Šta je novo?

B450 ploče [ASRock, Asus, Biostar, Gigabyte, MSI]

Po meni AsRock B450 GAMING K4. Ruzna mi je A Pro. Giga nema bog zna kakve b450 ploce
 
Molim za odgovor i pomoć pre nekoliko meseci sam sklopio konfiguraciju MB je Gigabyte Aorus B450 M. Pre montiranja procesora urađen je update Biosa na verziju f42a, moje pitanje se odnosi da li treba da radim update Biosa na poslednju verziju? Pre poslednje verzije f50 postoji i f42g pa sam u rebusu da li da prvo uradim update Biosa na tu verziju f42g pa tek onda na verziju f50.

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока
 
Ja sam na f50, jer sam uzeo plocu od lika koji je vozio 3600 na njoj. Sve super i na stock a i oc, xmp na 2933.

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Poštuj redosled koji je proizvođač postavio.
Ako je u uputstvu na sajtu naznačeno da mora da se najpre uflešuje jedna ili više verzija, pa tek onda poslednja koja donosi podršku za 3xxx seriju, uradi tako. Ako nije naznačeno, ili je već pređen taj korak, onda možeš i da preskočiš.
 
Poslednja izmena:
Zbunjuje me to što na sajtu proizvođača nema moje verzije f42a ali ima druga f42g ima starija verzija pre f42g i novija f50. Jasno mi je da mora da se poštuje redosled ali kako da znam da li treba da instaliram prvo verziju f42g pa onda poslednju f50?

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока
 
To znači da je u pitanju produkcijski BIOS - ploča je izašla iz fabrike sa njim.
Možeš direktno da ideš na F50, smena generacija je obavljena sa prelaskom sa serije biosa F3x na F4x.
 
Ploču sam kupio kod nas stim da sam tražio tu gde sam je uzeo da mi urade i update Biosa s obzirom na moj procesor ryzen 7 3700x... Hvala na odgovoru to mi je bilo važno da znam da li mogu da ubacim tu poslednju verziju

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока
 
Jel moze preporuka za maticnu plocu. Znam da je najbolje uzeti Tomahawk max ali da li mogu da prodjem jeftinije buduci da se komp nece koristiti za o/c? Namena kompa je cist gaming. Da bude uparena ploca sa Ryzen 3600 i nekom memorijom 3000+ koju preporucujete?
 
Najjeftinija koja ti se dopada i podržava željeno.
Edit: i sa dužom garancijom.
 
Poslednja izmena:
pitanje za vlasnike ovog chipseta: imate li problema sa usb portovima? ja muku mučim sa njima, nekad skoro ništa ne prepozna pa moram reinstalacije chipset drivera, nekad vraćanje win update-a, ne prepoznaje usb 2.0 fleške, stari wifi stick pogrešno prepoznaje (pogodi pravi drajver jednom u 50 puta), zvučna kartica mi ispravno radi samo na jednom portu, power loss-ovi na externim hdd pa rekonekcije itd itd. uspeo sam da ih manje više utegnem metodom "sad radi okej, ne diraj ništa" ali i dalje nije savršeno
 
Gigabyte B450 Aorus M radi super, mozda je do specificne ploce koju koristis problem
 
msi b450m-a pro max, 60ak evra, ima samo 2 RAM slota ali super memory support, bez problema rade out of box RAM-ovi na 3600-3800 sa 3rd gen-om da se upari fino sa FCLK-om, sad zavisi koj proc uzimaš, ali ovo je best buy ploča, malo skuplje imaš asrock b450m pro4(-f), ali to možda ubodeš sa starijim BIOS-om da nema support odmah za 3rd gen
 
pitanje za vlasnike ovog chipseta: imate li problema sa usb portovima? ja muku mučim sa njima, nekad skoro ništa ne prepozna pa moram reinstalacije chipset drivera, nekad vraćanje win update-a, ne prepoznaje usb 2.0 fleške, stari wifi stick pogrešno prepoznaje (pogodi pravi drajver jednom u 50 puta), zvučna kartica mi ispravno radi samo na jednom portu, power loss-ovi na externim hdd pa rekonekcije itd itd. uspeo sam da ih manje više utegnem metodom "sad radi okej, ne diraj ništa" ali i dalje nije savršeno



Ppp. Da čuknem :)

Ja imam na tomahawk max b450icu i sledeće:

2usb corsair k70 i passtrough za miš wifi adapter
1 usb hub na monitoru koji tera 1 wifi i 1 web kameru
Usb c port sa kablom
1 usb port koji gura transcend usb 3.0 hub s svojim napajanjem
Taj hub ima čini mi se 5 usb portova i svi su puni
1 je za usb lampu 2 za usb hdd (data+power) i 1 za sata docking bay (front portove koristim kao hub portove za fleške)
I još 4 uredjaja koja sad ne mogu da se setim na ploču što su zakačeni :)
Front usb je za BT i jedan za DAC povremeno.

Ta razliku od asrock intel ploče ova radi bez problema :)
 
na kom si biosu? da odagnam i tu sumnju:)
 
Nakon što uradim update Biosa da li bih morao ponovo setovati Bios ili ostaje sačuvan od pre. Tipa brzina ram memorije da ostane na 3200 i da USB nakon što se ugasi komp ne bude "živ" govorim o Gigabyte Aorus B450 M ploči.

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока
 
Ne ostaju podešavanja, moraćeš ponovo da ih šteluješ.

Ako bios dozvoljava, a većina dozvoljava, sačuvaj setovanja na usb (flešku) i učitaj ih po instaliranju novog biosa.
 
Uspešno sam updateovao Bios sve je prošlo okej, podesio sve i to je to. S obzirom na to da sam prvi put radio updates dobro sam prošao ali nisam trebao da se brinem jer je sam postupak jako jednostavan i vizuelno pojednostavljen.

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока
 
Zdravo ljudi, treba mi preporuka, dvoumim se oko 2 maticne sa ARGB konektorima, AsRock Steel Legend i GB Aorus Pro, znate vec da obe mogu da se nadju za oko 100e.

Imam masinu iz profila, ova maticna ce ici kod devojke u PC kad se sklopi, samo kada sam je uzimao nisam bio upucen previse u (A)RGB razliku, a ova ima samo jedan 4pin konektor.

Posle par dana pretrazivanja suzio sam izbor na ove 2 gore, i naginjem ka AsRock-u, pa me zanimaju iskustva / preporuke, ako neko od vas ime ove dve ploce.

Ne zanima me overclock, cpu radi na 3.4/3.7 normalno, samo ram pojacavam na 3000mhz preko xmp. Ostale komponente su iste kao u profilu.

Hvala

EDIT: Ili da cekam B550, ako ce cene da budu slicne kao za B450?
 
Poslednja izmena:
uzmi Asrock B450 Pro4, bolja i jeftinija od Steel Legend, mada ako nećeš OC iste performanse dobijaš sa obe, Aorus B450 nikako, većina ljudi ima problema sa njima, od toga da mom drugaru ne radi RAM sa QVL-a, na tested brzini neće ni boot, preko toga da ne radi USB kontrola smart napajanja, do toga da su nekima ploče ubijale druge komponente, ako ti se baš sviđa izgled Steel Legend idi na to, ali i Pro4 ima ARGB header + Gigabyte koriste proprietary ARGB, nije isti kao Asus/ASRock/MSI što koriste pa treba specijalni spliter, znam da Cooler Master oni imaju, ali je spliter 15e...
 
Hvala ti na preporuci, pogledacu i Pro4 malo detaljnije :)
 
Imam Aorus B450 M ploču i fala bogu sve radi okej. Šta više mislim da su Gigabyte ploče dobre i preporučio bih ljudima.

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Isto tako, topliji vrm uz oc, ostalo sve super.

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
"AMD Confirms Ryzen 4000 ‘Zen 3’ Desktop CPU Compatibility With X570 & B550 Motherboards – No Plans To Support X470, B450, X370 Chipsets"
Guru3D
 
Pa dobro...3000 serija će da pojeftini a sasvim je dovoljna do novog socketa i arhitekture...B450 još nije za bacanje.
 
Nista jos nije definitivno, a i prilicno sam siguran da ce biti puno neoficijelnih bios-a, ako AMD bude izricit u zabrsni prema partnerima.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Može li se očekivati pad cena B450 ploča (ako AMD istraje u tome da im uskrati podršku za Zen 3)?
 
Eventualno 10% i to kad B550 bude u punom jeku.

Pre će ih povući nego sebi praviti medveđu uslugu.
 
Nazad
Vrh Dno