Šta je novo?

Baterijska lampa i baterije

48g obe?
Nešto su muljali...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Po 48g obe, ne zajedno, po jednu sam merio, sve imaju po 48g....:)
 
Pa to i kazem svaka po 48g a definitivno bi trebale biti razlicitog kapaciteta.
Znaci ili moraju imati isti kapacitet ili su ih nekako precizno u gram otezali
 
Aha, ja skontao da mislis zajedno 48g... Pa otkud znam, testiracu ih sve 4 ponovo...
Nego, naleteo sam na feedback ovih baterija samo od drugog prodavca, gde jedan kupac kaze da ne mogu da se koriste u Convoy C8, jer su vece od "standardnih". Znam da su zasticene malo duze, ali kod njega je problem sirina, evo imam i jednu nezasticenu bateriju, pa nije ni 1mm uza od ove liitokala. A, ja planirao da uzmem C8 , pa sad nisam siguran, da li stvarno C8 imaju problem zbog mesta sa zasticenim baterijama?
Evo i screenshot:
 

Prilozi

  • Screenshot (277).png
    Screenshot (277).png
    438.9 KB · Pregleda: 105
  • Screenshot (278).png
    Screenshot (278).png
    433.6 KB · Pregleda: 93
Nezaštićena baterija ima jedan omot.
Zaštićena baterija ima dva omota + žicu (pljosnatu) koja ide od pozitivne ka negativnoj strani (zaštiti) tako da su "dosta" deblje.
 
Da, znam to, ali bar kod mene je ta razlika mala...:zgran::trust: Mozda je ova Samsung sira nego standardne, nezasticene... I zbog toga sam se zacudio da toliko mala razlika moze da bude problem kod Convoy C8.
Nemam subler, al' imam lego:D Cak sam pljosnatu zicu stavio uz kockicu, jer je u tom delu zasticena baterija najsira...
 

Prilozi

  • nezast.jpg
    nezast.jpg
    641.9 KB · Pregleda: 107
  • zast.jpg
    zast.jpg
    696.6 KB · Pregleda: 106
Ja sam originalnu zasticenu NCR bez problema ubacivao u telo Convoy C8 sa XML2 diodom (kupljena u jesen 2016). E sad moguce je i da naprave skart seriju ili da ove nove verzije sa XPL diodom imaju nove mere.
 
Imam novu sa XPL, ali nemam zaštićene.
 
Stigao mi je C8 ali nemam bateriju :( Može pomoć, gde u Beogradu kupiti a da nije neki krš?
Ako mi niko ne odgovori, eto me Ivane kod tebe

Sent from...
 
Inhalika (eliquid) imaju kavlitetne original baterije, doduse bez PCB zastite. Ali ako lampa ima svoju zastitu onda ti i ne treba baterija da ima zastitu. :)
 
Ova moja originalna zasticena NCR pokazuje 18.8 mm maksimalni precnik na mestu "bajpasa".
 
Ova moja originalna zasticena NCR pokazuje 18.8 mm maksimalni precnik na mestu "bajpasa".

Pa, tako i ove liitokala imaju, malo manje od 19mm, nemam cime precizno da izmerim...:) Znaci u C8 sa XML2 ulaze sigurno...:)

Evo, sinoc opet uradio test, punjene sa 1A, a punjac automatski praznio sa 500mA:
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    348.6 KB · Pregleda: 85
  • 2.jpg
    2.jpg
    306.9 KB · Pregleda: 88
Nije sve samo u mAh, ima nešto i u max konstantnom opterećenju koje baterija podržava.
Kod većih potrošača može se desiti da baterija koja ima max konstantno opterećenje od 20A a kapacitet od 3000mAh da bolje performanse i duži runtime od baterije koja je 3500mAh ali samo 6A konstantno...
 
^ znači samo Sony VTC6 3000 mAh :)
 
To je važno za jače potrošače, za većinu lampi 6 ampera je više nego dovoljno.
C8 lampe su uglavnom 10w, a baterija 6a x 3,6v= 21,6w
 
Koliko često vi koristite te svtlosne lampe?

Ja imam dva komada i baterije od 2400 (bar piše na njima) i baterije sam napunio pre 6 godina!!! i nijednom više a one i dalje svetle ko lude? Zato me interesuje koliko vama treba vremena da ispraznite te od 3400mah [emoji41] tj ako ih ne koristite kao svetlosni mač za šta ih koristite [emoji39]

Sent from my MI 5s using Tapatalk
d35eab808508a362bf4272f9d2567d3e.jpg
 
Stigla mi je Convoy C8 1*Cree XM-L2 T6-4C 2-Group 3/5-Mode 803.2LM 4500K LED Flashlight (C8 T6-4C 2100mA 2-Group 3/5-Mode, Textured/OP) naručena sa fasttech sajta za vreme Kineske nove godine, carina mi ništa nije naplatila, isporuka preko Singapurske pošte. Naručio sam sa ft sajta jer sam tamo mogao da napravim izbor po želji (temperatura svetlosti, tekstura orange peel i jačina 2100mA). Oduševljen sam kvalitetom izrade kao i jačinom svetla iako nisam uzeo najsvetliju lampu. Hvala na preporuci.

Convoy S2 poslat u isto vreme je i dalje na putu. Javljam utiske kad stigne.
 
Inhalika (eliquid) imaju kavlitetne original baterije, doduse bez PCB zastite. Ali ako lampa ima svoju zastitu onda ti i ne treba baterija da ima zastitu. :)
Što nisi pisao ranije za njih. Ok cene, povoljnije nego kod mene u kraju. Mada sam se nameračio da naučim sa Amazona Sony vtc6.
 
Baterije stigle juce, evo slika i sve se vidi na njima, kapacitet im je manji nego na "istim" baterijama koje sam kupio prosle godine, razlicita im je voltaza i otpor, pa ko se razume u ovu tematiku neka prokomentarise (@Sirius9 :)) Na poslednjoj slici je par starih i par novih posle testa.
Sad kad imam baterija, treba da kupim i neke lampe:D
Ja imam najobicniju Ultrafire sa XM L2 diodom, bar tako pise... Uzeo bih verovatno Convoy S2+ i S8, da li da uzimam sa XML2 ili XPL HI diodama? Citao sam da se ove sa jacim diodama veoma brzo greju na najjacem modu i da ih je gotovo nemoguce drzati(konkretno S2+). Ili mozda uzeti Zanflare F1, u dilemi sam...:D
Jel može link do baterija?
 
Hvala. Jel možeš samo još da daš dužinu baterije, prečnik se vidi na slici da je 1,9cm?
 
18650 = 18 mm prečnik, 65 mm dužina.
zaštićene mogu da idu do 19 mm prečnik i 70 mm dužina čak i maaalo preko ako su baš baš otišli preko specifikacije.
U suštini što bliže originalnoj 1865 specifikaciji to bolje.
 
Nazad
Vrh Dno