Šta je novo?

Battlefield 2142

Vlasterx

Čuven
Učlanjen(a)
23.01.2004
Poruke
4,992
Poena
740
Jel igra neko BF2142 online sa ovog foruma? Ako ima još domaćih igrača, javite se ;)
 
Ne igramo " Sminkerice " :d :p
 
To sam i ja mislio dok nisam probao BF2142 i tek sada vidim koliko je igra i bolja i kompleksnija i zanimljivija od BF2. Na BF2 nema šanse posle ovog da se vratim.
 
To sam i ja mislio dok nisam probao BF2142 i tek sada vidim koliko je igra i bolja i kompleksnija i zanimljivija od BF2. Na BF2 nema šanse posle ovog da se vratim.

ajde napravi poredjenje na konkretnim primerima bf2 vs bf2142 posto me zanima sta ti je bolje u novom bf-u.
 
OK, nasumično ću nabacati par primera:

- SF, postapokalipsa i Mech-ovi :) Od Mechwarriora sam čekao neku igru gde možeš da mechovima gaziš i siluješ mrske neprijatelje :D

- mape se daleko brže učitavaju

- mnogo je veća raznovrsnost vojnika iako postoje samo 4 klase (recon, assult, support, engineer) i sada možeš kao u nekom RPGu da napraviš onakvog vojnika kakav tebi najviše odgovara za igranje. Naravno sve zavisi od otključavanja oružja i otključavaš ono što najviše odgovara tebi kao igraču. Kada/ako otključaš sve za jednu klasu, to sve ne možeš i da koristiš u jednom trenutku jer imaš par slotova u koje se ti dodaci stavljaju.
Primer: ako si recon imaš mogućnost da otključaš klejmorke, pa onda dodatnu 4x optiku za snajp, pa stabilizator i tek na kraju neki mega jak snajp. Recon ima unlockove i za C4, kamuflažu, automatsku pušku, šlem sa boljim opcijama za praćenje meta i sl. Ako voliš da igraš kao snajp, u klasu možeš da staviš tu otključanu pušku, klejmorku i stabilizator, a opet možeš i da kombinuješ, pa recimo možeš da staviš snajp, dinamit i klejmorke itd. Sve u svemu, negde sam pročitao da ukupno ima oko 1500 kombinacija kada se u obzir uzmu sve klase sa dodatnim osobinama i SL unlockovima, ali ja nisam sam računao (niti ću, mrzi me) :)

- Mnogo se brže gine nego u BF2.

- Kao poslastica za sve koljače iz FPSova vam je tu spec nagrada - kada zakoljete neprijatelja, ukradete mu lančić sa imenom :)

- Postoje posebni unlockovi koji služe specijalno za Squad leadere (spawn koji može da se postavi bilo gde na mapi, UAV dron koji leti oko SL-a i označava mete, Borbeni dron koji isto tako leti i uništava mete i sl). Sve te dodatne stvari mogu da se koriste samo ako ima određen broj ljudi u squadu i npr. borbenog drona možete da aktivirate tek ako vas je četvoro u squadu. Mobilni spawn je recimo stvar koja je iz ovog BF-a direktno implementirana u Project Reality mod za BF2, a ranije smo mogli da ga vidimo u BF: Vietnam kao onu čuvenu vijetnamsku lopatu. Lopata je dobila GPS i satelitske antene haha :D

- Team play se specijalno nagrađuje i više nema svrhe igrati van odreda jer se mnogo više poena dobija kada se igra timski - ako ispunjavate zadatke koje vam da SL, dobijate poene, ako idete zajedno sa SL u akciju i u njegovom prisustvu ubijate neprijatelje, i vi i on dobijate dodatne poene. Ako SL izvršava naredbe commandera, i on i CO dobijaju poene... Igra vas jednostavno tera da igrate timski i squadovi koji imaju dobre timske igrače veoma brzo pčinju da dominiraju terenom. Sa tim svim dodatnim poenima imate mogućnost da privremeno otključate stvari koje do sada niste. Slična stvar ovome je viđena u Enemy Territory-ju gde se za experience poene dobijaju bolja oružja ;)

- Titan mod je ekstra zabavan i odlična je dopuna klasičnom conquest modu. Titani su ogromne borbene letelice (recimo leteći nosači aviona, ali to nije najbolji opis) i cilj u modu je da se prvo zauzme što više silosa koji lansiraju rakete na titane (klasičan conquest) i kada se uništi štit titanu, potrebno je ukrcati se na njega i dići u vazduh 4 upravljačke konzole koje otvaraju put ka reaktoru i konačnom uništenju letelice. Ko uništi titana, taj je pobedio... ukratko. Ovaj mod otvara mnogo veće mogućnosti za strategiju nego klasična jurnjava za zastavicama.

- moguće je koristiti unlockove iz booster packa koji niste kupili, ali kao privremene (dobijate ih kao nagradu za teamplay). To automatski izbacuje mogućnost da se prave razlike u igračima kao što je to recimo u BF2 - ko nije kupio SF, ne može da otključa G36E npr. Ovde je to moguće na način koji sam naveo.

- Mnogo je bolje odrađena statistika igrača i sada ama baš svemu možete pristupiti iz same igre.

- u igru je integrisan buddy sistem i sada možete da vidite kada neko od vaših ortaka igra na netu i možete da mu se direktno priključite na server iz igre. Takođe možete i da chatujete sa njim iz igre.

- Postoji mnogo više činova, znački, nagrada, ordenja i sl. što super ložački deluje kada ih dobijete u igri, a svi oni donose i dodatne poene. Jeste da mnogo pričam o ovim poenima, ali do sada nisam primetio da neko može da napravi ludačke skorove kao u BF2 sa po 200-300 poena po partiji. Ovde je recimo 40-80 neki prosek za dobre igrače.

- Uskoro bi trebalo da se pojavi mnogo dobar mod u Star Wars fazonu za ovu igru. Video sam screenshotove i sve deluje kao da će to da bude naj mod ikada napravljen za BF :) (opet subjektivno SF zaluđeničko mišljenje)

- u igri se nalazi mapa pod nazivom Beograd :) Iako nema veze sa sadašnjim Beogradom, atmosfera je identično preneta kao da se igra dešava na Novom Beogradu u blokovima za vreme snežne oluje :)

...


Ima još mnogo stvari, ali je jedno definitivno - igra je zaista kvalitetniji naslov od BF2 kada se u obzir uzmu sva tehnička rešenja i "inovacije". To što je igra u SF fazonu je meni definitivni + ali opet onima koji takvu tematiku ne vole, šta da radim... stvar ukusa.
 
Poslednja izmena:
hvala za odgovor.
titan mod delujes stvarno zanimljivo i vidim da je igra dosta raznovrsnija.

hocu sad da probam Project Reality mod za BF2.
ne znam dal ima jos neki vredan paznje za dvojku?
 
Ako može jedno pitanje za one koji igraju 2142. Kakve su mape generalno? Da pojasnim šta me zanima - u BF2 nisam imao ni nameru ni želju da vozikam avione, helikoptere, eventualno ako dođem do tenka to bi bilo to. Međutim, zbog toga sam očigledno bio u podređenoj poziciji na mnogim mapama, tako da sam na kraju završio ulazeći samo u 2-3 mape, uvek iste, loveći baš njih po serverima da se ne bih smarao sa avionima. Pride je na takvoj mapi uvek bilo i više pešadije, jer ne bi 2 ušla u avione, 4 u helikoptere, 5 u tenkove i da ostanu 2-3 pešadinca, već par njih u tenkove, a ostali pešadija i udri.

Dakle, zanima me da li su mape takve da postoji takav balans mehanizacije da ne smaraju vazdušne jedinice i da nema baš izrazito puno vozila u odnosu na broj igrača, ili su takve da teraju što više ljudi u najrazličitija vozila.
 
Pazi...BF serijal se razlikuje od drugih fps igara upravo zbog implementacije tehnike. E sad, to sto su vazdusne jedinice malo dominantnije odnosno jace krastavac...Licno volim upravo tu raznovrsnost koju pruzaju igre BF serijala....cas letim, cas sam u tenku...pa malo giljam peske...
BF2142 jeste pun koje kakvih vozila ali je sve relativno dobro izbalansirano. Od letilica tu su transportni helisi ili sta vec i borbeni hibridi aviona i helisa. Ovi poslednji nisu tako ubitacni kao avioni ili helisi u BF2...tj veoma je lako srusiti ih. Veci problem su na pr. mechovi. To mu dodje kao neko uber vozilo.
Tu je naravno Titan mod ako ti se vise svidja pesadijski orjentisana igra. Naime u samom startu poenta je zauzeti sto vise raketnih silosa i na taj nacin sto pre neutralisati stitove na neprijateljskom Titanu. A onda pocinje ludilo odnosno borba na Titanu...cista pesadija - meso :)
Uglavno probaj...mozda ti se svidi...mene je smorila :D
Sto se BF2 tice ubacili su infantry mod (zvanicni) tako da sada imas gomilu servera bez tehnike.
 
Poslednja izmena:
Dakle, zanima me da li su mape takve da postoji takav balans mehanizacije da ne smaraju vazdušne jedinice i da nema baš izrazito puno vozila u odnosu na broj igrača, ili su takve da teraju što više ljudi u najrazličitija vozila.

I mene i je isto kao i tebe smaralo u BF2 kad počne silovanje sa avionima, helišima i tenkovima, pa sam i sam počeo da igram samo urbane mape sa što manje mehanizacije i po mogućstvu bez vazdušnih jedinica. Infantry mod je došao kao osveženje u BF2, ali je sa njim izgubljena poenta celog serijala - vozila.

Mislim da je u BF2142 postignut do sada najbolji balans u BF serijalu jer više nema prejakih vozila i za svako ima adekvatna kontra mera. Mape su koncipirane tako da ima onih zaista prostranih u kojma se nalazi obilje vozila, ali su one uglavnom za 64 igrača. Na taj broj ljudi dođu po 2-3 tenka, 2-3 APCa, gomila džipova (po jedan Titan, ako se igra taj mod) i po par letećih jednica, što znači da je opet akcenat na pešadiji. Mechovi su retki i na recimo 3 tenka dođe jedan mech... u globalu. Sa druge strane ima i par urbanih mapa gde je broj vozila sveden na minimum i ona uopšte ne smetaju ni najmanje - niko ne može da siluje sa njima kao što se to dešavalo u prethodnim delovima BF-a jer i pešadija može adekvatno da im uzvrati preko raznih EMP bombi, pokretnih mina i sl. oružja, a ima i dosta stacionarnih AT/AA topova.

Jedini problem je u sledećem - ova igra može da se igra samo ako je originalna jer zahteva prijavljivanje na EA pre pokretanja. Možeš da probaš demo, ali je to drastično osakaćena verzija gde ne možeš da vidiš ništa od unlockova i nekih lepih mapa (Beograd, Fall of Berlin i Kamp Gibraltar su jedne od najboljih, uglavnom pešadijskih, mapa).
 
Odlično, zahvaljujem na informacijama. Samo me još jedna stvar zanima - šta je to bilo sa nekim spyware programom koji je morao da se instalira i da li je to otklonjeno novim patchevima. Inače bih i uzeo original, ako bih uzimao, pošto i želim da igram u multiju.
 
Jel moram da imam osnovni BF2 da bih mogao da igram BF2142???
 
Naravno, kao što moraš imati Quake 3 da bi igrao Quake 4.
 
Odlično, zahvaljujem na informacijama. Samo me još jedna stvar zanima - šta je to bilo sa nekim spyware programom koji je morao da se instalira i da li je to otklonjeno novim patchevima. Inače bih i uzeo original, ako bih uzimao, pošto i želim da igram u multiju.

Mislis na ingame reklame tj nacin na koji igra prikuplja informacije o igracu...Samo opusteno...mrzi me sada da objasnjavam kako sve to funkcionise ali dovoljno je reci da nisam video ni jednu reklamu u igri.

Doktore jeste BF2142 radjen na istom enginu koji koristi BF2 ali nije add on za isti. BF2142 je posebna igra.
 
Zbog gneva igrača, sve reklame su potpuno izbačene iz igre tako da spyware-a više nema. :) Bio je skoro neki konkurs gde su tražili od igrača da naprave neke SF plakate da ih stave u igru. Jedino što sam video da podseća na reklamu na tim bilbordima je najava Northern Strike bustera, ali u fazonu "Vozite ruske tenkove preko Evrope" :) a ne "Kupite booster a samo 9.99$"

Druga stvar koju su skapirali da ne treba da rade tako izraženo je da prave ogromne razlike između igrača koji kupe booster i onih koji to ne žele da urade i sada, za razliku od BF2, možeš da koristiš i unlockove iz boostera (ali samo privremeno ako ih kroz dobar teamplay osvojiš).

...

Sve u svemu, mnogo je bolje nego BF2.

Mene možete da nađete kao R0B0T0 (sa nulama) preko budy liste, pa cimnite kad želite da opletemo zajedno ;)
 
Poslednja izmena:
A jel ima neki nezavistan i free server za koji mi ne treba original serijski broj i da li je to moguce uopste ili se on kaci na jedan jedini koji je predefinisan u samoj igri?
 
Ja koliko znam, BF2142 ne možeš ni da pokreneš ukoliko nemaš original, a igranje BF-a na piratskim serverima je zanimljivo koliko i samoubistvo pesnicom ;)
 
Poslednja izmena:
U vezi piratskih servera ili pokretanja igre?

U svakom slučaju nije vredno ni živaca ni truda. Za piratske servere sam objasnio zašto, a čemu i pokrenuti igru kada se igra bez unlockova i eventualno sa botovima. Na taj način može da se okusi samo 10% igre.
 
Poslednja izmena:
Igra moze da se pokrene bez problema nego ne moze da se igra na njihovom serveru bez originalnog serijskog broja. Nema ni veze mozda jednom i uzmem i original pa probam online.
Nego imam jedan problem sa ovom mojom verzijom a to je da u podesavanjima za zvuk ne mogu da stiklimar "X-Fi" zvucnu karticu iako posedujem istu sa najnovijim drajverima. Cudno. I jos jedno pitanje: Kako bi igra radila preko ADSL-a 256/64 paket???? Thx
 
Meni preko ADSL-a 256 radi odlično
 
U vezi piratskih servera ili pokretanja igre?

U svakom slučaju nije vredno ni živaca ni truda. Za piratske servere sam objasnio zašto, a čemu i pokrenuti igru kada se igra bez unlockova i eventualno sa botovima. Na taj način može da se okusi samo 10% igre.

E sad jedan pravi savet, po onom kako si objasnio BF2142 vidi se da " volis " statistiku koja po meni ubija svu draz online igranja ( doduse kod igraca ( vecine ) koji predju 50 K poena ona postane nebitna )
Prava draz igranja je da doguras do nivoa kad ti je svejedno " kojom " pucom igras default ili Unlock, a ako ne mozes da igras bez Unlocka iliti nije zanimljivo onda mislim da igras pogresne igre.
Unlock je draz igre, nije poenta igre, nemoj da se ljutis ne mislim nista licno, ali si toliko nahvalio 2142 protiv bf2 argumenitma statistike.

Mislio sam na " piratske " servere, na njima se moze igrati cak i pristojno, a svi smo igrali ili se nauciili u pocetku. Vremenom covek pogubi zivce ( neki kao mi ) ali i dalje imas masu ljudi koja igra na piratskim. Ne kazem da je dobro samo kazem da se na njima moze dobro cak i odlicno poigrati. Cak je za ove "StatsPadere " najbolje da igraju na piratskim dok ne udju u fazon da bi mogli bolje na " RANK " serverima da kupe statistiku.

p.s. opet moje misljenje, no ljutis ;)
 
Statistika je sporedna stvar koja ne utiče na igru već daje uvid u tvoj učinak i samo ti prikazuje kakav si ti igrač u globalu. Uvek je lepo videti koliko si precizan, koliko si ljudi pobio, kako napreduješ i sl, ali ona nije suština igre, ona je pomoćna alatka. Onaj ko hoće da igra samo zbog nje, bolje da pređe u CESID, pa tamo da uživa u pravim statističkim igrama ;)

Sa druge strane svi koji igraju vanila BF2, a "kao" se gnušaju od statistike i unlockova, redovno posećuju bf2s.com i drže potpise po forumima sa činom i brojem poena koje su osvojili do sada, a čim uđu u igru, onda otvore sva dodatna oružja jer su osnovna u globalu bulja :) Evo vidim i tebi u potpisu "rankovani". Što plaćaš za rankovani kad ti te stvari nisu ni najmanje važne? Slobodno priznaj da ti je draži G36E nego M16 kod medika ili recimo onaj drugi snajp unlock, onaj što ti skine 95% života jednim metkom naspram osnovnih koji skidaju od 40-60%. hahah Ma daj bre.... da se ne lažemo ovde ;)

Pravi hard core BF2 igrači su oni koji igru igraju zbog takmičenja i klanwar-a, e oni igraju na nerankovanim serverima i bez unlockova jer su pravilima prinuđeni na takve stvari.

Ono što meni lično daje draž igri je to da u njoj mogu da uživam određeno vreme (godnu dana recimo) malo po malo kroz novine koje su tu sa svakim novim činom. Ti unlockovi osvežavaju igru i sa svakim, ti kao igrač, imaš mogućnost da isprobaš drugačiji pristup igri i da u početku napraviš onakvog "lika" kakav se tebi najviše sviđa, baš kao u (MMO)RPG igrama. To što je začeto sa BF2 i što je zaista dosta nadograđeno u BF2142 je najbolji do sada spoj FPS-a i RPG-a i drago mi je da BF ide u tom smeru. Očekujem da je BF4 biti biti MMOFPS :) Ako tebi nisu važne te stvari, bez problema možeš da pređeš na COD ili UT jer nećeš primetiti nikakvu razliku u odnosu na BF2, možda će ti se čak i više svideti, a čak i da ne pređeš sada, preći ćeš vremenom jer ti se budući BFovi definitivno neće svideti.

Tvoja zamerka da sam nahvalio BF2142 argumentima "statistike", mislim da nisi shvatio suštinu svega što sam napisao (teamplay poboljšanja i veća kompleksnost igre), a ni nećeš je shvatiti jer nemaš prilike i volje da probaš nešto novo. Meni sa druge strane ne pada na pamet da te ubeđujem.

Što se tiče piratskih servera, na njima nikada ne može da bude dobra igra što se tiče BF2(142). Tamo se indijanci u velikim brojevima ubijaju zbog vozila, spawnrejp nema ko da sankcioniše, admina servera ništa ne sprečava da te kikuje ili banuje bez ikakvog logičnog razloga, ko zna na kakvim mašinama rade i koliko laguju itd. Pronaći teamplay na piratskim serverima je isto što i pronaći (genetski nemodifikovanu) detelinu sa četiri lista. ;) Hvala, ali ne hvala.

p.s. Naravno da se ne ljutim, nemoj ni ti ;)
 
E samo da kazem da sam pre par dana pazario BF2142 i mogu reci da sam odusevljen.Gledao sam sta da uzmem a da mogu da igram na netu,da mi ne dosadi,tj da ne bude jednolicna igrica i upravo je ovaj deo bf-a takav.Mozda serem jer sam kupio tek pre par dana ali za sada je odlicno i pruza maksimalnu zabavu :)
Pozdrav svim igracima,mozda se sretnemo u igru. ;)
Nick vojnika je Karambol.
 
OK, nasumično ću nabacati par primera:

- SF, postapokalipsa i Mech-ovi :) Od Mechwarriora sam čekao neku igru gde možeš da mechovima gaziš i siluješ mrske neprijatelje :D



...


Ima još mnogo stvari, ali je jedno definitivno - igra je zaista kvalitetniji naslov od BF2 kada se u obzir uzmu sva tehnička rešenja i "inovacije". To što je igra u SF fazonu je meni definitivni + ali opet onima koji takvu tematiku ne vole, šta da radim... stvar ukusa.
Upravo to sto kazes,ukusi su razliciti.Ono sto je tebi najveci + je meni najveci -.
 
Evo vidim i tebi u potpisu "rankovani". Što plaćaš za rankovani kad ti te stvari nisu ni najmanje važne? Slobodno priznaj da ti je draži G36E nego M16 kod medika ili recimo onaj drugi snajp unlock, onaj što ti skine 95% života jednim metkom naspram osnovnih koji skidaju od 40-60%. hahah Ma daj bre.... da se ne lažemo ovde

Ovde si se nalupao svetski ,) ne placam za rankovani nego " placamo " sto je veliki problem u nas srba, svi bi da se igramo " FOR FREE ". Ovde mala ekipa pokusava da placanjem servera u Holandiji i angazovanjem sakupi sto vise " nasih " igraca koji mogu " legalno " da odigraju mec i da se druze, sto je velika retkost !!! to " RANK " nije zbog Statistike nego zbog zelje da se okupi sto vise igraca ;)

Da poznajes mene video bi da ja najvise i igram sa " Default " naoruzanjem i da se cesto svadjam i sa poznanicima samo zato sto guraju statistike a zanemaruju tim :smoke:

Ali po tvom komentaru ne vidim razloga da polemisem sa tobom, igraj svoju igracku i sve najlepse u pokusaju da okupis ljude da istu ne bi igrao sam :p
 
E samo da kazem da sam pre par dana pazario BF2142 i mogu reci da sam odusevljen.Gledao sam sta da uzmem a da mogu da igram na netu,da mi ne dosadi,tj da ne bude jednolicna igrica i upravo je ovaj deo bf-a takav.Mozda serem jer sam kupio tek pre par dana ali za sada je odlicno i pruza maksimalnu zabavu :)
Pozdrav svim igracima,mozda se sretnemo u igru. ;)
Nick vojnika je Karambol.

Koliko para? Hocu i ja da ga uzmem u nekom roku...
 
Ali po tvom komentaru ne vidim razloga da polemisem sa tobom, igraj svoju igracku i sve najlepse u pokusaju da okupis ljude da istu ne bi igrao sam :p

Izgleda da si se ipak naljutio hahaha :D

Ja uopšte ne patim od toga da se bavim okupljanjem ljudi da igraju samnom po svaku jer je ova igra odlična i kada se igra solo - na netu se uvek nađe dobra ekipa makar bili i stranci, a ko hoće da se priključi od naših, kao Karambol recimo, dobrodošao je. Nema nikakvih obaveza.

Ovde si se nalupao svetski ne placam za rankovani nego " placamo " sto je veliki problem u nas srba, svi bi da se igramo " FOR FREE ". Ovde mala ekipa pokusava da placanjem servera u Holandiji i angazovanjem sakupi sto vise " nasih " igraca koji mogu " legalno " da odigraju mec i da se druze, sto je velika retkost !!! to " RANK " nije zbog Statistike nego zbog zelje da se okupi sto vise igraca

Ček, hoćeš da kažeš da mi Srbi igramo ilegalno ako se recimo okupimo na nekom nemačkom serveru? :)

Za te stvari koje si ti nabrojao, tebi (vama) uopšte nije potreban rankovan server s obzirom da prezireš (prezirete) statistiku i unlockove. Dovoljan ti je običan legalan i nerankovani server koji je bar duplo jeftiniji. Tamo nemaš ni unlockova ni statistike. A možda voliš da preobraćuješ "statističare": navučeš ih kao Hare Krišna, a onda "no no - unlockovi su za wune" hahah mislim, stvarno.... ;)

p.s. Civil - BF2142 je 3600 dinara u Platou.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno