Šta je novo?

AutoCAD 201x - crash na startu

milosd

Cenjen
Učlanjen(a)
26.03.2010
Poruke
360
Poena
180
Ljudi, dusu mi uze AutoCAD. Danima se mucim, i nista. Ovo mi je zadnja opcija.

Windows 7 - x64.

Ubrzo nakon instalacije svezeg sistema, instalirao sam AutoCAD 2011. Sve radilo normalno neko vreme.

Onda nisam bio kuci nekih 2 meseca, vracam se, pokrecem AutoCAD i crash na pocetku. Restartujem uz nadu da se samo nesto zaglupilo - nista.

Slika u atacmentu:
warning: unwind skipped on exception
error: Exception occured: 0x00000FD (Stack Overflow)

Da napomenem da .DLL fajl koji se navodi u erroru nema puno veze, cini mi se da nikad nije isti fajl u pitanju.

Prvo sam pokusao naravno reinstall - nista. Onda sledi besomucno guglanje i isprobavanje raznih varijanti.

Naisao na par mogucih problema - spominju se .NET framework i C++ Redistributable. Nadjem informaciju da AutoCADu 2011 treba .NET Framework 3.5 SP1, koji se vec nalazi u Windowsu. Pobrisem linije koje sam nasao, skinem Microsoftov program koji verifikuje da imam 3.5 SP1. Medjutim, opet nista. Pobrisem i sve sto ima veze sa C++ Redistributable, ali bez toga nece nikako da radi. Instaliram opet, i sve isto.

Skinem AutoCAD 2010, nadajuci se da ce nesto da se promeni - isti error, isto sve.

sfc /scannow - nasao je neke greske koje nije mogao da popravi, ali nisam mogao da utvrdim sta i kako dalje, iako sam buljio u log.

Teskog srca krenem u repair Windowsa - pokrenem instalaciju sa koje sam instalirao Win 7 (All in One resenje, sa svim verzijama x64 i x86) - kad i to izbaci par mogucih errora:
- Da ne mogu da upgrejdujem win sa x64 na x86 (iako sam izabrao istu verziju koju vec imam)
- Da ne mogu da upgrejdujem win sa x86 na x64 (iako sam izabrao istu verziju koju vec imam)
- Nesto se bunio i za MagicISO, izbrisao sam ga, ali bez pomoci.
Mogu opet da probam, pa da napravim screen, nije problem.
Sledio sam ova upustva:
http://www.sevenforums.com/tutorials/3413-repair-install.html

Eto, dragi ljudi, pomagajte! Kako god :) Ne predlazite samo format c: :p To mi je zadnja/final/najnajzadnja/poslednja opcija :)

Pozdrav svima
 

Prilozi

  • Clipboard01.jpg
    Clipboard01.jpg
    143.4 KB · Pregleda: 170
Poslednja izmena:
Pretpostavljam da si pokušao da instaliraš 64-bitni AutoCAD.
Jesi li prilikom instalacije isključio UAC?
 
Naravno, 64-bitna verzija i kad je u pitanju 2011 i 2010. 32-bit AutoCAD 2008 nije ni hteo da pokrene instalaciju (javi kako treba verzija 64 bit).

UAC iskljucen odmah po instalaciji sistema ;)
 
Probaj da testiraš RAM. Može biti da je tu problem.
 
Testiran RAM sa Mem Testom, sve proslo bez ikakvih problema.

Neka druga ideja? :)
 
Nemoj testirati memtest-om. Bolje pusti linx sa selektovanom svom memorijom, ili ako pronađeš GoldMemory krekovan (zbog 3+GB).
 
isti problem ovde, legalan win7 x64 pro.
sistem sam reinstalirao, cad je posle toga radio 3 dana kako treba (kada je win pokupio neke updatove, posle toga nije radio).
od 4 racunara (i 4 legalna windowsa kupljena istog dana), samo mi na jednom radi cad sada...
Proverio sam win update na svim racunarima i razliciti su. Na racunaru na kome mi jos uvek radi cad, imam najmanje updatova...
Mozda je do windowsa....
na petom racunaru imam XP x86 i cad 2011 x86, radi sve kako treba...
trenutno koristim neku portable verziju cad 2010 na ova 3 racunara gde ne radi dok ne resimo problem ...
 
Pogledaj Event Viewer/Application za greške, piše tamo koji NetFW zeza (npr. netfx 2 ili tako nešto) i instaliraj poslednje update-ove.
 
ako vam je ui CAD licenciran sto se vi smarate oko toga .... pa spotoje firme kod nas koje su zastupnizi Autodeska i koje pomazu u ovom slucaju.

Inace ..... da se ne tripujes mnogo ... 90% ces morati sve da reinstaliras, i ne updejtuj Auto CAD, ionako traje godinu dana do nove verzije :)
 
Prilikom pokretanja AutoCAD-a, pokusaj sa neprestanim stiskanjem eskejp tastera. :) Zvuci sasavo, ali tako smo u firmi resili ovaj problem, ne dozvoljavajuci mu da tokom podizanja, pokrene ko-zna-sta sto je onemogucavalo pravilno funkcionisanje. Trajno resenje nikako nije, al dok ne izguglamo nesto konkretno sluzi nam. :)
 
Pozdrav svima,
vidim da odavno nema odgovora, ali nisam nigde na netu video rešenje, pa rekoh da napišem kako sam rešio ovaj problem.
Meni je problem pravio fajl acad.lsp, u pitanju je neki maliciozni kod ili tako nešto, u svakom ne pripada tu.
Nalazio se u C:\program files\autocad 2010 i u my documents, a ponekad ga ima i u desktop folderu, barem je kod mene bio kao hidden,
uglavnom kada sam ga obrisao sa te tri lokacije auto cad radi bez problema. Inače problem se pojavio kada sam pokušao da otvorim crtež koji mi je donet na usb flešu.
 
Uz taj crtež ti je, na flešu, donešen i AutoLISP virus. U folderu gde je bio crtež, bio je i acad.lsp sa malicioznim kodom. Imao sam prilike da naletim na maliciozni AutoLISP kod, ali ga je antivirus prepoznao tako da nemam iskustva sa čišćenjem infekcije. Proveri da li ti se ponovo kreira fajl sa malicioznim kodom nakon otvaranja novih crteža.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno