Šta je novo?

Avowed

Al ga hajpujes, svaka cast :)
 
Moram da pohvalim Dragonbane na pokrivenosti i na optimizmu. Igra generalno nema nikakav hype.
 
Nema hipi jer hipi generiše "šira" javnost, a ona nema na čemu da bazira hipi jer imamo samo jedan trejler koji ništa ne pokazuje.
Sa druge strane "pojedinici koji kao prate dešavanja oko same industrije" imaju velika očekivanja od ove igre.
Mada mislim da su ta očekivanja više bazirana na očaju sa obzirom šta nam se servira u zadnje vreme.
 
Al ga hajpujes, svaka cast :)
Jel da ;)
Moram da pohvalim Dragonbane na pokrivenosti i na optimizmu. Igra generalno nema nikakav hype.
Hvala :) Svaka fantasy Lotr-like igra ima moju punu pažnju. Iskreno, pronašao sam još neke zanimljivosti ali neću deliti sve kako ne bih punio temu, pogotovo ne stvarima koje nisu oficijalne i verovatno su samo nagađanja. Ono što ima smisla odmah objavim.
 
Ne znam šta bih rekao, raniji trejler mi je odavao drugačiji utisak o igri, definitivno su promenili stil igre:

 
Kao neko ko je jako bio zainteresovan za igru evo mog prvog utiska.
Baš sam analizirao ovaj trejler. Imao sam velika očekivanja... Ogromna...

Izvor sledećeg pasusa je izjava Obsidiana, na PC gameru čini mi se.
Prvo. Igra sudeći po izjavama nije open world već je svet podeljen na zone poput Outer Worldsa.
Drugo. Ovo je bukvalno first person PoE.
Treće. Mogu se birati samo dve rase - Human i Elf.
Četvrto. Igra je very fantasy colorful. Mislio sam da će biti malo više "realističnija" u tom pogledu.

Dakle!
Najiskrenije sam očekivao open world, u najboljem slučaju nešto poput Skyrima ako se gleda veličina, moglo se ići i sa manjim tipa Fallout NV.
Očekivao sam da ćemo moći birati pet rasa (osim šeste Godlike - ko je igrao PoE zna o čemu pričam).
Očekivao sam neki prelepo i preludo dizajniran svet, odnosno nekakvu mešavinu svih regija Witchera na jednoj mapi sa UE5 u next gen Obsidian fantasy pakovanju.
Očekivao sam igru koja bi potencijalno postala novi RPG fantasy benchmark. Obsidian je krenuo u tom smeru ali je odustao. Šta je razlog?...

Rezime:
Dobićemo "manju" igru, poput Outer Worldsa podeljenu na zone gde im je izgleda cilj da snažno kontrolišu priču koju kako kažu žele da ispričaju preko companiona. Story i branching je prema tome najbitniji deo igre.

Jez Corden sve što je rekao ispostavilo se kao tačno. Tip nije ništa slagao.
Ne znam da li se neko još seća igre Risen 3. Mene kolorit ove igre baš podseća na nju.
Za ljude poput mene, koji su očekivali nekakav fantasy Fallout NV, nešto što bi dakle moglo ozbiljno da pomera dupe poput Witchera (i da zapravo pomeri dupe i samom Witcheru) - izgleda ništa od toga.
Igri svakako dajem šansu, mislim da će mi se i svideti, međutim za postavljanje nekih novih standarda Witcher 3 ostaje prilično nedodirljiv bar do nekog novog Witchera, ili novog TES-a, ili Dragon Age-a, ili neznamtinijačega.

Igra bi trebala ponovo biti prikazana i sutra gde ćemo dobiti još informacija.
 
Ja čim sam video i mačeve i pištolje i magiju pa još sve to u prvom licu rekao sam sam sebi - "Druže ovo ćeš definitivno preskočiti"!

Plus što usled sveg onog blještavila imam utisak da bi me glava zabolela već nakon 10 minuta...
 
Izgleda ko Might & Magic XI.
 


Nadamo se najboljem. Starfield se prilično promenio za godinu dana. Dodali su više detalja, ispeglali grafiku, sigurno će i ovde biti isti slučaj.
 
Biće to dobra igra
 
Biće to dobra igra
Ja isto mislim, tačnije mislim da će biti izuzetna. Baš aktivno "učim" Outer Worlds. Kad kažem učim, mislim na to kako funkcioniše igrina mehanika. *ebote ne mogu da verujem da mi je ovakva igra ispred nosa, a mene odbijalo ono što sam na momente video na yt. Neverovatan RPG complexity. Toliko načina... Zaista dugo nisam bio iznenađen u pozitivnom smislu.
 
HoM&M mi je bio odličan....a to je bilo pre 10+ godina

Nadam se da će ovo donekle biti ko HoM&M
 
@Dragonbane: kad sam krenuo da igram Outer Worlds, učinilo mi se kao dobra igra, međutim kad malo više iđeš u igru shvatiš da je uprošćena i dosadna. Skill-ovi su neraznoliki, oružja dosadna gde imaš 3 tipa municije za sva oružja i pri top ih imaš gde hoćeš. Jedino dijalozi mi se čini da su bili ok.
Ali igra kao igra je poor RPG, jednostavna i dosadna.
Pillars of Eternity s druge strane - izuzetan RPG, ako nisi igrao obavezno, pogotovo ako si ljubitelj Baldur’s Gare serijala.
Zato se nadam sa će Avowed više naginjati Pilarima nego Outer Worlds-u, što je možda malo previše za očekivati obzirom da je izvođenje isto kao Outer Worlds iako je smeštena u Eori.
 
Nema hipi jer hipi generiše "šira" javnost, a ona nema na čemu da bazira hipi jer imamo samo jedan trejler koji ništa ne pokazuje.
Sa druge strane "pojedinici koji kao prate dešavanja oko same industrije" imaju velika očekivanja od ove igre.
Mada mislim da su ta očekivanja više bazirana na očaju sa obzirom šta nam se servira u zadnje vreme.
Off topic pitanje, ali kada je hajp postao "hipi"? Primećujem širom foruma da se sve više i više koristi to hipi, wtf?
 
To još i mogu da svarim bez nekih reakcija ali kad pročitam "licimuri" ili da nekom nešto "hvali"...
 
Poslednja izmena:
@Dragonbane: kad sam krenuo da igram Outer Worlds, učinilo mi se kao dobra igra, međutim kad malo više iđeš u igru shvatiš da je uprošćena i dosadna. Skill-ovi su neraznoliki, oružja dosadna gde imaš 3 tipa municije za sva oružja i pri top ih imaš gde hoćeš. Jedino dijalozi mi se čini da su bili ok.
Ali igra kao igra je poor RPG, jednostavna i dosadna.
Pillars of Eternity s druge strane - izuzetan RPG, ako nisi igrao obavezno, pogotovo ako si ljubitelj Baldur’s Gare serijala.
Zato se nadam sa će Avowed više naginjati Pilarima nego Outer Worlds-u, što je možda malo previše za očekivati obzirom da je izvođenje isto kao Outer Worlds iako je smeštena u Eori.
Hvala na sugestijama :)
Ne mogu ti ja žvakati izometriju, još i poteznu, premda PoE jeste Real Time combat ipak se mora pauzirati ako hoćemo da znamo šta nam likovi rade.
Znam da su mišljenje o TOW-u podeljena, meni se svidelo na prvi pogled sve tako da ću je kad uhvatim vreme sigurno dati igri šansu i pokušati preći.
Avowed nažalost neće biti ono što smo svi očekivali, tj neki novi grandiozni RPG Obsidiana koji bi postavio neke nove standarde, no i ovako ima šanse da bude odlična igra.
Off topic pitanje, ali kada je hajp postao "hipi"? Primećujem širom foruma da se sve više i više koristi to hipi, wtf?
Hipi kao hipster :cool:
 
Avowed će izgleda biti franšiza na duže staze što me jako veseli. Potvrdio je Phil Spencer.

What new IP do you expect to be the franchise that will support Xbox in the future?

Among the announcements made today, Obsidian Entertainment's Avowed has a lot of potential. The world of "Pillars of Eternity" that they have built so far is a deep one. Obsidian is developing a different game here, but I think this kind of idea can be continued for a long time.


Gledam razne komentare na netu vezano za ovu igru. Ima svakakvih. Od onih kojima je trejler sasvim u redu do onih koji bljuju vatru... Kako su ljudi postali rigorozni *ebote :D

Masa igrača (ne uključujući mene) se žali kako bi volela dobiti neku novu originalnu ideju fantasy igre, da nije sve "middle age" šablon. Stariji RPG igrači misle da će Avowed u nekom smislu (atmosfera) ličiti na Morrowind i raduju se tome što će okruženje biti unikatno, dok Skyrim-ovci negoduju :)
 
Za pet dana prvi pravi gameplay. Toliko MS-u ide dobro što se igara tiče, i toliko se priča o Starfieldu i ljudi samo to igraju (i Redfall naravno), da gospoda ne može da čeka leto (kao što to uvek rade) već moraju brže-bolje da pokažu nešto novo.
Nadam se da će Avowed biti vrhunska igra premda me je razočaralo što nije open world, tj nekakav fantasy New Vegas, no šta je tu je mogu i zone.
 
Bice na nivou Outer Worldsa, tako mi se cini.
 
Deluje interesantno i čudno :) Pogotovo može biti fanovima Morrowinda koji negoduju i tvrde da su svi RPG-ovi na isti kalup i traže nešto "Alienlike". E pa evo im pečurke :p
Ja ću igri dati šansu i odigraću je, verujem da može biti odlična premda sam ton igre i grafiku zamišljao dosta ozbiljnije uz neki ludi open world. Kakva bi to perverzija bila. Po*rali bi TES samo tako :poop:
Ovako dobijamo Outer Worlds u još koloritnijem izdanju. Fali samo još avada-kedavra dual wield :cool:
 
Cover art je fantazija (neko je na reditu spomenuo da podseca na Annihilation i stvarno ima taj alienoliki mindfuck fazon), ali borba mi deluje meh.

Bez tezine i sa stiff AF animacijama. Al dobro, Obsidian nikada nije kidao na tom polju, kad izadje videcemo da li su potrefili ostale stvari (questove i nacine da se zavrse, napredak lika kojeg vodimo, pricu, dijaloge, itd.).
 
Ovo je DOA sto bi rekli ameri.Mrtvo na izlasku.Sto nije nista cudno jer je obsidian propao kao testisi kroz sifonske gaće.Kad povratak starih kajli leonarda i tima nije pomogao u vezi outer worldsa neće ni ovde ništa pomoći.
 
Ja mislim da igra može i iznenaditi, ali nije mi jasno kako gospoda nije htela uzeti formulu iz New Vegasa i samo je primeniti u open worldu :( pa TES bi mogli razbucati samo tako.
Očigledno je da idu nekom safe linijom te su igru bildovali na temelju Outer Worldsa koji uskoro planiram da igram.
Ne znam zašto su odustali od open worlda :cautious:
 
Nazad
Vrh Dno