Šta je novo?

Baterije na laptopovima... i sve o tome

Koji je najbolji program ili način za proveru istrošenosti baterije na laptopu?
 
Nesto osnovno:

cmd

powercfg /batteryreport
1704729247572.png
1704729276234.png
 
Da li neko ima ideju zbog cega mi baterija na punjacu stalno stoji na 30%?

HP Omen 17,baterija je kineska,stara oko godinu ipo dana,bez punjaca drzala najvise sat ipo....do sada je bar 80% vremena laptop radio na punjacu (podeseno u biosu da se puni do 79%) i tako je bilo svih godinu ipo dana,kad odjednom juce vidim da puni samo do 30% i tako stoji na 30% (nisam nista drugo menjao u power setingsu laptopa)....da li to znaci da je kljoknula ili sta joj je?

Screenshot 2024-01-09 162428.png
 
jedino mi pada na pamet da su crkle neke celije ? pa kontroler vidi 30% kapaciteta popunjeno, probaj sa kalibracijom ako imas tu opciju
 
poz..

A koji program (freeware) moze da prati „duzinu rada“ laptopa na bateriji, uz neki adekvatan grafički ili tabelaran prikaz.

Npr. napunili smo bateriju na 100% i nakon toga je koristili 2h:25min. Nivo napunjenosti baterije je opao na 38%.
Zatim smo opet stavili bateriju na punjenje i napunili do 92%. Korišnjem laptopa baterija se ispraznila na nivo 15%, za vreme upotrebe od 4h:22min.

E sad, koji program najelegantije (i najtačnije) prati taj vremenski period korišnjenje laptopa, ali samo kada radi na bateriji.
Npr, kao u prethodnom primeru 2h:25min (sa 100% na 38%); 4h:22min (sa 92% na 15%) ?
 
Zna li neko gde ima baterija za Medion Akoya S14406 a da isporucuju za Srbiju? Na ali epxress ne isporcucuju za Srbiju a na google sam nalazao sajtove koji isporucuju za Hrvatsku a ne za Srbiju.
 
To su maks. retke stvari (Medion laptopovi, svi su uvoz spolja u upitnom stanju) u Srbiji i nije nemoguće da će te koštati glad 8000-12000 dinara posebno ako ima više od 45Wh.

Inače, svi Medion laptopovi su oem rebrand. Nekada furali kopije Acera, pa Clevo, sada ko zna šta guraju... Možeš tako nešto probati, gledati za drugi neki laptop baterije, pa ako izleti - to je to. Svaki put kad sam radio Medion laptop, uvek je nešto drugačije bilo i nikad nisi mogao naći deo kako treba, nego uvek neki kombo praviš da se završi.

1:1 Medion bateriju naći u Srbiji, koja ti odgovara... ne verujem da ćeš uspeti.
 
baterija za ruter 22 dolara narucena jula prosle godine vec se nadula zato sto je ruter non stop ukljucen, ovo je vec druga koja se naduvava na isti nacin posle godinu dana

ocigledno ruter je lose napravljen da ne otkaci bateriju dok je na punjacu pa se naduvavaju, inace kapacitet je i dalje ok, samo kontakti ne mogu da nalegnu jer je naduvena

ne znam moze li da je otvorim pa sam zamenim li-po celije koje onda mogu da stanu u kuciste, a elektronika da ostane, da li ce ruter to da prepozna?

a da vadim bateriju i vracam u ruter svaki dan je krajnje neprakticno, razvalice se kuciste nakon 2 meseca
 
Pozdrav ljudi, jel postoji sansa da sam sjebao bateriju na laptopu jer sam je punio preko smart uticnice sa aliexpressa? Jer do sad koliko pamtim baterija se punila oko 2 ipo h, sad kad ukljucim pisem preko 4h charging time, i naprimer napuni do 50% ja iskljucim, on odjednom padne na 0 i samo se iskljuci
 
Za to ne moze uticnica da bude kriva.
 
Ne znam rekoh da nije zeznulo tu nesto sa naponom i snagom pa da se nesto sprzilo,a od tad se to desava pre toga nije
 
Imam pitanje u vezi sa netbook baterijom(11,1V; 4400mAh). Radi se o tome da je baterija potpuno izgubila kapacitet i da se netbook
isključi cim se isključi punjač. Kada sam otvorio bateriju našao sam tri bloka vezana serijski od po dve baterije vezane paralelno.
Jedan blok ima napon od oko 2.2 volta, ostala dva su na oko 3,06-3,08V. Kako mi ne treba veliki kapacitet baterije, dovoljno mi je da ima bar nešto struje, čisto da se ne isključi istog trenutka kad se isključi punjač, ideja mi je da izvadim polovinu baterija. Izvadio bih baterije označene sa 3,5,6, a bateriju 1 bih pomerio na mesto sadašnje baterije br.6. Na kraju bi ostale tri baterije vezane serijski.
Da li bi bilo problema sa punjenjem, da li bi struja punjenja bila previsoka za ostale tri baterije?
acer aspire one battery.jpg
 
Mislim da trebas da zamenis sve baterije.Cak i ove sa naponom 3,08v su slabe.
 
Mislim da je to zbog toga jer baterija nije duže vreme punjena, ali slažem se da sigurno nije loše ako se sve baterije zamene.
A šta je sa situacijom za koju sam pitao, kada se ostave samo tri baterije?
 
Jedna neispravna crpi energiju od ispravnih.Izgleda da tebi treba da radi na punjacu,i da zadrzi napajanje par minuta,kao UPS.Mozda i uspe.
 
Moze to da se izvadi ali koliko sam shvatio iz teksta ne zna se ni da li punjenje uopste radi.
Problem moze da bude i do toga.
 
Ugasi power saver i prebaci na high perfomance u Windows Mobility center u Control panel ako neces to da se desava
 
kako je sa thinkpadovima koji imaju dve baterije od kojih je jedna ugradjena, kako se ona menja kad propadne, jel to veci problem? nije li zalemljena?
 
Pokusao sam ali nije to, na high perfomance je
Sta mislis da li hi trebao reklamirati dok imam garanciju?
Ne mora da znači. Možda ti je uključeno neko osvežavanje ekrana pa resetuje prikaz u tom momentu uključenje/isključenje. Mneja grafiku ako imaš neintegrisanu itd...
Nemam pojma koji ti je asus u pitanju a win 11 ne koristim (valjda je taj kod tebe).
Pročitaj malo uputstvo i pogledaj podešavanja za grafiku. Guglaj malo, ovako je malo i napamet. Meni je to npr. radila automatski neka aplikacija na android box-u u zavisnosti od puštenog signala (filma, FPS je uglavnom bio u pitanju), resetuje tv pošto je update povukao da aplikacija diktira prikaz i tv se u tom trenutku resetuje na novu postavku prikaza.
 
Nazad
Vrh Dno