Šta je novo?

BBS - Better Battery Stats **OBAVEZNO pročitati prvi post**

Za oko 8 sati preko noci sam izgubio 10%, 1.3%/h, awake time vise od 2 sata, ali ne mogu da provalim sta bi moglo da bude. Moze neko da pogleda log?
Aj probaj bez wifi-a. Samo mreža 2G. Pa probaj i bez neta.

Ako nije ni to, možda je oslabila baterija.
 
Ne bih se složio za bateriju jer je awake time veliki, znači nešto sprečava tel da udje u deep sleep. Da je baterija ona bi se praznila ali bi awake time bio ok, tj. manji. Mislim da je mnogo da na 8 sati deep sleep bude 5 a awake skoro 3, a da nisam ni pipnuo tel.
 
Probaj ovo sto sam rekao. U logu se ništa ne vidi.
 
Pa to, u logu ni ja ništa ne vidim. Probaću večeras bez wifi-ja pa ćemo videti.
Čak sam instalirao i Amplify i pogasio razne stvari, bilo je još i gore.
 
Planiram nocas da odradim ono sto si napisao u prvom postu pa me zanima da li ima nekakve veze ako ostavim telefon i duze od 4 sata u vazi mirovanja.
 
^ Nema nikakve veze, sto duze to bolje.
 
Kako resiti ovo wlan_rx_wake? Ponovo mi se pojavilo posle vise meseci, i to samo ponovo kada sam kuci zakacen na wifi.
 
Cekaj vojkana da odgovori,on je profi za to namestanje wi fi i taj wl :)

Imao sam ja negde link do stranice sa objasnjenjem ali ne mogu ga naci sada..
 
Probaj ovo sto sam rekao. U logu se ništa ne vidi.

Kad isključim wifi rezultati su odlični:
10h 15min on time
10h 7min deep sleep
8min awake
0.4%/h
Kad uključim wifi primetio sam da wakeloks prave Viber i aplikacija za mail TypeMail. To nije bilo tako ranije, moraću time da se pozabavim, ali barem znam u čemu je problem.
 
Kao sto rekoh ;)
 
Note 3
0905be54318db5942ad6c364170fb005.jpg
 
Uzeo Z ultru pre nekih 3 nedelje, i od starta sam imao preko 5h SOT, do pre par dana kada je to podeli da pada i ispod 4. Prebacim na 2G samo da vidim da nije do toga (iskljucim u wifi advanced, scanning always available) ali noćas situacija još gora:
9731a1f9b0cb933dfaad5186dedcf06c.jpg

5068d1080a451e4c947defc566d56fe0.jpg

355c97cadcfa9cae45b45d83ad575c1b.jpg

83c4118ac39047af541b081977f4778d.jpg

55ae77977d05cd2eb9318cee2beb04eb.jpg


Fon nisam stigao još da rutujem, te za sada ne mogu okačiti BBS log, ali bi situacija trebala biti slična nekoj koja se već desila na temi...
Koliko vidim, android sync je napravio problem, možda baš zbog 2g, jer nije mogao preko wi-fi dok je fon bio u idle...
Šta mislite?
 
Poslednja izmena:
Slab signal i jos blutut.
 
Kad isključim wifi rezultati su odlični:
10h 15min on time
10h 7min deep sleep
8min awake
0.4%/h
Kad uključim wifi primetio sam da wakeloks prave Viber i aplikacija za mail TypeMail. To nije bilo tako ranije, moraću time da se pozabavim, ali barem znam u čemu je problem.

Nisam nikako mogao da se resim wakeloks-a pa sam uradio clean re-flash softvera, sad sve radi super, 0.6% kad ga ostavim preko noci sa ukljucenim wifi-jem.
 
Noćas, za nekih 7h, baterija od 100% došla do 66%.
Znam da je bio stalno uključen Ring+, ali ako može pomoć da li je samo to uticalo na bateriju?
file link
Hvala.

edit:
vidim da se pojavljuje na više mesta i Google Fit. To sam deinstalirao.
 
Poslednja izmena:
Do kernela je nesto.
Ako iskljucis wifi - onda ce biti ok.

Evo info sa xda
device is plagued by multiple kernel wakelocks in standby - mostly EINT WAKELOCK, WLAN timeout, md1_cldma_peer - disabling WiFi completely solves most of them (but NOT setting WiFi to sleep when screen is turned off - this setting does not do anything - even after disabling location scanning - and wakelocks are still there). The result is about 3% of charge loss in standby per hour with WiFi on. This is a flaky Mediatek kernel problem and I just hope Lollipop kernel is going to be more refined
 
Bio sam siguran da je wifi bio isključen...
 
U pravu si, jeste. Nisam ni pogledao to u logu.

Ne znam onda, samo to nadjoh o tom wakelock-u..
 
Imas wlan rx wake, isto sto se i meni pojavi ponekad.
 
Meni deluje da je OK s tim da sam uključio opciju za uštedu energije ekrana GPU u menadžere za napajanje. U pitanju je Lenovo A5000 v4.4.2

Screenshot_2016-01-02-07-41-29.png Screenshot_2016-01-02-07-41-50.png Screenshot_2016-01-02-07-42-19.png Screenshot_2016-01-02-07-42-32.png Screenshot_2016-01-02-07-43-02.png
 
Nazad
Vrh Dno