Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

bravo
 
Жени искочило на TW. Немам појма зашто ми је послала.
Screenshot_20210514-143631_Viber.jpg
 
Jel su ok ovi favorit bicikli s jeftinom opremom za gradsku voznju?
 
Šta mislite o ovom bajsu,nadam se da spustim cenu na 300evra?
Kona Rove ,claris komplet,xs-48cm.Probao sam kratko biciklu ,knap mi je,nisam mogao ni da procenim da li mi je možda mala ,visok sam 165 i to je gornja granica
Bile su ispuštene gume pa sam samo onako probao kako mi stoji,ali ću je definitvno voziti pre nego kupim .Negde sam pročitao da ti mini ramovi mogu praviti problem prilikom upravljanja
Malo je teža nego to sam očekivao
1621031055191.png
 
Kažu ako si na granici, bolje veći. Meni je prošli bajs bio na granici i užasno je zamarao kod dužih tura. Imaš stalno osećaj zgrčenosti.

Za sad nekih 200km sa dechatlon-ovim čedom (Rockrider 540), i poprilično zadovoljan. Lepo se vozi, lepo koči. Generalno udoban bajs.
 
Šta mislite o ovom bajsu,nadam se da spustim cenu na 300evra?
Kona Rove ,claris komplet,xs-48cm.Probao sam kratko biciklu ,knap mi je,nisam mogao ni da procenim da li mi je možda mala ,visok sam 165 i to je gornja granica
Bile su ispuštene gume pa sam samo onako probao kako mi stoji,ali ću je definitvno voziti pre nego kupim .Negde sam pročitao da ti mini ramovi mogu praviti problem prilikom upravljanja
Malo je teža nego to sam očekivao
Pogledajte prilog 306628
Neka ti prodavac izmeri dužinu top tube ona ti je najmerodavnija.

Malo si niži od mene a meni xs odgovara.
Moj xs top tube je 52cm a to je kod nekih s.
Mislim da je bolje uzeti broj manji nego broj veći ram, jer je udobnije izvući sedište i staviti vecu Lulu, dok je veliki ram jako teško prilagoditi.
 
Ja koliko znam ako si na ivici uvek bolje uzeti manji ram nego veći
 
Neka ti prodavac izmeri dužinu top tube ona ti je najmerodavnija.
Top tube zvaničan je 515 mm.Mislim da ima kratak stem od 4-5 cm tako da bi tu mogao da se doda ako zafali.
A "prodavac" je klinja kome ćale dovozi bicikle,kosačice,galanteriju iz inostranstva .Prvo je tražio 1000 evra ,pa kad sam mu objasnio o čemu se radi spustio na 500,ali sada ni za te novce ne
može da je proda jer je mali ram,pa mislim da je 300 realna ponuda i da bi svi bili zadovoljni

Nikad nisam vozio drumaša pa mi je nezgodno da procenim koj položaj je prihvatljiv i kada si uspravno i kada si u dropu
 
To je onda slično kao moje a ja sam koji cm vislji od tebe😋

Lulu od 50-60mm moraš da zamenis treba ti bar 90-100mm i to će onda sve drugačije da ti deluje.

Realno taj Bajs vredi sigurno više od tih 300e
 
Izvinjavam se profesionalnim savetnicima samo cu kratko, pala je i treca voznja ove godine. Vec sam preko 75 km. Osvajam stalne neke medelje i msilim da ni Tour de France nije daleko. :ROFLMAO:

IMG-9071.jpg

 
Само полако, да не оћелавиш као Пантани.
 
Ako neko bude imao problem sa shimano pedalama da mu zvekecu, slobodno ih otvorite i pogledajte dal ima masti unutra. Ja sam svoje otvorio proverio da nema nikakvog pomeranja u ležajevima na osovini ali sam primetio da skoro i nema masti unutra. Napunio sam onako bogato, dobro je kada se gura osovina nazad unutra ona izbaci višak nove i staru mast. Vrlo je jednostavan ovaj shimano princip a delotvoran
 
Koje svetlo preporučujete samo prednje ili pak prednje + zadnje do 3500,00 ali da je na usb punjenje?
 
 
Pokušavam da namestim menjač da sve kombinacije rade (2x9, altus acer shifter). Međutim kombinacija napred najveći, nazad najveći uvek češe lanac na prednjem menjaču. Ako ga ograničim, srafićem odmaknem levo, onda ima problem da prebaci sa malog na veći. Ni nema mi logike da su sve brzine upotrebljive, međutim mislim da sam negde pročitao da je izvodljivo na 2x sistemima.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Krševe voziti u servis.
 
jeste, ali nekad ti jeftini znaju da zezaju, zato postoje skuplji menjaci :)
 
  • Like
Reagovanja: M J
Na knjižici od menjača su nacrtane koje brzine idu skojim zupcanikom. Ja sam odustao od podešavanja menjača, nikada ne uspem da odradim lepo
 
  • Like
Reagovanja: M J
recimo na ultegra di2 imas na prednjem kad promenis zupcanik on vrati malo da uvek ima mesta za bilo koji zadnji (trim) :)

 
  • Like
Reagovanja: M J
Iskreno to shimano je em preskupo em komplikovano. Sram je bolje ali je i dalje preskupo za 99 posto ljudi
 
E j** sad, na pitanje dal je nešto izvodljivo ili ne, odgovor kupi skuplje. Svašta...

@telep nema tu knjižicu, probacu da nađem. Ja sam podesio generalno lepo, jedino mi češe 1-9 i 2-1.
 
nisam rekao da kupis, nego da od jeftinih groupsets mozes ocekivati takve probleme
mozes i da prebacis na 1x9, nece nista cesati
koji su zupcanici napred?

telep nije nista komplikovano, takodje index brzina se odradi jednom i ne razmisljas o tome nikad vise
 
Mislio sam sve one zice za bateriju i to, bar kada sam ga gledao pre.

Inače mislim da ti je to ok, možda i uspes da podesis ali nije strasno da ti ne rade te dve
 
  • Like
Reagovanja: M J
  • Like
Reagovanja: M J
namestis sve za 36T i zaboravis da postoji prednji menjac :)
 
Ja kada sam uzeo kurble doslo je sa 2x, mislim da je manji bio 22 a veci 36 nisam siguran. Mogao sam kupiti prednji menjač ali ja sam skinuo oba i stavio samo saint 36 i napravio 1x kao što sam i hteo, ne vidim poentu 2x sa 22 na manjem jer je beskoristan i ne razumem sto to uopste prave
 
Nazad
Vrh Dno