Šta je novo?

BBS - Better Battery Stats **OBAVEZNO pročitati prvi post**

od skoro su pod GMS prebacili heartbeat alarme. klikni na to i vidi na šta ide tih 400 i kusur
 
Screenshot_2013-11-26-01-14-26.png


Evo detalja, doduse gasio sam ga ali opet ima mnogo wakeupova
 
Poslednja izmena:
ppls, moze neko da prodiskutuje o mom log-u?.. https://db.tt/CllhD0YL ...da li bi mogao da naguram veci SC on...bar za pola sata ako nista da izadjem bar na 4 ...inace iskljucen mi je fast dor....i svi google servisi vezani za lokaciju preko system tool-a po uputstvu,sc osvetljenje skoro na minimumu,inace sam i 90% vremena na 2g mrezi,ostalo malo wifi-a...bune me ovi wake-ovi i ne znam kako da se smanje...
"l2_hsic" (): 37 m 32 s (2252 s) Cnt:(c/wc/ec)10014/1469/10014 2,5%
"multipdp" (): 27 m 7 s (1627 s) Cnt:(c/wc/ec)1779/0/1779 1,8%....pa ako neko moze da pomogneee znacice...pozdrav
 
To je to, nema tu nesto. Mreza je losa, pa ti se pojavljuje l2_hsic, onda imas dosta sync-ova, ne mozes sad nesto da nabijas screen on, to ti je to.
 
e pa tnx ja se ponadao da mogu, opcija mi je da briskam vibera ,watz-a y maila i fb-a , mada koj ce mi fon bez toga :DDD pa iz kg-a sam ne verujem da je mreza bas tolko losa, i da je ehplicitno do toga... :DDD ko zna cega sve tu ima a da uticee na potrosnju...
 
Mreza, mreza... Treba joj stabilnija konekcija i malo veca brzina i onda se muci na 2G, a kad stavis na 3G dobijes tek onda veci haos... krastavac nase mreze :(
 
Ali opet slabije nego kad sam tek instalirao 4.3 . Drzao mi je 2 dana sa 4h SOT i 2h razgovora. A za noc je skinuo 3% (za 10h) plus ukljucene lokacije i gps.
 
Sta ovde ne valja? Ubio mi je 40% za kratko vreme a nisam ga mnogo koristio.
https://www.dropbox.com/s/6ncew2cmhsm5sga/BetterBatteryStats-2013-12-02_010249578.txt
Jel pise tamo u prvom postu da se koristi telefon ili da se ne dira? :)
Evo idle log (ova 4 minuta su odgovor na na poruku i pravljenje dump-a).

https://www.dropbox.com/s/tejkufqmvms8ohk/BetterBatteryStats-2013-12-02_080316063.txt

Da, da ovaj je ok.

OFF: Moram ti reci od kad sam se resio Sammy-a, da su mi nestali svi ovi wakelock-ovi koji su me nervirali. Imam jednog novog, ali on ne zadaje puno problema, jer u pitanju wifi... A o bateriji necu da pricam, stavljao sam SS-ove u G2 temi ;)
 
Pozdrav svima na forumu. Problem sa telefonom je u tome sto mi nekada baterija traje mozda i dva dana, a nekada (u poslednje vreme sve cesce) ni dan, uz skoro identicno koriscenje. Zanima me da li iz mog loga vidite neke nelogicnosti.

Hvala Vam unapred.
 

Prilozi

  • BetterBatteryStats-2013-12-07_135605628.txt
    15.4 KB · Pregleda: 555
Prodje 4 sata, otislo 4% sto deluje ok ?!? Inace, sa greenify su mi sve aplikacije uspavane koje mi ne trebaju, sad je uspavana i ova sto se aktivirala HD wallpaper, sinhronizacija mi je uvek ugasena, radim rucno, smart stay uvek upaljen, lokacije gde god sam naisao sam ugasio, ne mora bas svako da zna gde sam :).

E sad samo da vidim kako da ubacim ovaj log, jer osim ubacivanje slika, ne vidim opciju u TT?!?

Nekako nadjoh, bad glupo da TT nema opciju za attach file-ova, ili bar txt file pored slika :(
 

Prilozi

  • BetterBatteryStats-2013-12-07_181621324.txt
    13.8 KB · Pregleda: 205
Poslednja izmena:
Pozdrav svima na forumu. Problem sa telefonom je u tome sto mi nekada baterija traje mozda i dva dana, a nekada (u poslednje vreme sve cesce) ni dan, uz skoro identicno koriscenje. Zanima me da li iz mog loga vidite neke nelogicnosti.

Hvala Vam unapred.
Uf piše da je budan, al ne vidim šta je to. Fali mi kernel wakelocks. Idi u dumpfile i označi sve što može. Ako je već označeno sve onda ima problem neki u kernelu koji pravi, a system ne može da ga očita, pa usled toga dolazi do velikog pražnjenja baterije kada se ne dira telefon.
Prodje 4 sata, otislo 4% sto deluje ok ?!? Inace, sa greenify su mi sve aplikacije uspavane koje mi ne trebaju, sad je uspavana i ova sto se aktivirala HD wallpaper, sinhronizacija mi je uvek ugasena, radim rucno, smart stay uvek upaljen, lokacije gde god sam naisao sam ugasio, ne mora bas svako da zna gde sam :).

E sad samo da vidim kako da ubacim ovaj log, jer osim ubacivanje slika, ne vidim opciju u TT?!?

Nekako nadjoh, bad glupo da TT nema opciju za attach file-ova, ili bar txt file pored slika :(
Sve je ok, uzmi izbriši google search povukao je 42mb. Može tako i kad nisi na wifi-u da ti potroši net. Usput i neće trošiti bateriju.
 
Sve je ok, uzmi izbriši google search povukao je 42mb. Može tako i kad nisi na wifi-u da ti potroši net. Usput i neće trošiti bateriju.

Ok, izbrisacu Google Search, nego mozes li mi objasniti na koju foru je povukao ne bas malih 42mb, pogotovo ako povuce toliko kad je tel na 3g? Da je neka aplikacija koja vuce neke podatke da razumem, ali ovo laicki gledano je Search aplikacija koje ne bi trebala da radi ako se ne stavi neki pojam za pretragu? Mozda gresim? Inace Google search aplikaciju ne koristim nikad, koristim UC Browser pa sam iz njega navikao da Google-ujem.

Nisam jos iscitao temu oko Fast Dormancy, oko toga ne moram nista da diram da ne citam bzv? Koliko sam shvatio vezano je nesto za signal, prelazak sa 3g na 2g ??? Posto je kod mene slabiji signal, prosek 2 crte, nisi video neki problem sa time?

Hvala na brzom odgovoru!

Pozdrav!
 
Hvala Djilkosh_Ns. Sve je selektovano, kao sto si i napisao na prvom postu. Hvala u svakom slucaju.
 
Ajde probaj da skineš 1.15.0.0 verziju mada mislim da i onda neće očitati, ali eto da vidimo može li nešto da se vidi. Na kraju krajeva možda bi i factory reset pomogao, ali ajde da vidimo pre toga...

Kako si prešao na JB? Preko OTA ili si flesovao sa onih linkova?
 
Evo da posaljem jos jedan dump, koji sam odradio sinoc (posto sam skinuo neke programcice koji mi nisu ni bili neophodni i resetovao telefon). Sada cu da skinem tu verziju BBS-a, pa da vidimo sa njom.

Inace telefon je kupljen u prodavnici, ali nije bio 997D vec obican 997. Stavio sam i drugu karticu, a sve je odradjeno preko linkova koje je postavio korisnik zlaja87 na forumu za nas telefon.

Hvala jos jednom.
 

Prilozi

  • BetterBatteryStats-2013-12-08_070708330.txt
    12.9 KB · Pregleda: 895
40% si izgubio! Uf...

Pa da, ta konverzija, home made napravila problem. Čudno mi što se niko ne žali u 997 temi.

Dok si imao ICS i jednu karticu nije ti ovako trošio?

Znaš i sam šta je problem.
 
Mislim ipak, da je prvih par puta baterija trajala dosta vise. Probacu factory reset, bez ikakvih instalacija, pa da vidimo sta se desava. Hvala ti i javljam se kasnije.
 
Moze biti problem ROM-a/Kernela. Dosta je visok battery-monitor wakelock.
 
Jel probao neko da li radi wakelock detector na kitkatu uz pomoc onog modula za xposed. Da li se mora instalirati kao systemska app.
 
Ovo je tema o BBS-u.
 
Evo da posaljem jos jedan dump, koji sam odradio sinoc (posto sam skinuo neke programcice koji mi nisu ni bili neophodni i resetovao telefon). Sada cu da skinem tu verziju BBS-a, pa da vidimo sa njom.

Inace telefon je kupljen u prodavnici, ali nije bio 997D vec obican 997. Stavio sam i drugu karticu, a sve je odradjeno preko linkova koje je postavio korisnik zlaja87 na forumu za nas telefon.

Hvala jos jednom.

Aj probaj da zamrznes google music, restart pa opet daj log.
 
Google music? Jel to neki bug?
 
Nemam pojma, čudan mi je kod njega u logu. Mozda grešim, videćemo.
 
Na zalost sada vise ne mogu da probam posto sam odradio factory reset. Postavicu novi dump, mada je sada sve uredu, tj. baterija je posle 7.5h na 82%. Posle jos jednog punjenja i testiranja cu instalirati gravity box, pa onda ostale zezancije. Nisam instalirao tapa talk, a nisam ni povezao google nalog. Idem postepeno da vidim sta mi pravi problem.
Hvala vam na pomoci.
 

Prilozi

  • BetterBatteryStats-2013-12-08_190226971.txt
    11.7 KB · Pregleda: 966
Vrh Dno