazu
 
bas vala:cool:

ne pise za koju kilazu
Kakva kilaza, kad sediste ima gvozdene sine...a i one su neke krljave.

To su sedista za decu ili za ljude koji jako malo voze bicikle (mislim i na lidl i na okov) samo za nezahtevno koriscenje.
Navlaka za sediste vam tek u zivotu ne treba, samo moze biti neudobnije, nikako udobnije.

Sediste mora da vam odgovara oblikom ergonomski, jer vi na biciklu zapravo ne sedite nego ste aktivni okrecuci pedale.

tako da kriterijum udobnosti prilikom sedenja i prilikom pedalanja nikako nisu isti.
Ono sto je mekano za sedenje ce jako da vas zulja bukvalno da ujeda kada mrdate guzicom dok pedalate.
 
Nadam se da nije kineska i da se nece pokriviti kao sto mi se i desilo. Mnogo im tanka sipka123.jpg
 
Debljina nije presudna već kvalitet materijala.
 
@Boki.N ako je Dunlop vredi pokusati
 
Meni je ono sediste iz lidla sto ima pumpicu za vazduh sasvim ok za trecking bike (za svoju cenu). Kupio sam tastu koji je ke*ao da mu je tvrdo pa me je motivisao da ga uzmem nazad i zamenim moj skoro nov sele royal da probam i nema tu puno razlike, samo se mozda malko vise klize.
 
Generalno - ulica (na sred prometne ulice) je bezbednija od ulaza/hodnika/garaže, osim ako isti imaju baš fizičko obezbeđenje (baja s palijom, kamere ne pomažu).

Uz dobrar lanac, meni još nisu u NS maznuli ni dosta lepe i skupe bicikle (uvek ima lakšeg plena, nikom se ne cima).

Opširnije na temu:

Dobre brave za bicikl

Kako bezbedno vezati bicikl
Ja ga ne bih nigde ostavljao.
Rucnim aku odvijacem vrlo brzo ostanes bez sve opreme na bicikli.
 
I uz dobru aku-brusilicu ostaneš bez celog bajsa (zaprepašćujuće lako preseca prosečne sajle, lance, katance ...)
Ali da, prometno mesto, gde je na videlu svima ipak smanjuje šansu da će neko reskirati tako lako da ga uhvate na nedelu.
 
Upravo, profi alat to rešava za 20-30 sekundi.

U suštini na prometnom mestu nije problem, ako se ne vezuje često za isto mesto.

Ako se vezuje često, samo je pitanje trenutka. Jer oni profesionalniji isprate navike i odrade za 20 sekundi.
 
Sta na prometnom mestu?

Mislis na prometnom mestu ce neko da spreci lopova?
Sigurno ce nekog biti briga...pre ce da snimi video klip kradje nego sto ce da se cima.
 
Ja ga ne bih nigde ostavljao.
Rucnim aku odvijacem vrlo brzo ostanes bez sve opreme na bicikli.

Suština zaštite (ne samo vezano za bicikl) je da potrebno cimanje i rizik budu dovoljno visoki da se lopov odluči za drugi plen.
Inače - svaka zaštita se može razbiti uz manje ili više muke/znanja/alata.

Isto važi i za skidanje delova sa bajsa - čim postoji neka zaštita, a (na sreću i li na žalost) 99,9% bicikala nema nikakvu zaštitu za sedla, točkove i sl, može se smatrati da je rizik od krađe dosta nizak.

Po mojoj slobodnoj proceni, u Novom Sadu, barem 90% bajseva je zaključano tako da se sečicama koje staju u džep mogu ukrasti za bukvalno par sekundi.

Slično je i sa prometnim mestima: postoji verovatnoća da lopov snimi momenat kad ostavljaš bajs (pa zna ko je vlasnik), ali to mora da se poklopi (ili da vrebaju baš na jednom mestu, što nije previše često slučaj, mada ima mesta i navrata kada jeste). Inače lopov ne zna ko je od prolaznika vlasnik. Ostali uglavnom ne obraćaju pažnju, to je tačno. Opet je to bolje od mesta koje nije prometno.
 
imam ih ja na Btwin bajku Rokrajder
I menjao unutrasnje 27.5, ok su
 
da li pasuje

Shimano Tourney MF-TZ500-7 7 sa kmc z-50 lancem? hvala​

 
Da li je neko vozio od Beograda do Sremske Mitrovice? Drugar mi kaže da postoji staza uz Savu.
 
... a da li je moguce posto je kracena salja ~ da sada zato sam vraca iz najveceg u srednji pogon?
 
... a da li je moguce posto je kracena salja ~ da sada zato sam vraca iz najveceg u srednji pogon?

Oseti se pod ručicom šiftera, kada se prebaci na najveći, da li teško ide.
Može se i rukom osetiti da li je sajla nategnuta.

Štelovanje menjača, u sitna crevca što se kaže:
 
Nazad
Vrh Dno