Šta je novo?

BBS - Better Battery Stats **OBAVEZNO pročitati prvi post**

Gasi wifi kad nisi nakacen na njega ili ako jesi onda stavi always on.
 
Ubi me fast_dormancy. Je l' postoji način da se isključi na GE romu za S4? Ja sam dodao u build.prop, al' koliko vidim ništa se ne dešava.
 
Nema tu neke velike pomoci, kad je 3G u pitanju. Verovatno taj toranj, ne valja, pa ne koristi FD ili tu gde se kreces. Mozda da probas sa siyah-ovom aplikacijom sa google play-a?
 
Nisam ovo imao na TW romu, kapiram da je tamo bilo isključeno... Koja je to aplikacija?
 
Ne radi, nema opcija u GE romu za fast dormancy. :( Probaću možda CM, ne mogu TW, previše bloata. :D

EDIT:

Hm, prošli put kada sam probao ovu prvu, nije htela da radi, sad izgleda hoće. :) Hvala, Đilkoše. :)
 
Poslednja izmena:
Trebao si onda uzeti Nexus :) Ne moze sve da se ima, a i cisto sumnjam da ce ikad to napraviti da sve radi. Npr ja na G2 nijedan sumnjiv wakelock nemam, znaci onaj S2 mi je bio uklet, cak mi je i famozni NLP upaljen i nista :)
 
Sledeći fon je opet Nexus verovatno. :) Elem, sad je isključen fast_dormancy, punim ga sad do 100% da vidim da li će da se pojavljuje, juče kada sam bio gajbi sa uključenim 3G i WiFi imao sam 5h screen on time za 16h usage...
 
Evo novog dumpa. Povezao google nalog i uradio update svih instaliranih aplikacija. Kakva je sada presuda, da li ima nekih nelogicnosti?

Hvala unapred.
 

Prilozi

  • BetterBatteryStats-2013-12-10_070332737.txt
    16.4 KB · Pregleda: 1,019
Evo naterala me muka da i ja ovde potrazim pomoc :D

Uglavnom telefon mi se ne ponasa dobro vec 2 meseca.
Pre 10 dana je resetovan, sd kartica je formatirana, ali on se i dalje ponasa kao nenormalan.
Odlucio sam da odradim BBS test jer sam prekljuce video da je od 14sati rada i 2 sata screen-a on bio ispod 5% baterije s tim da nisam igrao igrice uopste.

Ja nekako to sve vezem za 3g net jer jednostavno telefon nije isti odkada sam ubacio drugu karticu pre 2 meseca na kojoj mi je uvek ukljucen 3g net, a inace nisam imao 3g na prethodnoj kartici ali sam imao wifi vecinu vremena.

I nekad se strasno zaglupi sto jako nervira. Ne daj Boze da mi neko na messenger posalje neki link pa on to dok otvori u Chrome-u pa jos ako taj neko nastavi da pise na messenger pa to je strasno... Tako da najradije bih da uklonim taj Chrome pa ako moze resenje kako se to radi? Telefon je root-ovan...

Hvala unapred...
 

Prilozi

  • BetterBatteryStats-2013-12-11_085650990.txt
    17.9 KB · Pregleda: 1,095
Sam si i odgonetnuo. :) 3G je ubistvo, pogotovo na tvom mestu gde si (stan/kuca).

Uzmi obrisi Chrome slobodno preko titaniuma i obrisi onaj lockout.

Whatsapp ti je pojeo onako isto fino bateriju zato sto imas puno poruka u njemu, a on stalno radi backup (koji ne moze da se iskljuci). Jedino resenje je da brises te poruke ako ti nisu bitne, jer u proseku radi 30-60 sekundi, a tebi je 12 minuta, znaci da ih imas gomilu.
 
Hvala. Inace ima gore jos jedan koji vice upomoc, mozda nisi video ;)

Izbrisao sam Chrome, Lookout i Whatsapp poruke. A sta smem da brisem od ostalih stvari? Google Play Music, Google Play Music, SmartShare, SmartWorld, Mali princ :D, Pero :D (to su neke price koje u sustini nisu instalirane ali ih nudi onaj menadzer aplikacija pa se vode u Titanium-u kao da su tu) ...
 
Google play music mozes ako ne koristis to kao media player za muziku, a sto se tice smartshare i smartworld, mozes i to, mada ne znam verovatno je to nesto za televizore koliko sam skontao, uradi freeze, pa vidi jel smeta nesto, a ove price isto ako ih ne citas :p
 
Evo novog dumpa. Povezao google nalog i uradio update svih instaliranih aplikacija. Kakva je sada presuda, da li ima nekih nelogicnosti?

Hvala unapred.

Nesto ne valja, kao sto sam i u pocetku rekao, kernel najverovatnije zeza, ja bih preflesovao ROM ili promenio kernel, ali znajuci da je zajednica za 997 jednaka nuli, tu bas i nema neke pomoci, sem da odradis flash fabrickog preko njihovog flashtool-a.
 
Moze li neko da mi prokomentarise ovu sliku.
Screenshot_2013-12-12-02-40-39.png
U pitanju je telefon Alcatel 992. U zadnje vreme mi baterija bas kratko traje, da li je otisla, ili neki program vuce ne znam. Preko noci kad mi je upaljen net ode i do 30%. A na ovoj slici sam bas malo koristio mob, obicno ga dosta vise koristim. Punim ga bar 2 puta na dan.
 
Idi u settings, location i iskljuci sve stavke. Vidim da ti lokacije haraju telefonom :)
 
Poslednja izmena:
Pa nema veliki drop nikakav 4% si izgubio.

Inace sto se tice weather-a idi i sam odaberi svoju lokaciju, ne moras da drzis auto lokaciju.
 
Pa nema veliki drop nikakav 4% si izgubio.

Inace sto se tice weather-a idi i sam odaberi svoju lokaciju, ne moras da drzis auto lokaciju.

Izaberem ja, al nece da sacuva. Ma ok za sad, ali kazem ti da mi se desio drop u sred koriscenja fona sa 50 na 36%.
 
E pa to nemas zabelezeno i ja ne mogu da znam sta se tu desilo :)

Probaj clear cache and data za htc sense weather, pa vidi hoce li se popraviti ili pitaj tamo na xda kod mike-a ARHD da li jos neko ima taj problem.
 
E pa to nemas zabelezeno i ja ne mogu da znam sta se tu desilo :)

Probaj clear cache and data za htc sense weather, pa vidi hoce li se popraviti ili pitaj tamo na xda kod mike-a ARHD da li jos neko ima taj problem.

Ako se to desi opet, hoce li to biti zabelezeno?
 
Hoce, samo znas treba odraditi dump. Mada jako je tesko odrediti sta je radilo u pozadini kada koristis telefon. Zato ovako se radi dump kada nista ne diras, da vidis jel se pale programi i sta se desava, a kad koristis telefon svi servisi i background stvari se pale i ne moze sa preciznoscu da se kaze sta ti je trosilo bateriju.

Moze da bude problem custom rom, custom kernel, xposed, neki modul, moze da bude dosta stvari. Ako me razumes.
 
Hoce, samo znas treba odraditi dump. Mada jako je tesko odrediti sta je radilo u pozadini kada koristis telefon. Zato ovako se radi dump kada nista ne diras, da vidis jel se pale programi i sta se desava, a kad koristis telefon svi servisi i background stvari se pale i ne moze sa preciznoscu da se kaze sta ti je trosilo bateriju.

Moze da bude problem custom rom, custom kernel, xposed, neki modul, moze da bude dosta stvari. Ako me razumes.

Da, da. Pa ako bude opet drop ja cu za svaki slucaj da uradim dump.
 

Prilozi

  • BetterBatteryStats-2013-12-18_195557253.txt
    19.1 KB · Pregleda: 1,230
Poslednja izmena:
Dosta dobro, mada su lokacije dosta agresivne, mozda da ih iskljucis kada ih ne koristis. Mada za 4.4.2 ovo je super iako je nightly.
 
Javljao se ovde vec kolega sa 997 i ne mogu da vidim kernel wakelocks. Sad izgleda da je alcatel nesto zeznuo, pa vam fino trosi bateriju. Kad ne bih gledao koliko je potroseno rekao bih nista strasno, al' kad vidim da je skinuo 20%, to jeste strasno.

Aj ga stavi u 2g, ako ne, prebaci u 2g. Jel drzis dve kartice? Stavi jednu koristi. Cisto radi probe, ne znam stvarno sta sa vasim 997 da radim.
 
Nazad
Vrh Dno