Šta je novo?

aXeRam ili HyperX @1066?

B0r1s

Slavan
Učlanjen(a)
19.10.2007
Poruke
11
Poena
304
Znaci, dvoumim se izmedju ove dvije memorije:
KINGSTON HYPERX 2GB DDR2 1066MHz (2x1GB) KHX8500D2K2/2G
ili
Transcend aXeRam DDR2 2GB(2x1GB) PC1066+/CL5, Overclocking Memory (TX1066QLJ-2GK)
Na transcendu bi trebalo da su Micron D9 cipovi, a za Kingston ne znam. Cijene su im skoro iste (oko 80e). Nekako mi ovaj transcend djeluje primamljivije, a i raspolozeniji za OC, ali bih volio da cujem vase misljenje i iskustva. Ostatak konfe je e8200, x38-dq6, Antec Nine Hundred, Corsair 520w...
 
Ja bih te samo podsetio da pre ove dileme dooobro proveris sta ti ploca nudi pa onda da biras,ako to vec nisi uradio...odnos memorija koje mogu na novim plocama da rade na 1066 je trenutno 50-50...pola moze pola ne moze pa zato ti proveri za koje memorije proizvodjac tvoje ploce tvrdi da radi na 1066...

Bratu preko puta je upravo juce stigao phenom 9500 i gigabyte ma 770 ds3 kao i kingston xyperh 2x1GB na 1066...i naravno da memoriju ploca vidi kao ddr2 800 jer nije u spisku proverenih memorija...sada je u milosti eurolinka da li ce mu zamenuti a pljunuo decko 1000EU...

Ogradjujem se samo da ne znam da li je takva situacija i kod intela a za AMD je bas takva...mislim da na gigabyte sajtu nema vise od 6 memorija 1066 koje se preporucuju sto je,priznaces,malo...
 
Ja imam tog kingstona, HyperX 2x1Gb kit 1066, na njemu su solidne elpide ali nece preko 1150. Ako su ti to cene onda axeram samo ako pored bar koda stoji N (micron chip). Ja sam moje platio 5000din i u tom slucaju mislim da su bolja kupovina.. ali ako nemozes naci za te pare.. onda Axeram... pozz

Edit:

@yugo, pisali smo u isto vreme... ali u svakom slucaju gotovo svaki bios ce ih citati kao 800Mhz zato moras sam u biosu staviti ih na 1066 i latencije prepraviti sa 5.5.5.18 kako ih sam bios stavio, na 5.5.5.15. Tada ce raditi bez problema i to nije greska vec bios na toj ploci je takav kakav je.

Pozz
 
Poslednja izmena:
svaka axeram na 1066Mhz je sa micron chipovima
 

Prilozi

  • 13032008777.jpg
    13032008777.jpg
    190 KB · Pregleda: 196
Tachno, 1066+ i 1200+ obe idu samo sa D9GMH mikronima.
 
a gde se moze uzeti taj transcend i koliko je?

neko reche da ih uzeo za 5000din... gde?
 
Poslednja izmena:
Vidi na pcberzi neko ih na NBg nudi za 6.200 parc i u jednoj firmi u Durmitorskoj (nema ponudu na pcberza) za 6.765 din.
Kolika je garancija na te Transcende?
 
dozivotna. ja sam ih platio 6630 din
 
Uzmi axe ram kao sto sam ti vec rekao ali mora da bude slovo N ispred bar koda i miran si :wave:
 
@Fidel
Ovo je ubjedljivo najbolji odgovor koji sam do sada procitao.
Covjek ni slovo nije otkucao a sve je rekao. ;)
 
Otkucao je par slova...ono post#... ;)

Nego illidan, sklapas ti paklenu masinu polako al sigurno, vidim ja :wave:
 
Kingston HyperX 1066 i 1200 su Micron D9GKX cipove
Transcend aXeRAM 1066 i 1200 si Micron D9GMH cipovi
...
 
@garson
HyperX SLI-Ready 1066 ima i sa ProMOS, tako da je moguce.
Ali po defaultu bi trebalo da idu GKX, ranije su uvek bili GKX.

@Proday
Meni recimo na BLITZ Formuli ni jedan HyperX sa GKX cipovima ne radi kako treba (probao sam 1066 i 1200), dok mi matori Crucial sa GMH-om radi odlicno.
GKX bi trebalo da se bolje klokuje, ali mislim da je GMH mnogo kompatibilniji cip.
Na kraju opet se sve svede na ono oba su tu negde :D
 
@garson
HyperX SLI-Ready 1066 ima i sa ProMOS, tako da je moguce.
Ali po defaultu bi trebalo da idu GKX, ranije su uvek bili GKX.

@Proday
Meni recimo na BLITZ Formuli ni jedan HyperX sa GKX cipovima ne radi kako treba (probao sam 1066 i 1200), dok mi matori Crucial sa GMH-om radi odlicno.
GKX bi trebalo da se bolje klokuje, ali mislim da je GMH mnogo kompatibilniji cip.
Na kraju opet se sve svede na ono oba su tu negde :D
Nisam mislio na SLI Ready verziju, vec na ovu, sa oznakom GR, stara je imala oznaku G.
20-134-586-04.jpg


Mislim da sada niko ne moze da tvrdi da neka memorija dolazi sa npr. GKX ili cak GMH, evo cak na nove Ballistixe sad ide neka nova verzija Microna (70nm), pa su moduli od 1GB single sided, stari sa GMH i GKX su bili double sided.

Takodje mislim da se GMH bolje klokuje na CL5 dok bi GKX trebalo da je bolji sa CL4.
 
Poslednja izmena:
Ali po defaultu bi trebalo da idu GKX, ranije su uvek bili GKX.

E pa ranije su i KingMAX 533 bili sa Micron-ima... moja baba je nekada u prošlosti bila devojka...
Kingston, Geil, OCZ, Muskin su poznati po tome da izbace neki model sa Micron-imja, nahvale ih svi živi sajtovi i magazini i onda prešu na PSC, Elpide...
 
Poslednja izmena:
E pa ranije su i KingMAX 533 bili sa Micron-ima... moja baba je nekada u prošlosti bila devojka...
Kingston, Geil, OCZ, Muskin su poznati po tome da izbace neki model sa Micron-imja, nahvale ih svi živi sajtovi i magazini i onda prešu na PSC, Elpide...

Mislim da ti nisi merodavan s obzirom da ti nije dovoljno HW-a proslo kroz ruke. A i ne retko lupetas po forumu :wave:
 
Poslednja izmena:
Kingston HyperX 1066 i 1200 su Micron D9GKX cipove
Trenutno sigurno D9GKX samo PC9600 HyperX ima dok PC8500 mogu da upadnu i ProMOS i mikroni samo jako retrko u poslednje vreme upadaju mikroni. Na GR verziju teze ce upasti mikroni na staru G reviziju mnogo lakshe..
 
Trenutno sigurno D9GKX samo PC9600 HyperX ima dok PC8500 mogu da upadnu i ProMOS i mikroni samo jako retrko u poslednje vreme upadaju mikroni. Na GR verziju teze ce upasti mikroni na staru G reviziju mnogo lakshe..

G bi trebalo 95% da ima Microne, dok GR isto toliko nema ;) Inace covek u prvom postu je i pitao za G.
Inace ja imam bolja iskustva sa GMH-om.
P.S.
Ovaj novi KHX hladnjak je mnogo ruzan bre... Ovaj stari sto imam ja na KHX-u je mnogo lepsi :)
 
Postoji i axeram 800 sa mikronima al se malo teze nalazi ... 2x2gb 800 kod nas je slicna cena kao 2x1gb 1066 pa bi pre kupovine ipak trebalo proveriti oznaku iza bar koda, moze da se desi da uleti duplo vise memare za istu lovu :)
 
Mislim da ti nisi merodavan s obzirom da ti nije dovoljno HW-a proslo kroz ruke. A i ne retko lupetas po forumu :wave:

Tačno, u pravu si, ja ne gledam liste na kojim RAM-ovima su koji čipovi, ne busam se da sam u nekom timu...
Lepo sam rekao kako jeste ako nije nauči me gde grešim ili ako sam negde lupio neku glupost ispravi me, rado ću prihvatiti "istinu".
Koliko HW-a mi #prolazi kroz ruke" to ne možeš da znaš jer me nikada nisi ni upoznao.
I kada si trebao da me upoznaš, ispalio si me za oglas...
 
Postoji i axeram 800 sa mikronima al se malo teze nalazi ... 2x2gb 800 kod nas je slicna cena kao 2x1gb 1066 pa bi pre kupovine ipak trebalo proveriti oznaku iza bar koda, moze da se desi da uleti duplo vise memare za istu lovu :)

Problem je shto su ti PC6400 sa N oznakom iza bar-koda bash retki, pogotovu 4Gb kit. Morash bash traziti a kako kod nas malo radnji drzi Transcend barem to nece biti problem proveriti. Sad zavisi i koji OS momak drzi, ako planira 32bit neko duze vreme, vishe od 2Gb neke brze memare mu i ne treba. To je neko moje mishljenje.:wave:
 
Tačno, u pravu si, ja ne gledam liste na kojim RAM-ovima su koji čipovi, ne busam se da sam u nekom timu...
Lepo sam rekao kako jeste ako nije nauči me gde grešim ili ako sam negde lupio neku glupost ispravi me, rado ću prihvatiti "istinu".
Koliko HW-a mi #prolazi kroz ruke" to ne možeš da znaš jer me nikada nisi ni upoznao.
I kada si trebao da me upoznaš, ispalio si me za oglas...

Cudno bio sam ubedjen svo ovo vreme da si ti mene ispalio, jer si prestao da se javljas na mobilni i ako sam te zvao vise puta. To mi je govorilo samo jedno "odustao je, samo se sad ponasa kao zena pa nece da se javi i kaze to..." :smoke:
 
Postoji i axeram 800 sa mikronima al se malo teze nalazi ... 2x2gb 800 kod nas je slicna cena kao 2x1gb 1066 pa bi pre kupovine ipak trebalo proveriti oznaku iza bar koda, moze da se desi da uleti duplo vise memare za istu lovu :)

Kako 2x2GB? Mislis dva kita od 2x1GB?
Kupovao sam proc u Webhouse-u pre tacno nedelju dana i AxeRAM 800 sa micronima je bio izlozen na stalku. Znaci moze da se nadje. Problem je cena jer 800ka kosta ~6000, a 1066 kosta ~6800.
Bolje doplatis 10e i imas "zagarantovan" klok od 1000+, mada sam uveren da se i 800ka dobro klokuje. Pre nego sto je stigla ova tura AxeRAM, 1066 je kostao preko 90e, ali je zato 800 kostao oko 5200. Tada se apsolutno isplatilo juriti 800 sa Micronima.

Mozda si mislio da 2x2GB JetRAM kosta koliko u 2x1GB AxeRAM?
:wave:
 
Nazad
Vrh Dno