Šta je novo?

Battlefield 1

ovo sto spominju da ima 4 mape, jel to samo verzija za testiranje ili je to to ???
 
Mislim da nije to sve, i ogranicili su neke stvari zbog open bete...
Tako neke npr igrice koje su u open beta naslovu imaju ogranicenu rezoluciju npr max 720p, ovde su mape, fizika........
 
pa ono koliko je bese battlefront imao mapa bez DLC-a ?5 ?
 
BF4 je imao 11 vanila mapa + 2 dodane poslije. BF3 devet vanila mapa kao i Hardline samo nisam siguran za HL. Ne vidim kako BF1 moze imati 5 dok battlefront nema veze sa ovim.
 
ne prave i ne izdaju battlefront i battlefield razlicite kompanije pa da nigde veza ne postoji u nacinu plasmana proizvoda :|

niti sam napisao da ce ova igra imati 5 mapa

ali npr imas premium servis za Battlefield 3 i 4 i Battlefront ! hoces reci da ne postoji bar bojazan da ce biti manje vanila mapa nego do sada ?
 
Pa ista kompanija pravi i fifu pa kakve veze ima sa BF1 ? Nikakve. Analogija proslih izdanja nema nikakve logike jer je BF4 dobio vise vanila mapa nego BF3 dok je season pass od TITANFALL-a free a PREMIUM BF3 nije, od BF4 takodkjker nije i ako postepeno daju besplatne mape. Ali je zatop BF3 bio nekooliko puta free i bio je za 1$ dok tro BF4 i dalje nije. Suma sumarum, potezi na jednoj igri nemaju veze sa drugom. BF izlazi standardno sa desetak vanila mapa i to je to a ti mozes ocekivati i dvije mape sto se mene tice.

Battlefront je totalno druga licenca i druga prica. To ce biti muženje SW fanbojsa kroz desetak godina koliko traje vlasništvo licence. To brdo go**na nema cak nikakav SP dok je sadrzaj igre i na tih 5-6 mapa bijedan. Ta igra nema nista osim dobre grafike. Sa druge strane BF1 ce imani nekakvu kampanju i ak oje navodno kroz 6 misija. Opet, miješate babe i žabe. BF1 ima dodira sa tom igrom koliiko i sa fifom. Samo engine.
 
^Gde može da se prijavi za to?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Je li to tvoja pozivnica ?
 
Pa ista kompanija pravi i fifu pa kakve veze ima sa BF1 ? Nikakve. Analogija proslih izdanja nema nikakve logike jer je BF4 dobio vise vanila mapa nego BF3 dok je season pass od TITANFALL-a free a PREMIUM BF3 nije, od BF4 takodkjker nije i ako postepeno daju besplatne mape. Ali je zatop BF3 bio nekooliko puta free i bio je za 1$ dok tro BF4 i dalje nije. Suma sumarum, potezi na jednoj igri nemaju veze sa drugom. BF izlazi standardno sa desetak vanila mapa i to je to a ti mozes ocekivati i dvije mape sto se mene tice.

Battlefront je totalno druga licenca i druga prica. To ce biti muženje SW fanbojsa kroz desetak godina koliko traje vlasništvo licence. To brdo go**na nema cak nikakav SP dok je sadrzaj igre i na tih 5-6 mapa bijedan. Ta igra nema nista osim dobre grafike. Sa druge strane BF1 ce imani nekakvu kampanju i ak oje navodno kroz 6 misija. Opet, miješate babe i žabe. BF1 ima dodira sa tom igrom koliiko i sa fifom. Samo engine.

ne pada mi napamet da merim djoku u duzini i besmislenosti postova na benchu, davno sam to prevazisao, samo mi nije jasan taj ton u tvojim postovima

od svih naslova koje izlaze od EA battlefield i battlefront su najslicniji, sa ciljnom grupom koja se preklapa i ogromnom broju, a ako to ne vidis nema razloga da dalje vodimo uopste bilo kakvu diskusiju. Koliko mlacenje prazne slame (titanfall, fifa, free bf3) samo zbog jedne pretpostavke ...
 
Zapravo mnogima koji igraju Battlefield Battlefront se ne svidja jer te 2 igre sem tehnickih karakteristika bas i nemaju nesto zajednicko, sem mozda sirokih mapa i jurcanja za objektivima.
 
Battlefront ima vise slicnosti sa starijim battlefield naslovima i s toga je relevantnije kakve mape ima battlefront nego sve dosadašnje battlefield igre. Logika. http://pokit.org/get/img/9ce03df152a2b993c49aed46cf688878.jpg

Anyhow.. ovo kretanje je arena šuter-type i zanimljivo je da od hiljada testera ove igre, ovu stvar niko ne spominje. Evo gameplay na mislim FOV 90 i ovo je urnebesno:

https://youtu.be/vpXrs7z8crI?t=219

Igra moze biti pozlacena ali ako ovako ostane, preskacem. Ne mogu da vjerujem na koje su rješenje dosli dok doslovno svi koji su igrali ne dovodi to isto u pitanje. Osnovni i glavni problem zadnaj 3 battlefield a je run and gun a oni to digli na slijedeci nivo. Dok je sa druge strane na istu temu bila velika rasprava u vrijeme BF4 gdje su na kraju morali kretanje vratili na nivo BF3. A sjecanja radi, BF4 je izasao sa kretanjem koje je imalo ubrzanje kao u BC2.

Sa druge strane na ovu diskusiju je komjuniti uvrjedjen i vec brani igru i ako video prozivaju da je ubrzan... kakvi pajseri jbt.

"That video looks like it's been sped up compared to all the other vids I've seen."
 
Poslednja izmena:
Zapravo mnogima koji igraju Battlefield Battlefront se ne svidja jer te 2 igre sem tehnickih karakteristika bas i nemaju nesto zajednicko, sem mozda sirokih mapa i jurcanja za objektivima.

samo pretpostavljam kako bi finanijski savetnici EA korporacije mogli da pozicioniraju proizvod :| ma nebitno :)
 
[YOUTUBE]sI_gyAE3TVU[/YOUTUBE]

1:34
 
http://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php?yyyy=2016&mm=07&nav_id=1151794

Battlefield 1 alpha test ima sakrivene podatke o igri

Određen broj srećnika već sada ima priliku da igra Battlefield 1. Electronic Arts je organizovao zatvoreni alpha test za jako malu grupu odabranih igrača, međutim to je otvorilo vrata data miningu kroz fajlove igre i saznali smo neke zanimljivosti o BF1.
Izvor: klanrur.rs utorak, 5.07.2016. | 20:40

Kampanja će imati sedam poglavlja, prolog i epilog, odnosno ukupno 20 misija. Jedna od finalnih misija će biti na Galipolju. Neki od ključnih likova su Pritchard, Mcmanus, Finch, Townsend, i Edwards, ali koja je njihova uloga – trenutno nije moguće saznati.

Što se tiče multiplayer strane, igra će imati sedam modova među kojima su noviteti Breakthrough i Possession. Poznato je da će biti deset mapa:

MP_Amiens
MP_Chateau
MP_Desert
MP_FaoFortress
MP_Forest
MP_Argonne
MP_ItalianCoast
MP_MountainFort
MP_Scar
MP_Suez

Još mnogo detalja možete pročitati na ovom linku https://www.reddit.com/r/battlefield_one/comments/4qu1pm/maxi_leak_by_the_big_lobix300/. Battlefield 1 je najavljen za 21. oktobar, a tokom leta će biti moguće isprobati beta verziju igre.
 


Ne vidim da je i low nesto los. Naravno vidi se nedostatak senki i ambient oclusion il koji je vec to efekat koji utice na boje generalno, ali po "klipu" sasvim ok. Samo se nadam da ce generalno optimizacija da se odrazi i u performansama, ne samo po vizuelnom izgledu. Primera radi, Black Ops 3 kampanja. Jedino Ultra pravi razliku dok ostalo manje vise jedva. Performanse svuda katastrofa (po izlasku barem ne znam sada kako je). Samo se to nadam. Deluje lepo.
 
Ne vidim da je i low nesto los. Naravno vidi se nedostatak senki i ambient oclusion il koji je vec to efekat koji utice na boje generalno, ali po "klipu" sasvim ok. Samo se nadam da ce generalno optimizacija da se odrazi i u performansama, ne samo po vizuelnom izgledu. Primera radi, Black Ops 3 kampanja. Jedino Ultra pravi razliku dok ostalo manje vise jedva. Performanse svuda katastrofa (po izlasku barem ne znam sada kako je). Samo se to nadam. Deluje lepo.

Ne znam da li si probao Battlefront ali to bi otprilike bila optimizacija koja treba da se ocekuje od ovog naslova, a inace i vidi se na ovoj video analizi. Klizece to sve kako treba a poredjenje sa BO3 nema bas i nekog smisla jer je engine daleko ispeglaniji i bolji, dok je tamo samo Ultra texture opcija ubijala performanse jer moze da cepa i preko 8GB VRAM-a...

Inace main theme:



Ja sam i dalje bas zagrejan za single player a imam neki osecaj da EA kao i onomad Bethesda u slucaju Doom-a ne zeli to da promovise kako treba, pa samim tim trailere i sve to forsiraju ne sebi svojstven nacin. Mislim opet ne mora da znaci ali nadam se da je tako.
 
Nema tu O od optimizacije, nego je streaming tekstura gori od TW3. Vidi se odlično na ovom videu: https://www.youtube.com/watch?v=FcG3zKSj5ws
Nestaju čitavi zidovi, detalji sa mape, vegetacija celokupna...
I molim vas nikakve bajke o closed alpha.
 
Jel si ti nekad cuo za LOD? :D To SVAKA igra ima i negde je manje, negde vise izrazeno u zavisnosti sta gledas i kolicine detalja. Za detaljnije objasnjenje kao i analizu postavki molim te pogledaj gornji klip od DF-a i ovaj review: http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2016-hands-on-with-battlefield-1-on-pc

Naravno da ce u daljini da nestaju neki objekti to je uvek ocekivano, nije ovo ARMA da mozes da odsrafis view distance beskonacno i da gledas i high end CPU iz 202x godine kako se muci sa njim :p
 
Deluje skroz ok, gledao sam jedno 5 sati sinoc stream posto je NDA skinut. Nisam video ni jedan bug za to vreme a i generalno teksture/grafika je skroz okej.
 
joj boze ko jos gleda meni dajte nam betu :D:D:D
 
Dobro izgleda multithreading uzevsi u obzir da je pod DX11, sto znaci da bi sa DX12 trebalo da bude jos malcice bolje:



U svakom slucaju odlicne performanse i optimizacija.
 
super ovo radi na 1440p sa 970gtx svaka cast :D
 
Nazad
Vrh Dno