Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

ne znam koja je logika staviti na ovako slab bicikl jak motor, tu ce pre ili kasnije nesto da pukne.
 
Ako mislis zbog snage motora, ako je stavljen odgovarajuci torque arm, ne bi trebalo da bude problema.
@salecar87
Koliko ovo elegantnije izgeda od nekog alu ili carbon rama, odlican bajs, pogotovo boja! Samo jedna ispravka, kocnice nisu v-brake, koliko vidim klasicni drumske caliper celjusti.
 
Ako mislis zbog snage motora, ako je stavljen odgovarajuci torque arm, ne bi trebalo da bude problema.
@salecar87
Koliko ovo elegantnije izgeda od nekog alu ili carbon rama, odlican bajs, pogotovo boja! Samo jedna ispravka, kocnice nisu v-brake, koliko vidim klasicni drumske caliper celjusti.
U pravu si. Shimano R451 su, caliper. Fenomenalno koče. Zaljubio sam se u boju, Kona obično ima malo drugačije nijanse 😊
 
U vezi električnog bicikla i uspona, i moj prvi utisak je bio kada sam seo na električni bicikl - da pegla teren, sve vreme imaš osećaj kao da voziš po ravnom
 
Drugari, postavio sam oglas za GPS brzinomer IGPSPORT IGS20E. Nadam se da, previše, ne kršim pravila foruma. Relativno smo mala grupa, mala je verovatnoća da će neko od biciklista kopati po sekciji o potrošačkoj elektronici. Moderatori praštajte!:):):)
 
Ladno mi fale dve rupe na ramu da prikačim pumpu, sve ostale su mi već zauzete. Gde je najlakše da to uradim na Konjarniku ili Zvezdari?
 
Ladno mi fale dve rupe na ramu da prikačim pumpu, sve ostale su mi već zauzete. Gde je najlakše da to uradim na Konjarniku ili Zvezdari?
kakva je pumpa? najbolje ti je da uzmes onaj drzac sto se kaci na rupe za bidon (zajedno sa drzacem za bidon)
 

Ova je i ima taj držač koji ide na rupe širine kao što ima nosač bidon, jedino da probam da stavim oba na iste rupe, ali ne znam da li ću kačiti nogom.
 
Koristi plastične vezice, glupo je da bušiš ram... Vezicama možeš da montiraš gde god ti padne na pamet, i nema šanse da izgubiš pumpu
 
Imam ih, ali razmišljam da li će da se kliže i lupa taj držač ako ga njima prikačim.

Šipke su okrugle, a držač ravnog oblika, pa zato.
 
Ja sam imao pumpu koja je imala nosače, koji su se vezicama fiksirale na bicikl, a istu, tj. pumpu sam dodatno osiguravao vezicama... Nemoguće je izgubiti. Te pumpe se koriste u slučaju velike nužde :) Torbica ispod sedla: rezervna unutrašnja, alat za zamenu i adapter za ventil - ako je benzinska pumpa u blizini. Da, i par rezervnih vezica... Nema nikakvog klimanja, ne primećuješ je.
 
Ma ovde je nosač pljosnatog oblika i tačno ima rupe za zašrafljivanje u te standardne rupe koje svaki pristojan ram ima na bar dve cevi.

Ovaj moj matori Capriolo ram to nema, pa ću ili morati da bušim nove ili da se snalazim dok konačno ne uzmem nov bicikl.
 
pa to je i napravljeno da se stavi ispod nosaca za bidon i da stoji tako sa strane, naravno da su pravili tako da se ne moze zakaciti nogom :)
 
ma nisu ti noge ni blizu tome. da je tako, kacio bi i lancanik. Slobodno stavi i probaj, videces da je ok mesto.
 

Ova je i ima taj držač koji ide na rupe širine kao što ima nosač bidon, jedino da probam da stavim oba na iste rupe, ali ne znam da li ću kačiti nogom.
Meni je istovremeno nakacena i pumpa i bidon. Nema problema nikakavih.
 
Ja imam talvu neku i ne znam kakav držač ide uz tu ali ja sam drzao bidom ispod sica a pumpu na šipci jer sam se bojao da cu nogom da je zakačim ispod sica. To je najbolje kupiti neke čičak trake jer ti drzači nisu nikakvi.
Mada ja svoju stavim u tasnicu kada je nosim, samo vrh malo viri, tako mi je jednostavnije
 
mislim da su kvalitetniji oni iz Tempa za 20k nego ovo cudo....
 
^ ovi crni od 22k su shimano 😎
 
pa te koje ima :D sigurno nema samo dve rupe na ramu :)
 
Kod mog brata na ramu ima samo držač za jedan bidon. Dok kod mene ima dva
 
Pomenu valjda da je Capriolo, i Level 9.5 ima samo jedno mesto za kačenje nosača bidona. Drugarica ima neki trek, i to solidan, a nema ni jedno mesto za kačenje. Ženin trek ima samo jedno.
 
ma ok to, nego sam mislio koliko imas rupa za kacenje nosaca. najcesce bicikli imaju za dva nosaca bidona (seat tube i down tube). kako si rekao da ti fale dve rupe, pa reko sigurno ima vise od dve :)

IMG_6747.png
 
Samo dve, te na kosoj cevi na kojoj je zakačen nosač na tvojoj slici.

Mator ram, obratiću pažnju na to kad budem kupovao nov bicikl uskoro. :D
 
Nazad
Vrh Dno