Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

Kupio sam onu Konu od pre par stranica .I palo mi je napamet da vidim kakvog su kvaliteta gume mislio sam da uzmem neke slick
Ali na internetu sam našao da su ovo tubeless gume i kako sada da znam da li je sa unutrašnjom ili bez?

Prednja kočnica,mehanička CX hayes,koči uz malo buke,začuje se na sekund šššššššššt pa onda zakoči.
Jel to znači da nešto treba da podesim ili da menjam pakne?
 

Prilozi

  • IMG_0035.JPG
    IMG_0035.JPG
    155.4 KB · Pregleda: 47
  • IMG_0048.JPG
    IMG_0048.JPG
    531.3 KB · Pregleda: 43
ispustis ventil i vidis ima li unutrasnje ili je ventil pricvrscen za tocak :)
 
Jel koristio neko one flekice za brzo lepljenje? Sada u nedelju mi se probusila guma kada sam sa bankine sleteo, ne znam kako nova kenda unutrašnja, pukla sa unutrasnje strane, kupio sam novu svalbe i malu pumpu i zamenio sam je na ulici, pumpu mogu da drzim na ramu a ne bi vuglio i zamensku gumu zanima me dal te flekice drže
 
pa u principu drze, ali ja i ako bih zalepio na putu, kad dodjem kuci zamenio bih unutrasnju, sigurnije mi je da znam da je unutra cela guma
 
Videcu, posto se meni svaki ekser ili šraf, ili sta god metalno špicasto ovog grada zabije u gumu nije mi baš ekonomično da bacam unutrašnje posle svakog bušenja. Ovo je prvi put da mi se desilo da je guma pukla fakticki sa unutrašnje strane, nisam je vozio tri dana, uzeo sam sada švalbe valjda ce biti bolja. Uzecu u dekatlonu par komada da imam u šteku
 
Unutrasnju posle izvulkaniziras kod vulkanizera za tipa 50din i eto ti "nova" guma :) Ja (dok sam vozio sa unutrasnjim) sam tako rotirao 3,4 gume i to je to.
 
^ i sto dinara ruke da ti on skine i vrati tocak 😎
 
Oko onog nastavka za kljuc za xt glavu, kupio sam xt jer ja ne znam koji je mom biciklu sa sivim deore glavama one meni krckaju posle par dana dok kod brata rade normalno. Prosli put nisam dobio u pakovanju taj plastični adapter a sada sam dobio u pakovanju taj nastavak. Izgleda je neko bio izvadio tamo iz pakovanja.
 
@Sgt. Major
Da li može da se skida držač za mobilni, ako može, kojim mehanizmom se kači za torbicu?

Da li bez problema i guranja staje veliki mobilni telefon, npr. 7" sa futrolom (u torbicu, ne na držač)?
 
Može da se skine. Kači se tako što se polovine donjeg dela držača zavuku ispod dve jake istegljive trake.
82cjJ4N.jpg


Nemam kod sebe telefon od 7'', ali evo kako izgleda kada je unutra Mi10T Pro, koji ima ekran od 6.67'' i koji staje bez ikakvih problema, uz još dosta mesta.

Hd95ei4.jpg
 
....... jos neko sem fanatika ima free dostavu?
 
Drustvo, zna li neko kome da se obratim da vidim sta se desava sa granicnim prelazom u rumuniju preko bici staze zrenjanin - temisvar?
Planiram voznju za dve nedelje.
Znam za uslove prelaska i ostanka u rumuniji, to sam se raspitao, ali ne znam da li je aktivan granicni prelaz. Po mapi je to prelaz Medja, mada nema nikakav dodatni info.
 
Međa je nekoliko kilometara od mesta gde se spajaju naš deo staze i rumunski, i to ne na stazi, nego bi morao da siđeš sa nje, voziš do Međe, pa nazad na stazu. To nema nikakvog smisla, mislim da će da naprave poseban granični prelaz na samoj stazi, ali nemam pojma kada. Pre mesec dana sam poslednji put vozio do granice i ušao u Rumuniju 300-400 metara, nigde žive duše nije bilo, niti je bilo šta građeno tamo.
 
Posle dve nedelje izludjivanja napokon sam otkrio uzrok nekog kliktanja na mom bajsu. Prvo sam mislio da je srednja glava, pa sam kupio dve nove, nastavilo je da se čuje, nista bar imam jednu u steku sada novu, primetio da je desna pedala malo labava odneo u ris oni ih zategli i sada su super ali se ponovo čulo. Proverio šrafove na lančaniku zategnuti su bili. I onda sam primetio da mi se kaseta klima, mislim na svakoj glavi ima malo lufta ali ovde je bilo više. Stavio sam na svoju staru felnu sa starom glavom i paf nista se necuje. Sada moram da reklamiram da zamene freehub na zadnjoj glavi 🥵🥵 a glava je kupljena u septembru nova 🤯

PS. Video sam danas kako vozite po putu za Ledince i bome ne bi ja tamo uz one kamioncine vozio bajs ni u ludili. Prepoznao sam bajs odavde po roze traci
 
nazalost u Srbiji ima puno ludaka na putu, 7 dana prolazio kroz Hrvatsku nijedan nam auto ili kamion nije svirao niti proletao pored nas....
 
nazalost....
 
koliko vidim lepo ga je obisao i nije svirao
 
Dosta stvari u zivotu je relativno, i zavisi iz ugla posmatraca.

Juce sam recimo gledao ovaj video, i zamisljam kako je neka porodica sa malom decom resila da pobegne iz gradske gungule i u zelji da na miru uziva u zvukovima i mirisima prirode...
Ali ne, ne moze! Jer je potrebna 100% koncentracija na bicikliste koji prolaze i ocekuju da ces u sekundi da se sklonis sa njihove putanje.

Iz perspektive biciklista - sta ima oni tu da se setaju, valjda ja imam pravo da vozim jer ionako ne postoji normalna staza i ja hocu da se izjurim u zelji za adrenalinom!

Znaci nema resenja dok se staze ne obeleze i oznace da li su za bicikliste ili za planinare/pesake itd.

Na stranu problem privatnog vlasnistva, to je vec neka druga tema.

 
Ne znam kako je kod nas to rešeno pretpostavljam kao i sve drugo nikako, ako je to isključivo pešačka staza onda ne bi trebalo tuda da vozi. Mada mi to ne deluje kao isključivo pešačka staza
 
Ovo je katastrofa, i lepo prikazuje kako neobrazovan covek vidi biciklistu na putu.

Dosta stvari u zivotu je relativno, i zavisi iz ugla posmatraca.

Juce sam recimo gledao ovaj video, i zamisljam kako je neka porodica sa malom decom resila da pobegne iz gradske gungule i u zelji da na miru uziva u zvukovima i mirisima prirode...
Ali ne, ne moze! Jer je potrebna 100% koncentracija na bicikliste koji prolaze i ocekuju da ces u sekundi da se sklonis sa njihove putanje.

Iz perspektive biciklista - sta ima oni tu da se setaju, valjda ja imam pravo da vozim jer ionako ne postoji normalna staza i ja hocu da se izjurim u zelji za adrenalinom!

Znaci nema resenja dok se staze ne obeleze i oznace da li su za bicikliste ili za planinare/pesake itd.
na takvoj stazi nema sanse da vidis porodicu sa malom decom, to je divljina van grada, da tu ima ljudi on sigurno ne bi toliko jurcao.
A svakako te staze ne mogu nikako da zatvore za bicikliste, mogu da ih zatvore samo za motorna vozila, a sa njima i onako ne idu tuda koliko vidim.

Na kraju ja sam protiv ebajka, da je imao obican ne bi on toliko ni jurcao pa mu zamke ne bi ni smetale ;)
 
Sic previsok. Nek malo spusti.
 
 
..neko pojasnjenje sta mu dodje "bruseni tocak" ?
 
Nikada čuo, postavi link gde to piše da vidimo u kom kontekstu se to spominje. Jedino šta mi pada na pamet je da je to točak za vbrake kočnice.
 


11111111.jpg
 
Nazad
Vrh Dno