Šta je novo?

Be Quiet kucista

el_patron

Slavan
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruke
3,361
Poena
365
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600 + Arctic Freezer 34 eSports
Matična ploča
MSI Tomahawk MAX
RAM
Kingston Fury Beast RGB 2x16GB
GPU
Sapphire 6650XT Nitro+
Storage
Kingston A2000/Transcend 230s/HDD 500GB
Zvuk
Microlab M660BT + Steel Series Arctis 7+ Wireless
PSU
Asus Rog Strix Gold 750w
Kućište
Be Quiet Pure Base 500FX
Monitor
BenQ Mobiuz EX2710S
Miš & tastatura
HyperX Pulsefire Dart Wireless+ HyperX Alloy Origins Red Linear
Mobilni telefon
iPhone 13 mini 128gb
Pametni uređaji
Xiaomi 3C
Pristup internetu
  1. Optički internet
U potrazi sam za Be Quiet kucistem, konkretno Pure Base 500DX/500FX i vidim da ga u domacim radnjama nema uopste. Stoji na sajtu ali niko ga nema na stanju.

Kakva su po vama Be Quiet kucista i ima li neke alternative sa slicnim dizajnom da moze da se nabavi kod nas?
 
G******" ga je dobijao par puta prethodnih mjeseci ali brzo prođe, nije baš da ga uvijek nema na stanju.
 
Ja vec nekoliko meseci gledam, ne bas svaki dan al sigurno 2, 3x mesecno i nisam uspeo da nadjem…
 
Pitao me član privatno za savjet, mislio je da uzme kao moj Fractal Focus 2, ali sam vidio da ima trenutno Be Quiet! 500 DX na lageru, i uzeo je na moju preporuku - to je bilo 6. februara.

EDIT: Evo sad pogledah, i imaš na bar četiri mjesta da piše da je na stanju DX, na ITsvet čak je navedena radnja gdje je oko 14k trenutno.
 
Poslednja izmena:
Hah, juce sam gledao i nije bilo nista na ITsvet :D

Mada dobio sam informaciju od jedne firme da se upravo danas carine, tako da je moguce da su ih i drugi dobili.

Razmisljam izmedju 500DX i FX. FX je 20090, idu 2 vise ventilatora i ARGB su.
 
FX je isto sto i DX samo sa boljim ventilatorima. Uzmes DX, dodas Arctic ventove i dobijes jeftinije a bolje kuciste nego FX.
 
FX je isto sto i DX samo sa boljim ventilatorima. Uzmes DX, dodas Arctic ventove i dobijes jeftinije a bolje kuciste nego FX.
Vise i nije tolika razlika u ceni. 500FX je oko 21000 din (20500), a DX oko 17000 (poskupeli su, cini mi se). Ovo mislim na domace radnje. Tako da, mislim da se u tom slucaju sad vise isplati FX. Konacno sam ga i sam porucio u CS***. Medjutim, stiglo im je polomljeno, pa ce mi isporuciti novo, kad im stigne nova isporuka za 2-3 nedelje.
Steta sto nisu izbacili FX varijantu u beloj boji.
 
DX je 14265dinm tako da razlika i nije bas mala. Evo polako krecu da izbacuju i druge radnje da ih ima na stanju, a pre 2 dana niko nije imao.

EDIT: Zvao sad, nemaju vise na stanju. Sledeca najniza cena je 16500.
 
Dobro da, ako je toliko, slazem se, posto sam uglavnom vidjao da su tako oko 17000 bile cene u zadnje vreme, a ranije oko 14-15000 za DX. Na KP sam za sada za belo DX najjeftinije nasao po ceni od 144e. Kod nekih trgovaca idu i do 200e sto mi je neverovatno.
 
Na KP su mi neki dali cenu od 214eur za DX i 240eur za FX sto je nerealno. Nije mi jasno odakle im tolike cene, kada je na iponu znatno jeftinije.
 
Ma da i meni je neverovatno.
 
Na KP su mi neki dali cenu od 214eur za DX i 240eur za FX sto je nerealno. Nije mi jasno odakle im tolike cene, kada je na iponu znatno jeftinije.
Pitao sam to još pre par godina jednog prodavca sa KP i odgovor je vrlo prost: kućišta im zauzimaju dosta mesta u vozilu (i bodu oči carinicima).
Kad pogledaš koliko je jedno kućište u ambalaži i koliko SSD-ova ili RAM kitova ili grafika, etc, mogu da stanu u istu zapreminu, jasno je da im se jednostavno ne isplati da prodaju jedno kućište za normalnu cenu kad mogu da prodaju gomilu drugih stvari i zarade mnogo više za isti prostor. I ne mogu da ih krivim, tako je kako je...
 
Kapiram to, ali ako ga vec imaju na stanju kao sto kazu, onda mi nije jasno.

U svakom slucaju, porucujem 500FX u domacoj radnji posto je stiglo na par mesta.
 
Nebitno je da li ga imaju odmah za slanje, oni su se odrekli zarade od hrpice drugih stvari kad su ga prevezli u Srbiju i to je sada ugrađeno u cenu...

Koliko je 500FX kod nas?
 
Oko 20000din.
 
Ako se gleda cena kod madjara, skoro pa isto. A svakako manje dok nasi donesu ovde.
 
Da, no problem je što su i Mađari skupi...u Germaniji je nekih 130-135e, što mu je realna cena.
 
krastavac, sta da se radi, daleko smo odatle
 
Gde si uzeo, gledam sada. nigde ga nema? :D
 
ovo može da bude tema o kućištima marke Be Quiet!, koja nije od juče. znači, iskustva, mišljenja, novosti, najave u vezi ovih kućišta. nikako nije tema o dostupnosti kućišta na tržištu, za to postoji deo gde mogu da kupim.
hvala na razumevanju

u vezi ovih kućišta, malo su mi čudne oznake. od veličina ima Tower i Midi. nije mi baš najjasnije Dark/Silent/Pure Base i 50*/60*/70*/80*/90*. ima li nekog smislenog objašnjenja?
 
"Dark" im je oznaka za premium modele, koliko sam skontao, kao kod napajanja gde imaju Pure, Straight i Dark modele...
"Pure" su im standardni modeli a "Silent" govori za sebe, je li, "tapacirana" kućišta kao Fractalova Define serija.
Što se brojčanih oznaka tiče, nisam siguram, verovatno i tu imaju neku gradaciju...
 
Poslednja izmena:
I model Pure Base 500DX/FX ima tapaciranu desnu stranu.
 
Kapiram to, ali ako ga vec imaju na stanju kao sto kazu, onda mi nije jasno.

U svakom slucaju, porucujem 500FX u domacoj radnji posto je stiglo na par mesta.
Ja sam koeistio na kratko,los kvalitet za te pare.20230219_143637.jpg
 
A šta ti se nije konkretno svidelo? Obično je bilo hvaljeno po recenzijama.
 
A šta ti se nije konkretno svidelo? Obično je bilo hvaljeno po recenzijama.
Prednni deo treba srafciger i cekic da se skine,to su lose uradili bas se tesko skida,ovde u ch za 20 franaka skuplje i bolje silent 802
 
I zbog toga los kvalitet? :D Koliko sam video po youtube, niko nije koristio nikakav alat da bi skinuo prednju masku.

Nisam jos skidao prednju stranu, cekam da uzmem napajanje pa cu onda prebaciti sve jer nema poente bilo sta da radim u ovom kucistu sa trenutnim napajanjem.
 
Prednni deo treba srafciger i cekic da se skine,to su lose uradili bas se tesko skida,ovde u ch za 20 franaka skuplje i bolje silent 802
Ovoga sam se i ja plašio i jeste bilo zamerano na recenzijama, al sam ipak rizikovao. 802ku sam i ja merkao, ali mi je nazalost prevelika za moje uslove, a i skuplje je od FXa jedno 4000 din valjda i jos je bez ovih light wings ventilatora. Tako da onda sveukupno dodje dosta skuplje, ako uporedimo sadržaj.
 
Ovoga sam se i ja plašio i jeste bilo zamerano na recenzijama, al sam ipak rizikovao. 802ku sam i ja merkao, ali mi je nazalost prevelika za moje uslove, a i skuplje je od FXa jedno 4000 din valjda i jos je bez ovih light wings ventilatora. Tako da onda sveukupno dodje dosta skuplje, ako uporedimo sadržaj.
802 jeste vece a i ventovi su standard no rgb
Kod nas je bas razlika u ceni,ja sam FX prodao uzeo 802 je 20 franaka skuplje od FX.
 
I zbog toga los kvalitet? :D Koliko sam video po youtube, niko nije koristio nikakav alat da bi skinuo prednju masku.

Nisam jos skidao prednju stranu, cekam da uzmem napajanje pa cu onda prebaciti sve jer nema poente bilo sta da radim u ovom kucistu sa trenutnim napajanjem.
😁sala za alat ali se bas tesko skida i desna stranica oni pipci se bas lako iskrive isto los kvalitet,pre FX-a imao MSI Mag 100R slicnih dimenzija sa RGB ventovima ali je MAG dosta jeftinji.
 
Nazad
Vrh Dno