Šta je novo?

Battlefield 2142

Za te stvari koje si ti nabrojao, tebi (vama) uopšte nije potreban rankovan server s obzirom da prezireš (prezirete) statistiku i unlockove. Dovoljan ti je običan legalan i nerankovani server koji je bar duplo jeftiniji. Tamo nemaš ni unlockova ni statistike. A možda voliš da preobraćuješ "statističare": navučeš ih kao Hare Krišna, a onda "no no - unlockovi su za wune" hahah mislim, stvarno....

Da bi ljudi razgovarali o nekoj temi potrebno je osnovno poznavanje problematike a posto nisi upucen u neke stvari ne vredi da polemisem posto mesas " babe i Zabe "
Ne poznajes razloge a ne poznajes ni problematiku samo vidis tekst i tudj potpis i mislis da mozes da komentarises...

Kad malo uznapredujes u igranju pa budes hteo sa nekom ozbiljnom ekipom da uradis ono sto neki ljudi vec rade onda ces skontati probleme koji proizilaze pa ces ovde

http://www.bf2-sjc.net/web/index.php

mozda pronaci deo odgovora, ne ljutim se ali sam prematoreo za prepucavanja pogotovo sa nekim ko " ne cita " izmedju redova, play what you like and enjoy
 
R0B0T0 je napisao(la):
Ja uopšte ne patim od toga da se bavim okupljanjem ljudi da igraju samnom po svaku jer je ova igra odlična i kada se igra solo - na netu se uvek nađe dobra ekipa makar bili i stranci, a ko hoće da se priključi od naših, kao Karambol recimo, dobrodošao je. Nema nikakvih obaveza.

Naravno. Tako je i najbolje.
 
Ne poznajes razloge a ne poznajes ni problematiku samo vidis tekst i tudj potpis i mislis da mozes da komentarises...

Sam si napisao kroz celu ovu prepisku šta misliš o unlockovima i igri i to je sasvim dovoljno da se izvuče dobar zaključak: kažeš mrziš statistiku i unlockove, plaćaš za rankovani BF2 server čije su glavno obeležje te dve stvari i onda pričaš meni nešto o Battlefieldu 2142, njegovim unlockovima i statistici, a nisi ni probao igru niti ćeš. Pa gde je tu logika i oko čega se uopšte raspravljaš samnom?

Meni je BF2 odlična igra u kompletu sa svim što ona nudi, a BF2142 mi je duplo bolja zbog svih stvari koje sam napisao do sada. Sviđa mi se u kom smeru serijal napreduje, tebi se očigledno ne sviđa ni BF2 sa delom njegovih stvari i šta sad? Uživaj u BFu 2 dok možeš jer ti se nastavci sigurno neće svideti.

Kad malo uznapredujes u igranju pa budes hteo sa nekom ozbiljnom ekipom...

Dovoljno sam ja uznapredovao u svakom BFu koji sam igrao (a igrao sam sve), a igranje u klanu me nikad nije zanimalo, hvala na pozivu. ;)
 
Poslednja izmena:
Glavna prednost rankovanih servera je sto na njemu, za razliku od ne rankovanih servera, radi PunkBuster i kikuje/banuje cheatere, sto se zbog te statistike koja se vodi i racuna na tim serverima pazi kako se igra, pazi se da ne ubijas/ranjavas svoje, doprinosis pobedi svoje ekipe pre nego sebi da nabijas poene. Upravo su "statisticari" prvi i pojurili da predju na novi BF bas zbog 44 cina koja mogu da se osvoje, dog-tags koje sakupljas klanjem protivnika, 1500 kombinacija oruzja i dodataka...

A ti R0B0T0, samim tim sto si rekao da ti je odlicno kada igras solo, time si sve rekao i iskljucio sebe iz bilo kakve ozbiljne rasprave na temu timske igre. Srecno vam bilo u sarenom battlefieldu teletabisa :wave:
 
Poslednja izmena:
@ Punk Buster - radi bez problema i na nerankovanim serverima i njih je još i lakše konfigurisati nego rankovane na kojima mnogo opcija uopšte i ne može da se izmeni. Niste dosledni ni najmanje sa pričom o "statistici" i sa onim što ste platili da imate. Sad se bolje pokrijte ušima i bildujte statistiku :p
 
Poslednja izmena od urednika:
Jos jednom da pitam. Da bi igrao najnoviji Battlefield 2142, jel moram da imam instaliran osnovni, ili mogu samo ovaj novi i da cepam preko neta. U platou ima da se kupi i 3600 dinara je ovaj najnoviji, kao i osnovni.
 
Opet isto pitanje. Stvarno nisi razumeo šta sam rekao gore? :) BF2 i BF2142 su potpuno odvojene igre, ničeg nemaju zajedničkog u tom smislu na koji aludiraš, nijedna od njih nije ekspanzija one druge. Odvojene igre. Različite igre. Nezavisne igre. Valjda sam sada bio dovoljno jasan :) Ako nisam, kupi obe igre za svaki slučaj :d
 
Ma pitam dva puta, jer na kutiji za Battlefield 2142 ne pise nista, a trebalo bi.
Kao kod Warhammera DC, na kutiji lepo pise da ne treba osnovni DOW i WA da bi igrao. :smash:
 
Ma pitam dva puta, jer na kutiji za Battlefield 2142 ne pise nista, a trebalo bi.
Kao kod Warhammera DC, na kutiji lepo pise da ne treba osnovni DOW i WA da bi igrao. :smash:

Kupis BF2142 instaliras ga i igras. Ne treba ti nista drugo.

Komentar vezan za one gore postove....ljudi o cemu vi to uopste? Vec sam ranije negde pisao o tome kako je statistika i sistem rankovanih servera veliko zlo. Vrlo jednostavno...takav sistem je privukao gomilu *****a itd. Sama statistika po sebi apsolutno nista ne znaci tj nije pravo merilo kvaliteta, skila ili cega vec...
Apsolutno podrzavam ono sto SJC radi. Kako sam i sam klanski igrac podrzavam svaki vid organizacije. Toliko samo zaostali kada je e-sport u pitanju da svaki pomak u tom pravcu treba pozdraviti.
Pre nego sto me neko pogresno shvati, ne igram u SJC klanu i uopste retko kada igram na njihovom serveru.
BF2142 nije losa igra. Medjutim svojim sistemom unlockova je vise orjentisana "public" igranju.
Nekome se to svidja nekome ne.
 
@Overkill - igra jeste možda za trunku bliža "public" igranju jer bez nekih unlockova nema svrhe igrati na takmičenjima gde se igra potpuno "čista" igra. Kada se to uzme u obzir, većina takmičarskih pravila koja su važila za BF2 i ranije delove jednostavno postaju besmislena. U tom smislu mi se igra više sviđa jer postoje očigledne razlike u igračima i njihovom arsenalu, baš kao i u MMORPG igrama - ako tamo izabereš da razvijaš patuljka kao ratnika, naravno da nećeš moći da bacaš vilenjačke magije :D U prevodu, ako ovde hoćeš da imaš dobrog medica sa svim dobrim unlockovima, u početku sigurno nećeš biti o bilo kakve veće koristi ako uzmeš da vodiš inženjerca bez bilo čega. Primetio sam da BF serijal ide u tom smeru, tj. da je to tek na nekom početku, i to mi se sviđa. Bilo bi još bolje da su ubacili i osobine svakog vojnika kao što je to urađeno u Hidden & Dangerous 2 gde svaki vojnik ima osobine vezane za nišanjenje (koliko je precizan i koliko brzo se skuplja nišan), broj hit poena, stealth, uspešnost u lečenju i sl. BF sa tim bi meni bio savršena "public" igra. :)
 
Poslednja izmena od urednika:
Cekaj ajd sad to lepo ponovi ... jesi mislio da je klan SJC ovo sto si upravo rekao :trust: ako jesi mislim da ce mi sledeci post zaraditi negativne poene :-devil-:

Uuu, pa ni ja ne volim te plemenske obrede (kao mi smo klan (bolje reci klonj :D), mi smo ovo, mi smo ono, bullshit)... Lone Wolf je meni najbolja solucija ... Ta "Psihologija Mase" je za neke druge, ne za mene :) ...
 
Poslednja izmena:
Da ste vi zivi i zdravi, bez te "psihologije mase" se ne moze ni pobediti ;)
10 lonewolves nemogu nista protiv 5-6 uigranih igraca iz klana.

I ne igra se ovakva igra 2-3 sata da bi se na'vatalo par screenshotova i onda na osnovu toga formiralo misljenje
 
Ja i dalje ne razumem cemu ovolika rasprava.Ukusi se razlikuju,svako igra ono sto zeli i kraj price.
Sto se tice centralizovane statistike uopste ne mislim da je to nesto mnogo lose.Naprotiv,daje izvesnu draz igri.Naravno,pod uslovom da to ne postane primaran motiv za igru.
 
Ja i dalje ne razumem cemu ovolika rasprava.Ukusi se razlikuju,svako igra ono sto zeli i kraj price.
Sto se tice centralizovane statistike uopste ne mislim da je to nesto mnogo lose.Naprotiv,daje izvesnu draz igri.Naravno,pod uslovom da to ne postane primaran motiv za igru.
Upravo tako!
 
Kupio sam igru.
Da li je potrebno samo da skinem ovaj najnoviji patch 1.20 koji je tezak 274 MB, posto postoji 1.10 server i 1.10 PATCH(ova dva da ne skidam)???
 
Skini poslednji patch, znaci 1.20 (267.6MB ako se ne varam). Sa starim patchom ces moci da igras na svega nekoliko servera.
 
Ko igra 2142, neka postuje ovde koji je nick u igri, pa da ga "seachujem".
 
Ljudi potrebna mi je pomoc.
Vec 3 put downloadujem 1.20 patch i puca mi negde na 190 mb.

Ako ima neko da mi sreze danas, donosim disk. Nemogu da se patim vise sa downloadom.
 
Ne ide. **** ga. Probao sam i na drugom kompu, al opet isto. ne znam u cemu je fora. Danas cu da zamolim na poslu admine da skinem.
 
Ko igra 2142, neka postuje ovde koji je nick u igri, pa da ga "seachujem".
Koji je tvoj nick u igri? Učinilo mi se da sam video da si negde napisao, ali sada ne mogu da pronađem...

Inače, za sada imamo ova imena:

R0B0T0
Karambol
 
Koji je tvoj nick u igri? Učinilo mi se da sam video da si negde napisao, ali sada ne mogu da pronađem...

Inače, za sada imamo ova imena:

R0B0T0
Karambol

Nick: testera

Nego imam problem sa 2142 i konekcijom. Nekada hoce da se poveze nekada ne.
Pukne i izbaci mi poruku connection failed i da treba da proverim internet konekciju. Ne znam??? Da ne zajebava SBB. Imam 256/128 na SBBu.
Posle toga nemam nijedan server na listi, i moram skroz da izadjem iz igre i ponovo udjem da bi mi se pojavili serveri. Uradim refresh list, ali dzaba.:mad:
 
Poslednja izmena:
To sa konekcijom se dešava i meni kada biram server koji je skoro pun - u stvari server i jeste skroz pun jer su se neki igrači nakačili dok si ti listao servere. Uradi onaj referesh list to obično sredi sve, a ako ne, pogledaj šta si sve štiklirao u filterima za servere, promeni filtere, pa probaj ponovo.

...

Inače, nabavio sam Northern Strike booster pack i moram da priznam da je odličan! Noćna mapa Liberation of Leipzig je jedna od najlepših vanila BF mapa :) a ostale dve su isto veoma dobre, čak i bolje nego one iz originalne igre. Prilično se razlikuju od moda do moda (conquest, assault lines, Titan) tako da ispada da ima novih 5-6 mapa. Ubacili su i novi mod igranja pod nazivom Assault Lines (valjda sam dobro napisao) u kome se sve igra kao u normalnom conquestu, ali je neprjateljska glavna baza nedostupna za zauzumanje dok se sve ostale zastvice ne zauzmu i održe. Ako neka od njih padne, glavna ne može da se zauzme. Za 600 dinara, odlična investicija ;)

Više informacija na http://www.northernstriketraining.com/
 
Lista BF2142 igrača iz Srbije

Napravio sam listu igrača iz Srbije zaključno sa današnjim datumom, pa evo ako nekome zatreba ;)

 
Iz igre. Samo sam uključio da mi prikaže highscore za na našu zemlju ;)
 
Nazad
Vrh Dno