Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

Koliko bi kostalo da se bicikl sa brzinama prepravi u fixie? Dakle jedna brzina. Novi lancanik, lanac i ostalo sto treba...
Sve zavisi kakav bajs trenutno imas tj opremu. Ako imas kurble na kojima moze da se skidaju lancanici treba ti lancanik, pozadi na hub stavis onaj kit da se prepravi na jednu brzinu, i eventualno napred ili pozadi neki chain tensioner, napred mozes staviti na bb umesto spejsera ako imas hollowtech kurble.

Mislim nece biti fixie ali ces imati jednu brzinu
 
Sve zavisi kakav bajs trenutno imas tj opremu. Ako imas kurble na kojima moze da se skidaju lancanici treba ti lancanik, pozadi na hub stavis onaj kit da se prepravi na jednu brzinu, i eventualno napred ili pozadi neki chain tensioner, napred mozes staviti na bb umesto spejsera ako imas hollowtech kurble.

Mislim nece biti fixie ali ces imati jednu brzinu
Hvala na iscrpnom odgovoru. U pitanju je ovaj krs Bikeland Rover. Sve se raspada na njemu od prvog dana ali kostao je 12.000 nov pre 4 godine... kontam da ram valja lol i da mi jeftinije nego da uzmem Capriolo Fastboy fixie..
Kad sam vec tu da pitam za misljenje vezano za taj bajs, vredi li 25.000?
1000004415.jpg
 
Kod mene na futoskom putu taj bajs mislim da je sada na snizenju 21 hiljadu, danas sam video. Magnum bike ima ih na kupujem prodajem koliko vidim
 
Ne vredi naravno, ali cene su otišle dođavola, tako da ...
 
Kod mene na futoskom putu taj bajs mislim da je sada na snizenju 21 hiljadu, danas sam video. Magnum bike ima ih na kupujem prodajem koliko vidim
Hvala nadjoh, ako je ta cena uzimam odmah :)
 
Ovo je glupo staviti na mtb? nasao sam ga u garazi novo. SelleRoyal Gel
 

Prilozi

  • ssss.jpg
    ssss.jpg
    180.3 KB · Pregleda: 91
1000004425.jpg
Uzeh masinu danas :) ovo cudo LETI :)) hvala clanu telep na preporuci radnje, Milos je bas faca
 
Ovo je glupo staviti na mtb? nasao sam ga u garazi novo. SelleRoyal Gel
Ja mom mtb zamenio default sediste sa nekim city gel sedistem plus gel presvlaka (plus biciklisticke sa uloskom). Izgleda ruzno ali me cojones vise ne bole :D

1695734191211.png
 
Poslednja izmena:
Možda nekome bude interesantno.
Zaista bi mi pomoglo kada sam se zezao sa menjačem.
Večeras nisam mogao da ga ponesem. Razmišljam da odem ujutru da ga pokupim.

Kutija deluje masivno.

20230926_202329.jpg
 
Možda nekome bude interesantno.
Zaista bi mi pomoglo kada sam se zezao sa menjačem.
Večeras nisam mogao da ga ponesem. Razmišljam da odem ujutru da ga pokupim.

Kutija deluje masivno.

Pogledajte prilog 406359
ja sam kupio pre jedno dve godine (kad je bio oko 30e) i jos nisam otpakovao... suvise mesta zauzima.
Za menjac i zadnji tocak imam neki minimalni drzac koji mi radi posao.
 
  • Like
Reagovanja: PJ
Pitanje za poznavaoce biciklizma.
Vec 7 godina amaterski vozim trekking bajs kroz BG, malo ulicama i vecinom po stazi, dakle po asfaltu uvek manje vise. Ture su mi izmedju 25 i 40 km.
Dosta sam visok (198cm) i samim tim je izbor bajseva uzi za mene. Moj bicikl je 63cm, kapiram da bi mi odgovaralo i 61cm ali najmanje.
Sadasnje biciklo je tesko (alu ram) skoro 17kg, ja trenutno imam 115kg, ali sam u procesu mrsanja tako da ocekujem da cu imati 100-105kg u nekom relativno skorijem periodu.

Glavno pitanje je u vezi menjanja bicikla, razmisljam se da uzmem nesto malo modernije i drugacije. Ovaj moj Trekk bajs me dosta dobro sluzi, ali od pre godinu sam se preselio i sada zivim na 3,5 spratu, u pitanju su stanovi sa visim plafonima tako da izadje kao da sam na 4. spratu, BEZ lifta. Samim tim bi zeleo da imam laksi bajs, dosta laksi od mog sadasnjeg, iako je alu ram jako je tezak, velik ram, da ne kazem skoro pa najveci bajs koji sam ikada video, ali odgovara mi zbog visine, i volem ga :)
Sto se tice novog bicikla, nisam siguran ni da li postoje ovakvi bajsevi velicine xxl, u svakom slucaju evo sta sam ja imao u vidu, pa ako neko ima predlog svaki je dobrodosao.

https://www.scott-sports.com/global/en/product/scott-speedster-20-bike

scott.JPG
Cena? Prava sitnica :D 1100-1200 eur.. Gledao bih i polovne naravno, nov je dosta skup za mene trenutno, ali ne iskljucujem ni novo..
Zurbe nema nikakve, ako treba mogu gledati i pecati citave zime bajs da imam za sledecu sezonu, pa eto, ako neko ima neki predlog, ili da mi kaze da mi ovo ili ono nece odgovarati i sl, kao sto iznad napisao, svaki predlog je dobrodosao.
 
Poslednja izmena:
Ja sam 184 (bio 185 ali se smanjio :D) i u poslednjih par godina teram trekking-a koji ima ram visine 60cm. Povučen opštim preporukama isprva sam tražio ciljane veličine, shvatio da mi uopšte ne leže, pa onda digao ruke i počeo da isprobavam dok nisam natrčao na prvi koji mi je bio prihvatljiv. Iako na prvi pogled ogroman i prodavac nije verovao da ću uopšte sesti na njega meni je bio super. Inače sam se tako dugo tražeći npr sreo sa likom koji je 10-ak cm viši od mene a imao je bajs dosta manjeg rama i njemu je odgovarao. Meni ne.

Nije samo do proste veličine rama i tvoje visine. Bitniju ulogu igra dužina udova, lični afiniteti i geometrija rama.

Ne možeš generalizovati. Moraš da sedneš i da probaš.
Ili da platiš za postupak bike fitting&sizing i da tačno znaš šta ti odgovara. tada možeš da kupuješ gotovo naslepo i novo. Da li ćeš to naći u ovoj našoj vrlo snadbevenoj državici (ili gde već živiš), drugo je pitanje :)

Inače su graveli odličan izbor/kompromis.
Na sajtu koji si linkovao imaš size chart, gde sa za taj model i tvoju visinu preporučuje XXL ram, model postoji (XXL61), Postoje i kod drugih proizvođača.
Osim opšte specifikacije bajsa data je i geometrija, na osnovu koje ozbiljni biciklisiti (bar u inostranstvu) traže odgovarajuću spravu.

Btw, nošenje tereta na 4-i sprat je odlična vežba, ne bih zbog toga menjao biciklo :D
 
Poslednja izmena:
@Boki.N, hvala na opsirnom odgovoru :)
Nisam ja nikakv ozbiljan biciklista, moji dometi su max da odem na turu beograd-vrsac recimo, ili beograd novi sad (vratim se vozom naravno) :) I to jednom do dvaput u jednoj godini tolike ture, van toga moj krug je oko ade ili do zemuna (ponekad i jedno i drugo). to znaci najcesce 30-40 km..
Iskreno nikada me nisu bolela ledja na bajsu, cak ni kada sam vozio 3 broja manji ram, ok bio sam mladji dosta tada.
U svakom slucaju hvala na informacijama, nisam ni znao da postoji size fitting, mada to meni ne treba realno, takodje sam naucio da se ova vrsta bicikla zove gravel heh, i moram da priznam da su mi prelepi, pokidali su dizajn po meni.
 
ja sam kupio pre jedno dve godine (kad je bio oko 30e) i jos nisam otpakovao... suvise mesta zauzima.
Za menjac i zadnji tocak imam neki minimalni drzac koji mi radi posao.

Jel možeš da zakačiš fotku tog držača koji koristiš? Meni mesto generalno nije problem.

Za menjač sam koristio neke gajbice, pa oslonac na zid, u svakom slučaju, nezgodno. Hteo sam da usrafim neke cevi u zid garaže, ali sam odustao, jer je vreme bilo alocirano za bicikl, a da sam uzeo brusilicu u ruku, završio bih na krovu sređujući oluk.
 
Jel možeš da zakačiš fotku tog držača koji koristiš? Meni mesto generalno nije problem.

Za menjač sam koristio neke gajbice, pa oslonac na zid, u svakom slučaju, nezgodno. Hteo sam da usrafim neke cevi u zid garaže, ali sam odustao, jer je vreme bilo alocirano za bicikl, a da sam uzeo brusilicu u ruku, završio bih na krovu sređujući oluk.
Ako imas mesta u garazi onda je taj iz lidla sigurno bolji. Meni bicikli stoje u podrumu, i tamo nema sanse da ga rastvorim, kupio sam lidlov za garazu, al tamo mi nisu biciklovi :)

Drzac je rucno radjen, nije mi pri ruci da slikam, a otprilike je na ovaj fazon:
Zakaci se zadnji deo rama i time malo odigne zadnja guma, a moze da se vrti. Bicikli stoji na prednjoj gumi i drzacu. Na drzac se stavi par cigli da ne gegne. Na kuke se nalepi izolirka ili guma da ne grebe ram.
Moze da posluzi za zadnju gumu, lanac i menjac, mana je sto nije i za prednju gumu.
 
@PJ
Da ovaj držač što je @joojant200 okačio ti je mnogo praktičniji osim ako nemaš serviserske afinitete što sumnjam da je slučaj.

Plus na njemu možeš da držis bajs kada ga ne vozis.
 
 
Da li je izvodljivo voziti bajs tramvajskim sinama linije br.3 od mosta na Adi do Knezevca, kakvo je sada stanje?
 
Što bi išao tramvajskim šinama?
Ti si neki mazohista, kad postoji put?🤪

Tramvajske sine su na nekim mestima uklonjene a na nekim mestima je sve zaraslo u korov itravu tako da...
 
Ostalo mi u secanju kao lepa trasa dok je isao tramvaj, pa reko da probam kao blagi off road. 😁
 
Nazad
Vrh Dno